Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
21. kvě 2009

My máme podobný problém. Ne že by jich bylo extrémně málo, ale ty kvalitní a+b nemáme žádné, typu C máme 75% a typu D máme 25%, tzn. kvalitních, které jsou schopny oplodnit vajíčko vůbec žádné, jen ty typu C a D (to jsou ty poškozené, s dvěma ocáskama, bez ocásku apod.) To vyšlo na spg v gennetu. A na imunologii nám to potvrdili, prý mají špatný akrozom, což znamená, že jejich hlavička je poškozena a tím pádem nejsou schopné proniknout do vajíčka, tudíž je pro nás jediná šance ICSI. A do toho mi ještě zjistili vyšší procento NK buněk, což znamená, že by mohl být problém v uhnízdění vajíčka. Ale doufám, že toto se dá léčit práškama.

To teda obdivuju, že jste to vydrželi tak dlouho bez lékařské pomoci. Mě by to po tak dlouhé době ani už nebavilo. Manžel naštěstí souhlasil již po 4měsících snažení dojít si na kontrolní spg a vyplatilo se. Snažení doma by byla jen ztráta času.

evak99
22. kvě 2009

monivo, my se taky snažili tři roky...taky jsem si říkala, že to je možná prací, únavou, stresem nebo tak...prostě jsem to nehrotila...no jo každý to holt máme jinak... 🙂
taky máme líňuchy, takže jsme se doma snažili zbytečně 😉 ale zas to bylo příjemnější než ty pipetky v gennetu 😉

jechulka77
23. kvě 2009

Ahojte vsichni. Tak jsem v patek byla na konzultaci u Vykysale. Pocitala jsem s tim,ze se budu lecit na vysoky prolaktin a ono velke prekvapeni,prolaktin je o.k. 🙂 TAKZE hned jak prijde ted prvni den cyklu,objednavam se znovu na dalsi mesic touhle dobou na ultrazvuk atd a zacinam se stimulaci toho myho jedinyho chudacka co mi zbyl vajecnika a dej se potom vule bozi,mam uz odeslanou zadost na pojistovnu a budu doplacet 4-6tisic. jsem strasne zvedava co se bude dit,vsichni pisete o genetice a jinych testech,me o tom nebylo zmineno jedine slovo,to me ceka behem stimulace nebo kdy,nebo vubec???? 😨

nelynka
23. kvě 2009

jechulka, za co budes doplacat 4-6000?
na genetiku ta poslu z mojej skusenosti az po tvojej ziadosti..
rovnako aj na imunologiu..
a ostatne testy sa robia uz len krve a tie by si uz mala mot hotove..cize hormonalny profil ako prvy..

jechulka77
23. kvě 2009

no melo by to byt jestli jsem to dobre pochopila za ten aparat,kterym si budu do bricha pichat ty hormony,pry to vypada jako propiska a je to pry lepsi nez jehlou do zadku.

jechulka77
23. kvě 2009

jo a krevni testy jinak mam,tam se prave spekulovalo o tom prolaktinu,ale to je v pohode tak uvidim co bude dal.

nelynka
23. kvě 2009

jo, je to pero...
takze uz mas aj lieky naordinovane no to bolo rychle teda..
mne dali na vyber az ked mi prisla schvalena ziadost z poistovne..
ja som brala lacnejsie a za tie som nedoplacala nic a mala som peknu urodicku celkom

evak99
24. kvě 2009

jechulko, na genetiku a imuno posílají většinou až když se nepovede první IVF nebo u Tebe zjistí něco abnormálního, jinak ne.... 🙂 určitě jsou hodně poctiví, takže to nech na nich 🙂
hodně štěstí...

nelynka
24. kvě 2009

tak mna neposlali na genetiku a ani na imunologiu sami od seba..
vzdy som si ziadala sama o vysetrenie a nikto neprotestoval 😉

miluse
25. kvě 2009

S tou genetikou je to asi inviduální, prý většinou posílají po 2 nevydařených pokusech nebo při špatném spermiu, což byl náš případ.

monivo
25. kvě 2009

Ta genetika možná asi tak důležitá není, ale myslím, že imunologie ano. Mě zjistili vyšší % NK buněk, což by mohlo dělat problémy s uhnízděním vajíčka. A doktorka mi tam řekla, že máme zkusit první pokus IVF a když se nezadaří, tak mi dá na prášky. Tak jsem to razantně odmítla, že nebudu plýtvat pokusama, že pokud se to dá léčit hned, tak chci na to lék hned. Já si myslím, že pokud to jde, tak proč neudělat vyšetření již před prvním IVF. Ale je asi pravda, že je jiný postup v případě, kdy je problém na straně chlapa či ženy.

barrca
25. kvě 2009

No, my se zase rozhodli, že už nechceme na nic čekat a první pokus riskneme. Manzel mel spatny spermiogram, tak jsme měli i ICSI. Nepovedlo se a tak jsme teď absolvovali imunologii a genetiku. Tedy genetiku máme vpořádku a na imunologii ještě čekáme. Chtěla bych zkusit další ivf v srpnu (po dovololené 😵 ), tak uvidíme. Je to prostě asi individuální, jak to kdo cítí .... když se člověk dlouho snaží a nejde to, tak už se mu nechce moc čekat na nějaké testy - tedy to byl náš přístup ... ale zodpovědnější je určitě to udělat naopak 😉

Kdy máte v plánu ivf vy?

miluse
25. kvě 2009

Barru, my tenhle cysklus IUI a další IVF, když se nezadaří, tedy doufám, že mi to zítra paní primářka nerozmluví, ale neměla by co?

nelynka
25. kvě 2009

milus my sme mali aj spatny spermiogram, navyse manzel bol po rakovine a po neuspesnom IVF a ani KETe nam to ani len nedoporucili..

ja prave tiez rozmyslam ze by sme IVF odlozili ako to pojde a nechali to na prirod popripade skusit IUI len enviem ako zly spermiogram musi byz najviac aby nam to IUI urobili

miluse
25. kvě 2009

Nely, tak to taky nevím, zkuz se zeptat v diskusi o IUI, tam by to holky mohly vědět, vím, že některé páry snad měli ještě horší a taky udělali 😉

barrca
25. kvě 2009

U nás IUI nehrozí, protože spermiogram máme fakt špatný (musíme mít ICSI) ... ale jinak bych to asi také zkusila ... určitě to zkuste, pokud máte možnost. Sice je nižší úspěšnost (relativně výrazně), ale také jsem četla, že se řadě párů zadařilo a určitě to není tak náročné pro organismus 😉 Tak holky držím palce ... já doufám, že imunologie příští týden dopadne dobře. A pak se chystám skoro celý červenec dovolenkovat 😀

monivo
25. kvě 2009

U nás IUI také nepřipadá v úvahu, jediná možnost je ICSI, zatím ale nevíme výsledky genetiky. Imunologie doufám nebude problém, prostě se to vyléčí (nebo utlumí 😖 ) práškama. Jdeme 8.6. k primářce, tak doufám, že už se domluvíme na vypsání žádosti. Ale vůbec nevim, jak se v tomto postupuje, tak uvidíme.

miluse
25. kvě 2009

No nám, taky po prvním spermiu v genetu říkali, že asi nejspíše ICSI, ale z toho imuna zase dopadl spermiogram výborně, tak zítra uvidím, co mi na to řekne primářka, zobala jsem clostík, tak uvidíme no!

Moniv, tak to jsme dvě, taky nevím jak to přesně chodí 😨

monivo
25. kvě 2009

miluse, zítra napiš, co vám řekla primářka, také mě to zajímá, jsme na tom asi podobně, i když my možná o něco hůř. Jinak na imunologii spermiogram také vyšel o něco lépe než jinde a to co do množství. Normálně kolem 12mil a tam 30mil, ale potvrdili nám to velké poškození spermií, tzv. akrozomu, což je hlavička spermie, která musí být v pořádku, aby se probojovala do vajíčka.

nelynka
25. kvě 2009

tak holky prave preto sa pytam pretoze aj my sme pri IVF MUSELI mat ISCI, preto ze aky asi najhorsi spermio by sme museli mat aby nam to urobili..
ale v piatok idem do gennetu tak sa na to opytam priamo tak..
v kazdom centre je to ine..

dracekmracek
25. kvě 2009

ahoj holky tak co nového tady?vy toho nakecáte že nestíhám 😀

miluse
25. kvě 2009

JJ, holky zítra podám hlášení 😀

monivo
25. kvě 2009

Katuš, jak vidíš, tak nového nic, jen tak plácáme a čekáme na výsledky a konzultace 🙂 A to myslím, že tato debata ještě tolik nefrčí jako jiné 🙂

A co ty, jak se máš? Nenudíš se doma? 🙂

monivo
25. kvě 2009

Nelynka, domnívám se, že ICSI je potřeba v případě, kdy spermie mají špatnou morfologii a motilitu a nejsou schopny se dostat do vajíčka, ale číselné hodnoty netuším, jen ti můžu napsat ty naše. Motilita kvality a+b= 0%, motilita c=25%, motilita d=75%, morfologie 99% (norma je 70% a méně).

nelynka
26. kvě 2009

monivo ja ani neviem ake mame vysledky, co mi povedali tak len to, ze ich mame malo a su lenive, ale presne pocty neviem..musim opytat..
no je to zase vysledok stary od prosinca tak sa to zase trosku aj mohlo zmenit..
aj ked u mojho mm pochybujem 😀 😀 😀

jechulka77
26. kvě 2009

Ahoj holky,mam volno,tak si ctu o cem je rec a diky za odpovedi. Jinak 9.6. jdeme na ultrazvuk a pak uz to asi nejak pofrci,nevim jak to vsechno stihnu,12.6. se vdavam ,pak musim byt tri tydny v kuse v praci,kolegyne ma dovolenou,pak pojedu ja na tyden na visnovou a mezi tim vsim bych mohla treba i otehotnet 😀 😀 😀 . no to bude pekne nabitejch nekolik tydnu. jinak my mame spermio naprosto vporadku a u me taky nic extra tak doufam,ze vse vyjde. drzim palecky i vam vsem a pevne nervy v techto vedrech 😝 😅

monivo
26. kvě 2009

Nelynka, my výsledky od doktorky taky nedostali, ale já jsem si o ně řekla sestřičce a ona mi je vytiskla. Všechny zprávy z vyšetření si nechávám i v jednom vyhotovení u sebe, pro jistotu. Když sedím v ordinaci, tak mám pocit, že všechno vím a všemu rozumím, ale jak vyjdu ven, tak už nic nevím 🙂

nelynka
26. kvě 2009

tak, ja som sa s vysledkami ani k doktorke nedostala, vsetky vysledky som vedela len cez telefon a tam to rozoberat nebudu...
prvy ked povedali ze je spatny tak mi nebolo setko jedno, druhy, co sme boli po roku, ked povedali ze je nezmeneny tak som sa teda dost potesila, co sestricka najprv nechapala, ale ked som je vysvetlila ze manza je porakovine a ozarovani a bala som sa aby mu tam vobec nejake ostali tak pochopil..
tak ale uvidime..pockame nejaky cas este a potom ho poslem zase na kontorolu..

miluse
26. kvě 2009

Ahojky, tak jsem zpět Mudra se moc na naše rozhodnutí jít do IUI netvářila moc přívětivě, ale prý jsme akorát na hranici, kdy doporučujou IUI, tak uvidíme no, příští pondělí jedu na další UTZ a prý to vypadá, že mi nepraskají folíky, páč ta cysta tam furt je 😉

Jinak já koza zapomněla, tu hodnoty, kdy IUI už nedoporučujou.

Moni, na to jsem se vás právě chtěla zeptat, jestli dostáváte při každé návštěvě zprávu nebo ne, já jsem si dneska o ní řekla a doktorka na mě koukala trochu divně. Jsem myslela, že se dávají automaticky, když jsme ji na těch prvních 2 návštěvách dostaly 😕

nelynka
26. kvě 2009

ahojky

milus my sme spravu nedostali nikdy okrem OPU po IVF..inak nikdy