Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
30. dub 2010

pet.s - nechci aby to znelo jako utesovani ALE moje gyndr mi rekla, ze pokud dobre vyjde NT screening a nejak pochroumane tripple tak si o tom promluvime. Myslim, ze Te poslali na plodovku jen pro jistotu mozna kvuli veku. Pockej na vysledky a nedelej predcasne zavery. Fajn je, ze to udelali hned a vysledky budou brzy. Moc na Tebe myslime, drz se.

Monivo - moje brisko je stejny pripad, jeste 13.den po ET negativni, 16.den pozitivni moc i krev. Vydrzat doporucuji.

evak - no ted jsem se vratila z vyletu na Kost, zitra vyprovodime tchanovce, pozitri jedeme ke kamaradum na obed. V mezidobi budu zehlit hadriky pro mrne, kterych privezla tchyne snad tunu. Uz ma malej veci vic nez ja a muz dokupy. A jeste budu delat neco malo do prace, posledni vec. A muzik asi likvidovat sklad v detskem pokoji....

inza
30. dub 2010

evak99: me to ted vychazi cca na 45 min a zatim mam pet cviku po 25 opakovani. Hrozim se az budou vsechny.... 😀 Tak dneska mam odcviceno, ale po celodennim zaprahu je to docela vopruz...... 😉

mandre: vitej zpet 😀 .

inza
30. dub 2010

pet.s: drz se, vse bude dobre, jen zadne stresiky. Zkus si trochu uzit vikend at prijdes na jine myslenky.

jechulka77
1. kvě 2010

Ahoj holky tak včera jsem volala do Gennetu jestli už mají ty moje výsledky,ale ještě to není hotové,prej až v pondělí a to už bude určitě,říkala sestra. 😒 Ještě že jsem v práci,jinak bych na to pořád myslela a to by bylo víte kde 😀 ,takhle musím myslet na to co vařím a je pokoj a makám celý víkend tak je to o.k. Jen doufám,že ta hysteroskopie nebude nutná,protože to jsou zas další cca 2 měsíce navíc než by jsme se do toho pustili. Chtěla bych někdy bejt vědma 😅

pet.s
1. kvě 2010

jechulka to i já. Včera jsme ještě zkusila volat do Gennetu jestli náhodou nemají už výsledky samozřejmě nemají, tak až v pondělí po 14 hod. Mně asi šlehne. Mám plnou hlavu, co kdyby a jak kdyby. Usnula jsem včera v 11 hod a dnes v 9 se probudila, to se mi už dlouho nestalo. Prostě jsme z toho stresu tak zmožená.
Navíc velké děti jsou na čáry pryč a dorazí až dnes , tak je tu takové smutno a prázdno bez nich.

vveru
1. kvě 2010

Pet.s, drž se, dobře to dopadne, musí 😅

Nevíte některá co je MTHFR, prý to má 30% žen. 😖

inza
1. kvě 2010

pet.s: drz se, vse dobre dopadne 😉

vveru: staci ti to takto obecne 😉 MTHFR je enzym, který se v těle účastní metabolismu folátů. Nedostatek nebo snížená aktivita enzymu MTHFR vede ke zvýšení koncentrace aminokyseliny homocysteinu v krevní plazmě. Zvýšený homocystein pak přispívá ke vzniku arteriosklerosy a arteriothrombosy, které však nesouvisejí s nadměrným množstvím tuků a cholesterolu (hyperlipidemií), hypertensí, diabetem a nikotinismem. Defekt v genu pro MTHFR je tedy závažný rizikový faktor vzniku kardiovaskulárních chorob a dále souvisí se vznikem homocystinurie a hyperhomocystinemie

nannynka
1. kvě 2010

vveru: Inza to popsala pekne. Ma to vliv na srazlivost krve a proto pokud ho mas diagnostikovane, mela by jsi byt sledovana v tehotenstvi na hematologii. Aspon takova je praxe v Praze. Nekdy se to hlida uz pri stimulaci (pri zavaznejsi forme).Me na to prisli az po IVF, takze jsem tam hned mazala - kontrolovali mi co 6.tydnu krev a mela jsem stesti, ze mi stacilo se poradne dopovat listovkou a zeleninou. Pred porodem (pokud bude planovany) si budu pichat nizkomolekularni heparin a po nem asi 2 tydny take. Na kontrolu mam jit po 6tinedeli. Moje svagrova si ale treba pichala cele tehotenstvi. Me po potratu a diagnoze MTHFR rekl hematolog, ze je to pravdepodobna pricina zamlknuti. Svagrovou to potkalo 3x a az pri sledovani a lecbe na hematologii donosila krasne zdrave dite. Ale setkala jsem se s ruznym pohledem doktoru, nekteri rikaji, ze to nic neni, ze to ma kazdy a jini zase apeluji na sledovani v tehotenstvi. U Apolinare v porodnici me napr.pochvalili, ze jsem se o to starala. A kdyby se o tom vedelo, mohla jsem si usetrit revizi revize delohy, protoze se mi ta krev uvnitr srazila a neodesla. Pak jsem kvuli tomu musela byt ve spitale o 2 tydny dele a na heparinu. Kdyby se to vedelo, osetrilo by se to leky hned a mohla jsem tam byt jen jednou a pres noc. Pokud budes chtit vedet nejake dalsi zkusenosti, staci rict, podelim se. Jsem MTHFR C677T heterozygot.

vveru
1. kvě 2010

Tak to je pěkný, mě to právě řikala ta sestřička na fenetice, jak jsem tam včera volala kvůli těm výsledků, řekla mi, že výsledky jsou v pořádku, že je to v normě a že to má 30% žen. Mám jíst kyselinu listouvou-tu originál, co je na předpis a hodně zelený zeleniny. Jednou jsem o miminko přišla, neřekli mi příčinu, prý se nedá určit, když je to do třetího měsíce-byla jsem v 11. týdnu, ach jo 😖

vveru
1. kvě 2010

genetice, samozřejmě

nannynka
1. kvě 2010

vveru: Tak s timhle jsem se taky potkala. Moje prakticka mi ale rekla, ze proste musim do trombocentra, ze to nestoji za to riziko. Normalne bych asi zkusila se objednat do trombocentra na vysetreni. Normalne je objednacka cca 2 mesice, v tehotenstvi me vzali do 2.tydnu. Ja jsem extremni opatrnik....oni nikdy nereknou co se stalo pri potratu/zamlknuti. U nas to bylo ve 14.tt.

vveru
1. kvě 2010

Nanny, tak já nevím co mám dělat, mě řekla, že se mám kvůli tomu IVF domluvit se setřičkou, ta mi řekla, že až to dostanu, že se mám tedyobjednat-to bude ten mezicyklus s ultrazvukem 20-25 DC, že do té doby dorazí i zbytek výsledků ☹ V úterý chci skočit za obvoďačkou, kvůli receptu na tu listovku, dneska si ji už vezmu našla jsem doma zbytek, jak jsem byla předtím těhotná, ale je jí málo. Mám strach, už to nechci zaží znovu 😢

nannynka
1. kvě 2010

vveru: Naprosto Te chapu, zazila jsem to taky. Dohodni se s praktickou, rekni ji o svych obavach a pozadej ji o zadanku do trombocentra na dovysetreni v souvislosti se stimulaci a planovanym tehotenstvim. Pak si zavolej na cislo co jsem Ti poslala na IP a normalne se objednej. Ale priprav se na telefon s pekne otravenou sestrickou, jsou fakt na ranu. Ja tam volala jeste netehotna a dali mi termin na za 2 mesice a pak jsem volala tehotna a slo to za 2 tydny. Dycky si tam ale posedis....Nasla jsem i v dotazech na Gennetich strankach, ze to tam doporucili. http://www.gennet.cz/diskuze/diskuze.php?F=P&ID....

nannynka
1. kvě 2010

vveru: Jinak ja v Gennetu na genetice vubec nebyla (4IUI, jedno uspesne ale pak zamlkle + 1 IVF). Nasli mi pri predoperacnim zvysenou srazlivost a moje poctivka prakticka me hnala to dovysetrit. V Gennetu se doktorka taky tvarila, ze to vlastne nic neni. Ono asi zavisi na zavaznosti. A v trombocentru me zvali poctive kazdych 6 tydnu na kontroly, takze oni to asi za banalitu nepovazovali. Znas to, co clovek to nazor.

vveru
1. kvě 2010

A myslíš, že by mi to ta sestra neřekla, třeba to není v takové míře. Ach jo, včera jsem měla takovou radost a dneka se mi chce brečet. Jak jsou v Gennetu o víkend, vezme mi to tam některá ta sestra?

nannynka
1. kvě 2010

vveru: Jsou tam jen v sobotu, ale s hodne omezenym provozem. Pripadne zkus napsat mailika, na ty reaguji svizne, ale tipuju, ze odpovi az po vikendu. Fakt se netrap. Den to vydrzi, neni to neresitelna situace a rozhodne se doberes reseni ktere Ti pomuze k mimcu. Pokud by v genetice prisli na jiny problem (Leiden atp) tak by to litalo. To MTHFR muze delat problemy, ale taky nemusi. Jen musim dodat, ze nejsem uplne zdrava(hodne nemocna stitna zlaza) ani mlada(34), takze proto je moje prakticka fakt hoooodne opatrna az uzkostliva. A neplakej kvuli tomu. 😉 Holky co se s tim potkaly Ti urcite jeste napisi sve zkusenosti. Rozhodne na to nekoukej cerne.

vveru
1. kvě 2010

Nanny, děkuju moc. Zkusím se nějak pobavit s obvoďačkou v úterý a kdyžtak i v Gennetu. Mám dobrou známou sestřičku, opravdu se vyzná tak jí taky zkusím písnout smsku, děkuju za všechno a držím pěstičky tobě i mimiskovi.

pet.s
1. kvě 2010

nany prosím nemáš číslo na to trombocentrum? se mnou nikdo nic nedělá..přitom máme v rodině po jedné větvy infarty a embolie, což dle mě způsobuje tenhle MTFR já jsem homozygot tudíž to mám od obou rodičů.

nannynka
1. kvě 2010

vveru:moc dekujeme, jsme napnuti, co nam povi ve ct - ceka me trojboj poradna, UTZ, monitor a do toho litam kolem predoperacniho kdyby se maly skutecne rozhodl zustat prdelkou dolu a sel za tyden na svet planovanzm cisarem.Opatruj se.

vveru
1. kvě 2010

Vy také, seš zlatíčko. Pa.

nannynka
1. kvě 2010

pet.s - mas to v IP. Jsou spadovy pro Prahu a Stc kraj, takze i pro nas z Rathova 😉 Normalne zavolej, rekni ze jsi tehotna a potrebujes kvuli rodinne historii vysetrit. A nech si ale napsat od praktika/gyndr doporuceni, to budou chtit.

nannynka
1. kvě 2010

Jinak jsem se teda damy pochlapila a udelala svou prvni fotecku pro pobaveni do fotoblogu. Moje prvni a asi jedina s briskem, tak si toho vazte 😀 .

vveru
1. kvě 2010

Pěknýýý, koukám, že okres Mělník já jsem z Rakovníka.

pet.s
1. kvě 2010

nany díky.
Veru njá jsem okres MB. 😀

emmm
1. kvě 2010

Ahoj holky,

pet.s, držím na pondělí moc palce, určitě to bude dobré, první výsledky testů ve 12 tt jste přece měli v pořádku a co jsem slyšela tak ty pozdější tripple testy často vycházejí falešně špatně... věřím, že veškerou smůlu jste si už vybrali ( četla jsem Tvé album ) a že teď už to bude dobré - jen to zatracený čekání na výsledky 😒

U nás to nevypadá dobře, včera jsem sotva znatelně zakrvácela a dneska ráno byla čárka slabší, skoro neviditelná... ☹ pokud utrogestan zavádím, tak asi také oddaluju menses, že? ach jo, už jsem tomu skoro začínala věřit...

vveru
1. kvě 2010

Pet.s, tak to máte dobrý s dojížděním do Gennetu, viď?
Teda, já Ti řeknu, že vůbec nevím co mám dělat. ☹

pet.s
1. kvě 2010

vveru jako s čím, co máš dělat?
emm..já špinila u obou těhu..a čárky měla slabé dost dlouho.

vveru
1. kvě 2010

No s tím,MTHFR a jestli se teda už mám objednávat jak řikala ta sestřička, nebo jestli teda mám počkat až bude i ten zbytek. Ale kdyby ta genetika byla špatná, tak na to nedávají léky, ale nějak zasahují do DNA toho embrya?! ☹

nannynka
1. kvě 2010

emm-pridavam se k pet, ja taky spinila v obou tehotenstvich. nehazej flintu do zita 😉.

inza
1. kvě 2010

vveru: me taky rekly ze to zatim nevadi. 😕