Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
4. srp 2011

@pentagras To je mi lito. Cim a kolik stimulujes? Hodne pij a jez bulkoviny, to na hyperstimulak pomaha ... Nemas PCO?

@maarina MS bolesti jsou na pocatku tehotennstvi pomerne normalni. Toho se neboj, mela jsme u prvniho a ted u druheho jsem diky nim poznala, ze jsem tehotna ...

maarina
4. srp 2011

@anlek je tak to ti dekuju.... tos me uklidnila...ted mam cas ms tak sem mela obavy

pentagras
4. srp 2011

@maarina ahoj kočko, to oc gratuluju, zatím snad o dva dny ale hlavně aby se mi víc nerozjel ten hyperstimulák, v sobotu jdu na utz a pak se uvidí, byla jsem tam v 9.45 u Brandejský

pentagras
4. srp 2011

@anlek ahojky, co je PCO??? Já stimuluju do dneška Gonal 112,5 a Cetrotide 0,25 od dneška Gonal 75 , Cetrotide 0,25 a Fraxiparine 0,30, béééé, bolí to už jak svin

maarina
4. srp 2011

@pentagras dekuju 🙂 ja sem v 9 uz mazala domu....tak 2 dny navic to vydrzis 😉 ja vim , ze se to lehce rika ale ty to zvladnes, ses silna 🙂 hlavne jak tu pisi holky hodne piti a jogurtiky a bude to dobre 🙂

pentagras
4. srp 2011

@maarina to jo, budu muset ale povím ti je to hnus ty injekce, hlavně nevím jak budu reagovat na ty nový a ty mám dneska prvně, nikdo tady je asi neměl aby řekl jaký jsou ale sestra ,mi řekla že bolej ☹ já už to zvládnu ale je mi po těch inj. blbě a to mě už nebaví, pristě už chci sobotu a nejlépe pondělí 🙂

anlek
4. srp 2011

@pentagras PCO - polycysticke vajecniky ... Tata ma ted flexiparin diky lecbe te jeho nemoci, kdy maji strach, aby nemel trombozu a rikal, ze mu to nejdriv pichala sestricka v nemocnici a ze to okoukal a ze to neni zadna hruza. Ikdyz on to ma mozna posunute, protoze tohle je brnkacka proti tomu, cim vsim mu vyhrozovali.

pentagras
4. srp 2011

@anlek no budu to muset vydržet, prosím tě a když na posledním utz řekne že ok a půjdu na opu tak to už nepíchám (kromě fraxiparinu) jen oni mi něco píchnou??? Jen pro info

kive76
4. srp 2011

@pentagras ještě je brzo..jsem 7 den..

pentagras
4. srp 2011

@kive76 to určitě vyjde, neboj 🙂 jsi dobrá, já už byhc testila 🙂

zdenkaturkova
5. srp 2011

@inza
Ahoj na pregnyl, mám dvě jehly, růžovou jehlu, ta je ta větší na namíchání látky a hnědou jehlu na píchnutí. Docela to včera dost bolelo.

rychetkami
5. srp 2011

@pentagras neboj, není to ztracený, vyděržaj🙂

kive76
5. srp 2011

@zdenkaturkova no mě před 1.IUI moc nebolelo, a před 2.IUI docela dost...příteli se to moc nepovedlo 🙂 ☹

jika10
5. srp 2011

Ahoj holky, tak po dohode s manzelem budu taky volat do Gennetu a budu nas objednavat na prvni konzultaci. Nejlepe nekdy na konec zari. Jenze po zkusenostech mych kamosek vim, ze v centrech jsou dlouhe objednaci doby, taky tam chci volat uz ted. Nevim, nejak z toho mam smisene pocity. Prosim, kdyz se budu telefonicky objednavat, potrebuju k tomu neco vedet, znat??? Doporuceni asi odevzdame az pri te prvni navsteve. Jo a na jejich strankach pisou, ze bych mela mit i nejaka vysetreni, jenze ja nic takoveho nemam, myslite ze to bude taky problem???

kive76
5. srp 2011

@jika10 ahojky, co se týče těch vyšetření před...si tam zavolej a oni tě objednaj na nějakej termín...tak předtím než tam půjdeš si chod do Gennetu na různý ty odběry krve, partner na ten spermiogram..prostě na recepci nahlásíš , že jste objednaný na termín, a že si předtím tohle všechno máš oběhnout a oni ti vypíšou papír na krev, a na to všechno..a kolem těch různejch vyšetření..ti řeknou co a jak...co se týče cytologie to oni potřebujou výsledek od tvého gynekologa... tak já na tý cytologii byla půl roku předtím než jsem šla do Gennetu, takže to jim stačilo...a pokud ho nemáš..tak se sníma domluv jestli to je třeba až tam půjdeš na tu krev...ono pak je lepší, když už pak půjdete na tu první konzultaci, že dr. u sebe už bude mít všechny vaše výsledky..a už se může řešit co jak dál

jika10
5. srp 2011

@kive76 Aha diky za odpoved. No oukam ze to bude asi trochu casove narocny a na vsechna ta vysetreni mam chodit podle toho co pisou na internetu, asi jo. Cytologie je v pohode na te jsem byla ted v cervenci, takze tu mam uplne novou. No koukam, ze nas toho ceka jeste dost a dost. A co kdyz nejake to vysetreni nestihneme, prece jenom mame mezi tim nejakou tu dovcu a tak. No uvidim co mi reknou

kive76
5. srp 2011

@jika10 no já když jsem se objednala na termín na konzultaci, tak mi koordinátorka poslala maila a tam bylo přesně napsáno kdy se na jaké vyšetření chodí...myslím ti odběry krve ...na některý můžeš jít kdykoliv a zárove přítel ten den na spermiogram a kvůli odběru na HP...hormonální profil...to je myslím nějakej den při menzes nebo po...ted už si to přesně nemapatuju...no ono zas tak moc těch vyšetření není..ty odběry jsou základ...ale spoustu holek tady na diskuzi z Gennetu psali, že si to obíhaly až po tý konzultaci..ale to já jsem spíš už něco chtěla vědět...aby nám řekla, už na té konzultaci..a pak další vyšetření podle výsledků jsme si obíhali až potom.. protože se dělají v tom Gennetu..a s tou cytolkou to je super..zajdi si za svojí gynekoložkou at ti okopíruje zprávu, a tu jim tak potom na tu konzultaci odneseš

jika10
5. srp 2011

@kive76 Ok, diky moc za rady. Jsem rada ze existuji takovehle stranky, kde kdyz clovek neco nevi, tak se muze zeptat. Ale stejne mam stazenej zaludek a bojim se. Musim se odhodlat a jit tam zavolat

kive76
5. srp 2011

@jika10 ted koukám na ty stránky gennetu...tebe se před první konzultací týkají jen ty odběry krve a moči....a u přítele spermiogram
Krevními testy se vyšetřuje:

Hormonální profil (FSH, LH, Estrogeny, Progesteron, Prolaktin, Testosteron, SHBG, AMH) pouze mezi 2.- 5. dnem cyklu
Funkce štítné žlázy (TSH, fT4, fT3, anti TPO, anti TG)
Testy na pohlavně přenosné nemoci ( Hepatitis B, Hepatitis C, Syfilis, HIV)
Vyšetření moči
Chlamydia trachomatis přímým průkazem z moči

kive76
5. srp 2011

@jika10 no větišnou je to ten měsíc či dva objednávka...tak kdyžtak pak napiš...ale zas je to lepší aspon se přes ten gennet zjistí jestli je někde nějakej problém..mi jsme po roce a půl zkoušení tam též šli...no podle nich, jsme oba v pořádku, tak jsme to pak ještě rok zkoušeli a když se i tak nezadařilo tak jsme se zase obrátili na gennet...máme za sebou 2iuičko zatím teda je brzo na test... tak pak uvidíme jak dál..

zvalentova
5. srp 2011

ahoj holky, to jsem zase lehce naprdnutá. Konečně mi volaly sestry z Gennetu, že mám na zítřejší UTZ dorazit až ve dvě odpoledne... To si vážně myslí, že sedím doma na zadku a jediným úkolem dne je cesta ne Letnou 😠 😠

uff, tak jsem se vypsala a hned je to lepší. 😀

jika10
5. srp 2011

@kive76 A jeste se zeptam, kdyz jsem tenhle mesic brala posledni clostik, tak bych stejne na veskere odbery a tak mela jit az po cyklu bez hormonu. vzdyt clostik nejakou dobu jeste v tele zustava a treba by ty testy byly zkreslene. Ach jo, proc je tak tezky mit deti

pentagras
5. srp 2011

@zdenkaturkova ahojky, taky Tě mezi náma vítám, nějak to teprv dočítám 🙂

pentagras
5. srp 2011

@jika10 ahojky, vítám Tě mezi náma 🙂

pentagras
5. srp 2011

@rychetkami hm, ono mi nic nezbývá, ale ty injekce mě už bolej, mám 3 denně ☹

kive76
5. srp 2011

@jika10 já taky nechápu proč je tak těžké mít děti...no já nevím já nikdy předtím nic nebrala, ale asi jo...no pak uvidíš na kdy tě objednaj..a bud už si to začneš obíhat při zářijové menzes a i po...hlavně si tam fakt co nejdřív zavolej...1. konzultaci je vždycky za dýl..ale pak už to jde rychle...

jika10
5. srp 2011

@kive76 No tak jo, tak ja nas tam objednam na prvni konzultaci a bud si to budu obihat pred nebo az po ni, uvidime co mi reknou. Ted uz staci vzit do ruky telefon a vytocit cislo. nechapu ze smazky, bezdomovci atd ... maji deti jako smeti a ti co detem muzou dat prvni posledni, tak proste deti nemaji, nebo sois maji problem vubec otehotnet. Kde je jaka spravedlnost na zemi.

@pentagras Diky za privitani. Snad se nam brzo podari otehotnet, nejlepe vsem 😉

zvalentova
5. srp 2011

@jika10 ahojky, také Tě vítám 🙂

rychetkami
5. srp 2011

@pentagras no to je síla...drž se🙂

pentagras
5. srp 2011

@jika10 no to je právě tak, že ten kdo neche je!!!A hned!! ☹