Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
23. kvě 2010

dark volávají většinou po 9 hodině.Ale i kdyby tak tam cinkni ráno sama a uvidíš.

evak99
24. kvě 2010

dark: tak nám hned dej vědět, jak to dopadlo jo? 😉 a test si klíďo udělej, ftipálku 😀

nanny: to je jasný, že ho máte místo telky 😉 uvidíme, co mi řeknou v pátek, jsem z toho trochu nervozní, ale nějak bude!!! 😉

pets: no jasně, budu mít s sebou manžu, ať už u císaře, sedí ti prý za hlavou a přes plentu nic nevidí, stejně jako ty ne, takže ať se ten tvůj krve nebojí 🙂 nebo u normo porodu. chtěla bych nadstandard, ale víš, jak to tam je, rezervovat se nedá, takže bude-li, ráda si ho připlatím. 😉 jinak musím stihnout rodit v tom "ultrazvukovým" termínu, což je 12.6., protože pak tam snad malujou a to mám fakt strach, že mě nevezmou 🙂 ale zatím to pořád vypadá na ten "ultrazvukový" termín...no a když bude císař, tak asi bude naplánován taky tak nějak...takže neboj, pak ti dám všechny info. 😉

darkwitch
24. kvě 2010

dobre ranko
pets ted jsi me uklidnila, me staci to vedet do dvou 🙂 doufam, ze to bude dopolko at se nemusim dlouho nervovat 🙂
evak 😀

inza
24. kvě 2010

dobré ranko 😉

ahojkyy
24. kvě 2010

ahoj inza 🙂
ahojky všetci, gratulujem k titulu, Čechúri 🙂 😎 My, Slováci, Vám môžeme len závidieť 🙂

ahojkyy
24. kvě 2010

čo máš nového, inza? ja som mala kontrolu hcg, zatiaľ to vyzerá dobre.. len som trošku nervózna, mám tu matku na návšteve a tak ma točí, že mi celý víkend točí žalúdok 🙄 len sa ukľudňujem, kvôli malému / lým..

betox
24. kvě 2010

Ahoj holky,
tak pro mě nezačal ani tento týden vesele. Před chvílí jsem to dostala a tentokrát mě hormony teda berou...Už jsem prořvala x kapesníků. Ještě mě naprdnul ráno manža, který místo, aby mě podpořil, tak jen suše zeptal: Co jako je? No comment...ale už jsem se z toho dostala. Objednala jsem se na zítra na 4D ultrazvuk kvůli té cystě, tak se modlím, aby to bylo v pohodě....Na IUI už kašlem. 15.6. si jdu pro výsledky imuna, tak pak hned půjdu na konzultaci do Gennetu a začnem s IVF.
mandre: To je teda šílený. Musí to být hrůza. Ale zázraky se občas dějou, tak neztrácejte víru. Moc na vás myslím. Držte se. Většina problémů je v porovnání s tím vaším brnkačka. Připadám si, jak blb, že jsem brečela kvůli takové kravině jako je nevydařená inseminace ☹ ....
dark: držím palce

Ještě, že aspoň ten včerejší hokej stál za to 😉

ahojkyy
24. kvě 2010

betox - nemyslel to zle. Aj môj manžel takto reaguje.. ono nás len neradi vidia, že sa tým trápime a myslia si, že to takto zaženú. A pritom by stačilo len - objať nás 🙂 Nevysvetlíš 🙂

ahojkyy
24. kvě 2010

betox - ja osobne som to po IUI tiež vzdala. Zdalo sa mi to - "málo", tak sme išli do IVF a zatiaľ, musím poklepať, sa darí 🙂 tak uvidíme 🙂 držím palečky.

inza
24. kvě 2010

ahojkyy: zatim nic dneska jdem do gennetu a uvidime co bude dale

ahojkyy
24. kvě 2010

inza - držím palečky. A určite napíš infos 🙂

inza
24. kvě 2010

ahojkyy: jj odpo dam vedet teda az pak dojdu domu. Venku pekne tak to vezmu tam i zpatky prochazkou 😉

betox
24. kvě 2010

ahojkyy: Díky. Já vím, že jsou chlapi jiný živočišný druh a respektuju to. Bohužel v době MS, kdy je člověk hodně zranitelný bych uvítala víc empatie, ale asi s tím nic nenaděláme....Držím Ti palečky, ať to dobře dopadne. Kdy máš nějakou další kontrolu?

nannynka
24. kvě 2010

pet.s, evak: za tatku jsem zaplatila 500 Kc. A protoze byl Apolinar plnej a lifrovali to ven po dvou dnech, tak nadstandard nebyl volnej. Ale nakonec jsme meli kliku, protoze jsme skoncili alespon na dvouluzaku s fajn babou. Jen ten zachod a sprcha byly daleko. Po vychytani zvyklosti ostatnich mamin se to ale dalo a clovek mel volno. Jinak pri porodu jsou kriticke okamziky kdy tatinek pujde pro mimi a s nim zpatky. Jen se musi hlidat aby se periferne nepodival, muj se koukl ale zvladl to 😉 .

ahojkyy
24. kvě 2010

betox - až 2.6. Asi sa dovtedy zbláznim, či je všetko oki 🙂
inza - prechádzka pomáha. Ukľudňuje 😉

betox
24. kvě 2010

ahojkyy, to je fakt daleko, jak to má člověk vydržet, viď?

vveru
24. kvě 2010

Inza, držím Ti moc palečky ať Ti to dneska dobře dopadne 😉

Ahojkyy, kolikátý den si byla po ET, teď na tý krvi?

Jinak přeji všem krásný den.

darkwitch
24. kvě 2010

ty jo nez mi z toho gennetu zavolaji tak budu na prasky 🙂 me dneska porad nekdo vola...
ahoj veru

inza
24. kvě 2010

ahojkyy: ja jsem klidna 😉

dark: bud klidna oni zavolaj 😀

darkwitch
24. kvě 2010

inza no jo, kdyz me jde o to kdy, uz takhle je manza vytoceny, ze mu to reknu az den predem a jak si ma dohodnout smenu a dovolenou si kvuli tomu zase brat nechce...

darkwitch
24. kvě 2010

jeste je cely divi, ze to jde tak rychle a porad nepochopil, ze i kdybychom mesic pockali, bede opet ve stejne situaci...

betox
24. kvě 2010

dark: mě volali u prvního IUI dopoledne, ale před 2. a 3. vždycky až odpoledne. Tak jim zavolej sama a vysvětli situaci, určitě Ti vyjdou vstříc

darkwitch
24. kvě 2010

tak ja jeste chvili pockam a pak tam zkusim zavolat, jestli nezavolaji do te doby samy, ach jo to jsou stresy...

ahojkyy
24. kvě 2010

dark - ak im zavoláš a poprosíš ich, aby Ťa dali hneď prvú, tak Ti vyhovejú, všetko sa dá.
vveru - 14. deň po ET bolo HCG 970, 21. deň po ET bolo HCG 9970. Dnes som 24. dník.

iriel
24. kvě 2010

Holky, kdyz jste sly na IVF, podle ceho vam Dr. urcil davku hormonu na stimulaci? Dal vam vybrat nebo rovnou rekl, cim budete stimulovat?

ahojkyy
24. kvě 2010

ahoj iriel. Druh lieku mi dal vybrať, ešte pred IUI, cyklus pred IVF. Závisí od toho, na čo máš a na čo reaguješ.. sú lieky, kt. prepláca poisťovňa a lieky, za ktoré doplatíš, ja osobne som doplatila asi 5 000,- Cz. Výšku Ti stanoví lekár, samozrejme, podľa toho ako momentálne v procese stimulácie reaguješ, tak Ti ju upravuje, zvyšuje atď.

iriel
24. kvě 2010

Ahojkyy - treba mne Dr. rekla, ze budu mit davku 150 jednotek, protoze to je takovej prumer... pak nechapu, proc to maj holky vsechny ruzne, treba 275, nebo 200+100, proste to tipla od oka.... stejne tak, jako mi vubec nedelala utz pred IUI, takze jsem nevedela ani jakou mam sliznici ani foliky... v patek mi rekla, ze stimulovat se budu Gonalem, tak jsem se zeptala, jaky je rozdil mezi Gonalem a Puregonem a ona na me uplne vyjela, ze jestli chci Puregon, tak mi ho klidne da, ze ona nema prece zadny zajem na tom mi doporucovat konkretni hormon, at si teda vyberu sama, zjevne tomu rozumim a blabla... a prakticky mi ten rozdil vubec nerekla. :-/ Tak jsem z toho ted fakt vyklepla, uz jsem si rikala, ze se zlepsila, ale je stejne protivna jako na zacatku, uz nemam ani chut se ji na neco ptat.... Kamaradka mi pujcila pero na Puregon, tak jsem si rikala, ze bych proto brala ten, ale fakt nevim, jak se to lisi.

betox
24. kvě 2010

iriel: A ke komu chodíš?

ahojkyy
24. kvě 2010

iriel - ahoj. Hm.. tak to je blbé, taká lekárka. To je z Gennetu? Lebo mne Dr. Daněk všetko vysvetlil..
tak puregon som mala na IUI. Gonal následne na IVF. Tam máš náplň priamo v pere. Doplácalo sa za obe zhruba rovnako. Rozdiel neviem, myslím, že oba sú tie kvalitnejšie.. každopádne v oboch máš aplikačné pero zdarma k liekom, takže sa aplikuje jednoduchšie.
Ak Ti dá dávku 150 jednotiek, tak je to preto, že Ťa nechce prestimulovať. Ja som mala sa mi zdá.. 4x178,5, potom zvýšil po kontrole UTZ na 225, následne znížil a tak to lekár kombinoval. Každopádne rovnako je dôležité sledovať i sliznicu, keď, tak sa na ňu priamo na UTZ opýtaj, či je ok, či to nie je potrebné upraviť. Ale tú Ti urobí asi skôr po OPU ultrogestan.. aby malo miminko peknú postieľku 🙂

ahojkyy
24. kvě 2010

ostatné holky majú viac, lebo napr. v iných cykloch na dávku nižšiu nereagovali. Radšej opatrne, sú to hormóny..