Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

hypo
10. črc 2009

zdepros - i zdrava zena nemausi mit kazdy mesic ovulaci, nekdy proste telo vynecha to neni tragicky 🙂 hlavni je ze ovulujes co ja bych za to pred par mesici dala 🙂
kamoska byla 3x na IUI neuspesne tak ted jdou na IVF

miluse
10. črc 2009

Mě začali šíleně bolet prsa od OPU, manža taky chudák dostal vynadáno, že nemůže 😅 a teďky to sice není tak strašný, ale prostě vím, že je mám

No nám taky udělali akorát spermio a po něm poslali na imuno a genetiku. Já vlastně tak nějak všechno měla od svého Dr., laparku, permiogram, clostíkovou kúru a holt nic 😒 , tak jsme si dali zkušebně jedno IUI a pak rovnou IVF

anlek
10. črc 2009

Moni, urcite neprehledlo. 😉

Ja sla po 3 mesicich snahy do Gennetu (z toho ten posledni jsem merila BZ) a podle toho nebyla ovulace. Muj gyndr. me ale odmitl poslat na HP, ze jsem hysterka. A ja mela pocit, ze fakt je nekde neco spatne (ale vysvetlujte doktorum pocity 😀 ). V Gennetu (kam jsem se dostala pres protekci) mi udelali HP, s tim, ze mam prijit i na folikulometrii, kdy mi reknou vysledky HP. Kdyz jsem prisla, tak dr. mi rekla, opravdu chcete ultrazvuk, podle HP nenajdu folik ani poradnou sliznici. 😅 No a pak jsem se skoro pul roku zpracovala, ze IVF budeme muset podstoupit, ze se to nevyresi IUI, popripade jen stimulaci clostilbegytem. Chudak dr., nemela to se mnou lehke.

zdepros
10. črc 2009

tak to jsem ráda, zrovna tam nebyla moje Dr. tak jsem to nechtěla řešit 🙂

anlek
10. črc 2009

Jo a z vysetreni mame jen: ja HP a pohlavne prenosne choroby, muz: spermiogram a pohlavne prenosne choroby.
Zadna genetika, zadna imunologie, zadna laparoskopie ani hysteroskopie.

hypo
10. črc 2009

anlek jsme na tom s vysetrenism stejne 🙂 mimochodem nechodis taky k vykysale? 🙂

anlek
10. črc 2009

Jo. 😉

lenkakubickova
10. črc 2009

milu: tak o už jsou příznaky těhu 😉 😀 😀

Anlek: hlavně,že ti v Gennetu vyšli vstřct 😉 🙂 Já ani nevěděla kam jít,ale dostala jsem doporučení na Gennet a na Dr. Vykysalou od Míši Maurerové (Digi z ulice), se kterou jsem ležela v prosinci v nemocnici, kde mi Dr. řekl,že mi doporučuje vzhledem k mému věku a po druhém potratu a mimoděl.těhu IVF. Tak jsem šla rovnou bez doporučení k Vykysalé a bylo to 🙂

Moni: tak obtěžovala,jo??? 😉 😀 😀

lenkakubickova
10. črc 2009

taky máme jen to co Anlek,jen navíc teda tu genetiku, chtěli mít jistotu kvůli špatnému spg to nesouvisí s cyst.fibrozou.

monivo
10. črc 2009

Leni, ano, stimulka zatím ok, ale jak jsem psala, jsem trochu unavená a cítím se, jak když na mě leze viróza, takže na spinning apod. bych nešla. Ale v práci jsem a ok. Živě si umím to tvoje čekání na MS představit. Já to taky tak měla, jak se pořád sleduješ, jen trochu něco zacítím a letím na záchod 😉

hypo
10. črc 2009

ja sla k vykysale taky na doporuceni 🙂 u me pro zmenu manzel byvale kolegyne z prace pracuje v gennetu a tak rovnou doporucil vykysalou a sup a byla jsem tam 🙂

monivo
10. črc 2009

Někdy je podle vašich příspěvků poznat, kdo má jakého doktora, já se zase hodně podobám co se týče vyšetření Míle, máme taky stejnou dr. 😉

anlek
10. črc 2009

Jeste k tem prsum, ja je mam citlivejsi uz od tech predchazejich stimulaci ... A velikost se take zvetsovala postupne ... Ikdyz ted to IVF byl primo skok. 😀

Jestli mi vysli vstric, no kdyz reknu, ze neco nechci, tak se mnou nic neudelaji, ze? Lecit muzou jen toho, kdo chce. 😅 On to byl sok, protoze jsem netusila, ze problem je az tak velky. A take myslim, ze ted to IVF snasim dost dobre, ze jsem se s nim vnitrne srovnala. A tesila jsem se na nej.

anlek
10. črc 2009

Tak treba u nas nebylo nutne vysetreni genetiky hned na zacatku, kdyz spermiogram je uplne v poradku. Ikdyz teda preferuju vic vysetreni a pak teprv akce. Ale uz jsem byla nakonec i nedockava. A trochu verim tomu, ze dr. ma take nejakou intuici. Treba moje davky puregonu odhadla tak, ze se za celou dobu stimulace nemenily. 😎 A vysledek je podle me paradni.

A je fakt, ze co doktor to jiny pristup, pri OPU jsme mela tu novou dr., ted mi vypadlo jmeno. A kdyz prisla po zakroku, tak rikala, utrogestan 2-1-2, no a kdyz vam dr. Danek napsal prednison, tak ho berte, ale ja bych vam ho nedavala. Jen jsem z ni nebyla schopna dostat, jestli vi, co si mysli dr. Vykysala, ktera je moje. K Dankovi jsem chodila na ultrazvuky jen kvuli tomu, ze moje dr. mela dovolenou.

lenkakubickova
10. črc 2009

to ,je fakt,že někdy je to fakt poznat,kdo má stejného Dr. 🙂

jooo,Mončo,to čekání je děs,píchne mě v břichu a jak říkáš,už letím na záchod a zase nic 😝 ale už asi 3.den mě šíleně bolí prsa,tak doufám,že mrcha dorazí sama bez injekce do Po...ale...moc tomu nějak nevěřím 😅 Já už chci taky stimulovaaaaaaat 😢 😀 😀

anlek
10. črc 2009

Leni, tobe se to blizi milovymi kroky. 😉

lenkakubickova
10. črc 2009

Anlek: to je ono...na konec zjistíš,že ti každý řekne něco jiného a jsme z toho akorát zmatený jak lesní včely 😅 ...ale myslím,že ta "osobní" Dr. každého z nás dělá vše na míru, a proto myslím,že je lepší chodit jen k jednomu Dr. Já byla jen na utz u té Langerová a je fajn,ale taky na něktré věci vůbec nereagovala, nebo něco nevěděla. Pořá mi povídal o prodělaném IUI a my ho vůbec neměli 😀 ..ale za to nemůže,pak jsem jí to vyvrátila 😉 😀 A teď v Po jdu teda k Langerové na útz znovu, protože Vykysalá je na oper.sále ☹ ...ale tak tohle není tak horká kontrola,je to jen utz...jen mě mrzelo,že Vykysalá mi chtěla dát vyvolávačku už toho 29.6. a tahle až 13.7....což je rozdíl,noooo 😕 🙂

lenkakubickova
10. črc 2009

Anlek: 😀 😀 😀 😀 mílové kroky,jooo, to mě pobavilo 😉 😀 😀

anlek
10. črc 2009

Jen si vzpomen, jak jsem byla na prasky z toho, ze jdu k Dankovi. A nakonec jsem rada. Slysela jsem i jineho dr. (stejne tak jsem mela primarku pri IUI, do byla dr. Vykysala nemocna). A ted me ta dr. Langerova presvedcila, ze ten prednison neni tak podstatny. Kdyz jeden ho napise a druhy ne ...

lenkakubickova
10. črc 2009

anlek: jojo, on má každý Dr. pravdu, každý má svou metodu,ael důležitý je,že máte krásný embryjka a zítra si pro ně pojedeš!!!! 😵 😵 😵

anlek
10. črc 2009

Jj, kazdy ma trochu jiny pristup, ale ocividne funguji vsehcny. 😀

lenkakubickova
10. črc 2009

a to je důležitý!!!! 🙂

miluse
10. črc 2009

Holky, když jsme u těch doktorů... mě i sestřiky furt říkaly, že je to moje druhý ET a vlastně druhý IVF, tak jsem je vždycky vyvedla z omylu, vůbec nevím kde na to přišly i pak Dr. na sále říkala, že už to vlastně znám 😨 no je fakt že ET je vlastně stejný jako při IUI, ale když už mi asi po třetí sestřička do telefonu říkala, že je to moje další IVF tak jsem si vduchu říkala co to tam vůbec maj v tom počítači napsaný a taky mě vždycky pobavilo, neb máme s manžou stejný příjmení, já jsem totiž bez -ová, tak se mě vždycky sestřiky do telefonu ptaly na ročník 😀 a skoro pravidelně se mě zeptali, pí. B...e rok 78 😀 což je manža

lenkakubickova
10. črc 2009

holky POZOOOOR !!!!!
Jestli některá z vás jezdí do Gennetu autem,tak je momentálně uzavřená Veletržní ulice a ještě dlouho bude!!!
Posílám odkaz,kde o tom píšou,platí to už od zítra.

http://zpravy.idnes.cz/spojnice-zapadu-a-vychod...

právě zítra jsem potřebovali projet Letnou, to je síla :( ...jedeme na víkend pryč,tak tu nebudu,až v neděli večer.

Anlek: moooooc ti na zítra držím palce!!!!! Ať to všechno dobře dopadne a máš už mimísky v bříšku 😉 😵 😵

Mějte se všechny moc krásně,pěkný víkend a papa 🙂

anlek
10. črc 2009

Leni, dik kouknu na ten odkaz, ale zrovna zitra jsme planovali jet do Gennetu autem.

lenkakubickova
10. črc 2009

proto jsem to sem honem hodila...dá se to Argentinskou přez Letenský tunel,ale jsem sama zvedava,jak to bude vypadat :( ....mozna aby jste radeji vyrazili s predstihem...blbý,no 😝

anlek
11. črc 2009

Ono se nas to nastesti netyka. Jezdime argentinskou a pak od reky nahoru.

Uz mi volali, ze porad mame 8 krasnych a v 10.30, ze si pro ne mame prijit. 😵

miluse
11. črc 2009

Ahojky holky, veletžní je jaká? My jezdíme z teplický přes holešovice nahoru na letnou, ale čeká nás to nejdřív za cca 14 dní

Anlek, tak jak jste dopadli, už mám určo mimísky v bříšku viď? 😉 Tak hezky odpočívej ať se hezky zavrtaj a líbí se jim u tebe

anlek
11. črc 2009

Tak to mozna jezdite Veletrzni. ☹ Koukni na mapu radsi.

Jinak muzu rict, ze dneska me pekne potrapili, objednana na 10.30 a na radu jsem prisla chvilicku po 12. hodine. Uz v tech 10.30 jsem mela plny mocak a sestricky rikali, ze dneska slouzi dr. Danek a ze ten si na plnem mocaku zaklada. Takze posledni snad hodinu uz jsme se poradne kroutila. Na sale jsem na vlezla na kozu a videla vsechny svate. A dr. rikal uz z dalky, vy mate tak plny mocak, ze to vypada jako byste byla tehotna. Mela jste si dojit ucurnout. 😀 Vtipalek, to bych ho chtela videt. Zavedli embryjka, mame dve. A pak jsem pocitala 10 min utikala na zachod a zbytek pulhodiny zaslouzene odpocivala. 😀

anlek
11. črc 2009

Milu, co ti rikali po ET? Jako, co je zakazany a co je naopak doporuceny? Ja jen vim, ze nemam jezdit na koni a zadne velke sportovani. Za 14 dni test. Prochazky muzu, normalne o domacnost se starat (vtipalek manzel na to rekl, takze vygruntuje byt 😎 ).

Musela jsem trochu uhadat utrogestan, dojde mi v sobotu a dr. porad nechapal, ze je to sice za 14, ale kdyby vysel test pozitivni, tak co s tim v tu sobotu udelam, zvlaste kdyz je pak nedele, kdy tam nejsou vubec. 😠 Triikrat jsme to s nim diskutovali a teprv napotreti mi predepsal krabicku navic.

Co sexovani? Rikali vam k tomu neco?