Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

terezita
7. lis 2008

s tou laparkou je to pravda, ze jak jsou vejcovody profoukly, tak je ta sance vysoka.. a rekl ti tvuj dr. proc ti neco nechce dat?

katuska23
7. lis 2008

řekl jen že měsíc počkáme,a pak to budeme řešit 😒 škoda že so do Gennetu dřív nedostanu,já nechápu že neřeší že mi nechodí MS 😖

terezita
7. lis 2008

katus, tak jedine co me napada je zkusit si do toho gennetu zavolat jeste jednou, jestli jim nekdo treba nezrusil termin.. 😒

pavcik
7. lis 2008

terez grafíky si nemaluju protože je to anglicky a tomu já moc nehovím 😀 😀 už jsem si to zkoušela zakládat,ale nějak jsem pak neměla čas to doplnovat.no to já se o víkendu nebudim v 6☹ já mám taky rtuták,koupila jsem si i digiták,ale nezdálo se mi jak měří. rtuták mi přijde lepší ale to je jen můj názor.

katus já bych jak řiká terezit do gennetu zavolala a zeptala se jestli by tě vzali dřív třeba a rozhodně bych asi byla ráznější v tom řešení MS. To asi v pořádku moc není tak by tomu měli věnovat větší pozornost.

katuska23
7. lis 2008

řekla jsem sestře že můžu kdykoliv hlavně co nejdřív,a ona že je teď hodně nových pacientek a doktorka dřív místo nemá.Opravdu jsem takhle dlouho nikdy nečekala,jen na tu první schůzku.
V gennetu se o mojí MS nijak nestarají,tam nehlásím kolikátý DC jsem.Ale musím jí to říct jak to je.

pavcik
7. lis 2008

zase mi to moc přemejšlí 😀
poslední dobou mocinky papám. Ani ne tak na množství ale na druh.Co se mi dostane pod ruku tak to musím mít v žaludku 😠 moje váha vždy byla tak kolem 57 až 59 kg. Poslední dobou jsem se dostala přes 60kg 🙄 😖 😒 😠 ☹ a k tomu jsem dopustila aby mi vzniknul pupek velikosti takové,že se mě máma pořád ptá jestli jí netajim její novou funkci babičky. Tak jí vždycky (skoro obdem) musim opakovat,že těhotná fakt nejsem. Že vim že jsem tlustá jak sud ale že s tim nic nenadělám 😒 Dokonce už si nechodím nic kupovat na sebe protože nedávno jsem si v obchodě zkoušela triko a koukla jsem se na sebe a než jsem si ho navlíkla tak jsem se tak zhnusila že jsem si ho ani neoblíkla vteky utekla z obchodu 😠 😠 😠 Přítel mi pořád řiká ať s nim jdu cvičit do posilky,jenže jistě mě chápete proč nejdu. tak jsem si koupila tento týden dvd cindy crawford 3 v 1 a mám v plánu poskakovat v obýváku u před tv 😉

jak jste na tom vy??? Myslíte si že bude něco na tom jak se řiká,že by se trochu mělo shodit před otěhotněním,nejenom že se ženská cítí líp ale že je to dobrý pro těhotenství a mimi??? Samozřejmě že se to má hlavně dělat pro osobní pocit a že se pak člověk opravdu cítí líp,ale tak jen tak mi ty závity zase šrotujou 😀

takže děvčata: místo toho abych šla dnes a zítra někam pařit,tak cindy to jistí 😅

nelynka
7. lis 2008

ahojte, tak KET mame naplanovany na piatok 🙂))

pavucik, ja som mavala vzdy dlhe roky max 51kg, behom 1.IVF som sa dostala na 63kg a nejde to dole..mam vysku 163cm a pupok ako ty pises ako v 5tom mesiaci 😀
ale poslednu domu som zacala pravidelne piatok, sobota chodit přit, bez alkoholu, ten mi aj tak nechutna...a za 3soboty co som bola tancovat som sla o pomali 3kg dole a je to vidiet aj na mojom brusku 😀
takze ja som zasadne na pařbu, k cindy by som sa ja nedonutil, skusala som doma tae bo ale dlho som u toho nevydrzala 😀 😀 😀 😀

ivomal
7. lis 2008

ahojky, moje ségra měla taky PCO a jí dr rovnou řekl, že pokud chce mimino, ta musí schodit, že to na to má velký vliv. Když jsem k němu chodila, tak mi to taky říkal... to jsem mívala tak 63 - 65 kg
Já měla před rokem a kousek 57 kg.....teď mám odhadem o 15 kg víc, na váhu se bojím. Dneska jsem si servala zip u posledních společenských kalhot, do kterých jsem se ještě na jaře zapla a teď už ani náhodou....za rok jsem přibrala dvě konfekční velikosti, doma proháním orbitrek, snažím se tak min 3x týdně, tedy pokud nemarodím. Poslední měsíc 2x týdně sauna, jím poměrně málo a blbě(což bude ta chyba), přestala jsem solit, snažím se pít a pupek mám jako v pátém měsíci. Prsa velikost E - F... Fakt nářez!!!!...jsem prostě kulička. Nejvíc jsem přibrala od zimy do teď... to mi brutálně vynechala mrcha a dr mi v březnu nasadil Proveru....a pořád přibírám....achjo

wokounek
8. lis 2008

Čau holky,
teeeda vy mě děsíte s tím přibíráním, že tak trošku přeháníte, že jooo???!!!

Dostál, přeju vše nej…ať se vám daří a rostete 😉

Nely, skvělý…doufám, že vám to klapne 😀 .

Katusko, já souhlasím s holkama…jako na co sakra čekají? Vlítni tam na ně, ať o tebe víc pečují a tvojí mrškou se zabývají 😀 … a jak se jinak cítíš, už je to lepší?

Pavciku, já BT nerozumím vůbec, ještě jsem to nezkoušela…každopádně, asi se tu něco přiučím, holky to mají zmáknuté …

Blucko, už mimískovi bije srdíčko? To je krásný… dávej na vás pozor, myslím na tebe…ať je vše i dál v pořádku. Jinak my byli ve středu na tý konzultaci … dr.byl v pohodě, nabídl nám dvě možnosti…buď využít ty naše malinkatý mrazáčky nebo si je nechat v záloze a jít do dalšího cyklu. Rozhodli jsme se je zkusit, tak teď čekám na mršku, aby se dostavila tak jak má (teda nejlepší by bylo, kdyby nedorazila…ehmmm…ale jen a jen z jedinéého důvodu 😀DD …jinak, jestli má dorazit, tak ať přijde na čas). Bez Duphastonu mi ale chodila tak kolem 40 DC 😖 …. Zkrátka říkal, že když se kolem obvyklé doby nedostaví, ať naklušu na injekci, že jí pomůžou…mno, ale to by mi pak asi dali zase nějaký léky, nevím jestli k zobání nebo k píchání a pak by byl KET. Když dorazí normoš a UTZ budou tak jak mají být, tak bude nativní KET, což je prý lepší…Počítala jsem si to a měla by dorazit někdy koncem listopadu… doufám, že všechno klapne a že se nám mimi podaří… bych mu (nebo jim) pak vyprávěla, že než se zabydleli u mě v bříšku, že čekali na nás schovaný v minimrazáčku 😀 .

Holky, jinak koukám, že vám skoro všem řeší ovu, zajímavý…já mám pocit, že u mě dr.ani neví, jestli ovu mám nebo ne 😒 , páč teď říkal…když to nedostanete, tak je jasný, že ovu se nekonala a budeme tomu cyklu muset pomoct, aby se mohlo transferovat… tak já doufám, že mě tělíčko nezradí a že ovu mám… i když ten cca 40 denní cyklus nic moc, že? 

blucka
8. lis 2008

Ahoj Wokounek,
tak to je, ale vyborne, ze nebudete stracat cas a idete hned na to.No 40 denny cyklus, naozaj neni nic moc, hlavne na to cakanie. Skus pit kontryhel, ja ho pila, ked som nebrala duphaston a mrcha prisla 29 den, to som normalne cumela 😕 .Za vyskusanie, nic nedas. Asi neni vylucene, ze aj ked mas tak dlhy cyklus, ze ovu neni,akurat neskor.

wokounek
8. lis 2008

Blucko, díky a jak často a kdy ho mám začít a kdy přestat pít nebo je to jedno? Já jen, abych to třeba nepřehnala ... 😅

blucka
8. lis 2008

Zacni ho pit hned ked ho budes mat, ja som ho pila 2/denne, je hnusny, ale da sa nan zvyknut. 😠 Ja myslim, ze sa moze pit stale. Ked by sa mala pocit, ze si tehotna, tak bych ho radsej nepila.

nelynka
8. lis 2008

ahojte..
ja pijem kotryhel a sladim si ho medom a trosku citrona si davam, a je vynikajuci potom 😀

ivomal
11. lis 2008

Taky se snažím pít Kontryhel, ale zatím nepravidelně. Dneska jsem dobrala poslední pilulku Provery...v příštích dnech čekám mrchu, počítám, že dorazí o víkendu a začneme se připravovat na IUI.

terezita
11. lis 2008

jee, na kontryhelu jsem ujizdela. hrozne mi chutnal a krasne mi vonel.. 😅 😵 (mela jsem ten pytlikovaty.. ten sypany je o dost silnejsi)

ivomal
11. lis 2008

Mě taky chutná, jenomže mám sypaný a je z toho dost nepořádek a tak se mi do toho moc nikdy nechce. Většinou si uvařím velký hrnek večer k TV na relax🙂

leneclenec
12. lis 2008

Ahoj holky,
už jsem se tu zase dlouho aktivně neúčastnila, ale chodím sem pravidelně a čtu co je nového. Tak také přidám něco nového já. Jak jsem již psala, mám za sebou 2x neúspěšné IVF a 1x neúspěšný KEt. Mám dle laparoskopie neprůchodné vaječníky. A te´d kolem 19.11. jsem měla jít na druhý KET. Měla jsem dostat mrchu kolem 30.10. a pak začít stimulovat sliznici, stále ale nepřicházela a tak jsem si jen tak" z legrace" udělala těhotenský test a představ te si, že tam byly //, i když byla první slaboučká. To bylo v pondělí 3.11. Jelikož jsem zdravotník, aspoň kdysi jsem to vystudovala a tak mne hned napadlo, že zvýšená hladina HCG může být i u cysty na vaječníku a jelikož mám také diagnostikována polycystická ovária, tak jsem si říkala, no jo, to se mi to zase opozdí a budu muset jít na gyndu na vyvolávačku.
Nakonec jsem šla k lékařce až ve středu, ale ta tvrdila, že nic nevidí a ať ještě očkám, a odebrala mi pro jistotu krev a dnes jsem byla znova na krvi a dělala mi i ultrazvuk a už jsem tam takovou malou "fazoklu" viděla.
Nevím, zda Vás to povzbudí, ale myslím , že ano a vidítě, že naděje umírá poslední. Je to možná i psychikou, jelikož jsem měla od lékařů potvrzené, že nemůžu přirozeně otěhotnět, 3x neúspěšně umělé oplodnění a najednou přirozeně. No, ještě to nechci zakřiknout, měla bych být teprve v 5TT, ale musím doufat, že bude HCG růst. Také jsem měla strach kvůli svým vejcovodům, že se emryjko mohlo uhnízdit někde v nich, když tam je málo prostoru pro proklouznutí vajíčka, ale dnes jsem viděla emryjko zcela zřetelně v děloze, tam kde má být. Tak budu doufám, že vše půjde tak jak má a brzy se zase ozvu.

Blucko, moc gratuluji k mímískovi a k srdíčku, musí to být skvělý pocit.

Mějte se všichni dobře a všem držím pěstičky ve vašem snažilkování.

blucka
12. lis 2008

Ahoj leneclenec, tak to je krasne, srdecne blahozelam a drzim palceky, aby bolo vsetko ok, hlavne davaj na seba pozor. Je zaujimave ako sa ten osud s nami hra, ked clovek ide na tak zasahujuce vykony(umele...)a ono sa to nepodari a zrazu takto prirodzene, je to krasne. Urcite daj vediet ako sa mate 😉 .
Je to skvely pocit, ale este sa drzim pri zemi a 20.11.by malo byt vsetko rozhodnute, ci je vsio ok. Vzhladom k mojim sialenym nevolnostiam sa snad mimisek vyvija.

nelynka
12. lis 2008

ahojte babule, tak v piatok mame KET, vraj si mam rano zavolat a povedia mi kedy mam prist...
mala ste niektora KET v gennete? ako to prebiehalo??

terezita
12. lis 2008

jeee lenec, ta to gratuluju!! ten osud si tu se vsema dobre zahrava.. tak hlavne at je vsechno v poradku!!

nely, v patek na tebe budu myslet! 😉

lucko, jak je? uz o sobe dava mimis vedet? doufam, ze ti je dobre a moc te netrapi..

ivomal
12. lis 2008

To je ale skvělý Lenec🙂))) Moc gratuluji a držím palečky!!!

blucka
12. lis 2008

Nelynka, drzim v piatok palce, aby to dopadlo tak ako ma. 🙂
Terezit, mimis ma trapi, je mi stale na zvracanie a dnes po uspesnom zjedeni ranajok som hned bezala na wc 😝. Dufam, ze to prejde. Nemas nejaky trik jak to prekonat 😉 ?

terezita
13. lis 2008

jee, lucko, to moc nemam.. zkus pit colu. chlazenou.. pry pomaha na zaludek. a jinak jist po hodne malych porcich ale dost casto. me to nastesti tuk tuk minulo. litala jsem jenom pri migrenach..

nelynka
14. lis 2008

ahojte zlaticka

tak mame 2bojovnikov, tak na mna myslite..ET mi robil Danek a mal asi dneska velmi super naladu, bol fakt zlaty 😀 😀 taka pohoda...

maharal
15. lis 2008

Ahojky Nelynko, já Ti drží mooooc palečky jsem na tom teď stejně jako ty ET jsem měla ve čtvrtek. Ale teď to čekání je strašný už abych mohla testovat. Tak ať se bojovníci držej. Mějte se všichni krásně papa.

ivomal
15. lis 2008

Holky, přeji moc sil Vašim bojovníkům🙂, at se pořádně zavrtaj a rostou🙂 Já dneska čekám na MS, zatím nic, ale většinou přichází až na večer...to aby jsme se začali pomalu připravovat na IUI🙂

nelynka
15. lis 2008

ahojte, dakujeme za podporu..
neviete kedy sa uhniezduju embria po transfer?

mahral, ja pohoda, nejako to beriem s kludom tentoraz... 🙂 mame prace na domceku tak nestiham sa ani posadit poriadne niekedy..ty mas marodku alebo chodis do prace?
ja som si nechala marodku na tyzden, aj to len koli tomu ze potrebujeme este nejake veci dokoncit v baracku kym sa prestahujeme 🙂

maharal
15. lis 2008

Ahojky myslím že jsem četla na diskuzi gennetu že se embrijka uhnizďují 7-10 den. Já mám neschopenku už od OPU jelikož pracuji jako prodavačka v potravinách tak se mi moc nechce tahat se se zbožím nechci to pokoušet a taky mě trochu bolí břicho. Zábavu mám taky dodělávám si dálkově maturitu takže se blížej zkoušky a musím dohnat co jsem zameškala když jsem chodila po doktorech. Tak snad to bude dobré musíme doufat. Mějte se pa.

leneclenec
15. lis 2008

Ahojky. Nelynka i maharal držím vám pěstičky ať se pořádně embryjka zavrtají 🙂 a ať se jim u vás celých 9 měsíců líbí. Já si myslím, že by se embryjka měla uhnizďovat dříve po ET, myslím tak 5 - 7 den. Ale fakt si tím nejsem jistá. Moc na Vás myslím a vím jak je tžké být v té nejistotě před testíkem, ale určitě se to podaří a vy to vydržíte 😉
Děkuji všem za gratulace k otěhotnění, ale taky ještě nemám vyhráno. Byla jsem před 14 dny na gyndě, před týdnem a teď jdu zase ve středu na UZ. Měla jsem strach minulý týden volat mudr. protože říkala , že hcg nestoupá a možná, že se mimísek nevyvíjí nebo že jde o mimoděložní těhotenství, naštěstí ve čtvrtek kolem 10 hodiny mi pozvrdila, že je hcg už přes 6000 a minule bylo jen 736, což je pěkné a na UZ také bylo " něco" vidět, tak snad je vše OK. Akorát te´d nevím, zda mám chodit do práce, nebo být doma. Práci nemám fyzicky náročnou, učím na VŠ, ale to dojíždění - denně 35 minut tramvají tam a odpoledne zase 35 minut zpět. Občas jsou sice nerváky se studentama, ale kdybych asi byla sama doma - manžel dělá na směny, tak bych se pravděpodobně jen zabývala tím, že asi něco není v pořádku, protože ani nezvracím, prsa mne už taky bolí málo a bolí mne trochu v podbříšku.
No, jestli s tím máte některá zkušenost, nebo od kamarádek budu ráda, když mi to napíšete.
Všichni se opatrujte a buďte optimistické 😅

pavcik
16. lis 2008

Ahoj holčiny...ani nevim jak,ale koukněte do mého alba!!!!!!!!

Našla jsem //

Holky,větší štěstí jsem snad nikdy necítila 😀 mám chut obejmout celý celičký svět.