Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

hypo
9. črc 2009

no od zacatku stimulace jsem mela zvetsene vajecniky ale porad to slo, pak pri et uz jsem mela problem tak mi nasadili ty injekce a nejhur jsem na tom byla az kdyz se zvysovalo hcg ale na to me dr. upozornila
je taky pravda ze jsem tak trochu usla na vavrinech a prestala jsem dodrzovat ten pitny rezim, mam vzdy problem s pitim tak jsem si ho i mozna tim trochu vysvihla 🙂

anlek
9. črc 2009

Nejdriv pichat neco, co stimuluje vajecniky - puregon, gonal, fostimon, ... Pak kdyz na ultrazvuku uz najdou nejaky vetsi folikul, tak zacnes pichat orgalutran, .... na to, aby ty nejvetsi uz nerostly, ale aby rostli ty mensi dorostly ty rychlejsi. Ty druhe injekce jdou nejak proti tem prvnim. Ale poradne nechapu ten princip. U tech prvnich chapu. 😅

Hypo, me rikala anesteziolozka, ze mam vypit 3,5l tekutin denne. Ale ac se snazim, jak se snazim, tak se dostanu max na 3l. Kolik jsi pila ty?

miluse
9. črc 2009

Leni,Mon, cítím se tak nějak normoš, žádná rapidní změna. Dopoledne jsem byla ve městě a šla jsem kolem sekáče, kde dneska měli akci vše za 70, tak jsem neodolala a koupila si 2 šatky

Jo holky, tak mi půjdeme do KET, já nějak s dalším IVF nevím... uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Anlek, tobě zbylo tolik? Mě to Daněk pak rozpočítal tak, aby mi nic nezbylo. Ale zkus to třeba tady nabídnout v diskusi mám/nemám léky na IVF 😉 je to docela slušná dávka. Jo a s tím systémem máš pravdu. Je to celý postavený na hlavu jako i to, že při první kontrole ti dělaj testy na ty pohlavně přenosný choroby, prý to platí půl roku, ale před OPU to musí udělat znovu, i primářka říkala, že je to zbytečný a hlavně ty testy jsou prý dost drahý. No holt naše zdravotnictví je občas na hlavu.

My píchali obě injekce večer, jak puregon tak orgalutran, sestřička říkala, že by tam mělo být rozmezí cca půl hodiny, až ten poslední orgalutran jsme píchli ráno a večer pregnyl

hypo
9. črc 2009

ja z vypeti vsech sil vypila taky max. tech 3 litry ale normalne jsem rada kdyz do sebe hodim 1 litr proste jsem hrozny nepijec a mam s tim probem odjakziva......

anlek
9. črc 2009

Aha, tak to nejak dr. Danek tak rikal, ze pokud budu orgalutran pichat rano, ze nebudu mit potiz s tou posledni. No ja mela 900 IU a pak 600 IU, v tech 900 IU jsem mela navic 125 IU, takze ty jsem usetrila v te druhe naplni. Tam mi melo zbyt 150 IU (lip to naplanovat neslo), takze 125 IU + 150 IU je tech 275 IU, urcite je tam take neco navic. Muj odhad je, ze je tam vic jak 300 IU, coz je skoro ta nejmensi napln do pera.

Ty pohlavne prenosne choroby je nejaka nova smernice EU. 😠

My take pujdeme pokud to bude mozne nejdriv do KET, teprv pak IVF odznovu.

lenkakubickova
9. črc 2009

teeeda, to jste toho popsali 😀 ...noo, to pití,to bude něco! Já vypiju tak 2-2,5 litru normálně,ale 3-3,5 😕 Noo,budu muset 🙂 A s injekcema se dyřžtak poradím,až je vyfasuju 🙂

Milu: no tak to je super koupě 2 šatky po 70,- 🙂 A kdy se datimově chystáš k testíku? 🙂

možná by to chtělo nějakou tabulku,aby jsme věděli,co má kdo za sebou a koho co čeká 😅

anlek
9. črc 2009

Leni, ja klidne tabulku udelam. Pokud o to budete stat. 😉

K tomu piti, ja take normalne vypiju 1-1,5l, takze ted trpim. Prijde mi, ze cely den jsem jen na zachode. 😅 Vcera me vecer docela zacalo bricho bolet, ale myslim, ze je to jen a jen z toho piti. Jak se napini mocak, tak to tam zacne tlacit a bolet. 😀 Tak nevim, jestli to neni kontraproduktivni. Ale z OHSS mam docela strach tak piju a piju a piju. A myslim, ze u me opravdu neni ani naznak, ze by se chtel objevit.

lenkakubickova
9. črc 2009

Jestli by holky o nějakou tabulku stály, myslím,že by to bylo fajn, jen tak kouknout třeba ji mít u tebe v albíčku a vědět,kdo je po OPU, po ET,kdy dělat těhu test, kdo stimuluje...

Anlek: a o pití je kvůli tomu OHSS?? To to do see budu lejt horem dolem 😀 😀

anlek
9. črc 2009

Ja ji klidne udelam. Rekne, kdo o ni stojite a jake vsechny udaje tam chcete mit. 😉 At treba nemam moc vtirave dotazi. 😉

Jj, tim pitim se bojuje proti OHSS.

miluse
9. črc 2009

Leni, nevím, zatím mám naplánováno dodržet těch 14 dní 😅

hypo,kdy ty jsi testovala?

lenkakubickova
9. črc 2009

holky, co říkáte na to udělat tabulku o nás? 🙂 Bylo by tam jméno a přezdívka + kdo stimuluje a od kdy,kdo kdy šel nebo půjde na OPU, na ET a kdy kdo bude dělat těhutestík a třeba z jaké části Pahy jste,nebo i mimo Prahu,samozřejmě 😉 🙂 Anlek by nám tabulku udělala 🙂 Nebo navrhněta sami,co by tammohlo být. Pak by jsme asi Anlek do IP poslali svoje údaje, což mi přijde asi nejjednodušší 🙂

lenkakubickova
9. črc 2009

Milu,tad držím palečky,ať to vydržíš!!! 😉 🙂

miluse
9. črc 2009

Leni, mě je to fuk s tou tabulkou, klidně být může 😉

anlek
9. črc 2009

Jeste bych tam dala, co jako snazilky mate za sebou.

lenkakubickova
9. črc 2009

Anlek,jasně,klidně to tam dej taky 🙂

miluse
9. črc 2009

Tak napište co všechno chcete vědět konkrétně a já to Anlek klidně pošlu 😉

lenkakubickova
9. črc 2009

poslala jsem vám všem IP ohledně tabulky 🙂

miluse
9. črc 2009

už je i odpověď 😉

svobik
9. črc 2009

Ahoj holky,
občas se dívám na vaší diskuzi, můžu se přidat? Taky chodím do gennetu K Daňkovi. Můžu se zeptat jaké s ním máte zkušenosti vy? Mám za sebou 1x Ivf a připravuji se na Ketík.

miluse
9. črc 2009

ahojky Svobíku, určo se přidej.

Já Daňka viděla jen 2x, jednou na kontrole a pak na OPU, ale zdál se mi v pohodě. Jinak já chodím k primářce. 🙂

svobik
9. črc 2009

Mě přijde, že má na všechno čas. A docela mi trochu vadí ty informace. Jak toho mají hodně, tak jsem zjistila, že mi úplně vše neřekli. Ještě, že je koník 🙂 Ale nestěžuji si. Ono to jinde asi nebude lepší. Až budete mít tu tabulku, tak mi jí taky pošlete. Mám poslední 3 mrazáčky a ty mi tam Daněk chce dát všechny a když to nevyjde tak znova na IVF a to bych fakt nerada 😖

svobik
9. črc 2009

Jé Miluše ty jsi 2 dny po transferu. To je super. Tak to držím palečky. Co OHHS? Já ho měla, že jsem myslela, že umřu ble

lenkakubickova
9. črc 2009

Svobik, ahoj 🙂 Neboooj,tady se vše dovíš,taky tu zbírám info 🙂 ..oni sice v Gennetu vše (aspoň mně) tak nějak řekli,ael mám děravou hlavu 😀 😀 😀

lenkakubickova
9. črc 2009

Svobik: a co te ted ceka? Kdy mas jit na ET mrzáčků? 🙂

svobik
9. črc 2009

Ahoj Lenko,
já jsem opravdu moc ráda, že ten koník je. Oni třeba i něco řeknou, ale přesně jak píšeš, jsme hlavy děravé. Navíc po absolvování cesty na letnou, jsem vždy tak vyřízená, že do CARU doběhnu a teče mi ještě pot po zádech
😝

lenkakubickova
9. črc 2009

Svobik: jooo,tak to znám taky, splavená tam a splavená zpátky 😀 A navíc se vždycky zapomenu na něco zeptat .-)

hypo
9. črc 2009

tak jsem tu, ja byla nakoupit a neco pojist 🙂
milu ja testovala brzy protoze me dr. donutila 🙂 🙂 to zni dobre 🙂
mela jsem testovat po ET 14 den ale mela jsem PK takze by to bylo zbytecne moc dlouho, nicmene jsem byla v gennetu pro papirek na penize a potkala jsem na chodbe dr. vykysalou kreta me v peci a hned se me ptala jak mi je tak rikam ze dost blbe, mela jsem zaludek na vode ale nepriklanela tomu zadny vyznam a ona hned tak to budete tehu sestricka vam napise zadanku na krev (hcg) tak jsem na ni chvili cucakovala jestli se nezblaznila nicmene jsem ny krev sla a po ceste domu jsem koupila testik 🙂 a carky tam byly jak vysity..... byla jsem 8 den po ET ale jak rikam mela jsem 5-ti denni PK takze jsem byla vlastne 13 DPO

lenkakubickova
9. črc 2009

hypo: no to je nááááádhera!!! Takhle rychle jsi věděla o těhotenství,juuuuu 😵 😵

anlek
9. črc 2009

Svobik, ahoj. Ja patrim k dr. Vykysale, ted v tomhle IVF cyklu jsem chodila k dr. Dankovi, protoze moje dr. mela dovolenou. Nejdriv jsem z toho byla na prasky, protoze jsem cetla, ze byva obcas neprijemny. Ale ja u neho byla vzdy spokojena (2x ultravuk). Prislo mi, ze mi rekl vic informaci. A navic ocenil moje dotazy, dokonce me za ne pochvalil.

svobik
9. črc 2009

Ahoj,
já s ním taky nemám úplně negativní zkušenosti, oproti mému gynekologovi úplný anděl 🙂. Já tam teď naklusala na KET a bohužel mi nějak neroste sliznice, tak jsem vyfasovala hormony v náplastích a prášcích. Tak jsem zvědavá na vedlejší účinky. IVF mi taky moc dobře nedělalo. Je to dávka estrogenů a píšou tam takové vedlejší účinky, že se docela bojím- nemáte s tím zkušenosti, nebo nevíte o někom kdo je má?