Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
23. črc 2009

Moni to nic a bude hůř,tohle pochopí fakt jen ten kdo to zažil nebo zažívá 😉

mandre
23. črc 2009

Ahoj Moni, tak po dlouhé době koukám, že už jsi po ET, tak se drž gratuluju. Já jsem byla 2.7. na IUI, negativní. V úterý jdu na další UTZ a uvidím, snad další IUI... Byla jsi na kontrole na té imunologii, jestli se to zlepšilo? Já zatím ne, ale zeptám se primářky, jim 1 Pentomer ( po 2 jsem měla docela křeče, tak jsem to snížila na 1) a 1 Prednison.

lenkakubickova
24. črc 2009

ahoj holky 🙂 Tak už jsem zvědavá na dnešní kontrolu,copak mi primářka řekne nového 😕 😵 😵
Včera jsem teda píchla obě včelky a do břicha je fakt naprosto v pohodě!!! 😎 Takže jsem klidná a vůbec mi ty včelky nevadí,fkat už jsme dávno kámošky! 😉 😀

Mončo a Kačenko: 😀 😀 😀 😀 Já vím,když jsi u nás Kačenko spala,jak jsi se bála jít čůrat a pořád jsi přemýšlela, jestli tam bobánek je 😉 😀

!!! MYŠKA !!! holky, včeera večer my psala Myška, že je v nemocnici ☹ Měla jít dnes na kontrolu k primářce,tak mě poprosila,ať ji u ní omluvím,leží u Apolináře, prý jí včera dost bolelo v podbřišku,tak hned jela do nemocnice a ty si ji tam hned nechali. Kdybych měla nějaké novoty,napíšu, jen budu na netu pouze dneska večer a pak až v neděli.

monivo
24. črc 2009

Leni, tak super, říkaly jsme ti, že do bříška je to v pohodě. Tak pak večer dej vědět, jak jsi dopadla.

Ahoj Mandre, Pentomer beru pořád, 2x denně, ráno a večer. Nic mi po něm není. Kontrola na imunii měla být myslím, přelom července a srpna. A vzhledem k ET počkám na výsledek a pak se tam objednám tak jako tak. Držím palce na druhé IUI 🙂

Jinak nafouklé břicho už se trochu zlepšuje, už to tak netlačí, za to mám teď problémy s jídlem. Na jednu stranu mám hlad (a z toho se mi pak dělá špatně), ale na druhou stranu mám problém do sebe něco nasoukat. Ráno jsem měla rohlík a před chvílí jogurt a karlovarský trojhránek, s těží jsem to snědla a pak se mi začal pěkně zvedat žaludek. Ale ustála jsem to. Tak nevim. Jen tu pořád polehávám, ale jsem taková slabá, nemůžu pořádně nic dělat. Holky po ET, jak bylo vám?

zdepros
24. črc 2009

Ahoj Monivo, teď jsem pátý den po ET a úplně v pohodě jako by se nic nedělo, tak to asi taky nevypadá nadějně. Ten den a druhý mě trochu bolelo břicho takovej ten pocit jako ponáročném cvičení jako by bylo namožené a pak to sláblo a teď už v pohodě tak že já normálně funguju jenom nezvedám nic těžkýho a takový ti věci jinak se cítím dobře tak nevím jestli je to dobrý

monivo
24. črc 2009

Ahoj zdepros, to se asi nedá takhle hodnotit. Anlek taky takhle mluvila a pak myslím, že 6den po ET se jí trochu projevil OHSS. Tak je asi brzy na závěry. Já jen, že právě moc fungovat nemůžu. A břicho cítím už od OPU, takže těžko říct, jestli i po ET. A tobě bylo po OPU dobře? Žádné příznaky OHSS?

zdepros
24. črc 2009

ne myslím že ne, břicho jsem měla a mám trochu zvětšení hodně jsem pila jak jsem se tu dočetla a jinak v pohodě

monivo
24. črc 2009

To já jsem taky hodně pila a snažila jsem jíst jídlo bohaté na bílkoviny a stejně. No ale to se nedá nic dělat. A jseš na neschopence nebo chodíš do práce? Já jsem od OPU doma, protože bych to v práci nevydržela, příští týden máme dovču a pak vůbec nevim. Asi se rozhodnu i podle toho, jak mi bude.

zdepros
24. črc 2009

no já chodím do práce, dělám v kanceláři takže nic náročnýho, na OPU i ET jsem měla volno a druhej den jsem šla do práce, snad to nebyla chyba, ale cejtila jsem se docela v pohodě až na to zvětšené břicho-včera mě chtěla jedna paní pustit v metru si sednout 🙂 -no je to docela brzo

monivo
24. črc 2009

No to je opravdu brzy 🙂 Ale já mám taky pěkně zvětšený břicho, některé kalhoty mě tlačí, tak si musím vybírat. Myslím, že to ještě splaskne. Ale doufám, že ne na dlouho, viď? 😉

zdepros
24. črc 2009

taky si to to přeju už mám strašnou potřebu vědět jak to dopadlo ale na test je zřejmě brzo i když mi kamarádka říkala že u nějakýho testu se to dá poznat 5dní po oplození tak nevím

monivo
24. črc 2009

Asi na tom něco pravdy bude, včera jsem četla na letáku k testu, který se dostává v Gennetu, že se dá těhotenství zjistit již 5-7den. Ale já bych ještě počkala. Abys nebyla třeba zbytečně zklamaná.

zdepros
24. črc 2009

asi jo mám to naplánovaný na příští víkend, začnu v sobotu 🙂

barrca
24. črc 2009

ahoj holčiny - nositelky plodíků ... mě bylo docela špatně po opu (tak den dva), ale pak to začalo rychle odeznívat a po ET už jsem byla dost v pohodě a také jsem začala chodit do práce. Špatně to určitě není, těhotenství si nevyležíš, pokud je ti tedy dobře, tak nemá smysl to hrotit a držet se doma ... stejně je to jen "chemie", tak zdepros nestresuj, určitě to dopadne 😉 ... já akorát po et chytla strašlivou rýmu a kašel a vůbec jsme nevěděla, zda na to můžu něco brát ... někde na diskuzích jsem se dozvěděla, že to nastuzení znační oslabení imunity a že to může být "dobré" z hlediska uhnízdění plodu, ale stejně se to nakonec nepovedlo ... já si ale myslím, že to bylo i kvůli takovému stresu ... bylo to na mě nějaké moc nové a moc jsem nevěděla, co kdy a jak a vůbec ... prostě chemie. Při druhém ivf už budu daleko klidnější a asi zůstanu doma i když mi bude dobře - spíš ale kvůli tomu, že mě v rpáci až dost honi.

Leni moc moc držím dnes palce ... a hlavně se neuháčkuj. S Myskou mě to mrzí, chudina si také zažije ... a nevíte někdo, jak se daří Milu? ☹

barrca
24. črc 2009

jo a na diskuzích jsem četla, že když testuješ moc brzy, tak ti může kvůli hormónům, co do tebe perou v rámci stimulky vyjít falešné těhu výsledky, tak já bych asi raději počkala alespon na 8 den ... ale chápu, to čekání je peklo ... já tehdy vydžela do 13 dne, ale už jsme taky menstruovala, tak jsme tomu moc nedávala ...

barrca
24. črc 2009

Já dneska v noci jedu na týden na dovču, tak vás nebudu moci celý týden sledovat (nebudu mít přístup k netu) ... ☹ Tak vám všem každopádně moc moc držím palečky ... a pak vás poctivě dočtu a zase budu sledovat, než se také dopracuji ke stimulce 😉

zdepros
24. črc 2009

Ahoj Barrco, děkuji za informaci počkám ještě ten týden jen je mi divní že jem všem špatně a já jsem v pohodě, no snažím se na to moc nemyslet ale moc to nejde.
Tak si užij hezkou dovolenou a odpočiň si.

barrca
24. črc 2009

To že je všem špatně nic neznamená, to fakt neřeš ...většina z těchto holčin má určitý stupeň OHSS či jiné komplikace. Já mám kamarádku, která otěhotněla po ivf a byla po ET úplně v pohodě 😉 😉 Hlavně se snaž být v klidu a nestresovat 😎
Já už jsme jednou nohou u moře ... ale paradoxně se těším i zpět, protože pak už budu blíž ke stimulce - je to hrůza, jak člověk najednou vše přehodnotí ... skoro si připadám jak úchyl, že se těším, až si budu píchat hormony 😅

zdepros
24. črc 2009

to je pochpitelné, když to nejde normálně tak člověk udělá všechno-i to píchání hormonů přežije aby přišlo to vytoužené mimi

monivo
24. črc 2009

Barrco, tak pěknou dovolenou. A kam vlastně jedeš? Jak jsi psala s tím těšením, já to měla stejně. Měli jsem dovolenou první týden v květnu. A výjimečně návrat z dovolené byl v pohodě, protože nás čekala vyšetření na genetice, imunologii atd., prostě se to trochu víc rozjelo.

Zdepros, barrca má pravdu, to neznamená, že když ti není špatně, že je to neúspěch. Naopak, buď ráda. Mě to doma už nebaví. Tak nějak polehávám, občas něco udělám, uvařím si oběd a to je celý. Zítra jedeme na týden pryč, máme dovču, jedeme jen k manžovým rodičům do Českého ráje. Tak jsem zvědavá, jak mi bude. Ráda bych, kdyby bylo líp, abychom mohli na nějaký výlet.

barrca
24. črc 2009

Mončo, určitě ti minimálně změna prostředí udělá dobře, to bude fajn 😉 My jedeme s partičkou do Chorvatska, budeme plachtit na moři na katamaránu - jezdíme tak už několk let, pronajmeme si katamarán od nějakého klubu a jedeme, kam nám fouká vítr - já vždy přečtu hromadu knih, hrajeme hry, koupeme se atd. - já mám sice alergii na sluníčko a moc nejsem "koupací" typ (takže ideální dovolená to pro mne zrovna není ... i když asi někomu budu připadat divná :o) ... ale manžel to miluje a já mám ráda tu partičku a pohodičku ... a navíc mám krémy pro alergiky, tak jsem zachráněná 😀

monivo
24. črc 2009

Máš pravdu, mají barák a pokud bude jenom trochu hezky, tak budu venku na vzduchu, tady jsem celý den zavřená. Náhodou, dovča moc pěkná, nesedíš na jednom místě a neválíš se na pláži. Musí to být paráda. Nezkoušela jsi někdy před dovolenou jít párkrát na solárko? Mám známé, kteří to takhle dělají, stačí třeba 5-10x a pak jsou u moře v pohodě (taky jsou alergici na slunce).

zdepros
24. črc 2009

Monivo, Český je nádhernej, byli jsme tam račátkem července, u Kněžmostu a prošli Drabský světničky-paráda

monivo
24. črc 2009

Jo to jo, do Drábských se taky chystáme. Oni bydlí kousek od Jičína.

zdepros
24. črc 2009

No jestli jsi tam ještě nebyla tak je to docela i náročný výšlap, my tam loni byli omylem s kolem a manžel je chtěl hodit ze skály, nakonec jsme tam potkali známý tak se trošku uklidnil s snosil je dolů, ale bylo to náročný a letos raděli bez kol a po svých🙂

monivo
24. črc 2009

Aha, tak to jsem nevěděla. Manžovi jsem řekla, že ať nepočítá s ničím náročným, jen lehké výlety. Na kolo už vůbec ne. Bude muset jezdit sám. A letos jste tam byli znovu?

zdepros
24. črc 2009

jojo my tam byli v chatičkách s našimi sousedy oni 14 dní my jen výkend a ty světničky jsme si chtěli projít ještě jednou v klidu, ono to není zas tak hrozný když nelezeš na ty skalní vyhlídky ale pak to není ono, kdyžtak na manžela počkáš pod skalou 🙂

lenkakubickova
24. črc 2009

Ahoj hojlky 🙂 Jeeeeeeeeeeee,vy jste toho nadrbaly???? 😕 😀 😀 Omlouvám se,ale musím jít honem balit na odjezd na víkend a tak vás nemůžu dočítat ☹ , jen jdu honem napsat,jak dopadla kontrola!
Takže mi hrozí OHSS, mám na každé straně 12-15 folíků a velikost zhruba 13mm, takže mi primářka řekla,že by mě rovnou objednala na Út na OPU,ale jelikož mám dlouhý cyklus,tak jdu ještě k mé dr.Vykysalé na kontrolu,ale vypadá to na OPU v Út 😵 😵 Jsem trochu rozhozená z toho OHSS,ale snad mu dostatečně předcházím,vypiju 4 litry minimálně a jím samé jogurty,těstoviny a maso....no,uvidíme. docela mě od včera od večera popíchává v podbřišku a jsem děsně nafouklá, jak píšete,škrtějí mě i trochu víc kalhoty 😕 , ale to se prý stává. Takže v Po bude ortel,zda jdu v Út na OPU 🙂

zdepros
24. črc 2009

Ahoj Leni tak hlavně pokračuj v pitným režimu ať se to nezhorší a hlavně se o víkendu opatruj no a úrodička je teda krásná 🙂

lenkakubickova
24. črc 2009

Zdepros, díky 🙂 Já si fakt připadám jako blázen,všude tahám flašky s pitím a jen chlastám,ale ještě bych potřebovala pleny,protože není jednodućhý si jen tak někde dojít na záchod 😕 😀 😀