Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
20. črc 2009

Kacko, ono je dobre slyset i jiny nazor. 😉 A asi to nerikaji jen tak ... Ale mozna my si to zatim nechceme pripustit, ze PN nas ceka. 😀

Treba ja jsem zastancem PN od OPU aspon na 14 dni. Ikdyz cele tehu me desi. 😅

monivo
20. črc 2009

ahoj Katuš, jak se máš? Jak vše zvládáš? Už je asi dobře, viď 🙂

Leni, jo jo, to šejkování je asi nejhorší. Já měla potom Cetrotide a ten se tahal z jedné ampule, natož ze tří 😕 😕

Já už se teď taky musím přemlouvat, pořád si píchám na ředění a asi to konce jen tak nemá. Nohy mám jednu velkou modřinu 😅

anlek
20. črc 2009

Kacko a Hypo, kouknete ke me do alba, jsou tam nejake tabulky (sice ne ted aktualizovane, ale dneska napravim). Nechcete udelat tabulku tehulek? Bylo by povzbuzujici tady pro nas ...

dracekmracek
20. črc 2009

hypo máš krásný termín 😵 jsi v pořádku?

anlek to je jasný...moje kamarádka byla na PN po ET asi měsíc a už je v práci....

moni docela dobře jen je to naprd s tou jizvou,takže se v pátek domlouvám u lenky aby mi napsala císaře a až bude ten pravý čas tak mi ho udělají v Motole,a rovnou plastiku břicha pokud to půjde....

monivo
20. črc 2009

Ahoj hypo, jak se máš? už je lépe? No podle toho co píšeš, tak nevim nevim u sebe. Ale dr na vyšetření to potvrdí, jestli se jedná o OHSS nebo ne, že?

Já mám na 17hod objednanou už asi 2měsíce kosmetiku, tak nevim, jestli ji nemám zrušit. Ale zase se u toho jen leží 🙂

anlek
20. črc 2009

Moni, pokud ti aspon trochu je, tak bych sla. Relax poterbujes. 😉

monivo
20. črc 2009

Já bych asi obecně proti PN nic neměla, jen mě štvou ty peníze.

Katuš, tak budeš rodit v Motole? kamarádka je tam taky registrovaná. A je super, že by ti udělali plastiku, aby ti tu jizvu trochu napravili, to by bylo fajn.

monivo
20. črc 2009

Anlek, akorát si asi před ní nemůžu svléknout kalhoty, asi by se hodně divila, kdyby viděla moje modřiny 🙂

dracekmracek
20. črc 2009

moni oni mi to budou muset celé vyříznout,nejdřív to chtěli udělat po porodu protože už mi to drží pohromadě silou vůle ale já nechci být od miminka 14 dní....
já tam ještě ani nejsem zaregistrovaná ale máme tam známého docenta stará se o mamku tak snad nás veme....
o penězích nemluv mně 2 měsíce nepřišly....ale do práce si fakt nemůžu dovolit jít...je to hrozný no...miminko se narodí za 4 měsíce a já bych ráda už nakupovala ty dražší věci....

anlek
20. črc 2009

Kacko, to jde udelat plastiku zaroven s cisarem? 😲 Ja bych cekala, ze ne. Ze budou chtit, aby vytahana kuze z tehu se nejdriv vratila do normalu ... Aby nebylo po plastice nejake prekvapeni ...

Moni, ty na kosmetice svlekas kalhoty? 😲 Ja jsme si predstavovala, ze si nechas opecovavat oblicej ... Ale ty mozna i jine partie tela.

dracekmracek
20. črc 2009

anlek to se všechno uvidí,na tom se musím domluvit...chtěli mi to dělat už teď což mi přijde trochu drastický....

anlek
20. črc 2009

No nemas to jednoduche, budu drzet palecky, at to spravuji ve spravny cas a krasne. 🙂

hypo
20. črc 2009

ja se citim uz dobre, az podezrele dobre 🙂 ale vesele jsem zacala pribirat na vaze tak mam nahore uz 3 kila behem asi 14 dnu 🙂 jinak jsem spis hubla diky nevolnostem...... ted ani nevim ze jsem tehu..... dnes me ceka vysetreni tak snad bude vse OK

OHSS ti zjisti na UTZ lekar, podle zvetsenych vajecniku ja jem mela az 10 cm a podle volne tekutiby v brise....

jinak holky ja na neschopence jsem, prave kvuli zacinajicimu OHSS ktery me neminulo a pak diky tehu kdy jsem vice jak 3 mesice blila a nebyla schopna pohybu (asi s odpadkovym kosem jsem nesla)

monivo
20. črc 2009

anlek, neee 😀 😀 Teď to vypadá, jak když chodím na erotické masáže 😀 Ale moje kosmetička každou zákaznicky přikrývá dekou. V zimě je to fajn, ale takhle v létě přes kalhoty je pak docela vedro. A hodinu ležet na tom lůžku v džínách je někdy docela nepříjemný. Jo, ale svlékám si vršek, protože dělá masáž dekoltu. Táhne mi na třicítku, tak se snažím o sebe párkrát do roka pečovat 😉

monivo
20. črc 2009

Katuš, to mě vlastně nenapadlo, že se zvětšujícím bříškem musí ta jizva děla problémy. Tak držím palce, aby do konce těhu nějak vydržela a oni ti to pak spraví, dnes umí zázraky.

anlek
20. črc 2009

Moni, tak to nebylo mysleno .... Jen me pak napadlo, ze nekdo nechodi jen na krasleni obliceje, ale teba i odchlupovani .... 😅

lenkakubickova
20. črc 2009

Kačenko,tak to jsem zvědavá na tu dnešní včelku 😀 😀

Hypo: ahoj 🙂 Ať ti dobře dopadne poradna 😵

Mončo,jo to šejkování je něco spíš proto,že se mi tam pořád honí vzduch 😀 😀 😀 a připravuju to díky tomu hodinu 😀 A ty to na ředění pícháš taky do stehna do svalu?

Anlek: asi máš pravdu v tom, že si necheme připustit tu PN 😀 😀

hypo
20. črc 2009

a k te PN tak penizeky mi po 3 mesicich neschopnosti preisi ted a to jen za 1 mesic a pul tak nevim jak to tam maji udelane ale porad jsem bez penez a cekam jak to poslou dalsi mesic

monivo
20. črc 2009

Leni, ano, píchám do stehna, standardně se myslím píchají do břicha, ale tam se mi teď už nějak nechce, když od začátku to píchám do stehen. Do svalu ale ne. Prostě musím vzít kus kůže a tam to píchnout, ale na stejně je přeci jen volné kůže míň než na břiše.

K PN - jestli jste četly ten článek, na který tu myslím Milu dávala odkaz, tak je to stejný s PN i s mateřskou, několik měsíců zpoždění. je to hrůza.

monivo
20. črc 2009

Holky, jste tu některá, které se rozjel OHSS po OPU a ne až po ET? Protože jestli u mě tak je, tak nebude ET ☹

lenkakubickova
20. črc 2009

juuuuuuuuuuj, vy jste toho nakecali 😀 😀 😀 😀

Mončo: Tak to budu moooc držet palce,ať kontrola dopadne co nejlíp!!! A na ET jdeš taky co nejdřív! Ikdyby dali jen jedno vajíčko,ale hlavně,aby bylo už v bříšku 😉 🙂 A co dneska? volala jsi,kolik máš embryek? 🙂

Hypo: to je děs ta nemocenská ☹

nooo a toho já se právě bojím,těch peněz....máme hypotéku a naprosto normální platy,takže o nemocenské bych si nekoupila ani prd ☹ ...proč musí člověk přemýšlet nad penězma??? 😢

anlek
20. črc 2009

Moni, pokud to, co mam ja je OHSS, tak se podle me rozjet, kdyz zacalo rust hcg. 😅 Teda doufejme, ze hcg roste.

V sobotu to bylo blbe, uz mi neslo se zhluboka nadechnout a podobne. Ale vcera jsem dopoledne prolezela, za vcerejsek jsem vypila 4 litry a snazim se v kazdem jidle snist bilkoviny, snidana bud jogurt nebo tvaroh, vcera jsem si treba udelala volska oka, abych do sebe dostal bilkovin, co nejvic. Dneska bude nejake maso. Normalne masi jim tak 2x-3x do tydne. Hlavne myslim, ze pomaha to piti.

lenkakubickova
20. črc 2009

Moni, přesně tenhle odkaz jsem sem minulý týden dávala - o těch penězích ☹ Mončo,snad to bude všechno v pořádku!!!! Škoda,že o tom OHSS víme tak málo, třeba jsi mohla začít dlabat něco,co by ti pomohlo..ale co viď? ☹

hypo
20. črc 2009

monvio u me rozjel pred ET, nevedeli jestli dat jeden nebo dva kvuli OHSS ale nakonec se rozhodly pro oba dva.....
ale to jsemjeste ani poradne nevedela co to je OHSS je 🙂 nejhur mi bylo po ET az zacalo stoupat HCG

monivo
20. črc 2009

hypo, tak to máme asi podobný, taky mi embryolog říkal, že by možná zavedli jen jedno, pokud tedy vůbec. no uvidím, co mi řeknou zítra.

lenkakubickova
20. črc 2009

Mončo a v kolik tam jdeš zítra? A co v práci? Tuší něco?

monivo
20. črc 2009

Přesně stanovený čas nemám, sem jen dohodnutí s dr. V práci jsou v pohodě, vedoucí to ví, on to před 5ti lety podstoupil taky. A pak to ví ještě jedna kolegyně, moje dlouhodobá kamarádka. A ostatní v kanceláři možná něco tuší. Příští týden mám dovču plánovanou, ale tento týden ne, takže jim to možná dojde. Ale všichni jsou v pohodě. U nás v oddělení máme další dvě, které nemohou otěhotnět, ale zatím nejsou tak daleko. jedna to zatím řeší se svým gyn a druhá jde k vykysalý poprvé v září.

monivo
20. črc 2009

A kdy jdeš ty na první UTZ? jsem na tebe zvědavá, jakou budeš mít úrodičku 🙂

anlek
20. črc 2009

Moni, ja myslim, ze oni se snazi o ET, jen kdyz to stav trochu dovoli. Ze by OHSS musel byt silene rozjety, aby ti nic nezavadeli. Urcite brzo rozsiris nase rady cekatelek na // po ET. 😉