Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
7. kvě 2010

pets trosku naivni jsi, minimalne cista nebude urcite 🙂

pet.s
7. kvě 2010

darkwith..ne???? fakt ne?????? 😀 😀 😀 kurna..chjo.. 😀 😀

anlek
7. kvě 2010

Pet.s taky jsem to myslela, ze nas prcek bude super uzasny ... Je uzasny, ale je to normalni miminko a kdyz z previta odstranis zaskodnictvi a jen beres, ze ty vci se dejou, tak to proste uzasne sedi. 😉

Bonding je, ze miminko po porodu je pritulene na mamince, snazi se s ni navazat ocni kontakt. Zadne odnaseni na procedury jako vazeni (to prece muze par hodin pockat) a podobne veci, osetrit miminko jde na mamince. Bohuzel v ceskych porodnicich nezname slovo. ☹ Jo a v pripade cisare, miminko se muze tulit k tatinkovi.

darkwitch
7. kvě 2010

pets tak mozna budes mit cistou holcicku 😀

pet.s
7. kvě 2010

anlek..a to mi ho nedají do ruky hned po císaři? vždyt nebudu uspaná úpně ne?

nannynka
7. kvě 2010

pet.s - pokud budes v epiduralu, tak Ti ho daji. Tatinkovi urcite i pri Tve narkoze. Aspon tak mi to vcera u Apolinare rekli.

pet.s
7. kvě 2010

darkwitch..taky si myslím, přeci ten na hoře nemůže být takový krutas..3 děti prasátka to je až přespříliš,ne? 😀 😀 😀

nannynka
7. kvě 2010

pet.s - i kdyz pri epi jsi stejne prikurtovana jak mi to doktor vysvetlil....uvidime...budu mit osobni zkusenost, tak poreferuju.

pet.s
7. kvě 2010

nany ..díky..no snad budu mít epidurál..pokud se nic nezhatí. Hele, můj muž si tu poslední dceru porodil sám v koupelně. nestihli jet do porodnice. Takže je skoro odborník. 😀 😀 😀 😀

darkwitch
7. kvě 2010

pets no, on ma zvraceny smysl pro humor a znas tu pisnicku tri cunici 😀

anlek
7. kvě 2010

Pet.s zalezi na to v cem se cisar dela a jake jsou zvyklosti v porodnici, kde budes. Ale psala jsem o tom, kdyz je celkova narkoza, ze neni ani tak duvod miminko osidit. 😉

pet.s
7. kvě 2010

nany ...kamarádka, která je na tom úplně stejně jako já. Měla dvě holky,ale ne biologické. Manžel je měl z předešlého vztahu. Ve 38 zázrakem otěhotněla. A když malou rodila císařem, tak říkala, že to byl nejhezčí zážitek, když ji malou dali do ruky. Prý pak děsně brečela když ji malou odnášeli. Prostě hormonky si s ní zacvičili. 😉

pet.s
7. kvě 2010

darkwitch....jo znám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to s mám na co těšit 😀 😀 😀 ale pravda, že tyhle moje dvě děti milovali kaluže a bláto. 😀 😀 😀

pet.s
7. kvě 2010

tak holčičky, já mám uklizeno, navařeno na víkend. jdu si lehnout. lítá mi cukr sem, tam a jsem uatahaná jako bych skládala vagony.

kive76
7. kvě 2010

já ségře volala, a ona mi říkala, že když ona rodila císařem, tak jí malýho ukázali, a odnesli na vážení, atd...a tam už byl její manžel, tak ho vyfotil prťavoučkýho, a ona ho pak dostala až potom..

kive76
7. kvě 2010

pet.s: když už máš hotovo...nechceš taky k nám přijet na víkend navařit...hi,hi...

evak99
7. kvě 2010

pet.s ty jsi tak činorodá...já nemám šajn, co budeme o víkendu jíst...a to my teď s Barunkou žereme o sto šest! 🙂
když rodíš císařem a máš epidurál, tak ti miminko hned dají do ruky a pak s ním může být tatínek než tě zašijou 😉 pokud bys byla uspaná celá, tak může být mímo s taťkou 😉

kive76
7. kvě 2010

no ségra prý byla uspaná,a ospalá , tak proto jí ho jen ukázali a už pak s ním byl jen tatínek, a ona ho pak až se probrala, nebo tak nějak zmátořila dali do ruky...k ní...

kive76
7. kvě 2010

evak99: kolik jsi přibrala? no to já taky samozřejmě ještě nevím co pro nás budu vařit..my to tak nějak vymejšlíme ze dne na den, nebo v ten den...na co máme chut...to si tak nějak uděláme.. 🙂

evak99
7. kvě 2010

kive76: my taky, ale když pak nic doma nemáš koupenýho, tak udělat z prdu kuličku je někdy těžký 😀 tak aspoň trochu musím plánovat 🙂 jinak jsem zatím přibrala skoro 12kg a zatím se to už dlouho nehýbe, tak doufám, že už o moc víc nepřiberu..no uvidíme. ale pravda je, že sušenku si každý odpoledne dám, neb mám na ně fakt děsivou chuť (a to jsem nikdy sladký extremně nemusela!)

mandre
7. kvě 2010

evak99: manža včera večer navařil maso v mrkvi a brambůrky...máme to s sebou v práci k obědu 😀 😀 , jinak mě teda bere na sladký mlsná pořád 😅

pet.s: já mám stejný představy o našem budoucím miminku jak ty 😀 😀 , jsem ani nevěděla, že se dělá císař i jinak, než v celkové narkóze 😲 , to jako umrtví jenom půlku těla, a ty pak posloucháš "skalpel prosím" 😅 ...

nannynka
7. kvě 2010

mandre: presne tak to je. Proto u toho dovolujou pritomnost tatinka, aby si s maminkou nekdo popovidal. Pokud by se ten muj neodvazil na sal tak trvam na celkove narkoze, na to bych fakt nemela.

mandre
7. kvě 2010

nanny: fakt jo 😝 , tak to nevím, já bych do toho asi nešla, neumím si tuhle situaci představit, i tak mám hrůzu z doktorů, operací a všeho, když jsem byla na hysteroskopii, byla to moje 1. narkoza v životě, jsem byla z toho vyklepaná víc než dost... 😕 😕

nannynka
7. kvě 2010

mandre: ani mi o tom nemluv, jsem posrana az za usima 😉

evak99
7. kvě 2010

no mandre přesně tak. oni ti pak dají mimo, manžel tě může držet za ruku..ale to "skalpel prosím" právě neslyšíš. mám kamaráda porodník a občas vypráví, jak to u takto plánovaných císařů bývá a musím říct, že někdy fakt ftipný, nesmí rodičku ničím "vyplašit", tak se dorozumívají jen posunky 🙂 jo jo my měli masinko hovězí včera, to teď Barunce hrozně chutná 😀 nevím, na co se budu vymlouvat až porodím 😉 víkend bude ale bez masa! 😉

mandre
7. kvě 2010

nanny, evak: vtipný jooo 😝 😀 , a ještě na tebe kouká manža, jak do tebe řežou 😕 😕 , tohle bychom neabsolovovali. Já, takovej strašpytel....už vidím jak by mi dodatečně dávali celkovou narkózu 😀 😀
Nanny: co na to říká manža?

nannynka
7. kvě 2010

No, on na to nevidi, je tam plachta stejne jako na normos operaci, dycky je pred oblicejem zabrana z prosteradla. Manzel vi jak moc se bojim a oba chapeme, ze epi je pro maleho lepsi. Takze na 90% bude u toho abych nepanikarila. Uvidime jestli to pujde, pokud bych se nejak sama rozrodila, tak bych asi musela na akut v narkoze, protoze se neda pichnout lek na redeni krve a hned pak udelat epi, musi tam byt myslim 12h odstup. A ja na takovouhle krvavou operaci to redeni budu potrebovat. Pokud by se delal ten planovany, tak si to vecer pred vykonem pichnu sama.

evak99
7. kvě 2010

mandre: přesně jak píše nanny, je tam plachta. manža ani ty nic nevidíte 🙂

mandre
7. kvě 2010

nanny: hmm, tak to máš dilema, já bych šla do té celkové, no uvidíš....četla jsem že Š. Duchková rodila svoje dvojčata plánovaným císařem, a říkala, že to bylo v pohodě, že jí uspali, a nic...pak se probrala a měla 2 chlapečky 😉 , že to byl bezbolestný porod a v pohodě.

evak: já vím, ale stejně, jenom to vědomí, že zrovna něco řežou.... 😒

nannynka
7. kvě 2010

mandre: Ja se nejak neumim vyrovnat s tim, ze bych se probrala nablbla z narkozy na JIP a musela cekat na to, az se nejakej doktor uraci mi rict jak to dopadlo + cekat az mi ho prinesou ukazat. Ono to nekdy muze trvat a manzel na JIP nesmi....