Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
1. kvě 2010

weru...mně zjistili MTFR až když jsem byla poprvé těhu...dali mi jen zvýšenou kyselinu listovou...genetiku jsme neměli vůbec hotovou. Sice to pak dopadlo špatně,ale spíš to bylo tou listovkou. U toho MTFR je to, že si ji normálně neumíš vzít z potravin. Musíš mít protě dávky jak slon.
Kdyby byla nějak špatná genetika, tak asi by doporučili PDG, to je nějaká diagnostika z embrya.Ale mě říkali, že to taky není 100%, že zrovna můžou vybrat buňku, která je v pořádku a druhá může být špatná.
Já bych an genetiku nečekala.Nebo vy máte v rodině nějakou vadu nebo problém?
Promin, že se vyjadřuji jak prase,ale já asi ve 4 usnula a ted jsem se vzbudila, jsem jak praštěná 😉

nannynka
1. kvě 2010

pet.s - jen hajej a ne ze zase budes v noci varit 😀

pet.s
1. kvě 2010

nany..no vidím to bledě..prospala jsem odpoledne, tak nevím jestli usnu večer. 😉 Ale dodělám synovečkovi svetr.abych mohla jestli to v pondělí dobře dopadne,začít plést Terince svetřík do porodnice.

nannynka
1. kvě 2010

pet.s - to je krasny.....ja porad zdaleka nemam pripraveno, ale co...hlavne aby to dopadlo dobre.

pet.s
1. kvě 2010

nany já vůbec nemám zkušenosti s připaravováním věcí pro miminko...obě moje děti přišly tak narychlo, že nebyl na nic čas a vše se kupovalo za pochodu. Ted vůbec nevím, co a jak a čím mám začít. Říkám si, že začnu asi tím, c je ještě potřeba udělat v bytě a tím oddálím připravy na miminko. Protože ještě nemáme hotovou rekonstrukci druhého bytu. I když už se to chílí ke konci.Ale pak nastane škatulata batula s pokojema. A zase ještzě nějaké práce tady v bytě. Hlavně v Terinčině pokoji. Musíme dodělat dlažbu. a vysekat kuchynské obklady. Byla to dříve kuchyn. Jediný komu zůszane jeho pokoj je Bára,ale i tam se budou dít nějaké změny. zbavíme ji asi velké skříně. Asi dětem zadám úkol, aby si pokoje navrhly samy.

darkwitch
1. kvě 2010

pets teda mas spoustu ukolu 🙂 je dobre zadat detem ukoly at si pokoje navrhnou samy, protoze ty jim to stejne udelas blbe 😀

pet.s
1. kvě 2010

darkwitch...to jo,ale spíš mě mrzí Báry pokoj. Těšila jsem se jak dcerunce uděláme krásný holčičí pokoj. Ale ona díky jejímu postižení vše kolem sebe zničí. Hrůza. Její pokoj jsem dělala před rokem téměř nový. Ze zdi strhala některé zrcadlové dlaždice i s omítkou, otrhala tapety, vyryla do novéh psacího stolu nějaké rýhy a strahala lamino. Hnula tak šikovně se skříní, že se jí zlomila uprostřed. Záclony má od laku na nehty a od barvy na malování na okno. na podlaze vylitý bezbarvý lak na nehty. Prostě hrůza. Sice mě dr vysvětlili, že kupovat nejlacinjěší nábytek, ale štve mě to.
Ona má jinak fakt vkus a výtvarný cit,ale tímhle chováním vše zničí. Jenže nám dr vysvětlil, že ona neumí domyslet, následky svého jednání.Tak bohužel ji nedojde, že když nechá ležet lak na podlaze, kde se nejvíc pohybuje, tak ho pravděpodobně vylije. Ale to je odmalička. Ostříhala panně vlasy a nehty a divila se, že ji nedorostou. Uprostřed kuchyně zkoušela co udělá když zmáčkne tu pistoli s montážní pěnou. Když to vystříklo všude, tak to tam nechala. Já pak večer strhávala montážní pěnu ze všeho. Prostě hrůza. Do všeho vrazila, vysklila, zničila.

darkwitch
1. kvě 2010

pets tak preju pevne nervy... panenku jsem taky ostrihala (jsem to videla u starsi sestry, ale ja to s nuzkama jeste neumela)

vveru
2. kvě 2010

Ahoj pet.s, to zvládnete a jak už psala dark přeji také pevné nervy, na zítra Tobě i mále moc držím pěstičky!
A co se týká těch nemocí v rodině, tak z mé strany jsou tam rakoviny-plic, ale všichni kteří na ni umřeli byli kuřáci, z manželovo jsou to srdcaři a to kvůli čemu jsem asi tak plašila bylo miminko, které čekala maminka-mělo Downův syndrom, ale byla starší a paní dr. Rašková říkala, že se to v tomto věku stává, že to semnou nemusí mít nic společného, že by se toho nebála . . . No nevím, asi se teda objednám, jak říkala sestřička a budu doufat, že zbytek těch výsledků dorazí v tom mezicyklu.

pet.s
2. kvě 2010

Dr.Rašková je fajn. Vždy do mě nalije optimismus. Tak já bych se objednala a doufala.-)))Oni si tam třeba zavolají, když budou potřebovat.

vveru
2. kvě 2010

Asi to tak provedu, jak je???

pet.s
2. kvě 2010

už lépe,ale o to víc se bojím, že dostanu v pondělí studenou sprchu. 😒

vveru
2. kvě 2010

Pet.s, a na kolikátou tam jdeš, nebo máš volat? Budu na Vás moc myslet a držet pěsti. 😅

pet.s
2. kvě 2010

mám volat až na druhou hodinu.kruci nemáte někdo známé v Gennetu?Že by mi to zjistili dříve? 😒

darkwitch
2. kvě 2010

pets myslim, na tebe a drzim vsechno co mam, ale bude to dobre 😉 az ve dve? to je hruza... to budu nervozni cely den...

evak99
3. kvě 2010

pet.s: neklesej na mysli, triply opravdu vychází spoustě holek negativně. moje dr. říkala, že jim nepřikládá velký význam, důležitější je, že máte NT screening v pořádku. Nestresuj se! Na všechno zlý je času dost a navíc já si myslím, že bude vše ok!

inza: já vím, že je to těžký, ale odměna bude sladká 🙂

nanny: tak to hezky chystáte. my byli o víkendu taky v Českém ráji na výletě - teda já už toho moc neujdu, ale procházka to byla krásná 🙂 jo a taky mám pocit, že mi kamarádky půjčily tolik oblečení, že naše princezna se bude moct převlíkat 20x denně 🙂

evak99
3. kvě 2010

nanny: jo a nenašla jsem tvojí fotku ve fotoblogu... ☹

petap1
3. kvě 2010

Dobré ranko,

pet.s : neboj to bude OK. Kamarádce říkaly, že tripli ve vyšším věku (jí je 38) vycházejí blbe, ale nic to neznamená. Ona taky pak byla na plodovce a jsou zdravý. Tak klid..neboj 🙂

mandre: JJ příroda zapracovala...pořád jsem čekala na mrchu až jsem našla // 🙂 🙂

ahojkyy: držím palce ať se jim u tebe líbí a za 14 dní jsou // 🙂

Jinak víkend docela fine..bluvno mi je tak nějak nepřeskáčku. Když mi je dobře, jsem nervózní jak to a když je mi bluvno, chci aby mi bylo dobře..no jsem magor 😀 Zítra jdeme na UZ..tak jsem lehce nervózní, aby bylo vše jak má..no uvidíme 🙂

darkwitch
3. kvě 2010

dobre ranko,
pets je pravda ze znam hafo lidi kterym vysli tripple spatne a nikoho komu vysla spatne plodovka, takze to bude vsechno vporadku, drz se...
petap tipicka tehulka 😀

vveru
3. kvě 2010

Dobré ránko!

Pet.s, myslím na Vás!!! Tak kdyžtak zkus brnknout dřív, třeba už něco budou vědět, drž se.

nannynka
3. kvě 2010

petap: Vydrz, ono se to srovna. A jak rikaji doktori, nevolnosti jsou dobre znameni....

evak: ? ale ja ji tam fakt dala, a vidim ji....holky, juknete tam jeste nekdo prosim

pet.s - drzime, drzime, vsechno kudy chodime...

vveru
3. kvě 2010

Nanny, já tam koukala a je tam, ta s manželem?

darkwitch
3. kvě 2010

nanny me to ukazuje, ze nemas fotoblog aktivni

petap1
3. kvě 2010

nannynka: já u tebe vůbec nevidím ten Fotoblog ☹ Jen IP a příspěvek není OK..jinak nic ☹

inza
3. kvě 2010

Dobre ranko,

nannynka: ja tam koukala a je tam jedno foto s manzelem 😉

musite kliknout na jeji "obrazek" a pak vam fotoblok nabehne, je totiz na sk

petap: uz zase vysilujes? neco si tu slibovala ne 😀

darkwitch
3. kvě 2010

inza dekujeme 🙂

petap1
3. kvě 2010

inza: Ď...už jsem ji taky viděla 🙂 Nevyšiluju..neboj...to jsou jen pocity co se mi během dne střídají 😀 Už by bylo zítra 9:30..už bych ho chtěla vidět 🙂 A co ty ? Ty máš dnes běhání po doktorech, viď ?

inza
3. kvě 2010

petap: ja zase po tydnu a neco z5 v Pze. Ne dneska jdu jenom na Mojzisku. Ve ctvrtek jdu na immunologii pro vysledky a pak zase mizim. Ted teda taky zacina cekani na mrchu a pak objednat do Gennetu. No a zitra musim byt doma prijdou nam prepojovat plyn. V baraku museli udelat novou stoupacku a ted budou pripojovat byty a my na rade zitra rano

nannynka
3. kvě 2010

inza: dekuji za osvetu 😉

vveru: jj, je to muz muj milovany. On uz nekolik let prenasi Bimba (uz mu dole kouka chobutek), tak proto to brisko 😀

petap1: dockas se 😉 jen preju aby to muz nezhodnotil jako ten muj - ja tam nic nevidel, jen nejakej flusanec 😀

Opatrujte se.

petap1
3. kvě 2010

inza: Tak to budeš dnes pochválena jak hezky cvičíš 🙂 🙂 Tal aby jsi nebyla jak já a nečekala marně 😀

nannynka: To je dobrý komentář...no uvidíme co z mužíčka vypadne 😀