Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kive76
30. črc 2011

@sedmitecka no jasně já to myslela, s tím, že abys to neměla na dovče..no já byla v červnu s přítelem v chorvatsku a naštěstí ...(no i když taky radši bych byla kdybych jí vůbec nedostala )jsem to dostala akorát den po dovče.. 🙂

darkwitch
30. črc 2011

@sedmitecka uz ted mas v gennetu na normalni veci sveho doktora a snazi se te k nemu dostat, samozrejme ne vzdy to vyjde... ale ted chtej delat i ty sali, tak mozna bude mit kazdy doktor proste vyhrazenou hodinu na sale kazdy den...

inza
30. črc 2011

@sedmitecka: ahoj, no a myslis ze ty zbytky nebudes potrebovat? Ja bych si je vzala. Ty zbytky ven urcite pujdou to se nejak vymysli.... 😀. Jinak u nas taky na nic neprisli a uz nam nevysli 4 IVF a pricina nikde zadna. Manza mel jenom pomalejsi ocasky, ale od te doby co zacal jist Maccu fresh tak se zrychlili a je v pohode...
@pentagras: pokud zbyde a budes se toho chtit zbavit tak budu rada...beru vse 😀
@anlek: diky....cetla jsem jake mate prekvapko.....misto holciciho jmena musite vymyslet chlapecke.....ale je to jedno hlavne ze bude zdravej a v pohode.... 😀

Jinak vsem drzim palce

kive76
30. črc 2011

@darkwitch asi jo, ale stejně to bude zajímavý...protože já mám dojem, že tenhle týden Brandejská byla úterý, pátek na sále...a ostatní dny někdo jinej..tak si nedokážu představit ...že třeba bude mít ve středu třeba do 13h ambulanci, a průběžně bude odbíhat na sál...to pak bude slušnej skluz

kive76
30. črc 2011

@inza co je Macca fresh?kde jsi to koupila? kolik to stojí?

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras já už dokonce podstoupila dvě IVF 😠 😠 nejdřív jsem se jí pořád vyhýbala a byla ráda, že mě na ní nenutí, všechny vyšetření ok, včetně imunologie a genetiky, podle UTZ mi pořád říkali, že srůsty a ni endomrchu určitě menám, že by se to ukázalo.......no a před IVF mě loni paní doktrorka poslala na hysteroskopii, protože mi děsně rostla sliznice, třeba v půlce cyklu byla už 13 mm.......a ta HSKP ukázala, že mám vrotenou vý vojovou vadu dělohy, odborně uterus duplex nebo uterus bicorporeus......těch vad je víc varinat, já mám tu "lehčí", dvě těla děložní, která vedou do jednoho čípku a hrdla......nejdřív si mysleli, že je to jen septum - přepážka, která se dá lehce odstranit laserem, no a pak zase, že se to operovat nedá, ale že to ničemu nevadí.....a už dvakrát se mi nezakouslo embryo, pokaždé slabě pozitivní test a pak nic......
ty dvě IVF jsme absolvovala v pražském Pronatalu, ale potřebuju změnu.....nic tam neřeší, jen by mě posílali na další a další IVF......

darkwitch
30. črc 2011

@inza urcite to z toho jde dostat, ja minule gonal vyzdimala do posledni kapky, posledni davku jsem davala dohromady z tech 37,5 jednotek co tam jsou...

sedmitecka
30. črc 2011

@darkwitch tak to je super, to jsem moc rada, porede jen ten jedn doktor podrobne zna tvou diagnozu a hlida si te, vi o tobe nejvic, takze mit ho i na sale je uklidnujici!!!! tim spis u me, kde se musi davat bacha na tu delohu, teda delohy , aby treba pri IUI mi to nevrzli do te druhe, nez kde je vejce 😀 😀 😀 😀

kive76
30. črc 2011

@sedmitecka jak je to teda...3 IVF do 39 proplácí pojištovna, ale platí se jen ty hormony..injekce, léky...kolik jsi tak nějak zaplatila...za třeba 1. IVF, nebo i to druhé..?

sedmitecka
30. črc 2011

@kive76 doufam, ze se umoudri a na dovcu da pokoj 🙂

@inza posli do |IP adresu, v pondeli odeslu 🙂
nebo jestli jsi prazska, muzem se nekde spichnout v metru treba 😉

sedmitecka
30. črc 2011

@kive76 jojo, je to tak. ja u prvniho platila cca 24 tisic, ale v tom bylo i zamrazeni jednoho embrya, ted to druhe (nebylo nic na mrazeniú nas vyslo celkove na cca 16 000,- ☹ ☹ ☹
a nekde jsem myslim cetla, ze u 4. pokusu ti snad pojistovna jeste hradi castecne aspon leky, ale vic nevim......

kive76
30. črc 2011

@sedmitecka týýý vado to je hustý...to nemáme..tak to nevím jestli do toho případného IVF půjdem

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka holka, tjn, tohle mají řešit před, si myslí teda já, jinak tam jsem byla na 1 IVF před deseti lety, vše zdlouhavé a pokaždý jiný dr, jinak v pohodě ale tentokrát jsme zvolila lepší variantu,GENNET

pentagras
30. črc 2011

@kive76 no on to každý tak nemá, kamarádka dala jen za léky asi 3500 a 2500 za prodlouženou kultivaci a pak ještě za zamražení něco ale čekají už, dálší zas jen platí a platí, to má každej jiný
@sedmitecka no já vtom 1 Caru platila pořád a pořád za všechno

sedmitecka
30. črc 2011

@kive76 jo, hustý to je, my do toho ještě rekonstruujeme byt, takže vážně legrace ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ty prachy jen lítají, ale tohle ještě jde, ani si radši nepředstavuju, co by bylo, kdybychom museli jít na 4. nehrazený pokus, 60 tisíc dohromady během chvíle fakt nedáme.....už chápu , když tady někde občas čtu, že si lidi berou úvěr na IVF, síla no 😝 😝 😝 😝

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras jojo, ted uz to vim, ze jsme mela laparkou zacit, nez jit na IVF......a mas prvdu, v Pronatalu je vse zdlouhave, se vsim je to na dlouhe lokte, i na IUI jsme cekali dva mesice, nutili mw do pichani menopuru, o ktery se musela zadat pojistovna a tim se to protahovalo...a pak jsem se docetla, ze v jinych CAR proste jdes na IUI a hotovo, pojistovna jich 6 rocne plati, takze no problem....a navic ja ovuluju dobre a tvorim svoje vajicka, takze do me rvali hormony zbytecne, no asi od pojistovny neco dostali no........takze bych chtela po laparce zkusit v Gennetu nejdriv asi 2-3 IUI, nez se pustime do tretiho IVF...co jsme tu vycetla, je tam domluva i rchlost jednani mnohem lepsi nez v pronatalu 🙂

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras je fakt, ze my platili i ISCI a PK, jen gonal a luveris me staly 6100,-, ale ja mela pomerne vysokou davku, 225 jednotek denne......muzes si samo zvolit levnejsi preparaty, bez pera, ale ty ja nechci, kdyz uz do sebe musim cpat hormony, tak ty lepsi a kvalitnejsi, ne ty vyrobene z moci 😝 😝

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka já být tebou, jdu tam hned ,jen ta první konzulka je na dýl tak měsíc a pak už to jde šmahem

inza
30. črc 2011

@sedmitecka: jj jsem z Phy. Klidne se muzem potkat neni problem.

Jinak u 4 pokusu ti to hradi jenom v pripade ze u predchozich 3 pri jednom nedoslo k ET. Pokud doslo u vsech 3 k ET tak ti neplati vubec nic ani leky resp....neplatis utrouse, a mozna i pregnyl. To je tak vse co za tebe zaplati jinak vse je za tvoje....26 tis plus leky plus pokud mas ICSI...atd....

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras no jasne, vzdyt my uz jsme objednani, jdeme 21. zari k mudr. Vykysale, tesim se 🙂 to budu akorat po laparce cerstve, takze bude mit k dispozici vsechny nase vysledky komplet 😉 a neco vymyslime....ja se tedy chci jeste pokusit ziskat ty lazne na podzim, ale to se jeste uvidi, jak dopadnu, pri mem stesti......

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka to jo, jako ta PK je dobrá myslím, ale taky ne u každého, no já jsem s Gennetem fekt spokojená a jedna moje známá přešla z pronatalu do Iscaru a hned byla vtom, jinak tam jezdila 4roky

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka tak to je super, moc ti držím palce, můžu se zeptat, co je v pronatalu momentálně??Já jen jestli jsou tam noví, dík

sedmitecka
30. črc 2011

@inza no ty blaho, tak to je masakr, to si radsi ani nepredstavuju zatim.......ja koukala na ten recept z lekarny, kdyz jsem si vyzvedavala gonal a cetrotide a byla tam celkova casta pro pojistovnu, nejakych 2é tisic jen injekce....... 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ok, tak jak chces, bud muzu poslat nebo ti to predt nekde v Praze....ja jezdim rano vlakem na hlavni nadrazi a metrem na Vltavskou, pracuju v Holesovicich.....v tech perech jsou zbytecky,ale strikackou z toho vytahnes tak tech 100 jednotek dohromady myslim.....

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka jé, ted to čtu, ehhe, jsem se chtěla zeptat co tam je za dr 🙂

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras dekuji ti, tak doufam, ze nam Gennet konecne prinese to nase stesti 🙂
ja se v Pronatalu citila vzdycky dobre, je to tam moc pekny, ale neprijemna recepce, to je nejslabsi clanek, doktori fajn, jenze tak trosku zmatek a chaos......... a hlavne jsem posledni dobou zacala citit, ze tam jde o prachy v prvni i posledni rade....bohati rusti a nemecti klienti na prvnim miste, vymenili se tam docela doktori, moje nejoblibenejsi lekarka odchazi a jeste jeden dobry lekar taky....embryolog byl takove ucho a to, jak nam oznamili, ze nam prezila z 10 jen dve embrya, to bylo otresne, ja se tam slozila tesne pred ET 😠 😠 😠
takze jsme tak trochu ztratila duveru no.......
driv byli spickovi, ale ted se to nejak kazi, vypada to .....Gennet je vetsi, jsou tam profici se zkusenostmi, tak se sverim jim, chce to jiny pohled a nazor, nechci absolvovat tri IVf v jednom centru.....

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras no moc tech puvodnich tam asi uz neni, jen Mardesic, pak jme narazili na Voborila, Slamovou, Kulta, Stredu, Stevikovou a Pasekovou......vic jich tam asi ani neni......no a Stevikova a Kult odesli ted nekdy....takze se to bude asi zase menit ......
vygooglila jsme, ze Kult si zalozil na Praze 5 vlastni centrum 😕 😕

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka no já tam jezdila před deseti lety, stou recepcí v Pronatalu máš naprostou pravdu, tam byla jedna a ta mě dokázala tak vytočit, že jsem myslela že jí pak fláknu 🙂 čůza jedna neprofesionální a to když jsem tam přijela a chtěla jí přímo že si to sní vyřídím, tak vstala od stolu a měla pupek až kdoví kam, těhotná, no nezmohla jsem se na nic, to si mooc dobře pamatuju!!! Jinak už tenkrát samá cizina 🙂

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka jj, docent Mardesic mi dělal tu plastiku tenkrát v podolí, myslím matně že Slámová a Vobořil tam byli už tenkrát, jinak neznám, ale povím ti, mám kamaráda gyndáka, a ten mi poradil po konzultaci s kolegama - GENNET jednoznačně, mají prej nejlepší výsledky

sedmitecka
30. črc 2011

@pentagras tak to jsme ráda, že jsme vybrali dobře 🙂 🙂 🙂 není nad doporučení jinýho doktora!
možná mi to tu někde uteklo, čeho plastiku ti dělal mardešič???,

pentagras
30. črc 2011

@sedmitecka měla jsem mimoděložní a přišla o vejcovod, poté mi zkoušeli IUi několikrát a pak jsem šla taky na laparku stím že druhý vejcovod je asi neprůchodný, tak mi ho zprůchodnili a udělali plastiku a tu mi dělal doc.Mar., nicméně během pll roku jsem byla těhotná ale opět mimoděložně tak jsme šla pod kudlu znova ale už stím že budu bez vejcovodůůů ☹