Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
3. črc 2009

Ahoj,

s tim utrogestanem, plna jeho cena je neco pres 200 Kc, ja ji holt zaplatila. Proste jsem nemyslela a pak kdyz v lekarne mi ho dali a rekli si o ty penize, tak uz mi bylo blbe rict, at si ho nechaji. Navic se mi to v hlave rozlezelo az doma. No priste budu chytrejsi. Ale to je ten lidsky faktor, proste pri psani receptu klikl vedle.

S poplatkama, musim rict, ze v Gennetu jsem mile prekvapena, ze oni opravdu dodrzuji pravidla, zatim u IVF jsem nic neplatila, pry az pri OPU, ze staci jen jednou a ze se plati az pak. To mi rikala sestra na recepci, kdyz jsem hned u prvniho ultrazvuku chtela jit ho zaplatit. A nestalo se mi to tam poprve, pri IUI, kdy mi folici spatne rostli a ja pred samotnym IUI sla na ultrazvuk 3x, tak jsem platila jen jednou. U jinych doktoru je to tak, dejte 30 Kc, pak se s vami budem teprv bavit. Nejvic me dostali na ORL, kam jsem si sla jen pro vysledky vyteru a sestra: 30 Kc, ze teprv pak me pusti k dr. Tak jsem se ohradila, ze 30 Kc se plati za klinicke vysetreni, co teda rozhodne neni sdeleni vysledku. Tak pastikovala a 30 kc si vzala a sla k dr. dat moji kartu a rikala ji: musite ji vysetrit, ona nechtela zaplatit 30 Kc. 😠 Jo a jeste na tom ORL tech 30 Kc nehlasili na pojistovnu. Protoze ja si kontroluju, jak se blizim k limitu, kdy uz nebudu muset platit i tech 30 Kc. 😀

Mandre, gratuluju ke svatbe. 😎

Kacko, to mas pravdu, ze tohle pocasi je silene, ackoliv netehotna, trpim.

Milu, teda ty sis to uzila. ☹ A to jsem na tebe myslela. Ale pocet vajicek mas krasny, kdy si budes volat, kolik se jich oplodnilo? Me by zajimalo, podle ceho se rozhoduji, kolik utrogestanu. 😀 Ja mam 2-1-2. Docela jsi me vydesila, ja zvracim hrozne nerada. ☹ Tak snad mi nebude zle, zatim nikdy mi nebylo

anlek
3. črc 2009

Milu a budes mit PK? Kdyby sis sla az v utery? A ptala jsi se, jak je to s tou akci PK zdarma? Jestli PK musi udelat v cervnu nebo cyklus IVF musi zacit v cervnu?

barrca
3. črc 2009

Milu, tak to máš krásnou úrodičku, držím palce ať se krásně oplodňují 😀 ... snad už je ti dnes lépe, já tu narkózu také nesnášela úplně nejlíp, sice jsem nezvracela ale minimálně dvakrát to se mnou málem švihlo a manžel byl ze mne na infarkt, protože jsem prý byla úplně průsvitěn bílá 😅 ... ale to je fakt individuální. Tak se drž kočko!!

Katu, to mě mrzí, určitě brzy bude líp!!!

miluse
3. črc 2009

Anlek, no s tou PK zdarma jsem to vyhrla na emryologa a on nevěděl jak to počítaj, páč jsem se ho ptala že měla být v červnu zdarma a on na mě, že už je červenec a pak že se mám zeptat teda sestřiček, ale tam už jsem se neptala, ono těch 2,500 Kč se v tom našem rozpočtu už ztratí 😕 to není zas tak velká položka.

Tak jsem volala do genetu a z těch 12 vajuch jich bylo 10 zralých a oplodněných a zase si mám volat zítra.

Jo a s tím utroušem, Daněk mi v sobotu na recept taky taky napsal 2-1-2 a včera už jen 2-0-2, tak nevím, ale asi se budu držet té zprávy ze včera.

Anlek, mě už totiž bylo zle i po narkoze, když jsem byla na laparce, tak jestli máš laparku za sebou a bylo to OK, tak se bát nemusíš. Já jsem holt asi jedna mála z těch, který si to musí takhle užívat.

lenkakubickova
3. črc 2009

Milu, tak to čtu krásné zprávičky 😵 😵 10 zralých vajíček je krásný,ne? To je fakt bomba!!! 😉 🙂 Držím palce,ať je jich co nejvíc a co nejkvalitnějších 😵 Koukám,že v té PK zdarma mají možná sami pěknej hokej 😀
Já když brakla utroš,tak jsem ho brala 2-0-2 (2 kuličky zavádět nebo polykat), taže bych se asi taky držela té nové zprávy 🙂

Kačenko, už je ti dneska líp? 🙂

anlek
3. črc 2009

Me ta PK jen zajimala, ja zatim nevim, jestli ji vubec budeme chtit nebo ne.

Milu, 10 z 12 je krasne cislo. To budes mit i na zamrazeni. 😵

No ja mam z narkozy docela strach, uspana jsem byla naposledy v 11 letech ( do te doby jsem to stihla 7x), tu posledni si pamatuju, to mi nic nebylo, ty ostatni znam jen z vypraveni a take mi nic nebylo. Ale pocitove je to, jako kdyby to byla prvni narkoza. 😅 Ale pred tim to byly doopravdy operace, takze tady by to mela byt pohodicka, kratka.

hypo
3. črc 2009

ahoj holky, me po narkoze nic nebylo..... naopak jsem se citila moc dobre a mela jsem desnej hlad jak jsem pred tim nic nejedla 🙂
s poplatkama si hlavu nelamu, zatim me to nezrujnovalo a platim jen kdyz reknou a to neni pri kazde navsteve, ted kdyz chodim do gennetu do tehu.poradny pry uz platit nebudu nic a na ty screeningi a redukci jsem taky nic neplatila.......
drzim vam palce, ja trochu bojuju s pocasim, dosto je hruza a ani se nemuzu vyvalit k vode ☹

lenkakubickova
3. črc 2009

Anlek,tak uvdíš, kolik bude vajíček a jak se budou vyvíjet, my zatím o PK neuvažujeme, chtěli by jsme to napoprvé absolvovat bez PK a kdyby to nevyšlo,tak to využijeme podruhé 🙂 Ale já věřím,že se nám to tu všem podaří napoprvé!!! 😉 🙂

narokzy se ani nijak nebojím,.byla jsem vlastně v zimě na laparce a úplně v pohodě, jen jak jsem byla oblblá,tak jsem plácala nesmysly 😀 😀 A sms co jsem psala, hnéd po narkoze manzelovi,tak to bylo taky dilo!!! Když mi to ukazoval,myslela jsem,že umřu smíchy 😀 Ale jinak mi nic nebylo,tak věřím,že to snesu v pohodě.

lenkakubickova
3. črc 2009

hypo: jakto,že bojuješ s počasím? Je to zle v tom vedru,viď? ☹ ...tak sad se to nějak umoudří,aby jsi se mohla v klidu někam projít 🙂 A proč nemůžeš k vodě? Myslíš kvůli miminku-těhotenství? Třeba aspoň smočit nohy 😉 🙂

hypo
3. črc 2009

z toho vedra a dusna mi je mdlo, venku se potim jak prasatko a na slunicku bych nevydrzela ani minutu
sama se mi k vode nechce vsichni zmizeli na dovoleny nebo vikend vcetne manzela, takze mam doma uklizeci vikend kdy potrebuju vypulirovat cely byt 🙂 moooooc pekny program

miluse
3. črc 2009

hypo, tak já půjdu s tebou 😀 taky bych vyrazila k vodě 😉 a na víkend mám skoro stejný plány, jestli nebude ET, jen zítra máme oslavu babičiných narozek 😵

lenkakubickova
3. črc 2009

hypo,tak to máš teda krááásný program 😀 ...taky bych ho potřebovala vypulírovat,ale nějak není čas 😅 My jedeme zítra ráno pod stan,tak snad se nepokazí počasí ☹

monivo
3. črc 2009

Milu, tak to je pěkné číslo, jen tak dál, ať se drží 🙂 A měli jste ICSI?

Já myslela, že PK je spíš pro dobro věci, ne? Dr. Langerová mi říkala, že teď ve většině případů přistupují k PK, že se tím pravděpodobnost úspěchu zvýší o 7-10%. Ale že pak akorát hrozí, že nebudou mrazáčci. Ale vše stejně záleží na embryologovi.

miluse
3. črc 2009

Mon, jj, ICSI byla.

JJ, embryolog se taky přikláněl k PK pokud to půjde. Tvářil se včera docela optimisticky, tak snad to bude dobrý a zbyde i na mražák 🙂

monivo
3. črc 2009

Milu, tak to mě těší, že byli optimistický, protože pak seš i ty psychicky v pohodě a to je důležitý. Vypadá to, že co se týče postupů atd. tak budeme mít stejné, tak jsem ráda, že je taky někdo takový a případně se můžu ptát 🙂

A zrovna bych jednu otázku měla 😀 Včera tu někdo psal ohledně parkování. Když jedete do gennetu parkujete někde kolem na těch placených nebo si necháváte otevřít vrata? Když se jde na OPU, tak tam přeci jen jste docela dlouho, ne?

miluse
3. črc 2009

Moni, my vždycky parkujeme naproti tomu muzeu, takže na placeným a včera jsme to stihly docela i v limitu, měli jsme to zaplacený do půl 11 a nějak tak jsme i odjížděli 🙂

Ale taky jsem nad tím už přemýšlela, že bychom si nechali otevřít vrata na parkoviště, ale ono je to tam docela narvaný

monivo
3. črc 2009

Mě právě přišlo, jak tady včera někdo psal o nějakých problém s oktávkou, že parkují právě za vratama. Je fakt, že to placený není zas tak drahý.

A jaký teď máš mít režim, jsi doma nebo můžeš normálně fungovat, jít na procházku a tak? A pokud bude tedy PK, tak bude ET asi v pondělí či úterý, ne?

miluse
3. črc 2009

Moni, jsem doma, ale mám vycházky, dneska už funguju normál, včera jsem byla schopná akorát spát a válet se, ikdyž večer už jsem nevěděla jak si na tom gauči lehnout. Dneska jsem ráno byla v práci odnést neschopenku a cestou dom jsem nakoupila. A teďky se chystám dělat něco k obědu, než manža přijede dom.

NO, my včera dali za to parkovný 40 Kč za ty 3,5 hodiny

monivo
3. črc 2009

Tak to je částka v pohodě.

A máš tedy neschopenku? Já jen abych věděla. Já mám tedy schodou okolností na tyhle dny, kdo to čeká mě naplánovanou dovolenou, takže uvidím, jak se pak rozhodnu. Já bych to ráda i trochu v práci utajila.

miluse
3. črc 2009

jj, dali mi bez problémů neschopenku i s vycházkama, vypisovala mi ji sestřička 😉

monivo
3. črc 2009

Omezené nebo neomezené vycházky?

miluse
3. črc 2009

omezené, od 8 do 10 a od 14 do 18 hodin, ikdyž se mě sestřička ptala jak to chci, ale bylo mi blbý si říct, že neomezeně 😖

monivo
3. črc 2009

Ale i tak to jde. A u tebe v práci vědí, proč jsi doma?

miluse
3. črc 2009

jj, vědí, oni jsou na tohle v pohodě. Já jsem si pak hodně brala propustky, nechtělo se mi plencat dovču, takže by to poznala šéfka i tak

monivo
3. črc 2009

U mě taky většina ví, co se u nás chystá, ale nevědí přesně kdy. A nechci, aby se mě pak každý vyptával, jak to dopadlo, když by to nedopadlo.

miluse
3. črc 2009

Jj, u mě to taky ví jen pár lidí, co přesně kdy a jak... ale te´dky to asi poznaj, když tam dýl nebudu.

monivo
3. črc 2009

Tak jsem na vás zvědavá, už se těším na výsledek 🙂
Musí to být asi zvláštní pocit vědět, že se ti někde v gennetu ve zkumavce plodí vlastní dítě a embryologové u toho asistují 🙂

miluse
3. črc 2009

Mon, zrovinka jsem to psala ve dle do diskuse, že nějaký ten "adrenalin" ani necitím, jsem asi divná či co? Anebo mi to ještě pořádně nedocvaklo 😅 a docvakne mi to buď zítra anebo až v den ET

lenkakubickova
3. črc 2009

teeeda vy jste toho nadrbali 😀

taky pořád uvažuju,až půjdu na OPU,jestli jít na neschopenku,nebo ne...pro mě není problém si vzít třeba na dva dny dovču,nebo na týden. Pro mě je to asi stejné jako u Monči. V práci to sice vědí,že mě to čeká, ale nechci říkat,kdy přesně,páč vím,jak bylo nepříjemný,když se nám v zimě nezdařilo těhu a pak se vyptávali a koukali na mě jako na chudinku...tak kdyby se náhodou něco nrzdařilo,nechci tu říkat přesně ,kdy jdu na OPU a ET. le asi tu tušejí,že to bude brzy,protože jak jsem tam teď byla častěji,tak taky nosím potvrzené propustky,abch neplácala dovču.

Moni: to máš pravdu, musí to být fakt zvláštní pocit, že má Milu někde ve zkumavce svoje děti 🙂 Jinak ta PK je samozřejmě pro dobro věci,to určitě! 🙂 My uvidíme,jak se rozhodneme,podle počtu vajíček. Hlavně oni říkají,že ty zmražený prý už pak nejsou tak "kvalitní" a že je menší pravděpodobnost,že se chytí...takže kdyby to napoprvé nevyšlo,tak bychom asi šli raději znovu do celého IVF cyklu,než do zavádění zmrzlíčků...no,uvidíme,co a jak dopadne,až se to bude opravdu konat 🙂

milu: a vy jste věděli,že budete mít ICSI, nebo vám to navrhli až podle rozboru spermijek ten den?

miluse
3. črc 2009

Leni, my to věděli už předem, neb spermiogram byl jak na houpačce, jednou dobrej jednou ne, tak nám to doporučili pro jistotu.

Já jsem, resp. my jsem rozhodutý jít pak event. do KET, pokud nějaké bude. Po tom včerejšku narkozu nechci hooodně dlouho vidět 😒