Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lita
16. pro 2009

Monivo, me ty zada nejvice chytaji pri vstavani z gauce nebo postele. Ja uz se taky ztezka otacim z boku na bok v posteli a to jsem teprve 5. mesic 🙂
A jaky tehotensky pas sis poridila? Jsou ruzne velikosti nebo uni?

V utery jdu ke svemu dr., tak se ho na to tvrdnuti taky zeptam, pro jistotu kdyz budou ty vanoce. Magnesium by se mi hodilo, pry ulevuje zacpe a ta me porad jeste trapi.

Urcite to bude holcicka, nejake se prece rodit musi, aby ti nasi kluci meli nevesty 😀

lita
16. pro 2009

Nannynko, s tou migrenou jsme na tom opet podobne 😠 Me tedy chyta "jen" jednou za tyden. Zatim se mi ji vzdy podarilo rozehnat tim Kosminem, mne ta intenzivni vune nevadi, spise pomaha. Musim mazat hodnekrat za sebou a tucnejsi vrstvy. Naposledy vcera. Vzdycky bojuju nekolik hodin. Jednou uz to vypadalo na Panadol, uz jsem ho ze zoufalstvi vytahla vedle postele, ale pak jsem vysilenim usnula a nastesti se probudila cista.

Na spani ted potrebuju vetsi chlad a i ted v mrazu se uchyluju k vetrani v noci, protoze mam pocit, ze nemam dostatek kysliku a to nechavame dvere do loznice otevrene.

Tak vidis, budes mit krabicku a mezi utz uz nebudou stresiky, vzdycky nechas pana dr. Jardu Maleho, aby udelal odposlech 😀 A za chvilku uz Vendelina budes citit, jak sebou mrska a cvici, to te taky uklidni. Jen nesmi byt moc hodny a v klidku, aby se trochu predvedl.
Jinak moje sestra ma chlapecka a taky mu nekdy rika Vendelin 🙂

anlek
17. pro 2009

Ahoj,

nejak vubec nestiham sem chodit. 😠

Tvrdnuti bricha, kdyz je to jen obcas, tak je to ok. Nesmi to byt casto a nesmi to nic zpusobovat. Me treba tvrdne bricho ze zimy (takze nosim minimalne tricko navic) nebo z behu (parkrat jsem dobihala autobus - uz nedelam). Samozrejme obcas mi ztrdne i jindy. Poznam to podle toho, ze kdyz si na bricho sahnu, tak deloha je tvrda a bricho boli. Ale stava se to jen tak 1-2 denne. Ted teda posledni dva dny vic, ale ty byly dost hekticke. Magnezium nechci brat, pokud oppravdu nebude jasne, ze ho potrebuju. Navic mi PA rikala, ze deloha je sval a je normalni, ze cele tehotenstvi cvici, aby zvladla porod. Takze to tvrdnuti bricha, co mam ja, bere jako naprosto fyziologicke.

A k zadum, PA mi rikala, ze nemam z lehu si sedat tak, ze zaberou brisni svaly. Ze tim uz prcka utlacuju, muzu si zpusobit tak jednu dve kontrakce. Ktere sice nevadi, ale nejspis mi to bude neprijemne. Mam si lehnout na bok a z neho se zvedat. Jeste mi samozrejme doporucila cviceni pro tehotne, ja teda chodim plavat (to jsme tu tusim uz jednou resily). Kvasinky za tech 8 tydnu, co uz na plavco chodim nemam. Naopak mam pocit, ze mi plavani posiluje imunitu, ze jsem zatim nechytla zadnou virozku (a to jsem se potkala i s praseci chripkou - kamaradka padla s ni druhy den po moji navsteve u ni doma). A na zada je plavani fakt balzam. Jeden tyden mi vyskocilo bricho a zada hned zacala pobolivat, tak jsem sla plavat 2x a hend bylo zas dobre.

evak99
17. pro 2009

nany, lito, já na ty migrény taky trpím v těhotenství víc...a je to od přesně jako u vás, od krční páteře. cvičím tak 5x denně, máme zdravotní matrace i polštář - vše teď nové a je to stejně asi naprd. teda nevím, zda by to nebylo horší, kdybychom to všechno neměli, ale...no minulý týden jsem měla každý večer! takže se snažím tak 1x za týden jít na masáž, což pomáhá...no a dr. mi teď dala magnesium, což by mělo taky pomoc uvolnit tu ztuhlost. ale je to peklo, když si člověk nemůže nic vzít. jen si dávám na oči a čelo studenej hadr a modlím se, ať to brzy přejde...
a jak píše anlek, to plavání je určo super, chci začít hned po vánocích. Anlek kam chodíš? Já mám právě taky strach z kvasinek....

monivo
17. pro 2009

Lito, pás mi půjčila kamarádka, je to značka Anita, dělá se ve velikostech XS, S, M, L. Já mám S a dobrý. Velikost M si kamarádka kupovala koncem těhotenství, kdy měla hodně velký břicho. Umisťuje se pod břicho a přes břicho je j pružná volná látka, takže teď v zimě máš bříško chráněné. Stojí cca 1000Kč.
http://www.spodni-pradlo-anita.cz/tehotenske-pr...

ivarei
17. pro 2009

Teda, vy jste pisatelky. Milu tady fakt dlouho nebyla, snad budou v pohodě.
Lita, nannynka, evak - já měla před těhotenstvím migrénu naposledy před rokem a teď už 3x - takovou tu fakt fest, kdy člověk myslí, že vyletí z kůže. Většina holek říká, že měly migrény v těhotenství víc.

Hypo - ty jsi pečlivka, pokojíček vypadá krásně.

hypo
17. pro 2009

ahojky,
tak ja muzu rici ze me migreny v tehu presly, uuuuplne 🙂 jen na zacatku me parkrat hlava bolela ale to preslo a od te doby minimalne 6-7 mesicu mam klid 🙂
pokojicek mi nejde moc dobre nafotit ale to dulezite tam snad je tak dik za pochvalu 🙂

evak99
17. pro 2009

hypo, pokojíček krásnej 🙂 hele, ty sis vybrala jiný věci, tak ještě abys měla migrény! 😉

janicka.slunicko
17. pro 2009

Ahojik holky ja jen na rychlo, dneska mě bolí hlava strašně že jsi pujdu brzy lehnout. Jsem byla dneska na gyndě a mrnata jsou v pořadku, dneska jsem v 16.tt.doktor mi napsal canesten tabletku ,tak to snad bude v pohodě pak. že v tehotenství jsou kvasinky normální říkal.
Zítra rano musím na krev,a musím na lačno tak jsem zvědavá jestli se mi neuděla špatně.

Holky mějte se hezky odpočivejte a opatrujte se.papa

evak99
18. pro 2009

jani, já mám teď taky pořád mykózu, ale prý je to v těhotenství opravdu normální...snaž se omezit cukr, ten ty kvasinky živí 😉

janicka.slunicko
21. pro 2009

Ahojik holky, co je u vas nového, asi všichni schanite ješte darky a nakupujete. ja už mam všechno hotové.
Dneska ozdobím stromeček a udělam výzdobu.

PŘEJI VŠEM KRASNE VANOCE, HODNĚ DAREČKU POD STROMEČEK, HLAVNĚ V NOVEM ROCE SPOUSTU NOVYCH MIMINEK ,AT SE KAZDEMU TO POVEDE NAPOPRVE. PŘĚJI ZE SRDIČKA
HLAVNĚ SE HOLKY OPATRUJTE: 🙂 🙂

petap1
21. pro 2009

Ahoj holčiny,

Hypo...pokojíček je moooc krásný a ty náušnišky taky 😀

Já se jedu dovolenkovat takže...

Vám všem přeji hezké svátky a šťastný nový rok 2010 🙂 Opatrujte sebe a miminka a hlavně přeju hooooodně zdravíčka 😀

hypo
21. pro 2009

ahojky holky,
ja uz mam na vanoce vse prichystane, vcetne stromecku a rozdanych darku 🙂 takze me uz nic neprekvapi, jen porod amalky
dnes jsem se byla seznamit s pediatrem, super chlap a ukecanejsi sestricku jsem nevidely 🙂
ta mi behem 10 min rekla uplne vse vcetne toho jaky jsou ostatni doktori na chodbe 😀

hypo
21. pro 2009

pro upresneni darky jsme rozdaly a vybraly u rodicu a tchanovcu :_)
tak preji taky krasny svatky a po novem roce tu budu urcite i s amalkou 🙂))))))))

ksu
21. pro 2009

Ahoj holky, preji vsem nejkrasnejsi Vanoce a v novem roce hodne stastnych maminek a tehulek 😵

monivo
22. pro 2009

Koukám, že je tu docela mrtvo. Asi všechny nakupujete dárky a chystáte se na Vánoce. My jsme se o uplynulém víkendu přestěhovali do nového, většího bytečku, takže Vánoce budou trochu provizorně 🙂

Všem Vám přeji pěkně Vánoce, klidné svátky a v novém roce hodně štěstí a zdraví 🙂

lita
23. pro 2009

Ahoj holky, dnes nikam moc nevychazejte, hlavne vy tehotne, venku je pekna ledovka 😖
Ja ale musim na postu vyzvednou posledni darek a nakoupit na stredovecu. Copak budete mit? U nas kapr moc nejede, takze to vidim na rizky, pokusime se sehnat teleci, hahaha, ale za snahu to stoji 🙂 A salat udelam bez majonezy dle pana Cuketky, viz:
http://www.cuketka.cz/?p=3134

Monivo, dekuju za zpravu o tom pasu, uz jsem si ho nasla u nas na Praze 6, tak si tam po svatcich zavolam a asi do nej pujdu, vypada pohodlne a ty take rikas, ze hezky sedi, tudiz nebudu hledat jiny 😉

Hodne stesti, zdravi a lasky v novem roce pro vas vsechny, at vsechny tehulky ve zdravi donosi a porodi zdravim oplyvajici ditka a stimulky a snazilky at maji v novem roce vice stesti a v poradku otehotni! 🙂

nannynka
23. pro 2009

Ahoj, u nas radi chripka (u me) a zanet dutin (u muze), takze konecne si splnime sen a stravime cele Vanoce v posteli 😉 K veceri byva losos, ale protoze ani jeden nejsme schopen zajet do Prahy pro cerstvou rybku, tak budeme mit bud kruti nebo veprove rizky a bramborovy salat s jogurtem.

Vsem damam navstevujicim tuto diskusi preji krasne Vanoce plne pohody a do Noveho roku tehulkam dobry konec a zdrave miminko a snazilkam uspesne a hlavne rychle poceti. Je fajn, ze nas tu je tolik a ze si muzeme vzajemne pomoci. Hodne to pomaha a myslim, ze nejsem sama kdo to tak citi. Opatrujte se, uzijte si tu vanocni nadheru a at vam Jezisek najezi.

inza
24. pro 2009

to Lita: ani dneska se na Pze 6 nevyplati vycházet. Ledovka jako vcera. I tomu nasemu chlupaci ujeli pekne vsechny 4 a jel jak namydleny blesk 😀

My mame ke stedroveci klasiku: rybu a salat odlehceny jogurtem

to all: AT VASE VANOCE JSOU PROZARENE POHLEDY OCI, USMEVY, AT ZANECHAJI VASIM SRDCIM STOPY DOTYKU OD NEHY, AT V NOVEM ROCE VAS ZIVOT SE SVETLEM PROZARI, ZDRAVI, LASKA A STESTI VAM V NEM NESCHAZI. 🙂

zdepros
24. pro 2009

kRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU HODNĚ STĚSTÍ A ZDRAVÍ VŠEM

hypo
26. pro 2009

tak holky ja stale nic...... asi budem rodit az na silvestra..... mam liny dite kteremu se na svet moc nechce...
nicmene v utery mam zas poradnu tak snad uz neco rozlousknou 🙂

nannynka
27. pro 2009

Tak Ti Hypo koukam, ze Amalka je holka narocna a chce na svet ve velkem stylu - idealne s rachejtlema 😉 no zas proc ne, komu delaji na narozeniny ohnostroje ne. Drz se a preju at uz se to Tvoje zlaticko vylihne.

nathali
27. pro 2009

ahoj baby ja sa chcem len spytat ze za aku dobu snazenia ste sli do genetu a ake vysetrenie vam robili???
diky

nannynka
27. pro 2009

Ahoj nathali, me poslali cca po roce a pul a po vyreseni jinych problemu, se kterymi davali do souvislosti neplodnost.
Co se tyka vysetreni, tak ja tam dosla s dvojitym spermiogramem manzela a svym hormonalnim profilem. Nic jineho nedelali. Ale jak jsem tu cetla od jinych holek, tak je posilali na geneticke vysetreni a na imunologicke vysetreni.
Hodne stesti.

nathali
27. pro 2009

dakujem sice je to len 8 mesiacov ale aj tak sa radsej informujem lebo mne je stale nieco cysty alebo ms nepride vobec

monivo
27. pro 2009

ahoj nathali, vůbec bych se nebránila tomu, se do gennetu alespoň objednat. Objednací lhůty jsou na první konzultaci cca 2 měsíce, takže vám to vyjde přesně na rok snažení. Žádné doporučení od svého gyndr mít nemusíš. Všechna nutná vyšetření ti udělají tam, takže nic se svým gyndr řešit nemusíš a nezdržovat se tím. U partnera se vždy dělá vyšetření spermatu a u partnerky se dělá klasické vyšetření, hormonální profil (2DC se bere krev), pak se posílá často na imunulogii a genetiku. Záleží na výsledcích partnera.U nás zjistili špatný spermiogram a pak už mě nijak víc nevyšetřovali. Pokud je partner ok, tak ti mohou dát podpůrné léky k ovulaci, sleduje se, jak roste sliznice a folíky atd., je to opravdu individuální. Ale jak jsem již psala, neřešila bych to se svým gyndr, pokud už jsi nezačala. Moje kamarádka se snažila 3roky, poslední rok prošla mnoha vyšetřeníma se svým gyndr a nakonec šla stejně do gennetu. Stalo se totiž to, že byli v Pronatalu na vyšetření spermiogramu, tak řekli jejímu partnerovi, že je OK, no a nakonec řekli v gennetu, že není, že je má pomalý, že na přirozené oplodnění to není. Takže bych opravdu vše řešila v jednom ústavu a s jedním odborníkem. V gennetu jsou všichni dobří. Těžko ti poradit konkrétního doktora. Každá tu máme jiné zkušenosti. Jsou tam tři doktorky a jeden doktor.

nathali
27. pro 2009

no ja som pocula ze to je vlastne jedno kedy sa tam clovek objedna mne tam sla kamoska a posielala ma tam jak sme sa zacali snazit a to boli len tri mesiace ako s vajecnikmi mam stale problem a sliznica je stale mala nato aby sa vajicko uhniezdilo a naposledy som ani ovu nemala tak rozmyslam ze sa asi po novom roku objednam mooc diky pomohla si mi 🙂

nannynka
28. pro 2009

Jen pridam neco od tematu. Vysledky tripplu jsou krasne a vse je negativni. Vendelin je cca o 1,5 tydne vetsi, takze mi pani doktorka doporucila odejit na materskou ne 6 ale uz 8 tydnu pred terminem dle MS. Abych si to prej doma uzila 😉 . Malej dneska chrnel na brisku a ma 400g. Do Gennetu na UTZ jdeme 7.1..

Vsem preji krasny Novy rok a uspechy na vsech frontach.

nathali
29. pro 2009

ahoj baby
nannynka tak to je fajn ze ti kontrola dopadla dobre 😉 snad totak bude aj dalej

petap1
29. pro 2009

Ahoj holčiny,

jsem chvilku na PC, tak nakukuju 🙂

nannynka...super zprávičky...jen tak dál 😀

Vítej mezi námí Nathali 🙂...souhlasím s holkama...objednala bych se do CAR i bez doporučení..přeci jen se nějakou dobu čeká, takže to nebude hned tak. Pak budeš jen ráda, že si se v předstihu objednala, páč když se člověk objedná až na doporučení lékaře, je hrozně dlouhé to čekání na první konzultaci 😒
Já jsem na tom obdobně jak ty (tedy cysty jsem neměla)..nechodí mi MS...což je asi i tím, že mi chybí hormon na dozrání vajíček a tím pádem mi cyklus neprobíhá. O tom chybějícím hormonu mi řekli až v CARu, moje Dr. tu nechodící MS řešila taky jen vyvolávačkama, a vůbec neřešila, že vlastně nemám ani ovulaci ☹ Naštěstí mě poslala do CARu hned po 6m 🙂
Tak ti držím palce, ať se ti vše srovná a brzy najdeš // 🙂

Jinak u mě nic nového...MS stále nikde ☹ Už jsem 57DC..to je docela mazec...nu počkáme jak to půjde v novém roce 🙂

Mějte se krásně a přeji pěkné prožití silvestrovské noci a super nový rok 😝