Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

tydlity
7. zář 2015

Ahoj holky, muzu se zeptat jak probihaji prvni vysetreni neplodnosti krucek po krucku? Muj gyn.mi totiz rekl, ze jako prvni me posle na genetiku, ale spousta lidi rika, ze je to blbost, ze nejdriv musi kompletne prozkoumat vajecniky, udelat testy steru a krve.. A je mozny, aby me vysetrili co nejvic to jde a pak teprve manzela nebo chlapa posilaji jako prvniho? Omlouvam se za tak hloupe otazky, ale vsude pisou neco jinyho tak jsem z toho zmatena

merope
7. zář 2015

@tydlity Úplně první je konzultace u doktorky. Podle anamnézy "vypisuje žádanky". Pro IUI je bezpodmínečně nutný spermiogram a hodí se u ženy průchodnost vejcovodů. Na genetiku a imunologii někoho posílají a někoho ne, z mého pohledu se to hodí, ale není to bezpodmínečně nutné. Určitě bych si to "vykecala" než začnu platit za IVF. No a k IVF u mě třeba chtěli ještě sono prsu (doporučuji pokud máš kohokoli v rodině s rakovinou to nezapomenout zmínit a jelikož to je stejně placené, tak si to udělat). Jo a taky musí mít před IVF testy na pohlavně přenosné choroby.

darkwitch
7. zář 2015

@tydlity ono vysetreni genetiky trva dlouho takze muzes zacit s genetikou a potom pokračovat ostatnima vysetrenima a stejne muzes mit vysledky genetiky az jako poslední... většinou se prvni posílá chlap na spermiogram protoze to vyšetření je levne a rychle... jestli se s nima da domluvit nevím

tydlity
7. zář 2015

Dekuju moc 🙂

merope
7. zář 2015

@darkwitch Asi záleží jak kde - mě nejdýl trvala ta imunologie, kde byla asi 2 měsíce čekačka a pak jsem ještě byla nachlazená, tak jsem se přeobjednávala na později. Genetiku jsem měla skoro hnedka.

kozakovamiska
8. zář 2015

Ahoj vsem! Mela bych dotaz ohlesne Gennetu v Praze - jak dlouho se zhruba ceka, nez vas objednaji? Me doktorka rekla, ze budi cekat tak 14 dnu tak jsem si tam volala ( cca pulka cervence) a rekli mi, ze nemaji misto,ze az tak v listopadu-prosinci, ze zavolaji az budou mit rozpis. Jeste mi nikdo nevolal.. Je to takto normalni? Dekuji za odpovedi!

gabra29
8. zář 2015

@kozakovamiska Ahoj, já čekala 2 měsíce, ale dali mi rovnou termín. Určitě bych tam zkusila zavolat znovu a nečekala až se ozvou. Možná někam někdo založil tvoje telefonní číslo a mohla bys opravdu čekat až do vánoc 🙂

donia
8. zář 2015

@kozakovamiska Ahoj, ja takhle taky cekala. Volala jsem tam, ze mam zadanku od gyn. a oni si poznacili a rekli, ze termin je nejdriv za ca. 3 mesice. Pak mi ale volali sami driv, ze uz maji termin, i tak mi ho dali az ca. za 2 mesice. Pak uz to jde ale rychle, jen na ten prvni termin se holt ceka 😒

kozakovamiska
8. zář 2015

Tak jsem si volala a jdu ve ctvrtek! Mohu tedy jeste par otazek? Jdu k p.dr. reznickove - zkusenosti? A co mohu ocekavat dal - vysetreni a tak? Od vcera ctu vse mozne tady, ale momentalne v tom mam uz gulas, tak prosim o rady: -)

merope
8. zář 2015

Tak já se do Gennetu registrovala vloni koncem června a volali mi nějak v průběhu září, objednali tuším na konec září/říjen. Čeká se fakt dlouho.

A co čekat - určitě tě pečlivě vyzpovídají po diagnóze, anamnéze jak tebe tak partnera. Dobré si to rozmyslet a klidně i napsat body, ať nic nezapomeneš. Všechna vyšetření vypisuji kousek výše. Bylo tam zpočátku několik různých odběrů krve (super že to je přímo v Gennetu) a spermiogram partnera (taky v Gennetu, škoda, že to nejde už před první návštěvou, pokud na něj nemáš teda žádanku od doktorky). Pak uvidíš co dál - s genetikou u mě nedělali cavyky a rovnou poslali (taky v Gennetu) a pokud se půjde do IUI (záleží na spermiogramu), tak se dělá průchodnost vejcovodů. Počítej, že zpočátku vše časují přesně podle konkrétních dnů cyklu kvůli různým hladinám hormonů v různých dnech. Pokud máš nějaké alergie, dá se čekat že tě pošlou na imunologii, já šla do Imuny u Křižíkovy, tam mají asi 2 měsíce objednací doby, takže fakt na dlouho, ale jinde to asi není jiné. Na sono prsu jsem šla do Spálené, tam jsem v podstatě na termín nečekala. Jo a budou chtít určitě prevenci od gynekoložky (pokud nemáš max rok starou, tak doporučuji se rovnou objednat).

Musím říct, že těch prvních pár měsíců jsem ani neměla čas depkovat, že není mimi, jak jsem lítala po všech vyšetřeních.

pozi
9. zář 2015

Ahojky,nebyl někdo na zavedení v Gennetu teď kolem 3.9.?My jsme byli 3.9.-u MUDr. Brandejské

darkwitch
9. zář 2015

@merope já si tahle vyšetření oběhala už před první návštěvou, poslali mi tenkrát e-mail co mám mít od nich na první návštěvu vyštřené

merope
9. zář 2015

@darkwitch Mě právě říkali, že bez první návštěvy mi nedají žádanku a bez žádanky, že to je placené (že se ani neví, co vlastně vše bude paní doktorka chtít). Ale na něco jsme rovnou objednali termíny hned po té první konzultaci, jen to imuno ne, ale tam jsem zase v té době ani netušila, že to budou chtít.

darkwitch
9. zář 2015

@merope asi se to změnilo, nebo záleží doktor od doktora, já tam byla poprvé už je to dávno, jako genetiku imuno a průchodnost dělali až později, ale to tenkrát dělali až po nevydařeném IUI možná i po nevydařeném IVF - už si to přesně nepamatuju, ale spermiogram, utz a krev mi brali předtím a pak jsem šla na první kontrolu a hned za týden na první IUI, to šlo pak šupem 😀

merope
10. zář 2015

@darkwitch Tak tohle je skoro přesně před rokem. Genetika i imuno u mě byla kvůli anamnéze, ale třeba u té průchodnosti mi doktorka přímo vysvětlovala, že zbytečně nebudeme plácat pokusy, pokud by to ani nemohlo vyjít.

luckkaa
16. zář 2015

Ahoj prosimvam kolik stoji pgs? Myslim v praze genetu diky pa

veveruse78
4. říj 2015

@luckkaa PGS je na pojišťovnu, neplati se nic

katerinakrizova
9. říj 2015

Ahojky,
my jsme z Ceskych Budejovic a dojizdime do Gennetu Praha Letna a musim moc pochvalit jsem moc spokojena s celkovou peci a pristupem.V Gennetu jsme prosli cele IVF vcetne embryotransferu,ktery provehl minuli tyden ve stredu 30.9.2015 a ted cekam jestli se na 1 vajicko chytlo a je to sileny to cekani.Jinak mame dalsi 2 vajicka zamrazena.A musim rict,ze jsem v Gennetu ve vsech smerech spokojena.

veveruse78
10. říj 2015

@katerinakrizova tak to je super,drzim palce,at se zadari ☺nam se tam ted povedla minimalka,jsem teda na uplnem zacatku,ale snad pujde vsechno dobre i dal 😊

katerinakrizova
10. říj 2015

Jste v dobrych rukou a nas tam poslali na ruzne testy.Fakt to ta stoji.))

alpinka1
18. říj 2015

Ahoj holky,

uvažujeme o změně CAR a zatím vítězí Gennet. Jsme trošku složitější případ a tak se nám líbí, že Gennet nabízí široké spektrum vyšetření. Nevíte, jak je to s imunologií v Gennetu? Na stránkách píšou, že nově nabízí imunologii u nich a na nějaké diskuzi jsme se dočetla, že tam dochází Dr. Karin Malíčková. Nevíte jestli to tam v praxi takhle funguje? A jak je to po finanční stránce? A máte zkušenosti s PGD na pojišťovnu v Gennetu? Opravdu se platí jen ICSI a prodloužená kultivace? Budu vděčná za jakoukoli odpověď, názor, zkušenost, která nám pomůže v rozhodování.

veveruse78
18. říj 2015

@alpinka1 Na Letne ted pristavili novou budovu, kde ma prave ta imunologie byt, ma to zacit fungovat myslim od ledna..a Malickova tam ma taky docházet nejaky den v tydnu. Ale nemaji problém vypsat zadanku k Malickove třeba i na Karlak...vysetreni se neplati.
JA mela PGS na pojišťovnu, nedoplaci se tam nic (mam VZP)....a platis jen za nadstandardy, když potrebujes ICSI, PK apod. Vysetrene blastocysty se vitrifkuji (mrazeni se neplati) a cca za mesic je KET zdravého embryjka, KET se v tomto pripade taky neplati, protože je to pokracovani původního cyklu IVF. Pokud bys chtěla ještě něco vedet, tak se urcite ptej 🙂 Jinak ale do Gennetu je dlouha cekacka....ale nekdy se zadari, ze se nejake místo uvolni a oni pak zavolají, abys dosla dřív...jak se tam uz dostanes, tak to pak frci, jedno vysetreni za druhym 🙂)

zuhra
18. říj 2015

@alpinka1 imunologie me tedy odlifrovali do imunnie, pgs jsem mela napsané jen kvůli veku a nebyl problem, nakonec jsme do nej ale nesli - malo oocytu, ale to bylo me rozhodnuti. Jinak jsem spokojena

alpinka1
18. říj 2015

@veveruse78 Moc děkuji za odpověď. Ono právě dostat se na Karlák k Malíčkové je docela problém, když jsem tam volala, tak sestra mi řekla, že si mám zavolat v listopadu a termín dostanu někdy na příští rok. Takže i když to otevřou až v lednu, tak to asi bude dřív 🙂 Já ještě tedy nevím, jestli by nám tu PGD pojišťovna schválila. Jsem po dvou ZT ve 13. tt (otěhotněla jsem spontánně) a příčina se nezjistila, jen nějaké vývojové vady, ale neví se proč vznikly. Geneticky jsme prý ale v pořádku. Na genetice nám říkali o možnosti PGD, ale pak k tomu nějak nedošlo. A teď jsme po IVF a KET, kdy dva transfery byly neúspěšné a z třetího biochemické těhotenství. Po prvním potratu mi na imunologii v Podolí zjistili pozitivní buněčnou imunitu, nasadili Prednison, ale stejně bez výsledku. A manžel má špatný spermiogram, takž ICSI mít musíme. Ještě jednou moc děkuji!

alpinka1
18. říj 2015

@zuhra Děkuji. Já teda s věkem nemám problém (je mi 25), ale jsem po dvou ZT ve 13. tt, kdy miminko mělo vývojové vady, ale příčina nezjištěna. V obou případech jsem otěhotněla spontánně. Třetí těhotenství už se nám nedaří. A teď tři neúspěšné embryotransfery.

zuhra
18. říj 2015

@alpinka1 ach jo:( ja taky mela dvě zamlkle, příčinu nevíme, ale je mi 38, tak mi to rovnou napsali. Neboj se požádat, mas toho za sebou hodne, určitě to projde!!

zuhra
18. říj 2015

@alpinka1 jinak jsem taky chtela k malikove, ale v gennetu mi řekli, ze je to pul roku čekání... Imunnii moc nevěřím, mam pozitivní nález, ale léčí klasicky prednisonem, to jsem rovnou nemusela nikam chodit:(

zuhra
18. říj 2015

@alpinka1 jaktoze zt az ve 13tt? To uz jsem myslela, ze je to OK...

alpinka1
18. říj 2015

@zuhra Já jsem právě po 1. ZT taky v Podolí dostala Prednison, ale i tak to zase to dopadlo špatně. A při IVF taky Prednison a dva transfery nic a třetí biochemické těhotenství. Takže mi v CAR poradili dr. Malíčkovou, že udělá podrobnější vyšetření než v Podolí. Ano, taky jsem si myslela, že už máme nejhorší za sebou. Ale na prvotrimestrálním screeningu (v obou případech) zjistili, že miminku nebije srdíčko. Podle dr. na utz se to muselo stát max dva dny před screeningem, že velikostně odpovídá. U druhého ZT plod poslali na genetiku, tam zjistili vývojové vady, ale žádnou genetickou vadu, ale zdůrazňovali nám, že "z toho co se podařilo vyšetřit" genetická příčina nezjištěna.

zuhra
18. říj 2015

@alpinka1 to je hrozne, takhle pozde .... Ja mela vzdy 6.-10., na imuno mam zvýšené Nk buňky - mohu ničit embryo. Ale taky jsem dostala jen lepsi prednison, medrol