Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
26. dub 2013

@darkwitch Kdybych do toho moc štourala, tak mě pošli do háje. Mě tohle přijde fakt už dost zvláští, Vždyť skoro každý transfer dopadá stejně. Pokud je imunita docela ok, tak bych se bála genetiky, že prostě probíhá přirozený výběr a možná vaše embryjka jsou nějak nemocná. Co na to říkají v Gennetu? Máš ještě jeden pokus, ne? Co zkusit PGD? Znám jednu holčinu, co tuším, že 7x potratila, ale ona těhotněla přirozeně. Pak zkusili IVF s PGD a zjistilo se, že většina embryí je nemocná, proto ty potraty. Dvě zdravá jí zavedly a pak to dopadlo dobře.

Jinak s tím hubnutím něco na tom je, pokud je na vině psychika (známých dcera v Dánsku dostala nůž na krk, že před dalším IVF musí zhubnout, že jinak ho nemohoou prověst a ona se soustředila na hubnutí a IVF vyšlo). Ale i tak docela netaktni poznámka.

darkwitch
26. dub 2013

@anlek to je v pohodě... myslím, že ještě jeden pokus máme, ale nejsem si jistá jak to ted je... máme za sebou dva úplné pokusy a jeden neúplný (nedošlo k ET) tak doufám, že ještě jeden pokus mám 🙂
No asi se na to zkusím zeptat, na genetice jako takové vyšlo vše v pořádku... 27.5. jdu na konzultaci tak uvidím jestli něco vymyslíme...

meyryen
26. dub 2013

@darkwitch Chodím taky do gennetu, mám za sebou jedno biochemické těhu a teď se mi blíží 2. IVF, dr mi PGD navrhla sama, pokud by druhý pokus dopadnul stejně, abychom věděli, co se s těmi embryjky děje, tak taky určitě něco vymyslíte 😉

darkwitch
26. dub 2013

@meyryen a ke komu chodíš?

meyryen
26. dub 2013

@darkwitch Chodím k Langerové

darkwitch
26. dub 2013

@meyryen taky k ní chodím, tak třeba mi to taky navrhne 🙂

samanta2208
26. dub 2013

Ahoj holky byla jste některá v gennetu ne druhotrimestrálním screeningu?

meyryen
26. dub 2013

@darkwitch Určitě něco vymyslíte, mám k ní jako k lérařce maximální důvěru. I když chápu, že opakovat se IVF tolikrát se stále stejným výsledkem tu důvěru může silně narušit....Držím palce 😉

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 ahoj, já byla na prvním i druhém 😉

darkwitch
26. dub 2013

@meyryen ale já k ní mám taky důvěru 🙂 ale ani doktoři nemůžou vědět všechno a zrození je pořád zázrak i když nám můžou dost pomoct 🙂 ale někdy to prostě nejde...

samanta2208
26. dub 2013

@rory_g mám dotázek prosím tě myslíš že na ten screening se mnou pustí i snoubence aby to také viděl? a řekli ti pohlaví? my ho ještě nevíme :( já jsem byla na prvním jinde vše vyšlo v pořádku i ten triple mi vyšel vpořádku tak teď jen aby mimi bylo zdravé i na tom screeningu...ale zatím mi nikdo neřekl jestli to bude holčička nebo chlapeček

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 určitě si vezmi partnera, nikomu to tam nevadí 🙂 Já se taky dozvěděla pohlaví až tam, byla jsem u dr. Hynka a byl super, milý, všechno ukázal, popsal, prsty počítal a tak 😉 Držím palce a pak písni co to bude!

samanta2208
26. dub 2013

@rory_g tak to je supeeer 🙂 moc si přejeme holčičku tak snad nám tam to kávové zrníčko ukáží. já jdu k dr.kulovanému a jsem nervozní už teď 🙂)

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 no o něm jsem slyšela, že je dost náladový, tak se radši připrav i na tuhle variantu...Mimčo bude určo zdravé, když byl v pohodě první screening i triply, toho se neboj, teď jen, aby to byla ta vytoužená holčička 😵

rychetkami
26. dub 2013

@petrita83 no já taky mám obříka, tedy naše Ačko je asi jako tvůj Miky...Bgirl je normální, ve třičtvrtě roce má 8,5 kg

samanta2208
26. dub 2013

@rory_g hele já mam vážně pech vždycky vychytám ty nejhorší doktory :D vážně. problém je že já ani můj snoubenec nejsme na arogantní chování doktorů zvědavý takže neboj budu s ním rychle hotová. 😉 a přinejhorším udělam takový bugr že mi raději dají jiného doktora 😀 když jsem byla na gemnetice poslala jsem tam doktorku do háje že na mě nebude řvát ať si řve doma na starýho že na to nejsem zvědavá. (šlo o to že jsem čekala 2 hodiny na doktorku a zašla jsem si něco koupit k jídlu protože už jsem vážně mela hlad a doktorka zrovna přišla) no byla sem s ní rychle hotová. najednou byli všichni moooooc milý

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 neboj, on má někdy i dobrou náladu 😀 Prý je celkem nemluvný, tak se neboj (no, po Tvém popisu o Tebe strach nemám 😀 ) ptát. A třeba to ani není pravda, jen to psalo pár holek z březnovek, se kterými jsem ve skupině stejný termín, sama s ním zkušenost nemám. Jo, a taky ale psaly, že je to jeden z největších odborníků, tak alespoň nějaká kompenzace 😎

samanta2208
26. dub 2013

@rory_g no tak alespoň něco ty si mě teda ale potěšila 😀 jsem na to zvědavá doufám že je aspoň hezký ať mám na co koukat 😀

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 noo nejsem si jistá, ale myslím, že je důchodce 😝 😅

samanta2208
26. dub 2013

@rory_g rory tobě říkají posel dobrých zpráv viď :D no tak jsem na to zvědavá

rory_g
26. dub 2013

@samanta2208 jo to je mé druhé jméno 😀 😀

darkwitch
26. dub 2013

Holky nevít někdo jestli jsou v gennetu i v sobotu? já mám pravděpodobně z gennetu zmeškané volání a fakt by mě zajímalo proč volali...

meyryen
26. dub 2013

@darkwitch Jsou, pokud mají naplánované zákroky, což mají asi vždycky... Slouží vždycky jedna doktorka a střídají se....

petrita83
26. dub 2013

@rychetkami 😀 joo kluci jako buci!😀

monnn
26. dub 2013

@darkwitch chjo Klárko,já myslela.že si tu přečtu super zprávu,moc mě to mrzí 😢 ,hele s tím telefonátem,pokud je to vážně od nich, zavolají znovu-nejspíš tě budou chtít přeobjednat na jinou hodku nebo den,mě tak kdysi volali několikrát(vždy zmeškaný hovor) až jsem jim sama zavolala a přeobjednávali mě na jiný čas,jelikož Dr. měla být na sále a i ted jsem se objednala,druhý den mě přeobjednali a za týden mě přeobjednávali znovu 😀 Moc držím pěstě at vymyslíte něco,co už opravdu zabere a ty budeš těhulka 😵 😵 😉

darkwitch
27. dub 2013

@monnn děkuji 🙂 však ono nám to nakonec dopadne 🙂

inza
29. dub 2013

@darkwitch:tak to je mě lito, ze to nedopadlo. Určitě příště to vyjde... Co budete podnikat dal?

inza
29. dub 2013

Dotaz na ty kdo už maj prcka. Nemáte tipy na to jak podpořit tvorbu mlika 🙂?. Náš otesanek mě vysává 🙂

sipkova1
29. dub 2013

@inza
Homeopatika ricinus communis, hodně pít, hlavně meltu
Kolik je prckovi? nemá spurt? ( podle pasu jsi ve 43.tt 😀 ), jestli jo, tak vydrž, teorie říká, že se tvorba mlíka vyrovná potřebě dítěte. Taky teda teorie říká, že noční kojení podporuje laktaci. Kolikrát kojíte za noc?

inza
29. dub 2013

@sipkova1:no je mu 14 dni takže na spurt to nevypadá. Kolíně 1 krát za noc. Resp. kojíme mezi 10-11 večer. Pak mezi 3-4 ráno a mezi 6-7.v noci ho na jídlo nebudim dam mu až si řekne. Takto to říkala i doktora a v porodnici to taky říkali. No my máme velkého hladoveho chlapa co má bez 15 deka pět kilo 🙂