Centrum asistované reprodukce Gennet Praha
Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.
Díky moc a mějte se hezky 😀
Stručné shrnutí
- Centrum asistované reprodukce Gennet Praha poskytuje IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), genetickou poradnu a prenatální diagnostiku a spolupracuje s většinou zdravotních pojišťoven.
- Pacientky v diskuzi opakovaně chválily prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou za přístup personálu a vysvětlení postupu, zatímco u MUDr. Daňka se objevily stížnosti na komunikaci a přehnanou stimulaci.
- V Gennetu se zmiňují běžné doplatky za léky a zákroky (poplatek za návštěvu 30 Kč, KET ~5 200 Kč, u některých pacientek doplatek ~9 000 Kč za ICSI) a čekací doby na vyšetření a konzultace mohou být řádově týdny až měsíce.
Nejčastější otázky
Q: Jaké procedury nabízí Centrum asistované reprodukce Gennet Praha?
A: Gennet nabízí IUI (inseminace), IVF (včetně stimulace a punkce), KET (rozmražení a transfer zmrazených embryí), ICSI, genetické konzultace a prenatální diagnostiku; v diskusi jsou zmiňovány také hormonální profily a imunologická vyšetření.
Q: Kteří lékaři v Gennetu jsou pacientkami nejčastěji doporučováni?
A: V diskuzi jsou nejčastěji chváleni prim. Brandejská a MUDr. Vykysalá; u MUDr. Daňka se v diskusi vyskytly opakované negativní zkušenosti včetně nespokojenosti s komunikací a jedné zmínky o přestimulaci a OHSS.
Q: Kolik stojí základní výkon nebo typický doplatek v Gennetu?
A: V diskuzi pacientky uvádějí poplatek 30 Kč za návštěvu, cenu KET zmiňují ~5 200 Kč a doplatek za ICSI či související výkony uvádějí částky kolem 9 000 Kč; výdaje za léky se liší podle protokolu.
Q: Kdy se v Gennetu provádí hormonální profil a spermiogram a jak rychle jsou výsledky?
A: Hormonální profil se běžně provádí v 2.–4. dnu cyklu (na webu kliniky uváděno až do 5. DC podle délky menstruace); spermiogram (spermio) byl v diskuzi uváděn se sdělením výsledku přibližně za 3 hodiny, výsledky hormonálního profilu byly v příspěvcích dostupné za zhruba týden s kontrolním ultrazvukem kolem 12. DC.
Q: Jak dlouhé jsou čekací doby a kam pacientky posílají na imunologii?
A: V diskuzi jsou hlášeny čekací doby na první objednání i několik týdnů (příklad čekání 5 týdnů); imunologie byla zmiňována do Imumedu s objednáním do ~2 měsíců a na Podolí s delší čekací dobou (zmíněno i ~3 měsíce).
Q: Kolik vajíček a oplodnění lze realisticky očekávat při IVF?
A: Z diskuse vyplývá velká variabilita: jeden příklad uvádí 9 odebraných vajíček s 4 oplozenými a 3 embryi, jiný příklad 13 vajíček s 8 oplozenými a 6 zmrazenými embryi; výsledky se liší podle pacientky a použití ICSI.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pacientky souhlasí, že Gennet nabízí kompletní spektrum ART procedur (IUI, IVF, KET, ICSI) včetně genetiky a prenatální diagnostiky.
- Většina zkušeností v diskuzi hodnotí personál recepce, sestry a prostředí jako vstřícné a profesionální.
- V diskuzi je opakovaně zmiňován poplatek 30 Kč za návštěvu a nutnost doplácet léky a některé výkony.
Sporné názory
- Některé pacientky doporučují prim. Brandejskou a MUDr. Vykysalou jako výborné lékařky, zatímco jiné pacientky uvádějí problémy s přístupem a přestimulací u MUDr. Daňka.
- Někteří účastníci hodnotí organizační úroveň Gennetu kladně, jiní popisují ztrátu výsledků (hormonální profil), dlouhé čekací doby a administrativní nedostatky.
Otevřené otázky
- Jaké jsou dlouhodobé úspěšnosti IVF/ICSI u Gennetu podle věkových skupin a indikací (v diskuzi chybějí souhrnná statistická data).
- Jaké budou celkové reálné doplatky pro pacientku v konkrétním protokolu (zahrnující léky, ICSI, embryooplození) ve vztahu k úhradě pojišťovny.
Zmíněné značky a firmy
GENNET, GEST, Motol, Imumed, Podolí, PRONATAL, CAR Palmovka, sv. Klimenta, Iscar, Česká spořitelna, ČSOB
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, KET (frozen embryo transfer), ICSI, Clostylbegit, Dostinex, Fostymon, hormonální profil, punkce (OPU), PIR (test na cukr), laparo, imunologie, spermio (spermiogram), embryotransfer
Místa a osoby
prim. Brandejská, MUDr. Vykysalá, MUDr. Daňek, MUDr. Hulvert, MUDr. Košťák, Gennet Praha, Letná, Podolí, Palmovka, Mlynářská 4
dark, ahojky 😉 , jehly jsem dávala do pet lahve a na konci srimulace odnesla do lékárny, na jednu jsem ale zapomněla, tak jsem ji prostě zabalila do novin a hodila v pet lahvi do koše. Díky moc za optání, dnes je to ok, docela jsem se dobře vyspala. Jen ty léky na otoky asi moc nezabírají, kotníky mám hrozný.
Nell, ano, jdu na kontrolní ultrazvuk před stimulací.
No jo vlastně Vveru jde až takhle odpoledne, já zapomněla.Tak to si na zprávu ještě počkáme 🙂
dark: A jo, jsem skleróza, vždyť to tu psala. Na mou těhu demenci by byla potřeba nějaká tabulka 😀
Ivarei, teda ty otoky jsou děs co. To nezávidím....a to ještě nejsou ani vedra, to buď ráda.
Kive: Aha, tak oni už to dělají takhle, bez konzultace a pozvou si tě až budou mít výsledky. Tak to jo. No aspoň zefektivňují svojí práci. Tak to držím palce, aby vše bylo Ok a měli jste třeba jen IUI. To je takové šetrné.
Darkwich - použité jehly, jsem dávala do speciální krabičky a odevzdala v Gennetu, ale v lékárně je určo vyberou taky.
ivi dekuju 🙂 me vubec nenapadlo se na to zeptat kdyz mi ten pregnyl davala, ale ja byla tak vyjukana z toho, ze si to mam pichnout, ze jsem se soustredila na to jak pichat a ne co potom s tim...
teda chudinko, mas ty kotnicky fakt hrozne, ale tak snad ty leky jeste zaberou a kotnicky splasknou...
svobik: no já bych v podstatě stihla ty VŠ 2 - snažíme se dlouhých 8 let.... 😉 Tak hyperstimulák musí být chuťovka. Měla ho kamarádka, kterou hospitalizovali, ale rovnou zjistili, že čeká dvojčátka, tak to pro ní bylo snazší to překonat....
dark: týjo, tak to mě nenapadlo to řešit, já to teda hodila rovnou do koše 😒
dark-vždyť je to jedna, nebo dvě jehly 🙂 ...v nem.jsou na to kbelíčky, když nejsou, tak se to hází do pet láhve...pak jsem zjistila, že to stejně házej do pytle na infekční odpad....no a ten pak setjně končí s normálním odpadem....takže do pet láhve, o to sse nikdo nepíchne a pak normálně vyhodit do popelnice, se nic nestane. Jo a držím palce, podle toho folíku to vypadá hodně nadějně, tak se snad zadaří!!!! Fakt myslim, že ty budeš jedna z těch, kdo do Gennetu přišly, poděkovaly a odešly 🙂 ..
dark: ja je davala do lekarny, ale jednou mi je odmitli, tak jsem to vzala do Gennetu. Budu resit neco podobneho, mam tu 8 strikacek s jehlama od Clexane a jeste jich minimalne 12 bude ☹
né né to né....takhle to asi normálně nechodí...no objednali mě na tu konzultaci, tak jsem si říkala, že když si musím oběhnout různý ty vyšetření, odběry, takže si to oběhnu všechno před tím než půjdu na tu konzultaci, aby nám rovnou řekli z toho ty výsledky, a případně pokud to jde třeba z toho odběru n HP, či štítnou žlázu, ..atd....že řeknou jestli tohle je v pořádku, nebo né...a co dál.....
svobik ja to mela jako kive, jak me objednali az za sest tydnu tak jsem si HP a spermio obehala predtim a pak me tyden po konzultaci poslali na IUI, akorat chlamydie a cytologii jsem dodavala (dodavam pozdeji, o tu si zapomneli rict)
darkwitch: no já si myslím, že takhle je to nejlepší, že rovnou na tý konzultaci už ti sdělej výsledky těch vyšetření, a podle toho co najdou, nebo nenajdou, že se pak řeší co dál...no a samozřejmě tam s náma proberou...rodinnou anamnézu.. no to se asi budou divit...přítelova rodina, a příbuzenstvo ....mají snad všechny choroby který existujou..takže si myslím, že nějaký genetický testy nás nebo aspon jeho určitě neminou. ☹
no to je fakt , ráda bych už věděla jak na tom jsme... a jak zkoušet plodit mimíska...i dvojčátka bych brala...no já jsem z dvojčat...a ségra už dítě má....
ivi vydrz. A nedes se prosim, pokud to chvili po porodu nezmizi nebo se to zhorsi. Ja to tak mela...ale pak to jde rychle pryc. Jen to nesmi nejak bolet nebo mravencit.
Kive: určo to nebude tak hrozný. Do větších akcí, se většinou pouští až když to poprvé nevyjde. Bych to u tebe viděla na normální IUI. Trošku tě nadopují- spermijky máte Ok. Tak to bude pohodička. 😉
nanny, přes den ok, ale v noci to docela mravenčí. Měla jsem spíš strach, jestli se něco neděje, jestli to neškodí mimčům, ale odběry u dr. byly téměř v normě, moč taky, tlak mi bohužel neměřil - rozbil se mu tlakoměr, takže doufám, že to bude v pohodě.
Kdy jsi hlásila to MTHFR? Můj gynekolog totiž říká, že to není vůbec podstatné, v gennetu se k tomu stavili v podstatě taky tak - no a já to pak neřekla v porodnici, úplně jsem zapomněla - zítra to musím nahlásit. Jak kojíš? A co jizva?
holky jeste mam dotaz kdy se dela hsg? ja na nej mam jit v pripade neuspechu IUI 14.6. - to se dela v dobe ms?
koukám různě na net...zatím jsem našla...Vyšetření by se mělo dělat krátce po menses, kdy v děloze je přítomnost embrya v děloze téměř vyloučena.
Všechna vyšetření průchodnosti, tedy i HSG , se vždy provádějí v první polovině cyklu- tedy přesněji řečeno před ovulací
a další z netu: ideálním termínem provedení HSG je 7.-11. den menstruačního cyklu. Spočívá v aplikaci kontrastní látky do děložního hrdla, děložní dutiny a vejcovodů pomocí Schulzova přístroje - tedy zjednodušeně kovové inječní stříkačky na rtg stole. Současně prováděná " živá" skiaskopie - tedy pohyblivý rtg obraz umožňuje sledovat náplň dutých orgánů a hodnotit reliéf. Jedná se o bezkonkureční metodu pro posouzení děložního hrdla a těla, má omezenou, ale stále cennou výpovědní hodnotu pro určení průchodnosti vejcovodů a srůstů orgánů malé pánve. Pokud je žena o výkonu náležitě poučena, probíhá klidně a ne bolestivě. Nepřjemná může být fixace přístroje na čípek v gynekologické poloze a poté krátký tlak kontrastní látky do systému. Bezprostřední komentář lékaře je velmi cenný, později může být popis statických snímků podle mých zkušeností zavádějící. S pozdravem MUDr. Jiří Doležal
Ivi, já ho měla v průkazce od počátku a v porodnici jsem na to extra upozorňovala v podstatě pokaždé. Po císaři stejně dostávají Clexane asi preventivně všichni (teda aspoň u Apolináře to tak bylo), u mě se preventivně v den propuštění nedělal jen standardní krevní obraz jako ostatním holkám, ale i srážlivost. A protože byla na hraně, tak mi dali na 20 dní Clexane s tím, že mám jít za 14 dní na odběr do Trombocentra a konzultovat výsledky.
Kojíme dobře, včera jsme začali bez kloboučků, protože se prsa dala dohromady. Jen se teď víc nadře a míň toho vypije, takže kojím častěji, ale dá se to. V noci se budí jen 2x.
Jizva celkem dobrý, včera jsme začali s masáží a ty hrboly jsou dost strašný, ale snad se to rozmasíruje. Uvidíme, chce to trpělivost a práci. Masírovat, mazat a masírovat a mazat....Jak to bude vypadat je mi fuk, jen nechci aby tam byly nějaké srůsty.
Ivi, k tý srážlivosti. Ono pokud se to nereguluje a nehlídá, pak se to uvnitř vysráží a očistky mohou zůstat uvnitř. Já kvůli tomu musela na opakovanou revizi při zamlklince.... 😖 Takže Clexane do břicha je sice pakárna, ale pokud to předejde hospitalizaci, další narkóze, problémům a odloučení od Vojtíška, tak to vydržím.
kive dekuju, langerova to nejak pocitala, ale me to nevychazi... tak snad si to zpocitala dobre 😉


takže já jsem úplně na zažátku, snažíme se přes rok a 3 měsíce, no a protože už taky nejsem nejmladší, ted mi bude 34 let, tak jsme si říkali, že se radši zeptáme odborníků....kde je chybička..