Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kacmelina
13. dub 2010

Evak99:
No celou noc mě bolelo, to bylo strašný 😠 Vzala jsem si Algifen a an ten nepomohl. Ráno jsem volala do Gennetu a řekli mi, že se oplodnilo jenom jedno z těch tří. ☹ Doufám, že je to silák a že vydrží. Prodlouženou kultivaci u něj prý dělat nebudou a že zítra nebo pozítří bude ET 🙂 tak se dopuju vitamínama, aby se mu tam líbilo, i když doktor teda moc optimistický nebyl... Takže mám nervy na pochodu. Do toho mi ještě v noci umřel králík, kterýho mi manža koupil, abych na to tolik nemyslela. Byli jsme s ní u veterináře večer a dostala injekci, ale nebylo to nic platný 😢

Petaloudi:
No tak to je dobře, že to nebolí, mě celou noc bolelo břicho, ani kapky nezabraly ☹ Dnes, jak jsem psala Evak99 jsem volala do Gennetu a nepříjemná sestřička mi řekla, proč volám, když mi budou volat oni, pak mě teda přepojila na doktora a ten mi řekl, že se oplodnilo jen jedno z těch tří. Prodlouženou kultivaci u něj dělat nebudou a ET bude zítra nebo pozítří. Moc optimistický nebyl, ale já doufám, že je to držák a že vydrží. 🙂 Jdu si vzít Utrogestan a ještě si lehnout. Nemám dneska dobrý den, jsem smutná a nervní ☹ 😢

vveru
13. dub 2010

Kačmelina, drž se, bude to dobré uvidíš. Pak dej určo vědět.

kacmelina
13. dub 2010

Petap1:
Na posledním UZ mi řekla Lovásová, že prý tam jsou jen 3 k odběru a že ty ostatní jsou moc malí. Nicméně dnes jsem volala hned ráno a prý se oplodnilo jen jedno, tak doufám, že vydrží a že se mu u mě pak bude líbit. Beru už tolik vitamínů, že že musí mít v bříšku jak v pokojičku 🙂

kacmelina
13. dub 2010

vveru:
Děkuju, já fakt nervama nevím co by ☹
Je toho na mě nějak moc za sebou... Přemýšlím, že tam ještě odpoledne zavolám, jak se mimísek drží, nebude to ale trapný?!

vveru
13. dub 2010

Nebude, když si přečteš výše, jak vyblbuju já, myslím, že jsou zvyklí. Pro ženskou je důležitý mít děti, držím palec.

petap1
13. dub 2010

kacmelina: Moc moc ti drží palce, aby to mimíšek vybojoval. Je blbé, že na začátku to vypadá super, bude úroda a pak nic...a řekli ti čím to, že zůstali folíci malý ?? Klidně zavolej...při nejhorším tě nepřepojí...no a co..oni neví jaký to jsou nervy když je jen jeden bojovníček.

kacmelina
13. dub 2010

Vveru:
Právě, já jsem jí chtěla říct, že tam mám mimíska já a né ona, tak co jí vadí, že volám, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Zavolám tedy ještě odpoledne a dám vědět. Já jsem strašnej nervák ☹

Petap1:
Děkuju!!!! Právě, když při prvním UZ řekl Daněk, že je tam 10- 12 folíků, tak jsem se zaradovala. Pak při třetím UZ když mi řekla Lovásová, že jsou tam jen 3 k odběru, jsem nešla domů se zrovna dobrým pocitem. Proč ostatní nevyrostly tolik mi neřekli, jen mi řekli, že mám "mrtvý" pravý vaječník, ten nevyprodukoval ani jeden folík. Vypadalo to sice, že tam 2 budou, ale nic. Že by bylo dobré, kdyby tam ten vaječník nebyl. Prý ho uškrtily cysty. Zavolám tam odpoledne. Doufám, že aspoň ten jeden se udrží...

betox
13. dub 2010

kacmelina: Hlavně buď v klidu. Já vím, lehce se to řekne, ale hůř udělá. Zkus se nějak zaměstnat, abys přišla na jiné myšlenky. Každopádně Ti moc držím palečky, ať drobek zabojuje.

vveru
13. dub 2010

Kacmelina, pak písni, budu držet palečky. Koukala jsem, že jsme sterjně staré a že si okres Kladno, já Rakovník. Bude to dobré uvidíš-bude to bojovník 😉

petap1
13. dub 2010

kacmelina: To je tedy divný...začnou se tvořit, ale nedorostou..chápu že nedorostli na tom pravém, ale proč ne na tom levém. Moc ti přeju, ať další pokud nepotřebuješ a kdyby náhodou, tak jim to hezky řekni a ať ti koukají přizpůsbit stimulaci. Určitě si zavole..vždyť to že máš nervy ničemu neprospěje a když budeš vědět, že to dobře pokračuje, tak se uklidníš.

ivarei
13. dub 2010

moni: Terezka je nádherná a já vás hrozně obdivuju, že jste to takhle zvládli.
evak: No právě, taky jsem se narodila o pět týdnů dřív + si říkám, že když budu připravená, nemusel by předčasný porod nastat 🙂. Držím palce, ať se dnes pustíš do praní. Já se budu odhodlávat k vyžehlení první várky a vyprání další, navíc je potřeba povléknout postele, tak se budu muset pustit i do toho.
vveru: Díky moc, přijdu si jako tučňák, ale jsem šťastná. Třeba se stane nějaký zázrak a výsledky budou dřív, moc bych ti to přála.

nannynka: Z toho mám trochu státnici, takže bych to měla vědět - při mateřské si přivydělat nemůžeš, při rodičáku ano - příjmy se nesledují, takže do jakékoli výše (dřív to bylo omezeno). Hlídání dokládat nemusíš, když řekneš, že pracuješ v okamžiku, kdy je doma manžel. Pokud bys ale chtěla dávat děťátko do jeslí nebo podobného zařízení, pozor - nesmíš na víc než 5 dní v měsíci.
http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp
http://www.mpsv.cz/cs/4#fpr

Holky snažilky a skoro těhulky, já to s vámi tak prožívám. Držte se.
kacmelina: Neboj, ten jeden bude určitě silák, uvidíš.

kacmelina
13. dub 2010

betox:
Já vím, že mám být v klidu, ale jsem strašný nervák, když mi řekli, že se oplodnilo jen jedno, tak jsem měla slzy v očích. Ale s odstupem těch dvou hodin jsem za to jedno ráda, jen se teď o něj bojím víc, než kdyby tam byly třeba dvě.

vveru:
Fakt?! Jé, tak to jsme blízko!! 🙂 Děkuju, já doufám, že to vydrží a hlavně že se mu pak u mě bude líbit... 🙂

petap1:
Mě to taky přijde divný, že nedorostly, oni mi ani neřekli, jak veliký by měli být. A na posledním UZ měl jeden 15-19mm, dva 14-16mm a ostatní okolo 10mm, tak nevím, já doufám, že stimulovat už nebudu muset a že se tenhle jeden mimísek chytí. Ale taky mi to nějak nesedí... Já vím, že se nemám nervovat, když já se o toho jednoho tak bojím!! Možná víc, než kdyby tam byli dva 🙂 ☹

kacmelina
13. dub 2010

ivarei:
Děkuju, věřím, že to bude silák po tátovi 🙂

vveru
13. dub 2010

Ivarei, děkuju, mám si zkusit volat v půlce května, to by měli být už výsledky z DNA, tak uvidím co mi řekne paní doktorka, ty zbylé výsledky jsou tuším kvůli těm trombofilním mutacím.

kacmelina, jestli jsi doma, tak si pust nějaké písničky které máš ráda a zkus si zdřímnout, třeba usneš a až se vzbudíš budeš už moct volat. To, že si nervák znám moooc dobře, jsem to samé. Já když jsem nervní a má se třeba druhý den dít něco důležitýho,tak mám ráno šílenej průjem a chce se mi zvracet 😖

petap1
13. dub 2010

kacmelina: Myslím, že tady holky psaly, že mají být kolem těch 20mm. No moc moc na tebe myslím, aby další pokus nebyl zapotřebí. Určitě se bude držet. Ty nervy chápu..vždyť je jenom jeden bobek. Zkus jít třeba nakoupit nebo něco.

petap1
13. dub 2010

vveru: Taky bych to tak udělala...zavolej v polovině května a pak se uvidí 🙂 Držím palce, ať se pak může zčít se stimulací 🙂

vveru
13. dub 2010

petap, nezbývá mi nic jiného než vydržet, takže první záchytný bodík bude 14. května 15. je neděle 😀 Děkuju moc.

betox
13. dub 2010

kacmelina: já jsem to samé, nervák až za hrob.... ☹ Nejhorší je, že psychika hraje v tomto případě velikou roli. Petap má dobrý nápad, co skočit něco nakoupit, nebo obejít nějaké obchody jen tak na kukačku? U mě je to tak, že kdybych měla ležet, tak mi z toho asi hrábne. Stejně bych neusnula a jen o tom přemýšlela...

vveru
13. dub 2010

Tak jo, běž na nákupy, kup si něco hezkého na sebe, nebo manželovi a nebo něco pro štěstí na mimíska 😅

mandre
13. dub 2010

Holky, mi byli včera na genetice u Dr. Hlavové, nabrali nám krev....
ona říkala výsledky tak za 3-4 týdny, a já jí říkám, že mi NĚKDO říkal, že to trvá tady 3 měsíce, tak na mě koukla a napsala tam mně i manžovi "statim", tak jsem zvědavá 😀
Jak vy?

vveru
13. dub 2010

Mandre, no tak to mi teda řekni, mě řekla, že mám volat v půlce května kvůli DNA a za tři měsíce, že bude zbytek. A brali Vám krev taky na ty trombofilní mutace???

mandre
13. dub 2010

vveru: opisuju z papíru, co mi dala: já a manža - chromozomální vyšetření z periferní krve, já - k tomu trombofolní mutace (Leidenská mutace, mutace genu pro prothrombin FII a polymorfismy genu pro MTHFR (677+1298))...a u koho si byla?
Já jsem jí 2x říkala, že prý tady to trvá 3 měsíce - tak tam napsala STATIM ke všemu.

vveru
13. dub 2010

Teda já se picnu, asi tam zkusim brnknout, protože ta Brandejská mi taky řekla, že to bude trvat 4-6 týdnů. To budete mít to samé co my. My byli u dr. Raškové, byla moc fajn.

mandre
13. dub 2010

vveru: a ještě říkala, že když to bude ok, tak to založí do složky IVF, jinak mi budou volat 🙂 a že prý se to dělá v blocích, že když zrovna vyjde, že čekají na 3 vzorky a já se tam trefím, tak to může být i za 2 dny, ale jinak tak 3 neděle....když tam napsala, že HNED, tak snad to tak bude 😀 😝 ...uvidíme, jinak já jsem si u Brandejské o to vyšetření řekla sama 😉

darkwitch
13. dub 2010

mandre mas brat mesic a nehadat se 🙂 co znamena statim?

mandre
13. dub 2010

Dark:OKAMŽITĚ, HNED 😀 😀 , já se nehádala, jenom jsem řekla, že to prý trvá 3 měsíce a ne 3 týdny.. 😀

vveru
13. dub 2010

Teda já jsem z toho na mrtvici, nechci tak dlouho čekat, když už to máme všechno objehaný, teď už jen to IVF. Paní doktorka má konzultaci, tak tam sestřička nechala požadavek a až bude moc tak mi zavolá, ach jo.

vveru
13. dub 2010

Nám už prostě chybí jenom tohle 😖 ☹

mandre
13. dub 2010

vveru: nám taky, teda krom laparky. Ale já uř mám 1IVF a 4IUI za sebou.

vveru
13. dub 2010

Já už mám i laparku a hysteroskopii za sebou a tohle 1. IVF pře sebou, vůbec nevím co mám dělat, asi jsem nedočkavá, ale nechci čedat tři měsíce, když to jde za měsíc a půl 😢