Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

janicka.slunicko
12. lis 2009

Holky musím vám ješte napsat, že musíme dát našeho papouška pryč ☹ mame alexandra malého a už někdo volal na inzerát ,tak si pro něj zítra přijede,to mi bude smutno po něm,i když mě moc neměl rád, co si odemě vezme tak to žradlo a sladkosti ,manžela zbožnuje ,to by jste neveřily že ty papoušci si udělají takovej navykovej vztah k jednomu člověku...ten ho uplně zbožnuje...achjo... co se dá dělat... ☹

anlek
12. lis 2009

Ahoj,

Jani, proc musite davat papouska pryc?

Jinak skoro abych bouchla sampanske, prisla mi nemocenska. Mela dva dny zpozdeni, uz jsem se bala, ze to budu muset jit urgovat. Zrovna tenhle mesic se seslo tolik veci na placeni, ze jsem na ni cekala velice velice. 😵

miluse
12. lis 2009

Jani, mám stejnou otázku jako Anlek, proč dáváte papuška pryč? 😕

Anlek, tak to gratuluju, ono je to s tou nemocenskou furt na štýru, tak alespoň, že dorazila 😉

janicka.slunicko
12. lis 2009

No musím, on ma ten papoušek takovej strašne pronikavej hlas,že když jsem snim sama doma tak řve a řve...ale když je manžel doma tak je v klidku a povídá pořád něco,a když znás nikdo není doma tak ten papoušek spí...A ja tedka jsem pořád doma tak řve a řve. To si nedovedu představit až se naroděj ty prckové jak by to snašely to řvaní. Manžel je pořád pryč a nebo jezdí večer pozdě domu, tak si to nedovedu představit. Ale ozval se nějakej duchodce že tyhle papoušky chová,tak se snad u něho bude mít dobře...

petap1
12. lis 2009

Ahoj holčiny,

tak jsem zpět...zprávy nic moc ☹
Mám nízký hormon, který dělá aby uzrávaly vajíčka..tzn. dostanu léky na stimulaci a uvidíme, jak zaberu...pokud ano, tak by jsme ještě před vánoci mohli na IUI...jsem z toho docela špatná...čekala jsem, že mi něco chybí, ale stejně mě to nějak vzalo...
Začneme malíma dávkama a uvidíme...je taky možné, že mi napoprvé vajíčko neuzraje a tím se to zase oddálí ☹
Musím ale opravdu pochválit Vykysalou...řekla, že to není beznadějné, jen musíme vychytat dávky...byla moooc milá 🙂

ivarei
12. lis 2009

petap: Buď ráda, lepší je, když mohou řešit příčinu, než aby ji několik měsíců (let) hledali. 🙂

Tak a teď jsem se čílila na diskuzi Instinktu. A už tam nelezu, mám vysokej tlak 🙄

petap1
12. lis 2009

V tom máš pravdu...hlavně že se to dá "léčit" 🙂

Jen do nich...🙂

mandre
12. lis 2009

Ivarei, nenech se otrávit 😵 , jedna diskuze o IVF "jaro nedělá", a kdo hledá informace tohoto typu, tak si neudělá názor podle jednoho článku, a přečte si toho víc - zavítá na koníka apod.... a výsledek je vidět tady na diskuzi. 😀 ... šťastné budoucí maminy

lita
12. lis 2009

Ivko, ja si tu "chytrou Janu" precetla vcera pred spanim a to jsem nemela delat, nakrkla me, nemohla jsem dlouho usnout, jak jsem si v duchu pripravovala, co ji napsat 🙂 A dneska si samozrejme prd pamatuju, ale behem dne ji to tam osladim 🙂

Mandre - me to bohuzel klidnou nenechava, lidska hloupost me vzdycky popichne, jo uz jsem takova, asi bych mela zapracovat na tlumeni sve pary 🙂

lita
12. lis 2009

Petap - plne souhlasim s Ivkou 🙂 Mate se od ceho odpichnout. A je super, ze je Vykysala opatrna, nez aby ti telo zruinovala pri prvnim pokusu. Mne pri stimulaci na IVF dr. Brandejska ze zacatku taky radsi dala davky hormonu pri zemi a pak mi je na zaklade UTZ upravovali.
Beznadejne to urcite neni, nasli jste reseni, tak ted jen vypilovat tu cesticku k miminku, ale uz jsi na tu cesticku vykrocila! Treba to bude takovy vanocni bonusovy darek 😉

lita
12. lis 2009

Milu, Malvika mam take vyhledleho, cetla jsem, ze tam jsou moc fajn. Dorjan Sport Twin se mi taky libi, jen me trochu odpuzuje, ze je vyrabeny v Polsku. Cerny kocarek ma svuj smysl, jen tak se neusmudla, ale kdyz mne se tak libi barvicky 🙂

Se sousedovic dvojcatkama to mate super, muzes poridit plno vecicek z druhe ruky a hlavne ty zkusenosti, ktere muzes nacerpat. My mame take sousedy z vedlejsiho baraku, koukame si na balkon, jsou moc fajn, maji taky mala dvojcatka a pejska. Takze az je potkam vencit, chci zaprest debatu 🙂

Drzim palecky, at presvedcis manzela do tvych preferenci 😀

lita
12. lis 2009

Janicko - s papouchem je mi to lito, ale oni dokazou byt pekny potvory, to proto ze maji dost vysoke IQ. Vetsinou prilnou jen k jednomu cloveku a jakmile je to dvojice, tak zacinaji problemy, protoze drahy papouch proste zarli a neboji se to dat najevo. Moje kadernice ma dve velke ary a miluji jen ji, jeji pritel docela trpi. Ale u ni by to bylo spis pritel ven z baraku nez papousi 🙂
U pana chovatele mu bude fajn, bude tam mit kamose a treba i nejakou nevestu, pred kterou se bude moci naparovat 🙂 Ale manzel z toho asi musi byt dost smutny, vid. Kupovali jste si ho spolu nebo jsi manzela poznala uz s papouchem na rameni?

Anlek - me ty nervy s nemocenskou jeste cekaji, zatim cekam na penizky za rijen, ale budou jen polovicni. Jsem zvedava s jakou castkou prijdou!

petap1
12. lis 2009

Lita : vím, že je to první krok mimču..jen mě to nějak vzalo....ale už je to lepší 🙂
To víš, že hrozně hrozně tajně doufám, že se jedno vajíčko urodí už před vánoci a půjdeme do ..vlastně..našeho prvního pokusu o mimčo. Mě nic nejde jednoduše, vždy si to musím nějak vydobít, ale zase si toho budu hooodně považovat 🙂

anlek
12. lis 2009

Nez doctu, tak hlasim KLUKA.... I pro me neprehlidnutelnej. Chudak muzik, upadl do depresicky. 😀

anlek
12. lis 2009

Tak jsem docetla.

Jani, to neni prvni papousek, o kterym slysim takove veci. 😠 Ale asi mu bude lip u nekoho jineho.

Petap, myslim, ze jdes v mych slepejich. 😉 Neboj, treba se ti podari nastimuloval pri IUI. A ikdyby ne, tak uz budes mit zkusenost, jak reagujes na hormony, coz se pri IVF hodi. Ja pak pri IVF byla klidna, uz jsem to znala. A navic, opravdu se muze povest IUI, me je lito, ze kdyz jsme zkouseli IUI, tak byla Vykysala nemocna ... U ni mam pocit, ze ma moooc dobry cit pro to, kolik ktere pacientce dat. Me napsala pri IVF nejake davky a nikdo je uz nemusel menit, sedlo mi to perfektne. A posledni vec, bud rada za "tenhle problem" je pomerne snadno resitelny. Daleko horsi je, kdybys mela FSH moooc vysoke, to uz znamena prechod a nemusi se potom stimulace vubec povest, popripa vajicka jsou nekvalitni. Takhle dodaji, co chybi a ty to budes snaset dobre. 😉 Ale znam ten pocit, taky jsem byla presla mrazem, kdyz mi to dr. rekla.

petap1
12. lis 2009

anlek : moc díky za uklidnění...kéž bych šla v tvých šlépějích a mohla jsem taky zahlásit // 🙂 Ještě že jsi mi to o tom vysokém FSH nenapsala včera..to bych byla KO už včera...uffff, tak to je dobře, že mi spíš ten hormon chybí 🙂 Vykysalá byla opravdu moc milá..říkala, ať to teď beru jako zkoušku na vychytání správné dávky a pak už to půjde 🙂
A při tom případném IUI budu muset zůstat doma ?
Jen jsem trošku zmatená v tom, že až dostanu MS mám si zavolat a přijít pro léky...nu a hned 7DC bych měla přijít na UTZ...od kdy se ty léky začínají brát...hned jak dostanu MS ?
Ještě se na to budu muset zeptat sestřiček, abych si pro léky nedošla pozdě 🙂
No vidíš, můj manžel by byl v sedmém nebi za kluka 😀

anlek
12. lis 2009

Petap, ja te nechtela strasit. 😉

Jinak zrejme z toho, co pises si budes pichat. Na jakem leku jste se dohodly? Podkozni injekce nebo do svalu? Pri IUI se tusim neschopenka nedava (aspon ja ji stopro nemela). Pokud budes pichat, tak IUI musi delat v Gennetu, nejake predpidy pojistovny (jinak by snazeni nechali na vas na doma). Leky ti vydaji az kdyz zacne ten cyklus, kdy budes stimuloval. Tj. nejdrive prvni den MS, maji nejake takove pravidla. Zavolej 1. den a zrejme budes zacinat s pichanim 3. den, takze zadny stres, kdyz MS vyjde na vikend. Pokud bys zacala krvacet v sobotu dopoledne, jeste se do Gennetu dovolas, kdyz az v sobotu odpoledne, tak jako prvni den pocitas az nedeli - volat budes v pondeli, coz bude druhy den. Kdyz zacnes krvacet v nedeli je, tak volas pondeli, druhy den. Ten 7. den je kontrola, jak reagujes na leky, zrejme budes mit ten 7. den posledni injekci. Me to tenkrat trochu popletli, ze jsem sla az na tenhle UTZ pozde (9. den) a neslo uz zmenit davkovani, zrejme jsem potrebovala vic, ale uz tam byla prestavka.

Vetsina chlapu je nadsena z chlapecka, ten muj si na nej holt bude muset zvyknout, ale uz aspon po skypu zni docela spokojene. Ale po telefonu byl fakt smutny. 😢

miluse
12. lis 2009

Anlek, koukám, že u vás to je stejný jak u nás, manža chtěl taky radši holky, no holt se nepovedlo a já s psicí budu doma jediná ženská 😅 No co, hlavně, když ty prťata budou zdravý, že jo 😵

petap1
12. lis 2009

anlek : Řekla mi obě varianty s tím, že jsem ji řekla, že chci ten čisčí (prý je v nich rozdíl, jak moc je asi ten hormon zbaven nečistot či co 🙂 ) , takže vlastně nevím, jestli si to budu píchat já, či do zadnice oni 🙂 Moc díky za vysvětlení, budu klidnější, že to víkend nevíkend, pro léky stihnu 🙂 já bych na PN nechtěla, radši budu chodit do práce 🙂,
A tobě pak IUI dělali i přes to, že jsi měla menší dávkování ?

anlek
12. lis 2009

Tak to asi budes mit Puregon nebo Gonal a mam pocit aspon tady podle diskuze, ze Vykysala spis predepisuje Puregon. Ten jsme meli take. My jsme si mysleli, ze se vyplati si priplatit a mit lepsi lek. A je fakt, ze ja na nej krasne reagovala. Ale treba bych dobre reagovala i na Fostimon (ale to jsme nezkouseli). No ja jsem zrejme potrebovala delsi dobu si pichat, ze tech pet dnu, co jsem mela, ze ty nestacily. Takze folik par dnu nerostl vubec, pri tom UTZ 9. a 11. den byl stejne velky. Takze ten 11. den jsme zkusili dopichnout zbytky, co zbyly v ampulce (vzdy je tam neco navic). A pak jeste o kousek poporostl - utz 13. den. Pak mi delali IUI, ale nevyslo to. Zrejme ten folik nebyl stoprocentni. Pak dr. rikala, ze bybylo lepsi jit do IVF, ze jinak muze pojistovna delat problemy. Plati drahe leky a uspech nikde ... Takze jsme sli do IVF. Myslim, ze IUI neni moc velka zatez na telo (aspon z toho, co jsem zazila ja, delala jsem vse uplne normalne).

Miluse, aspon nekdo, vsichni mi rikaji, ze je muj muz divny. 😀

Jinak ten UTZ ve 20tt je fakt super, pekne dlouho miminko prohlizi a prohlizi ho poctive, zmeri kde co. Zmerili hlavicku, brisko, stehenni kost. Hlavicka malilinkato nadprumerna, brisko o neco vic nadprumerne, stejne jako stehenni kost. Co ma prcek hodne nadprumerne velke jsou vsechny casti mozku (ted si s muzem delame legraci, jestli budeme mit maleho Einsteina nebo ne 😀 ). Zkontrolovane prutoky krve do ledvin a z ledvin (moje gyndr. si spesl vyzadala zkontrolovat mocove ustroji, ja mela zuzenou mocovou trubici a jako male mi to operovali). Pak zkoukla zaludek, mocak (kdyz jsem prisla, byl prcek vycurany, ale nez vsechno namerila, uz mel zas mocak plny). Srdicko lovila snad pet minut, aby zkontrolovala vsechno, dokonce tam pustila zas ty prutoky a pustila to pekne nahlas. Na obliceji zkontrolovala rtiky a nos (zadny rozstep nevidela). Zkontrolovala pupecni snuru, ze jsou tam tri zily. Navic prcek ma rad, kdyz jezdim autem nebo se hybu (to spinka), nejvic radi, kdyz lezim na zadech, coz je presne poloha v jake delaji UTZ, takze dr. porad utikal. Rikala, ze je to pekny rostak.

petap1
12. lis 2009

anlek: Taky jsem řekla, že si i připlatím...tak mi asi dá to co dává radši 🙂 Uvidíme co tedy vymyslí...ale jak píšeš, pokud IUI nevyjde, asi nás taky dá na IVF...kvůli té pojišťovně ...
moc díky...díky těmto informacím jsem o moc klidnější a věřím, že se nám podaří nějaké vajucho vypotit 🙂

Tdy jak to popisuješ, to musel být hezký zážitek...takhle si mimčo prohlížet 🙂

anlek
12. lis 2009

Petap, podle me mas o neco vetsi sanci pri IUI nez jsem mela ja. Fakt si myslim, ze to bylo zbabrane. Sla jsem pro leky a reklamovala jsem, ze mi dr. rikala, ze na UTZ pujdu posledni den, co si picham. A oni mi dali protokol (rozpis na papire, kdy co pichnout a kdy jit k dr. na UTZ) a tam byla mezi posledni injekci na UTZ vic jak den mezera. Ale tenkrat se mi to nepodarilo tam vydiskutovat. Ted kdyz tam Vykysala bude, tak vnejhorsim to s ni proberes.

zdepros
12. lis 2009

Ahoj holčiny, vy jste teda upovídaný já vůbec nestíhám

Lenko, gratulace k chlapečkovi 🙂

nannynka
12. lis 2009

petap1: ja pred IUI nepichala, brala jsem clostylbegyt a monitorovali vajicko. Pichala jsem si jen Pregnyl na vyvolani ovulace a jednou to vyslo. Moc Ti drzim pesticky at se to vydari.

anlek
12. lis 2009

Zdepros, jeee tebe jsem tu uz dlouho nevidela. jak se mate? A vy si nechate rict, co cekate?

lita
12. lis 2009

Anlek, gratulace k chlapeckovi! 🙂 Vsak on manzel uz dneska vecer bude pychou bez sebe, ze je to kluk. Prave proto si myslim, ze je lepsi to vedet dopredu, ti co maji urcitou predstavu, pak maji cas se tesit na druhou variantu.

anlek
12. lis 2009

Lito, uz se spickujeme po skypu. 😉 Vypada smireny, ale take myslim, ze je dobre, ze uz to vi ... Po porodu v soku by to mohlo byt horsi.

Uz jsem neco pisla na ten Instink take. 😅

petap1
12. lis 2009

anlek: teď když jsem moudřejší o tvoje postřehy, tak si ten UTZ 7DC vydupu 😀

nannynka: mě právě clostylbegyt nezbírá a nezabere ☹ Takže jen pigára 🙂 Ty jsi // po IUI ??..to jsi první o kom vím, že to vyšlo 🙂 Myslela jsem si, že snad IUI ani nefunguje ☹

janicka.slunicko
12. lis 2009

Jsem si dneska byla na gyndě pro těhotenskou knížk, už jsem v jedenáctým tydnu.To to letí... 🙂

Tak už papouška nemame doma,ten pán si dneska pro něho přijel, tak tedka koukam na prázdnou klec a je mi stoho smutno, manžel až zítra dorazí tak jí musí uklidit do sklepa je moc velká,že se nevejde do toho našeho pidi vtahu...Toho papouška dostal odemě k vánocum před několika lety, tak to mu bude také chybět ale říkal že si pak koupíme nějakého nového až budou děti velký...

anlek
12. lis 2009

Petap, nekde jsem cetla, ze uspesnost IUI je stejna jako kdyby se zdravy par snazil doma. 😉 Tak bych to nebrala jako, ze to nema sanci vyjit. 😉 Clostilbegyt na me take nefungoval, ale uvidis, jak injekce krasne zafunguji.