Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
29. črc 2010

@inza tak to dobře znám 😖 Nebo je fajn, když člověk zjistí, kdo je zase těhotný ve chvíli, kdy to opět dostaneš a jsi totálně na dně....Zákon schválnosti zkrátka funguje. No nic, jedeme dál 😉

inza
29. črc 2010

betox: tak ted v mem okoli zatim n ikdo netehotni, ale vetsina se pta. Ze toto podstupujem vi totiz jenom moje mati a jedna dobra kamoska a nokdo jinej ne 😉 . Takze obcas dotazy kamaradu jsou nekdy na tecku 😀 . Jasne ze se jde dal nic jineho ani nezbejva...proste kazdy se "patla" v nejakych problemech a myslim ze toto jeste neni nic tak zavazneho jako jine veci......

darkwitch
29. črc 2010

tak v mem okoli tehotni vsichni a samozrejme se to vzdycky dozvim ten prvni den ms...

betox
29. črc 2010

@inza u nás je to podobně, taky v tomhle tématu nejsme sdílní...Jsem ráda, že to tak bereš, já na to mám stejný názor, sice mě to děsně štve, ale lidi jsou na tom daleko hůř a tohle je oproti jiným fakt brnkačka 😉

inza
29. črc 2010

betox: je to zivot a musi se to tak brat, nic s tim neudelas. I kdyz to obcas stve ze je clovek bezmocny...
proste jdem zkouset dalsi veci. Asi zkusim metodu vypoctu dr. Jonase a kamaradka me nabidla nejake psycho odblokovani i kdyz na to neverim, ale zkusit se ma vse. Od pondeli chci zase zlusit cvicit Mojzisku. Mozna se bude clovek muset zacit smirovat s tim ze treba deti mit nebude..........,ale zivot pujde dal

betox
29. črc 2010

@inza tak Jonáše jsem zkoušela taky, ale bohužel ☹ Nicméně jsem zastáncem, že se má vyzkoušet všechno, takže jdi do toho, třeba to pomůže a odblokování psychiky taky nemusí být špatné. Každopádně to neublíží 😉 Já si tuhle bezdětnou eventualitu taky zkouším představovat...Občas mě napadne adopce, ale to si jistá nejsem vůbec 😒

inza
29. črc 2010

betox: jj s adopci stejny nazor. Taky si vubec nejsem jista a je to stejne beh na dlouhou trat cca 2 a vice let. Mam tu dotaznik pro Jonase tak ho asi vyplnim, ale dam jenom ten "maly" rozpis. Nevim totiz presnou hodinu narozeni

darkwitch
29. črc 2010

co je Jonas? odblokovani psychiky muze pomoct, no, aspon to lepe snaset...

betox
29. črc 2010

@inza určitě to zkus. Já běžím k zubákovi 😒

inza
29. črc 2010

dark: ma vypocitavat plodne dny. Pry ta metoda funguje a je overena. Nevim, ale zkusime vse.

jinak ja padim do Krkonos dat si troskudo tela po kopcich na kole

darkwitch
29. črc 2010

inza aha tak preju at ti to spravne spocita a vyjde ti to, moc 🙂 a at se v krkonosich hezky regenerujes, opocines si a nacerpas sil do dalsijo boje...

majcam
29. črc 2010

a já se z toho všeho dala do úklidu,aspoň něco jsem se přinutila dělat...
@darkwitch jak ti je,hlídáš pořádně bobana?
petrita: moc moc gratuluju!!!

majcam
29. črc 2010

@inza vždyť jsem to řikala,že jsi sporťanda 😉

pet.s
29. črc 2010

holky, koukám nálada pod psa ☹ bude líp verunky, fakt věřte mi.
Jo a k adopci....noooo hodně o tom přemýšlím, když Bára zlobí, ale holky já byla z normální rodiny a zlobila jsem ještě o krapítek víc. 😀
Kdybych byla v té samé situaci jako tenkrát určitě bych do adopce zase šla. Pocit, že to dítě nepřijmeš je jen pocit a strach. Oni pak hezky zafungují hormony a psyché.Já si život bez dětí neumím představit a když dám na misku vah, ty noci, kdy se ke mně choulil můj voňavý uzlík s palcem v puse a ty noci, kdy na tu můru čekám bledá strachy, že se ji něco stalo. Převažuje to první. 😀 😀
A u kluka ani nemluvím. Ten je za odměnu. Vím, že taky přijde blbá doba,ale těch 14 let kdy byl zlatej, miloučkej a hodnej(snad ještě chvíli bude 😀 ) to přebije.
Za mě adopce jednoznačně ANO.

darkwitch
29. črc 2010

majcam jasne hlidam ho jako oko v hlave 🙂

ivula21
29. črc 2010

Ahojte holky,
chodím se na vás tady dívat a nějak je mi smutno z toho, že se teď holkám z Gennetu nějak nedaří. Sama teď čekám na IVF + PGD, ale nějak mám už předem předtuchy, že beztak nedojdu ani k transferu ☹

Jinak není to, že se teď embryjkům nějak nechce hnízdit ( i v ostatních diskuzích), nemůže to být ovlivněno i těmi horkými dny, co teď byly? Já mám pocit, že na jaře se dařilo lépe? 😢

darkwitch
29. črc 2010

ivula nemuzes hned myslet, na to ze nedojde ani k transferu, naopak bud hezky pozitivni 😉
jak to ovlivnuje pocasi to nevim, ale nekde psali, ze je leto na ivf nejlepsi, tak nevim

inza
29. črc 2010

majcam;no do uklidu se me nechce.nemam na to naldu.manza prisel z prace a oznamil ze jedem na chalupu do krkonos a nedebatoval se mnou.zitra kousek odtud musi na jedno jednani.ja alespon provetram kolo nekde v kopcich nad Spindlem.abych to dostala alespon castecne z hlavy bude to chtit tak 60kilacku pekne v kopcich🙂
dark:pepana drz co to de🙂
pet.s:jasne ze adopce je otazka diskuze.ja ale ted momentalne jsem v rozpolozeni ze proste nevim zda ano ci ne....

darkwitch
29. črc 2010

inza jasne budu ho drzet co to de 🙂 ty jo 60kilacku v kopcich by me asi zabilo 😝

inza
29. črc 2010

dark:zase si clovek procisti trochu hlavu

inza
29. črc 2010

majcam:jak je?

majcam
29. črc 2010

@inza u nás snad už dobrý,chvílema jsem v poho a pak vteřinku na to zamyslím,tak jsem to rozehnala úklidem a teď dokonce peču meruňkovej koláč 😉 ,jo zatím jsem žena v domácnosti 😉 ,no o adopci jsme taky mluvili,ale nevim, manža je klidně pro,ale já bych ještě setrvala..,no jo život je boj,drž se!!!

majcam
29. črc 2010

@ivula21 ahoj, co je to PGD?

majcam
29. črc 2010

@inza no někdo holt ty statistiky musí dodržovat ☹

betox
29. črc 2010

@pet.s máš recht, je to všechno jen a jen o strachu (a toho já jsem furt plná... ☹ ). Mám to tak 50 na 50 a myslím, že k tomu člověk musí dospět. Jak u jsem několikrát psala, smekám před Tebou 😉

mandre
29. črc 2010

inza: ahoj, přišla jsem se na tebe juknout, a myslela jsem, že bude tady radost až na kost ☹ , je mi to líto...jak ti to zase dopadlo....., byla jsem před týdnem u Brandejský, ta mi slíbila, že budu do konce roku těhotná, tak půjdeme příští měsíc zase na IUI, pak by zkusila IVF v nativu a pak kdyžtak dlouhý protokol při dalším IVF. Vypadá to, že já nemám ovulaci po píchnutí Pregnylu za cca 36 hodin, ale pozdějš, že mi ještě při OPU vajíčka dozrávají, že po 36 hodinách při OPU bylo míň zralých, než při OPU za 37,5 hodiny....prostě mi řekla, že nezapadám do šablony 😖 (jak jinak)
Takže já už nebudu pravděpodobně vůbec chodit k jinýmu Dr., páč ty nemají ten průběh zmapovaný...domlouvali jsme se i na mimopracovních hodinách, kdyby nebylo volno 😨 .
Jinak jsme byli na prodlouženým víkendu ve Špindlu 🙂 , moc hezký, nejdelší túra byla 22km ze Špindlerovky na Sněžku. Asi pojedeme v srpnu ještě jednou...
Tak se drž, musím jít pracovat, máme toho moc ve firmě....papa...zase se ukážu.

inza
29. črc 2010

majcam:no me ten uklid nejak nejde.jsem si rikala ze bych taky mohla poklidit,ale nemam nejak na to naladu.
Mandre:tak to je dobry ze se to nejak hybe dopredu a mozna se nasel zakopany pes.Tak to mas dobry ze mas slibeny ze budes tehotna a je dobry ze jsi se s dr domluvila ze budes jenom u ni i kdyz bude mit plno atd.Treba moje dr ted bude mit 3tydny dovcu.Jdem na konzultaci az posledniho srpna.Jsem zvedava jak se dohodnem co dale.Uz ted pojedem jenom za svoje.Tak drzim palce at to vyjde.Ja do toho jeste stale hledam praci☹.Proste se vsechno se..

inza
29. črc 2010

majcam:jasne nekdo statistiky musi naplnovat i negativne

inza
30. črc 2010

dobre ranko i kdyz dost chladne a zatazene 😉

mandre:jj Spindl je super a tu cestu co jste zvolili na prochazku je moc pekna i kdyz nejlepe po ni jit rano kdy je minimum lidi. Jinak my mameve Spindlu jednu super starsi mistni hospudku za lidovky a vzdy se v nistavujem a to at jsme pesky ci na kole. Spindl ja znam ja tam travila nejakou dobu na praxi a o vikendech misto abch jezdila dom jsem courala po horach. Jinak my mame chalupu kousek od Vrchlabi a tak pokud na ni jsme tak jsme skoro porad na kopcich 😀 Nema to chybu at na kole ci na peso

ivula21
30. črc 2010

Ahoj holky
@darkwitch Já jsem zase tady někde četla, že jaro prý je nejvhodnější. A nějaká holka tady někde psala, že se jí špatně vyvíjela embryjka a že doktorka jí říkala, že vajíčka mohla mít nízkou kvalitu, protože je teĎ horko.
Já jsem na prvním pokusu byla před třemi roky taky v létě a to si pamatuju, že taky bylo horko a po transferu jsem chodila na procházky a taky si pamatuju, že jsme měli akci s táborákem a já jsem celý večer seděla u toho ohně a hodně jsem se nahřívala, a´t neprochladnu a blbec jsem nevěděla, že se má člověk vyhýbat horku. Tchýně mi pak říkala, že se prý nemají ani nohy v horké vodě nahřívat ....tak nevím 😖 😉

Majcam PGD je preimplantační genetická diagnostika - potřebuji přebrat embryjka, aby neměla dědičnou nemoc po mě, kterou máme v rodině.

Akorát mám obavy, že k transferu ani nedojdu, protože k tomu potřebuju víc embryjek než k normálnímu IVF. Na první pokus jsem byla v Repromedě a tam to dělali tím způsobem, že jsem stimulovala jednou - embryjka zamrazili , pak jsem stimulovala po druhé a pak ty embryjka z obou stimulací dali dohromady a udělala se analýza DNA.
Jenomže v Gennetu to tak nedělají, stimuluje se jenom jednou a z těch embryjek co získají - udělají tu analýzu. A LAngerová má představu, že ze mě vydoluje hodně vajíček. Jenomže jsem jí marně vysvětlovala, že špatně reaguju a že potřebuju mega dávky hormonů a že víc jak 6 embryjek z jedné stimulace ze mě tehdy nedostali.

Ale fakt je, že mě Langerová poslala na všechna možná vyšetření a hned mi zjisitli, že mám trombofílii (náběh na krevní sraženiny), tak že i to mohlo způsobovat, že jsem tak špatně reagovala na hormony i to může způsobit neuchycení embrya. TAkže budu od počátku píchat injekce na ředění krve. TAk uvidíme , jestli k tomu transferu vůbec dolezu nebo ne.........ale zázraky nějak nečekám ☹ i když bych chtěla ☹