Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
4. lis 2009

Milu, Pet.s - uz jsem to tu psala, Gennet bude uzavren od 19. 12. do 3.1. (optimalne), tak to jsou nejake 2 tydny. Snad jim rozjezd nebude trvat dele.

Anlek - k tomu bazenu, mykozam a spol. 🙂 U me je to bohuzel geneticke, proto se to muselo resit, nastesti je to od te doby v poradku. Od te doby jsem take dost opatrna, do jake vody vlezu atd. Tudiz behem tehotenstvi do bazenu nepujdu. A to at uz kvuli mykoze nebo jine infekci, protoze z vaginy je to do delohy kousek a infekce v tehotenstvi je dost nebezpecna vec.
Kdyz budes, Anlek, chodit, tak si pry hlavne nemas nikde sedat, ty infekce nejsou ani tak z vody, jako kolem bazenu. Ale je pravda, ze mi to plavani brzy zacne chybet 🙂

lita
4. lis 2009

Nannynko, souhlasim s Hypo, ty vitaminy na trhu jsou vsechny plus minus stejne. Ja beru Pregnium od Walmarku, muzes omrknout na:
http://www.pregnium.cz/

V nekterych lekarnach nemaji, nekde maji, ale nevedi o tom! Pokud si to budes chtit koupit, rekni, ze je to od Walmarku, pripadne ti to muzou do par dnu objednat. Tak to delam u nas.
Pregnium mi doporucila dr. Langerova jeste pred IVF. Neni to klasicky multivitamin.

ivarei
4. lis 2009

Ahoj holky, mohu se přidat?

Po očku vás sleduju od léta, kdy jsme byli v Gennetu poprvé.

Mám PCO, podstoupili jsme první IVF, stimulace Gonal + Cetrotide, OPU byla 16.10., přestože dr. viděla na UTZ 10-12 folikulů, při punkci byly 4 folikuly a z nich 4 vajíčka. Oplodnila se všechna, 2 se přestala vyvíjet, 21.10 proběhl ET dvou krásných blastocyst, 6. den po ET jsem zkusila testnout a byl tam duch, 12. den po ET HCG 593 jednotek (nevím, kolik jednotek by mělo být), každopádně to vypadá, že to vyšlo - 26.11. jdeme na ultrazvuk a jsme zvědaví, zda bude miminko jedno nebo dvě.

hypo
4. lis 2009

jojo pregnium jsem brala taky, to je ta zluta krabicka ze? 🙂 ja uz mam v lekach a tabletach a vitaminech bordel tak je delim podle barev 🙂

ivarei - tak to blahopreji ja mela na prvnim krevnim testu 149 HCG takze krasna hodnota 🙂

lita
4. lis 2009

Ano, Hypo, jsou to ty zluty 🙂 Mne se nejak moc nechce shanet nic dalsiho, takze u nich asi zustanu.

Ivarei - gratulace, jsi na nejlepsi ceste k mimiskovi ci mimiskum 🙂

ivarei
4. lis 2009

Díky za přivítání 🙂. Teď jsem deočetla "zážitek" Pet.s, to je fakt síla, bála bych se pak i usnout - jsem bzvědavá, jestliu se vám omluví, že to byl planý poplach... To Pregnium vypadá dobře, já zobu přes rok ob den listovku a femibion.

hypo - A kolikátý den od ET jsi na tom testu byla?

hypo
4. lis 2009

8 den po ET a meli jsme PK |(prodlouzenou kultivaci) takze to bylo 13 den po OPU tedy po oplodneni

ivarei
4. lis 2009

My měli taky PK, takže jsem na odběru byla 17. den od OPU. Teď ještě vydržet to čekání na srdíčko 🙂. Jak je to pak s neschopenkou? Od OPU mám neschopenku, ukončí mi ji po zjištění strdeční akce? Nebo jsem si ji měla po pozitivním testu nechat ukončit? Dr. mi k tomu při OPU nic neřekli, tak jsem se jen objednala na ten ultrazvuk a o neschopence jsem se nezmínila...

ivarei
4. lis 2009

Tak se zatím mějte, jedeme nakoupit do Prahy nějaký vánoční dárky, říkám si, že se mi určo nebude chtít před Vánoci do těch plných obchodů.

monivo
4. lis 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím.

K rekonstrukci gennetu - chtěla jsem se tam objednat na 4D ultrazvuk, optimální doba mi vychází na přelom Vánoc a to je zrovna ta rekonstrukce. Sestra mi řekla, že zatím nevědí, kdy skončí, tudíž nemají rozepsané termíny ultrazvuků. Ale jak je to s UTZ ve 20tt apod. nevím, to je možná něco jiného. Já tam jdu na UTZ v 21tt 24.11. opět k dr. Matouškové. Byla jsem u ní už na tom prvním UTZ. Také už mám hotové výsledky triple testů a je to OK. Tak jsem ráda. Říkali, že to trvá týden a posílají se ošetřujícímu gyndr. Já si tam po týdnu volala sama, protože ke svojí dr. jdu až za 14dní.

petap: jak ses ptala na výsledky spermiogramu - z gennetu jsme dostali zprávu, kde byly komplexní výsledky, byly tam hodnoty a+b, c a d a zároveň morfologie a na závěr doporučení.

Holky, byly jste některá na 4D? A kde? Já jsem chtěla do gennetu, ale bohužel ☹

monivo
4. lis 2009

Jo, a taky doufám, že na tom UTZ ve 20tt nám již řeknou pohlaví 😉

monivo
4. lis 2009

Tak jsem volala do gennetu a v době rekonstrukce, tzn. od 19.12. neobjednávají na UTZ vůbec a rozpis na leden nemají, protože nevědí, kdy rekonstrukci skončí. Takže pokud některé vychází 20tt na toto období, musíte někam jinam. 🙄

lita
4. lis 2009

Monivo, gratulace k hezkym vysledkum! Ty vysledky tripl testu ti rekne po telefonu sestricka z recepce nebo te nekam prepoji? Ja jdu na odber krve na tripl pristi tyden a chci si take volat, protoze pujdu k dr. az na konci mesice.
To pohlavi ti snad uz reknou, vetsina holek se to prave dovedela z 2. screeningu.

lita
4. lis 2009

Monivo, mne sestricka na recepci Gennetu rikala, ze to bude trvat do 3. ledna. Ale realita muze byt jina.

nannynka
4. lis 2009

Holky diky moc, ja zobat musim kvuli stitne a te krvi aspon listovku a jod...A brat 2 prasky denne + jeden na stitnou je fakt pakarna, takze si vyhlidnu nejake co to obsahuji...

monivo
4. lis 2009

lita, sestřička mi to řekla po telefonu, jen si došla pro moji kartu s výsledky. To datum 3.ledna je předpoklad, ale jelikož se může stát cokoliv, tak na leden, určitě první dva týdny nemají rozpis, kdyby se náhodou rekonstrukce zpozdila. No co se dá dělat.

nannynka, také musím jíst listovku celé těhu, kvůli tromboze. Jen si dej bacha na složení těhu vitamínů, v některých je té listovky hodně málo. Záleží, jaké máš předepsané množství. Já jí zobu samostatně, od Zentivy na předpis. Ptala jsem se svojí dr. na těhu vitamíny, ona říkala, že je to celkem jedno, že jsou všechny hodně podobné a co se týče prevence proti chřipce apod. v tomto období, tak si prý mám vymačkat do vody citron 🙂

lita
4. lis 2009

Monivo, dekuju za info.

Nannynko, Pregnium obsahuje jen 4 veci a to mimo jine jod a listovku. Jenze se bere tableta rano a vecer, to mas hned 2 tablety. Ale jak pise Monivo, listovka od Zentivy na prepis je mnohem silnejsi nez volne prodejna. Zalezi, kolik ji potrebujes.

Ja prozmenu musim udelat neco se zelezem, protoze mi ted v tehotenstvi zjistili anemii. Jenze ty tablety mi sestricka nedoporucila, protoze je po nich spatne a zacpa a ze lze zelezo do sebe dostat v jidle. Vstrebavani pak pomaha vitamin C, opet v jidle. Takze budu do sebe cpat hovezi, spenat a lusteniny a zapijet to dzusem 🙂

ambinni
4. lis 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem takhle vpadám, ale potřebovala bych radu... Přes rok se snažíme o první mimčo, v létě byl manžel na spermiogramu a vyšel špatně - nízká pohyblivost a množství, doporučeno IVF-ICSI. Skoro tři měsíce jsme čekali na první konzultaci v Gennetu a tam manžela doktorka poslala znovu na spermiogram. Jinak já mám snad všechno v pořádku, hormonální profil vyšel prý krásně, vše v normě. Jenže dneska jsme volali na výsledky druhého spermia a dost nás zaskočil výsledek - všechno je v pořádku, všechny hodnoty v normě... Abych řekla pravdu, jsem sice ráda, kvůli manželovi, kvůli budoucím dětem a tak, to ano, ale strašně mě to zaskočilo a teď se bojím, že se žádné IVF konat nebude... asi to zní nepochopitelně a působí to blbě, jak to tak píšu, ale já už jsem se na IVF připravila, i jsem se na něj těšila, hlavně na to, že se konečně začne něco dít, že nám někdo pomůže k tomu našemu vytouženému miminku a teď se děsím toho, že nám řeknou, ať se ještě snažíme nějakou dobu přirozeně. Já už nechci zase vplout do toho "snažení", čekání na ovulaci, pak na menstruaci, zklamání když přijde a zase čekání... ☹ nevím, jestli to dokážu vysvětlit přesně... příští týden jsem měla jít na ultrazvuka a pak budeme mít nejspíš pohovor s doktorkou... nevíte jak by to mohlo probíhat? myslíte, že budeme moct jít na IVF i tak? a hradila by to pojištovna?

anlek
5. lis 2009

Ambini, uvidis, co dr. Ale rekla bych, ze kdyz se zmeni spermiogram bez par mesicu takhle radikalne, ze se tim bude trochu zabyvat. Jestli je spis normalni ten prvni nebo ten druhy. Moc dobre chapu, jake to je, kdyz uz se clovek smiri s IVF a pak najednou se to zacne rozplyvat.

petap1
5. lis 2009

Dobré ráno,

Ambi. souhlasím s anlek, že se asi DR. bude zabývat tou náhlou změnou. Dr. určitě něco vymyslí, myslím, že vás jen tak neodbude a nepošle vás se zase x měsíců snažit domu.

zupla
5. lis 2009

Ahoj devcata,

nerada vam vstupuji do diskuze ale protoze se chystam na prestup z Gestu do Gennetu tak jsem se chtela zeptat jake jsou tam objednavaci lhuty po prvnim telefonatu, ja jen abych byla pripravena. Sice nijak nespecham ale jen tak pro info. diky

miluse
5. lis 2009

Ahojky Zuplo, no nevím jak teďky, ale bývalo to cca 2 měsíce. 😅

nannynka
5. lis 2009

Ambi - netrap se, oni neco vymysli. Nam se to stalo taky, primarni duvod byl muzuv spermiogram. V Gennetu ale nedelali kontrolni, protoze jsme meli dva stejne spatne s odstupem pul roku od gynekologu ktere v Gennetu znaji. Dohodli jsme se ze zkusime inseminaci a pri ni prisli na to, ze je to uz vporadku. Myslim, ze snad Te aspon na inseminaci poslou. On ten spermiogram je citlivka na spoustu veci...Mam kamaradku, ktera kvuli spatnemu spermiogramu vzdycky par tydnu pred IVF nechavala delat kontrolni a hele, dycky vysel super. A o par tydnu pri IVF to zase stalo za nic...Jsou veci mezi nebem a zemi. Drz se.

anlek
5. lis 2009

Nekdo tvrdi, ze spermiogram zalezi i na psychicke pohode (momentalni), coz nechapu, jak by bylo mozne ... Ale vysvetlovalo by to treba tyhle zmeny. 😕

ivarei
5. lis 2009

Zupla - my čekali 3 měsíce, ale bylo to v létě, v době dovolených.

miluse
5. lis 2009

Jéé, Ivi, koukám,že jsi krajanka 😀 Jsi přímo z Ltm? Ikdyž tedky nevím jestli se náhodou neznáme z beremka

monivo
5. lis 2009

ambinni, buď ráda, že se to zlepšilo. Ten první spg mohl být špatný třeba nějakou virozou apod. Nám androlog i urolog říkali, že jsou potřeba alespoň tři, aby se zjistilo, zda je tedy špatný či ne, pro objektivitu. Nechte to na ošetřujícím lékaři, co vám řekne. Taky záleží, jak dlouho se snažíte. Existuje 5% párů, kde jsou oba v pořádku a stejně to nejde, viz. třeba Míša Maurerová, která do gennetu také chodila. A šli na IVF. Pokud to budete chtít, tak vám v tom určitě nebudou bránit. Taky je tu možnost IUI (inseminace), pokud je spermiogram opravdu v pořádku. Je to přeci jen méně náročný zákrok a placených pojišťovnou je dost pokusů. Možná by to taky nebylo marné, pokud jste v pořádku.

petap1
5. lis 2009

Zupla...já čekala taky 3,5 m ☹

ivarei
5. lis 2009

Milu - nee, jsem z Roudnice, i tak je to náhoda 🙂. Na beremku jsme se určitě viděly, vdávaly jsme se stejný rok.

ambinni
5. lis 2009

Děkuju moc za rady, podporu a zkušenosti holky... už aby bylo pondělí, jsem zvědavá co nám tam řeknou 🙂 včera jsme se s manželem domluvili, že se co nejvíc zkusíme přimlouvat za IVF, no ale uvidíme, kdyžtak alespoň IUI... akorát tam je jen 12% šancí, říkali 😒 hlavně aby se konečně začalo něco dít... můžu se zeptat jak dlouho jste se snažily o miminko vy? U nás je to teď rok a dva měsíce... vím, že je to málo a spousta holek se snaží ještě třeba déle, ale mě už to přijde jako věčnost

nanynko a vy teď čekáte miminko po IUI?

zupla, my jsme čekali tak dva a půl měsíce na první konzultaci.