Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
12. pro 2010

@sipkova1 zas tak vzorna nebudu, kdyz jsem promeskala tu indikaci a ani se neomluvila...
jojo pred IUI

sipkova1
12. pro 2010

@darkwitch no já myslím, že v nemocnicích maj tolik pacientek, že si toho ani nevšimli. Ale určitě tam zavolej co nejdřív a domluv si náhradní termín. Můžu se zeptat kolik jsi měla IUI?

darkwitch
12. pro 2010

@sipkova1 mela jsem 2 IUI 🙂 1IVF a jeden KET 🙂

sipkova1
12. pro 2010

@darkwitch aha díky, já jdu zítra na 1. IUI

darkwitch
12. pro 2010

@sipkova1 budu drzet palecky, ale urcite to dobre dopadne 😉

sipkova1
12. pro 2010

@darkwitch no beru to spíš jako pokus, pravděpodobnost je, říkal MUDr., 7%

darkwitch
12. pro 2010

@sipkova1 7% je vic nez 0% 😉 aspon se tim nenervujes 😉

lucavka
12. pro 2010

@monnn - no když máš ducha i na tom šmejdu tak to bude super 😉 . Já den po tomhle testu (taky se skoro neviditelnou druhou čárkou) měla hcg asi 783...

@sophia80 - určitě se mimískum nic nestalo. 😉 . Já měla na začátku těhu dvakrát nebo třikrát dost ošklivý kreče v břiše. Taky jsem se dost bála, ale všechno bylo dobrý...

inza
12. pro 2010

@sipkova1:IUI je pohodicka..jak pise dark lepsi nejaka pravdepodobnost i kdyz mala nez zadna...proste ocaskum usnadni cestu do cile... 😀. Bud v klidu a niceho se neboj. Jenom se priprav na to ze i kdyz jsi objednana nan nejakou hodinu tak stejne budes cekat. V pondeli by mel byt na sale meda-chlupacek (tak mu rika manza..je to Feldmar 😀). Teda minuly pondeli tam byl

inza
12. pro 2010

@darkwitch: hele radsi tam hned zitra zavolej a omluv se a domluv si jinej termin...Tam maji o lidech docela prehled...neni to velke oddeleni 😉

ivula21
12. pro 2010

@lucavka vidím, že geneťácké testy jsou fakt spolehlivé 😀

@michaelama jestli se na mě trochu usměje štěstí a dostanu menses v termínu, a to 28. prosince , tak začnu se stimulkou. Ale jestli mi přijde dříve, tak až další měsíc. V Gennetu začínají po vánocích se stimulkama 28. prosince a to mám zrovna dostat MS. Tak nevím jak ty moje vaječníky ukecám, abych nedostala MS dříve 😒 . A mezi stimulkama Langerová doporučuje zase 3 měsíce pauzu, aby si vaječníky odpočinuly, ale nevím jestli budu tak dlouho čekat. Tehdy v Repromedě jsme to dělali hned při dalším MS. uvidím 😉
já dojíždím z Ostravy, jezdím vlakem. je to sice otrava na celý den, ale co se dá dělat 😉

michaelama
12. pro 2010

@ivula21 Mě povídej něco o menzes, mám jí dostat dnes a zítra jsem se chtěla objednat na ta vyšetření.Potřebuji aby se to stihlo do čtvrtka, protože od pátku do středy se do Prahy nedostanu kvůli práci. A myslíš, že jsem to dostala? Ne... A to mám cykly přesný, vždy v neděli ráno.To je jak naschvál...
Za jak dlouho jsou výsledky těch vyšetření? Jde mi o to jestli se to stihne do té první konzultace 21.12. aby měl už doktor nějaké podklady. Jinak to asi bude jenom schůzka povídací. Mu popřeji pěkné Vánoce a pojedeme domů 🙂
Ty z Ostravy ze severu a já z úplného jihu zase...

ajriska
12. pro 2010

@monnn Ahojky
no tak to jsi dobrá...já ten geneťáckej test po půl hodině vyhodila, tak ani nevím, zda se tam pak něco ukázalo.
No jinak, já mám stále krušné noci, což je zajímavé...přes den to docela jde...sem tam bolí břicho. Ale kolem půl 1 v noci mám vždycky velký křeče, který teda musím dost prodýchávat schoulená trochu do klubíčka...

Jo a holky. Z Gennetu, jsem měla předepsaný utrogestan, (3 krabičky) dneska ráno jsem si zavedla poslední kuličky, myslíte, že mám brát ještě dál ten, co mi předepsal můj gyndař? Nerada bych něco podělala

petaloudi
12. pro 2010

@ajriska Já zaváděla Utrogestan až do konce 12. týdne. V Gennetu mi taky předepsali jen asi dvě krabičky a pro zbylé recepty jsem chodila pak na gyngu.

ajriska
12. pro 2010

@petaloudi Takže myslíš, že tím nic nezkazím? Nevím, jestli mám kvůli tomuto volat do Gennetu, nebo to prostě brát dál...

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - já sice nevím co ti doktoři řekli, ale já brala utroš ještě do tohodle týdne. Já bych ho asi ještě brala. Myslím že uškodit to nemůže...

ajriska
12. pro 2010

@lucavka no oni mi neřekli nic, jen jsem si to měla den po ET začít zavádět. No a můj gyndař mi řekl, že pokud se těhu má uchytit, tak se to uchytí a utrog. to neovlivní 😕 tak fakt nevím. ...jinak mě dost bolí prsa (bradavky) no ale jako těhu se necítím. Většina píše, že o tom ví...ale já teda fakt ne...

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - já to pochopila tak, že utroš má hlavně pomáhat k udržení těhu. Proto ho v mým případě Lovásová (Bukvová) nechala radši až do dvanáctýho týdne. Jo a brala jsem ho už pár dní před ET. No možná zkus zítra zavolat a zeptat se doktora.

ajriska
12. pro 2010

@lucavka to jo, ale nevím, zda si ho mám večer vzít?
Jo jinak...MS jsem měla dostat minulou neděli...vůbec za celou dobu od ET jsem nekrvácela, akorát mám teda ty střevní problémy pořád (zácpa x průjem) a k tomu ty bolesti. Přepokládám, že snad to mimoděl. těhu to nebude, to bych snad už musela pocítit i jinak...
Tak jen aby tam mimísek (mimísci) byli a krásně se vyvíjeli...jinak kromě občasných nevolností během dne (motání hlavy a hlavně únava) nic nepociťuju. Nezvracím, i když občas fakt mám takový ten pocit na zvracení, a nemám chu

petaloudi
12. pro 2010

@ajriska já bych ho brala. Určitě neuškodí a může pomoct. Mě řikala sestřička v gennetu, když jsem volala na výsledky krve, ať ho nasadím, i když jsem nebyla po IVF. A s tím, že se necítíš těhu se vůbec netrap. Já neměla příznaky absolutně žádné. A kdybych nebyla nějakých 10 dnů po vyvolávačce na MS, tak mě vůbec nenapadlo dělat si test. No vidíš a byla jsem v nějakém 6 tt.

ajriska
12. pro 2010

chuť k jídlu, nebo naopak, bych sežrala všechno...tak nevím

ajriska
12. pro 2010

@petaloudi no tak já ho zatím teda brát budu, alespoň do UTZ 29.12. jestli do tý doby neumřu na nedočkavost..nemám doma, žádnej test, abych si ho kontrolně udělala. Nemám odvahu jít na krev, zda hodnota hcg je vyšší než minulá tj. 661.
Můj gynekolog mě zrovna moc na tu krev poslat nechtěl, tak nevím...a ségra mi říkala, že i když přijdu na odběrové místo a řeknu, že si to zaplatím, tak že stejně budou chtít mrchy žádanku, tak nevím

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - taky si myslím abys ho vzala. Určitě je všechno v pohodě 😉

darkwitch
12. pro 2010

@ajriska urcite utros ber v gennetu ti ho nechaji do 12tt mel by pomoct pri udrzeni tehu... dela miminku pekny pokojicek 😉

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - já jsem normálně šla na odběr, zaplatila si ho, žádanku nechtěli a krev mi udělali v pohodě. Já jsem si tam teda šla dvakrát abych viděla jestli HCG roste jak má. Protože to je nejlepší dobrý znamení že je zatím všechno jak má...

ajriska
12. pro 2010

@lucavka jo tak já ho budu brát, ale přijdu si jako debil, vy mi tady řeknete víc, než doktoři...fakt...
Navíc...pořád hledám info o hodnotách hcg ( i když jste mne uklidnili)
Nejdřív jsem si myslela, že mě bolí břicho, jak se mi zvětšuje děloha, a ony to jsou ty mega vaječníky - nechápu, že i 3 týdny po OPU jsou tak velký...
Ty bolesti jsou pořád takové, jako kdybych to měla dostat, ale 100x víc to bolí...
Na wc chodím buď každých 5 minut čurat, nebo jednou za 2 hodiny...no prostě hrůza

ajriska
12. pro 2010

@lucavka no hele, u nás je centrální odběrové místo - tak mi neříkej, že mi bez žádanky tu krev nevezmou, když půjdu jako samoplátce? Ségra to takhle chtěla před 2 roky a chtěli po ní žádanku a pak ještě platila

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - já právě že mám turnerův syndrom a hormony se mi netvoří tak sem brala i estrofem a tak. Teď jsem před pár dny postupně všechno vysadila. Tak doufám že to prcek "rozdejchá". Už je to na něm... Po tom vysazení mi přijde, že mám úplně šíleně vysušenou kůži (teda nevím jestli je to přímo tím). ☹ . Se pořád mažu a stejně se drbu jak to svědí...
No nevím, jak říkám, já chtěla vidět jak HCG roste, tak jsem si na tu krev ještě zašla 20. den. Byla to normální odběrová místnost na poliklinice a nikdo po mě nic nechtěl. Jen krev a prachy 😉 . Ale ty si to HCG měla kráásný 🙂

ajriska
12. pro 2010

@lucavka Vážně? Já se utěšuju, tím, že třeba to dr. myslel tak, že je to brzo po ET tak proto je "nízké"
Nevím....tak snad aby rostlo...hele, když jdeš na IVF tak od jaký doby se počítá těhu? Od poslední MS jako u normálního?

lucavka
12. pro 2010

@ajriska - mě teda vůbec nízký nepřišlo. Naopak. Na 14. dní po ET dvojčata dobrý 😉 . No mě to nejdřív řekli podle poslední MS. Ale pak to říkají přesně podle velikosti co změří při ultrazvuku. Mě už takhle přidali dalš 2 týdny 😀 . Dokonce mi ani nenapsali do průkazky přesný termín porodu. Prý když prcek tak roste tak se počká a do NT+ ultrazvuku. Takže je možný že mi v úterý třeba řeknou že nejsem ve třináctým, ale čtrnáctým týdnu. Upozorňuju že jsem nějakých 8 až 9 týdnů od ET 😕 ...