Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

blucka
24. říj 2008

ahojky Wokounek, diky moc, ja pracujem ako sestra, tak som sla do prace, na toto je to super, ze si mozem sama urobit odbery 😉 , ale inak som prave preto dost zly pacient 😒 . Po inseminacii som chodila do prace, ale kedze som bola u dr. tak ma nechal doma, co som rada, pretoze mam rizikovu pracu a bala by som sa.
Kocko, neboj, bude to dobre, ja si stale hovorim, ze vsetko sa deje pre nieco. Tak to malo asi takto byt....
O Lanne, nic neviem, ale mam pocit, ze bola v gennete stejne ako ja, takze uz by mala testovat.
Budem na teba mysliet 5.11., daj vediet ako si dopadla.
Pekny vikend....papa

nelynka
25. říj 2008

ahojte, blucka dostala som konecne predvcerom, tak som sa vcera hned objednala rano...ale mi doslo ze muz je vtedy v praci tak tam pojdem sama ☹ ma to on stastie 🙂

dakujem vam velmi pekne, aj ja dufam ze to vyjde, ale necham sa prekvapit

a blucka, silno gratulujem 🙂 🙂 🙂

lanna
25. říj 2008

Ahoj holky jste moc hodny že na mě tak myslite ja jsem měla nijak hodně prace,tak jsem nestihala k počitači..
Ale mam špatnou spravičku dnes jsem to dostala 😠 ,tak že zase nic ☹ ....
Už my je lip vyžvala jsem se a je my fajn....

Wokounek a co ty už jsy dobra prestalo to bolet aspon trošičku-myslim dušička 😅 ...

lanna
25. říj 2008

Blucko tak ja taky držim moc palce všychni co mam 😵 ,a heski odpočivej at jste v požadku...A moc gratuluji 😅

lanna
25. říj 2008

Katusko moc na tebe myslim,at vše probehne tak jak ma a jseš byrzi fit 😅 ....

wokounek
27. říj 2008

Ahojky

Blucko, díky…jsi moc hodná. Jak se cítíš, jako těhulka 😉 ? Já ti strašně moc držím pěstičky, ať jsi ty i mimísek (nebo mimískové), kteří rostou u tebe v bříšku… v pořádku 🙂 . Kolikátý pokus u tebe vlastně vyšel? Já se teď malinko začínám zase těšit, ale taky mám strach…co se mnou provedou…jestli to bude rovnou na KET nebo jak?! …mno, ale uvidím pátého… dám vědět, jak to se mnou vypadá.

Lanno, strašně mě to mrzí…moc jsem ti přála úspěch… ach jooo… ale my to zvládneme příště, viď 😉 ?!!! Mně ještě „dušička“ bolí, tak nějak malounko cítím prázdno z něčeho, co jsem ztratila… taky je mi líto těch prťavých embrýsků, říkali, že byla krásná…tak z nich mohla být krásná miminka … ale co, já tady o sobě 😖 ... co ty Lanno… jak se cítíš a kdy zase něco začne, ať se můžeš začít těšit a já ti můžu moc moc držet pěstičky??? 😵

Katuskooo, jak je? Doufám, že všechno klaplo, tak jak má…že tě moc netrápili a že to moc nebolí a ty se cítíš dobře 🙂 . Dej vědět, jsme tu jak na trní …. máme o tebe strach… 😅

lanna
27. říj 2008

Ahoj

Wokounek pocyt prazdnoty mam i ja ale neda se nic delat musime bojovat dal 😵 ,
Ja už pudu na 5 pokus ,ale zatim sy dam pauzu,v sobotu jedu domu podivatse za maminkou...
A nesmiš sy to tak brat skus už na to zapomenout,a netrapse tim je to už prič,tak že hlavu vzhuru a do dalšiho boje 😉 ..

pavcik
29. říj 2008

ahoj holky,tak dnes jsme byli v genetu. můj hormonální profil je tedy ok,ovulku mám. Ale spermio špatný takže závěrem na papíru bylo doporučení na icsi nebo jak. Takže to neseme špatně a čtvrt rokú si dáváme na vitamíny a obnovení spermií a uvidíme ☹ víte o tom icsi víc??? jen jsem pochopila že by se přeskočilo iui a ivf a bylo by rovnou tohle

ivomal
29. říj 2008

Ahojky holky, takže taky hlásím návrat z Gennetu. U nás je to přesně opačně co u Pavci, já nemám ovu a manža je OK. Máme naplánované IUI, podle mých výpočtů by to mělo být příští měsíc,tzn. příští cyklus začínám stimulovat, takže když bude všechno v pořádku a bude ovulka, tak koncem listopadu proběhne první IUI a když to nevyjde, tak pak další už rovnou IVF. Pavci drzím všechny palečky, ať je spermio zlepší. Stejně jsem z toho celá špatná, že je chyba ve mě.....

pavcik
29. říj 2008

ivomal tak trochu ti závidim. Co já bych dala za to aby to bylo na mý straně. Já ted musim do konce ledna čekat až se vymění spermie a udělá se další spermio a pak teda další měsíc dle výsledků na ICSI. To je nejdřív v únoru a z toho mě asi šlehne☹ Já vim,že když čekám tak dlouho že už bych to měla vydržet ale to prostě nejde. Víc mě to žere a už nepočítám dny a týdny ale už hodiny 😠 Jinak jsem s mudr.Vykysalou spokojená. Vše nám dnes vysvětlovala. Ale spermio nám vyšlo jen 8 mil.a spíš máte ten typ b:-/ takže na tom papíře bylo závěrem:ICSI a mě hned bylo jasný že to bude na dýl,protože ten můj se umělýmu chce vyhnout a ještě to zkusit,jestli to není momentální stav. Pokusim se doma usmlouvat na dřív jak na leden jinak mi asi slezou vlasy ☹

ivomal
29. říj 2008

Ale kdyby člověk měl jistotu, že to bude dobrý, ale ta statistika úspěšnosti IUI je prostě deptající.... 5 - 10 % ...Kokala jsem na stránky Gennetu na roční výsledky tři roky zpátky. I když mě bude možná stačit, že se konečně se mnou něco děje..... 😉

pavcik
29. říj 2008

mě zase deptá,že řikala taky něco o genetice když se spermoni nezlepší a taky tady hledám něco o icsi a je tu skoro všude jen iui a ivf,copak jsem jediná kdo na to jde??Jinak jsem moc nepochopila když jsem se jí ptala kolik se bude platit...řekla že tři mi hradí pojištovna ale že to stojí 7tisíc..teda to budeme doplácet,asi za transfer a léky teda hradí pojištovna.Nebo já fakt nevim. A taky nám doporučila vitaminy a vzalal do ruky letáček s profertil a docela mě sesadili v lékárně...180tbl stojí 3tisíce. Tak si to asi nadělíme k vánocům 😉 jinak je mi miláčka líto. Bere to dosti osobně,mě samotný ten výsledek je svým způsobem jedno,neberu to jako jeho chybu a strašně ráda bych ho nějak utěšila a podržela. Stokrát raděj bych to vzala na sebe. Pořád ale nevim co máme koupit za vitamíny.četla jsem CEM M,nebo permen nebo já už ani nevim. taky mu budu dávat listovku. Já sama jí taky musim brát ve větším množství protože sama mám rozštěp rtu a patra takže bych nerada aby to mělo moje budoucí miminko taky.

ivomal
29. říj 2008

Pavci koukni do IP 🙂

blucka
29. říj 2008

Ahoj kocky,
nebojte bude to dobre, len to chce strasne moc trpezlivosti a sil, bohuzial 😉 , ale ten vysledok stoji za to.
Ivomal-5-10% pri IUI neni nic moc, ale musis to brat, ze co ak budes prave v tychto %. Mne IUI vysla na prvykrat, aj ked neviem ako to dopadne.

wokounek
29. říj 2008

Ahojky holky,
Pavciii... ICSI je vlastně součást IVF ... je to vpravení spermijky přímo do vajíčka... to znamená, že by ti měli odebrat vajíčka, přítel dá vzoreček 🙂 a pak embriolog vybere nejlepšího spermoníka a dá ho přímo do vajucha..mno a pak se čeká, jestli se vajíčko oplodní a jestli se bude dál vyvíjet (to už je stejné jako při normoš IVF) ... a když joo, tak ho transferují do tebe... ICSI prý stojí 7 tis. a i když IVF cyklus hradí pojišťovna (3x), tak tahle metoda patří mezi ty nehrazené výkony... tak snad to takhle stačí 😵 ... na spermoníky zkuste ještě vitamín E ... my baštíme oba listovku i éčko ...

Lanno, já vím...snažím se... už to začíná být dobrý, daří se mi myslet na spoustu jiných věcí 😉 ... stejně, nic jinýho mi nezbyde, než se dát do normálu a jít dál ... juj, ty jedeš domů? Tak to ti moc přejiu, ať tam přijdeš na jiné myšlenky a ať si to tam užiješ a zrelaxuješ se v kruhu svých nejbližších 🙂 ...kdy se nám vrátíš?

Blucko... určitě to dopadne dobře, všechny ti tady držíme pěstičky...moc moc moc 😀 ... doufám, že se cítíš dobře a že tě netrápí žádný nevolnosti a ani nebudou... opatruj se...

Ivomal ... určitě se podaří a ovulka dorazí ...tak nebuď smutná...bude to dobrý...uvidíš .... přeju hodně štestíčka 😉

papaa

blucka
29. říj 2008

Wokounek, diky moc za podporu.

pavcik
29. říj 2008

wokounek děkuju za vysvětlení. Mudr řikala že nás to prostě bude stát 7tis. No koukala jsem a zdá se že koupíme bud ten permen nebo cem M a pro sebe femibion a listovku. Hold ty tři měsíce budu odpočítávat den po dni.Jen aby to vyšlo to ICSI na poprvé páč doktorka řiká že to nemusí vyjít.Proč teda když píšeš že je to jako IVF tak proč nám navrhli tohle??? Je větší šance????

wokounek
29. říj 2008

mno, myslím, že je stejná...nebo možná je trošku větší šance na oplodnění vaj...nevím, ale právě proto, že jsou spermoníci třeba míň pohyblivý, je jich míň nebo tak, tak embryolog vybere ty nejlepší a tím, že každou vpraví přímo dovnitř vajíčka, tak jí vlastně pomůže a nemusí se tam dostávat sama... páč když jsou třeba míň mrštný, tak kdyby je jen dali k vajuchu, ať se mršky o něj poperou...tak by se tam nemuseli dostat a oplodnění by se nekonalo...(alespoň takhle nám to vysvětloval náš dr., ale neboj... třeba to nakonec nebude potřeba...my byli při IVF taky připraveni na ICSI, ale nakonec byli spermíci v normálu, tak řekli, že je to zbytečný a přidali je k vaj a nechali to na přírodě... a mršky uspěli a oplodnili 😀 ... tak budu držet pěsti...dobře to dopadne 😉
Joo, ještě...co je ten femibion, nějaká směs vitamínků?

Blucko, není zač 😉 ...papa

wokounek
29. říj 2008

Jo Pavciku, zkus mrknout na www.neplodnost.cz...tam je myslím ICSI trošku vysvětlený 😵 ...pod "diagnostika a léčba" - "algoritmus léčby" ...

pavcik
29. říj 2008

jj,femifion by měli být vitaminy. Je víc druhů...800 je před otěhotněním a do 12tt a pak další 400 a to už je při těhotenství atd.

blucka
29. říj 2008

Wokounek, femibion je zmes vitaminov pre zeny vcetne kys.listovej, je tam latka kt.premiena, kys.listovu tak aby ju telo mohlo vyuzit. Niekde som citala, ze len kazda druha zeny dokaze vyuzit kys.list..

wokounek
29. říj 2008

Aha, díky kočky 😉 ... víte co je ale zvláštní? Sestřička na gyndě (když jsem tam řekla, že se snažíme) říkala ať baštím listovku a já jí řekla, že baštím calibrum baby plan a ona říkala, zobejte radši jen samotnou listovku, je to lepší než směsky vitamínů ...tak nevím... ale zkusit se máš všechno, že 😀 ?

blucka
29. říj 2008

Pocula som, ze po calibrum sposobuje, ze su deticky vacsie. V tom femibione su len Becka a listovka. Ale mas pravdu, skusit sa ma vsetko 😉 .

wokounek
29. říj 2008

Jj, já to taky pak o calibru slyšela, tak jsem ho baštit přestala... až dozobu listovku co mám doma, asi zkusím ten femibion 🙂 . Jak dlouho budeš, Blucko, na PN? Cítíš se dobře, že jo...? Je to jen prevence, viď? 😅

blucka
29. říj 2008

Ak bude vsio ok, tak cele tehotenstvo, koli praci. Citim sa ok, od vtedy co som doma nemam krce, ale vcera ma chytilo hrdlo, tak dufam, ze to rychlo prejde. To je ako na schval ☹ . Skus sa juknut na nete na ten femibion, uvidis ako sa ti bude pozdavat.

wokounek
29. říj 2008

Díky, mrknu... co že tě chytlo, hrdlo 😅 ? To jako nějaké bolesti? Tak hodně odpočívej ať je ti fajn 🙂

hypo
30. říj 2008

ahojky, tak vcera jsem byla opet v Gennetu na UTZ
brala jsem Clostik na OVU ale ve 12 DC kdy byl kontrolni UTZ nebyly folikuly, klasicky polycystycky vajecniky ☹
tak jsem se domluvila jeste na jeden UTZ na 19 DC coz bylo vcera a byl tam ! 🙂
jeden folikul ale zatim jen 11 mm, sliznice prej taky pekne dorostla ..... teda ja mela radost jako kdyz mi sdeli ze jsem tehotna, uz to vypadalo ze na me Clostik nezabral a predepsala mi silnejsi davkovani na dalsi cyklus...
tak zabral ale pozdeji.... ted jeste aby dorostl minimalne do 18 mm
v pondeli dalsi UTZ a kdyz doroste tak injekce Pregnylu a snazilkovani 😀

pavcik
30. říj 2008

hypo gratuluju

wokounek
30. říj 2008

Hypo... super, pozitivních zpráviček není nikdy dost 😀 ... holkyyy, honem sem s dalšíma 😉

ivomal
30. říj 2008

Super Hypo, moooc gratuluju, je to fajn zpráva, já mám taky strach jak budu na Clostik reagovat. Mám ještě 15 dní do mrchy a pak začnu taky zobat Clostik. Je fakt hodně povzbudivé číst, že to u jiných zabírá. 😀