Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
11. říj 2011

@malina2 teď jsem přečetla tvůj poslední příspěvek. Moc mě to mrzí 😢

monivo
11. říj 2011

@petrita83 já rodila také v Podolí, ale nedobrovolně, kvůli tomu, že Terka šla na svět v 28tt. A na pokoji po porodu se mnou byla paní, která je 20 let cukrovkář a říkala, že byla pár dní před porodem (rodila v 33tt) na kontrole v Podolí a doktorka jí řekla, že nemá čas ji vyšetřit a že je určitě v pořádku. A šup, pár dní poté předčasný porod. Doktorka taková hodně mladá, tuším že Antalová. Já ji měla jen na vizitě po porodu. Vypadala, že právě dodělala školu, jak je mladá.
Ale abych Podolí jen nekritizovala - odd. neonatologie (tzn. péče o nedonošené) super!! Byli jsme moc spokojeni.

aknel1976
11. říj 2011

@monivo Mončo, já uvažovala o Apolináři nebo Bulovce. Motol je pro mě hodinu a půl cesty a to jsem rovnou zavrhla kvůli tomu ☹ Jak tu psalo již několik holek, tak v Podolí rodili mé kamarádky a i předčasně a skutečně přístup děsnýýýý ☹ ...taky nevěděli, jak na tom vůbec dětičky jsou, nic jim neříkali a ani za nimi nemohli, tam fakt NE!!! U mě pak zvítězila ta porodnice, kterou mám blízko a to je Bulovka. Jsou schopní se postarat o předčasně narozná miminka už od 31+0tt a dokonce tam jednu holčinu z diskuze z Apolináře převáželi a byla moc spokojená. Je to tam teď zrenovované a zdokonalené co se týče té péče o nedonošeňátka a hlavně to mám busem z domova ani ne 10 minut!!!! A když tam teď jezdím každých 14 dní do rizikové poradny, tak je to pro mě bomba! Nedokážu si představit, že bych cestovala přez celou Prahu ☹ ...a kdyby tam náhodou neměli volné inkubátory, tak převáží do Apolináře, takže taky další plus, které mi pomohlo se rozhodnout takhle.

monivo
11. říj 2011

@aknel1976 aha, tak vidíš, to jsem nevěděla. Známá rodila na Bulovce před 14ti dny. Nijak si nestěžovala. Já tam ležela 15dní s OHSS. Až na staré prostředí, staré a neskutečně nepohodlné postele péče taky v poho 🙂
Hele, je to mazec, pořád sleduju, jak ti narůstají TT. Já někdy v téhle době, co jsi ty, rodila 😒 Tak Ti v duchu moc držím palce, ať to vydržíš co nejdéle 😉

sipkova1
11. říj 2011

@petrita83 No už jsem si načetla, že tam jsou doktoři buď dost postarší nebo naopak dost pomladší 😉
A to Ti už v 18.tt hrozej předčasným porodem? Jak na to takhle brzo přišli?
Myslím, že to hodnocení porodnic, je pak trochu ovlivněný stejně jako hodnocení CARů. Holky většinou hodnotěj pozitivně CAR, kde se jim zadaří a naopak. No a s tou porodkou to bude podobný, když má holka bezproblémový porod, v poho se rozkojí atd., tak bude spokojená tam, kde rodila a naopak když budou komplikace, tak bude trochu ovlivněná a bude nespokojená.
Já teď slyšela i dobré reference na Kladno, což mě překvapilo, člověk má tak nějak představu, že je to hornická nemocnice 😀
P S: mám to sice za pár, ale furt mi to nějak nedochází

aknel1976
11. říj 2011

@monivo díky Mončo 🙂 Já se prostě uklidňuji, že vím, že kdyby se mimnka narodila dřív, tak nám je vypiplají, jako tobě 😉 Ale samozřejmě jsem šťastná za každý týden a měsíc!!
Jojo, to prostředí je tam starší (na gynekologii), ale sestry mi přišly příjemné a nic mě tam nestresovalo (ležela jsem tam 2x s tím mimoděložním a fakt spokojenost). Jinak porodnice je cca 2 roky nová, zrekonstruované pokoje a nově zařízené.
A kdy vás čeká KET? Budu na tebe moc myslet!!!! 🙂

sipkova1
11. říj 2011

Holky já vždycky když mám "Zmínky o mně", tak čučím na to slovo "Notifikace“. Ještě jsem tuhle novinku nějak nevstřebala 😕

malina2
11. říj 2011

@monivo Nejmenuje, rodila minulý týden. Jinak u mě už je to fuk, neboť jsem se ocitla opět na samém začátku 😢 Z Motola mě pustili domů, protože jsem byla najedená, nástup na revizi zítra ráno.

monivo
11. říj 2011

@sipkova1 mě ta Notifikace taky štve 😀 "Zmínky o mně" bylo řečeno více po česku.
@aknel1976 na první konzultaci jdeme až 21.11. Takže času dost 🙂 Zrovna tenhle cyklus jsem opravdu citelně věděla o ovulaci. Tak jsem si zrovna říkala, jaký je to pech, že v našem případě je mi to víceméně k ničemu ☹

darkwitch
11. říj 2011

@majcam něco mi nabírali, myslím HP, ale nevím jestli všechno, něco jsem měla předtím nabrané z imuna... a před dalším pokusem bych měla jít ještě na imuno...

petrita83
12. říj 2011

@monivo tak super, jasné že všechno nebude špatné..jen mě překvapila ta čerstvá zkušenost mé kamarádky..do té doby jsem brala Podolí jako nej možnost..

petrita83
12. říj 2011

@sipkova1 máš to super 33tt a uteklo ti to, nebo to byla dřina?my už teď víme, že budeme mít císaře a kvůli sem tam krvácení nikdo neví jak to bude dál..tak nám doktorka radí vybrat si porodnici, kde s tím mají zkušenosti a jsou na to připravení..(mám špatně umístěnou placentu..moc nízko..tak že se prcek nemůže normálně narodit, občas to způsobuje krvácení..a prostě musim mít klidovej režim atd..je to pořád něco..ale stojí to za to!
Je to jak řikáš a taky musíme brát v úvahu, že recenzi napíše spíš člověk co spokojenej nebyl..právě, že každej jezdí do Prahy a čeká, že to nemáme b§h ví co...ale mnohdy je v těch menších nemocnicích lepší péče, mají na tebe čas atd..no koneckonců pak si tu zkušenost předáme
🙂

monivo
12. říj 2011

@petrita83 právě že moje kamarádka má hodně podobnou zkušenost, tak mě napadlo, jestli nemluví o jedné a té samé 🙂 Ale vzhledem k tomu, že je to tam jak na běžícím pásu, tak je těhlech případů asi hodně a často. Kamarádka začala mít kontrakce, tak jeli do Podolí, tam jí řekli, že nemají místo a že to tak rychlý ještě nebude, ať jede domů, to bylo v 19hod. V 2hod v noci už to nemohla vydržet, tak tam jeli znovu, to už bylo volno, takže to začalo. Pořád se ale neotvírala. No a po nějakých 20ti hodinách zjistili, že při kontrakcích slábne srdeční činnost miminka atd. a tím zjistili, že má mimčo 2x omotanou pupeční šňůru kolem krku. Takže pak honem na akutního císaře.

monivo
12. říj 2011

@petrita83 nedávno jsem ale četla, že min. zdravotnictví bude několik malých porodnic zavírat. Bude to dle počtu porodů za den. Jakmile jich bude třeba jen 2-3 denně, tak to tam zavřou.

anlek
12. říj 2011

@aknel1976 Ja jak jsem lezela ted v tehotenstvi na Bulovce s tou horeckou, tak na oddeleni gynekologie - rizikove tehotne bych rekla, ze je fajn personal ( pri mem slusnem chovani, sestry uzasne hodne, vedle pri pomerne arogantnim chovani pani, trosku odmerene). Myslim, ze dr. jsou stejni jako porodnice. Byla jsem mile prekvapena, ze mi nedali vubec pocitit, ze prvni se narodil doma (jedna z prvnich otazek, kde jsem rodila minule ...) a ze i tentokrat to planuju, pokud bude vse ok - opet bez nejakeho problemu. Dokonce jsem velice slusne zvladla jit o den driv domu nez dr. puvodne zamyslela - bylo mi uz dobre, ATB jsem uz mela v tabletkach, ne v kapacce ... Navic doma 17m ditko, po kterem se mi styskalo ... Postele, jak psala monivo, fakt silene, ale s tim asi clovek trochu v nemocnici i pocita. Strava priserna, ale to se snadno vyresi, kdyz navsteva donese jidlo. Co pro me bylo docela sokujici, ze ten den, co me prijimali, tak se jim zaplnilo sestinedeli (coz jsem pak zjistila, ze se jim stava relativne casto), tak bylo na gynekologii asi 6 maminek po porodu. Byly rozstrkane na pokoje s rizikove tehotnyma - ja podezreni na zanet mocaku/ledvin, popripade nejaky gynekologicky, coz asi infekcni neni, ale pani vedle me byla prijata se zvracenim a prujmem, nejaka strevni chripka. To by mi jako cerstve mamince vadilo (rovnou jsme si to vyzkouseli -Robin minuly patek zvracel a mel teplotu ... takze jsme kluky od sebe izolovali ...). Dalsi vec, co by mi vadilo, ze bych v pripade plneho sestinedeli byla s miminkem jen 2h na sale a pak me odvezli na uplne jine oddeleni, kde bych musela cekat, az si na me sestra udela cas, dojde se mnou na zachod a do sprchy a pak se teprv budu smet jit podivat na novorozenecke na sve ditko - 6h po porodu. Pak mi reknou, ze se celou noc nemam za ditetem chodit, az rano 6h a pak podle intervalu, co mi reknou. To vse u pani, co rodila bez problemu, miminko bylo bez problemu. Chapu, ze napr. u nedonosence je asi trochu jiny rezim. Navic mi to prijde jako spatna podpora kojeni ... Protoze az do konce nebylo jasne, jak budu rodit a Bulovka byla jedna z moznosti, tak jsme byli rozhodnuti bud pro ambulantni porod, popripade volat si tam dopredu, jak jsou na tom na sestinedeli, jestli je plno, tak bychom asi jeli pro jistotu do Neratovic. Ale u me byla o dost jina situace nez u tebe, cekala jsem jedno miminko, navic nakonec i hlavou dolu a uz jsem byla v terminu ...

U nas je vse ok, kluci si na sebe pekne zvykaji. Jen mi dneska Simon 2x zvracel obloukem, to ze ublinkava po kazdem jidle a i kdykoliv jindy, to uz nas z miry nevyvadi ... Takze zacinam hledat neco k refluxu a budeme to muset probrat s dr. v patek v poradne. 😒

aknel1976
12. říj 2011

@monivo Mončo, ono to uteče jako voda 😉 Škoda tý ovulace, že jen to vám nestačí ☹ Ale jak píšu, listopad je za chviličku a budu držet palce, aby to vyšlo 😉
@anlek já jsem tam ležela 2x na gynekoligii s mimoděložním a dokonce jsem pokaždé měla na JIP maminky po porodu císařem a miminka jim vozili i na JIP na kojení, tak mě překvapilo, jak píšeš, že jsi tam viděla opak 😕 😕 A dokonce jsem pak měla teď v prosinci jednu maminku na normálním pokoji (což mi v té situaci nebylo moc příjemný), která byla cca 3 hoďky po porodu a miminko jí přivezli a nebo za ním chodila i sama, tak nevím, jestli nezáleží na personálu 😕 ...ono je v každé porodnici něco 🙂

anlek
12. říj 2011

@aknel1976 Tak to jsem tam zazila fakt neco jineho ... Ale rekla bych, ze je to dobre vedet a popripade rikat, ze si prejes, aby ti je vozili ... Ono tohle je nejspis v kazde porodnici ...

petrita83
12. říj 2011

@monivo tak že vážně hodně podobný 😖

petrita83
12. říj 2011

@monivo jo joo o tom zavírání jsem to slyšela..ale mám pocit, že teď se ale rodí hodně..teď to zavřou a za rok to zas pracně budou otvírat, je to jako se školkama atd..
Dneska si můžeš vybrat kam chceš jít tak skoro každej chce do velkého města..tak že tam je přetlak a jinde zas nemaj do čeho píchnout... 🤐

monivo
12. říj 2011

@petrita83 přesně, zavírání je krátkozraké, jak říkáš, stejné jako se školkama....

zdenkaturkova
13. říj 2011

Ahoj holky, tak jsem včera zažila pěkný šok, v úterý na testu // slabé čárky, tak jsem si říkala super, konečně se nám to povedlo. Tak hurá včera na krev a rovnou si nechat napsat recept na utrogestan. Odpoledne jsem si volala pro výsledky a dozvěděla jsem se, že HCG 0,01 tak bohužel nic. Tak jsem s toho pěkně přešlá a nemohu se s toho vzpamatovat.

cibka
13. říj 2011

@zdenkaturkova ahoj to je mi moc líto a kolikátý den po et jsi byla?

zdenkaturkova
13. říj 2011

@cibka Ahoj byla jsem 15 den po 2. IUI

zana21
13. říj 2011

@zdenkaturkova Tak to je mi moc líto. Musel to být šok. A co jsi měla za TT, nemohl být špatný?

malina2
13. říj 2011

Ahoj holky, tak už jsem zpátky z nemocnice, jsem bez komplikací, nic mě nebolí. Jen psychicky je to náročný... Mám teď šestinedělí, to je nadělení.... Posunula jsem se teda ještě hodně zpátky za startovací čáru, pak máme totiž ještě 3-6 měsíců útrum. Děsí mě navíc ta nejistota, že vůbec nevím, kdy se mi nastartuje ms. Ach jo...

zvalentova
13. říj 2011

ahoj holky, mám dneska fakt příjemný den. Přežila jsem 2,5 hodiny u zubaře... fakt zážitek 😒 😒

cibka
13. říj 2011

@zvalentova a co mrnouskové jak to zvládnli takovou dobu teda

cibka
13. říj 2011

@malina2 jseš statečná holka a zvládnes to oni ti neřekli kdy dorazí ms?

cibka
13. říj 2011

majcam jak si dopadla na opu?

majcam
14. říj 2011

@cibka ahoooj,potřebuju zase poradit,kdy sis začala zavádět Ultrogestan?Já si tady přečetla,že si ho mám dát až po transféru,ale jestli se nepletu,tak minulý rok už na ET jsem si ho zaváděla a řešili jsme tady,že ho musíme polknout,kvúli špinění..chjo,ani prednison jsem nedostala a včera si mě dokonce sppletli na pokoji s druhou paní,po opu přišel embryolog a kontroloval si,jestli má vše dobře vyplněné,po mých odpovědích začal vše škrtat a přepisovat,na vše se přišlo až když šel na druhý pokoj....parádaq,takže se vrátil omluvil se a vše bylo úplně jinak☹((