Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
2. črc 2010

ter23: hmmm, ono to poprvý vypadalo, že jsme šli brzo na OPU, 9 vajíček, 5 nezralých, 4 oplodněný ICSI, 2 se vyvíjeli, a dali mi to lepší 2denní. No a teď 9 vajíček, 7 nezralých, 2 zralé, ale špatná kvalita.

inza
2. črc 2010

ter23:jj je to uz treti. Jinak my s Langerovou taky spokojeni

mandre: No nevim zda fungujou, ale pri prvnim ze 14 se jich 11 oplodnilo a nakonec jich po PK zustalo 5 takze ze 3 byly nanuci. Ty ale pri rozmrazovani na KET neprezili. Pri druhem jsme z 9 vajuch meli 9 oplodnenych. Teda vsechno bylo ICSI. Nase ocasky jsou take pokazde jine. Poprve byli horsi takze ICSI byt muselo a podruhe nemuselo, ale my do nej radsi sli, bylo to na hrane. Embryolog do niceho nenutil, ale priklanel se spise k ICSI. Takze to spise vypada ze se nejak nemuzou uchytit ci co. Tak jsem zvedava jak to dopadne tentokrat. Domlouvali jsme se ze nebudeme mit PK a uvidi se. Ted jsem ale zvedava jak to nakonec bude kdyz se nam porad dr stridaji. Jinak ja napsala k tomu dotazu akorat mail. Tak by snad odpovedet mohli. Jiank ja do sebe taky cpu prasky. Predtim pentomer a ted mam prednison, listovka. Synarel a ted jeste gonal...Jinka

mandre
2. črc 2010

ter23: já teď asi půjdu zase k léčiteli, budu cvičit mojžíšovou, stejně min. 3 měsíce nemůžu nic dělat...možná nějaký vyšetření, jestli znova imuno, nevím, možná ještě i hematologii (kdyby jste viděli tu černou modřinu na břiše jak jojo ), jsme to probírali doma, že se mi vlastně celý život dělaj modřiny víc, než je zdrávo....jestli někdy budu těhu, tak bych ráda měla tohle vyřešený, když mám i to MTHFR.

ter23
2. črc 2010

inza, snad vám to napotřetí už vyjde 😔 vy máte dobrá embyjka, že? to AH není špatný nápad, prý to hodně zvyšuje šance...

mandre, u nás pak nevyšlo ani 2.IVF, to jsem zas reagovala na Synarell úplně opačně, tak nemohla být OPU... snad se někdy dobereme ke zdárnému konci, ale nějak se mi tomu nechce věřit. Právě že do sebe člověk dává tolik hormonů a ono je to úplně k ničemu...

inza
2. črc 2010

mandre: je tak dalsi spolecny znak...modriny 😉 , me se taky delaji nejak casteji..

ter23:no doufame ze to vyjde. Ja mylsela ze AH se dela akorat kdyz maji vajucha tvrdou"skorapku"

mandre
2. črc 2010

ter23: takže ti bude dávat zase úplně jiný léky? Jak dlouho jste v Gennetu...já od března 2009, 1.IVF jsme měli ale až v listopadu 2009, mezi tím ty 4 IUI...jednou asi biochemické.
Ještě teda 2 pokusy na pojišťovnu (jestli se tenhle bez ET nepočítá) a pak nevim, taky jsme přemíšleli o tom nativu....myslím, že to snad v Gennetu taky dělaj.

inza: my taky teď měli na hraně pohyblivost, embrylog (starší s vousama) říkal, že když už jednou jsme měli ICSI, že už ho asi budeme mít pokaždý, že nikdo nebude chtít riskovat, že se neoplodní...kdyby aspoň bylo co 🙄
ten AH nevim, jestli může proběhnout bez PK...já bych ho zkusila...se mnou tam byla poprvé pani, co už šla po 5. na IVF (teď jsem jí viděla - těhotná není 😒 ) a nadiktovali si i AH...přitom říkala, že mají 3 letou holčičku z IUI a teď nic prostě 😕

mandre
2. črc 2010

inza: AH můžou podle mě udělat, když chceš...to nemůžeš vědět, jakou mají slupku, když máte ICSI

mandre
2. črc 2010

"přemýšleli" 😀 😀

inza
2. črc 2010

mandre:no nam se oplodni normalne. JInak my v gennetu od 7/09 a prvni IVF v listopadu pred nim 2*IUI, drzhe ivf v prelom unora a brezna a ted treti. Jinak my jsme se prave domlouvali ze by se to zkusilo bez PK. Proste neco zmenit kdyz to pedtim neslo. Prave ze bych chtela jeste pred OPU k Langerovy aby jsme se s ni nejak domluvili.

inza
2. črc 2010

mandre koukam ze mas taky na klavesnici nejake sotky co prehazuji pismenka.... 😀

mandre
2. črc 2010

inza: my byli v 07/2009 2x na IUI, pak v 08/2009 hysterka, 11/2009 1.IVF, 2/2010 IUI, 4/2010 IUI, no a teď 2.ivf...zavolej jí klidně odpoledne, to pochopí, nejsi první ani poslední, kdo jí volá 😉

mandre
2. črc 2010

inaz: 😀 😀

mandre
2. črc 2010

😀 😀

inza
2. črc 2010

mandre: no nevim zda budu volat takto pred vikendem se me ji nechce moc otravovat. Ja na to nejak nejsem takto dr "otravovat" mimo prac dobu. Hlavne odpo jedem na svatebni oslavu....

mandre
2. črc 2010

inza: tak se pěkně napapáš, a bude ti líp....nebo jí pošli maila.....to funguje taky.

inza
2. črc 2010

mandre: ja na ni mail nemam ☹

inza
2. črc 2010

jinak se nenapapam ale prezeru, akorat jsem za ridice tak budu prasatko zapijet nealkem 😝 ☹

mandre
2. črc 2010

inza: podle toho, co mají na stránkách za maily, tak to bude krestni.prijmeni@gennet.cz anebo můžeš na ivf@gennet.cz...koukni na kontakty vedení společnosti 😉

inza
2. črc 2010

mandre: no uvidime jak se doma dohodnem a pak ji kdyztak napisem. Musim rici ze po dnesni navsteve jsem docela otravena a tak nejak znechucena jak si cloveka prehazuji sem tam a asi pokud bych dneska neco psala tak by to nebylo nic pekneho....takze asi trosku budu muset vychladnout.. 🙂

darkwitch
2. črc 2010

teda vy jste toho napsaly...
ja jdu dneska na zatmeni do kina, se moc tesim
inza to je blbe... tak snad se ti podari se k langerove dostat, napis ji a uvidis...

mandre
2. črc 2010

jdu na mojžíšovou, ta se asi bude divit, jak jsem na tom 😝 ....

inza
2. črc 2010

mandre: to porad chodis cvicit a nebo jdes na mobilizaci. Ja uz cvicim jenom doma ale ted to nejak flakam resp. nejak se me do toh nechce. Jsem ze vseho nejak otravena.

dark: ted jit k ni asi nejde. je docela dlouho volno a ve stredu je na sale. Takze to asi nevyjde ☹ . Tak snad pokud bude dalsi kontrola tak by to mohlo vyjit.
Jinak ja absolutne netusim kdy se pri dlouhem protokolu chodi na OPU

mandre
2. črc 2010

inza: už jsem zase tu, chodím pořád k ní, mě protáhne , namasíruje, uvolní SI, no a když se domluvíme , tak jdu na mobilizaci, zatím 3x, většinou v den výkonu, dneska jsem bývala šla taky, ale daly jsme na konec jenom to protahování, stejně mě píchá ve vaječníkách, trošku i špiním. 😖 Jinak tak 3-4x měsíčně tam chodím.
Koukala, že nic nebude, no jo no, říkala, proč Vám ty léky nezměnili rovnou, to je pak ztráta času 😠

2411
2. črc 2010

Ahoj holky,tak se na skok hlásím,zítra jsem 14dní po ET tak si budu dělat test a po svátkách na krev,nevíte někdo jak to je po odběru krve,je tam napsáno,že na odběr se dostavit do 9hod a pak se musí čekat do 15hod na výsledky?

majcam
2. črc 2010

Ahoj,tak mám nafasováno,dostala jsem i nějaké injekce na 4dny,ale ty si asi nezvládnu píchnout, myslíte,že by mi je píchli v Gennetu? a do kolika tam tak sestry můžou být?

inza
2. črc 2010

majcam: ja mam taky nafasovano ale injekce rovnou az do stredy. Kdy ty jdes na ultrazvuk? jinak rikaly ze tam jsou zitra a v pondeli. Nedele a utery nejsou a pak normalne od stredy

mandre
2. črc 2010

majcam: pokud ordinujou doktoři, tak sestry až do 19.hod....na recepci a v Klinlabu jsou určitě do 19.hodin.

ter23
2. črc 2010

mandre, stimulovat ted budu měsíc antikoncepcí, pak synarellem a potom v závětu injekce ( pero ), značka těch léků ale asi bude stejná. Ale vysvětlila mi to tak, že tou antiko + ještě synarellem se ty vaječníky jakoby úplně utlumí, takže když se pak začne s injekcema, rozjedou se jakoby načisto, nanovo... nevím jak to pojmenovat. Každopádně, že pak jsou kvalitnější vajíčka. My jsme v gennetu od 10/09, to byla první konzultace, 12/09 1.IVF bez ET, 3/09 2.IVF nedošlo ani k OPU, pak jeden plánovaný styk s pregnylem, kdy 14. den byly // ale bůhví jestli to ještě nebylo po pregnylu - nicméně jsem menses dostala, tak nic ☹ no a ted v červenci začínáme se stimulovou na 3.pokus... no, zatím ten rok moc úspěšný teda nebyl 😀

inza, já myslím, že o AH si můžeš říct kdykoliv, pokud ji chceš, ale myslím, že PK být musí, že se to dá dělat jen těm embryjkům starším pět dní. Musí už být nějak "vyvinutá". Fuj, píšu jak tatar, asi tím pátkem a vedrem už se neumím vyjádřit 😀 a zbývají vám embryjka na KET? ale spuhlasím s mandre, taky bych langerové napsala a pokusila se k ní dostat. Přijde mi, že ty sestřičky v tom mají i trochu guláš... vím, že si mě jednou objenala i ještě před svou první pacientkou, chtěla se na mě podívat sama... určitě by to nějak zařídila, napiš. Já taky nemám ráda je "otravovat", ale tady jde o vás, vy si to platíte, takže máte nárok na takovou péči, jakou chcete... 😉

taky cvičím mojžíšovku, ale flákám to teda... 😅 nějak se k tomu nemůžu dokopat. Jdu tam za 14 dní, ta mi určitě dá, že necvičím... 🙂

inza
2. črc 2010

ter23: pises dobre a vsem to je hned jasne 😀 . No uvidime jak se domluvime s manzou a jestli ho ukecam aby napsal (ukeca totiz i mrtveho 😀) Jinak souhlasim s tim ze v tom sestry maji trochu vice bordel. Ja ted cviceni taky flakam. Jak je vedro tak se nemuzu k tomu nejak dokopat.

inza
2. črc 2010

ter23: nakonec nam nanaci nezbyli takze zadny KET neni a pri prvnim ivf kdyz zbyli tak pri rozmrazovani to neprezilli