Cesta k miminku. Jít do IVF?

laiila
12. říj 2023

Ahoj holky, ráda bych se s Vámi podělila o moji cestu k miminku a jaký názor by jste měly Vy? Od března 2023 navštěvujeme centrum, hormonální profil ok, spermiogram ok, nízká sliznice od 4,5-7 mm , v době otěhotnění výška 5,5 a 6, ovulace ok, vždy jeden folikul, v dubnu biochemické, v květnu otěhotnění a v 8 týdnu zamlklé a revize, nyní v úterý 10.10. po druhém cyklu od revize na pravé straně cysta 4x4 cm, 1 folikul 2cm, sliznice 7mm, píchnutý ovitrelle, doktor řekl, že při otěhotnění cysta nevadí a že si máme doma promluvit o IVF, na to jsem mu řekla, že jsem četla, že je to hodně finančně náročné a on mi na to řekl: Těhotenství není otázkou peněz, většinou se to pohybuje 5-25 000 kč a když jsem říkala, že se připlácí za ty metody nad rámec, tak mi řekl ano, ale to zvyšuje úspěšnost jen o 3% , tak si říkám je vůbec někdo kdo podstoupil to základní IVF? Pokud by jsme na IVF přistoupili, tak jsem přemýšlela o prodloužené kultivaci a zmražení vajíček. Otázka je i to, zda když jsem 2x během chvíle otěhotněla a odešlo to prý, že vajíčko bylo asi geneticky špatné, tak zda to zkoušet ještě nějakou dobu přirozeně a nebo jít rovnou do IVF, ale tam pokud bude špatné vajíčko, tak to také může odejít (nebo to vajíčko nějak zkoumají před zavedením jestli je ok? Je mi 37,5 let. , jiné vyšetření genetika a imuno nám prý nic neřekne, tak by ho nedělal, protože jiné výsledky mám všechny v pořádku. Tak holky, pokud jste se dočetly až sem co si o tom myslíte? Co dělat? Za případné názory moc děkuji 🙂

gransgirl
12. říj 2023

@laiila ano pokud si priplatis muzou oplodnena vajicka zamrazit a odeslat na genetiku a ta zdrava ti pak zavedou. Ja si priplacela za lepsi typ oplodneni a delsi kultivaci a lepidlo ale to je vsechno vec nazoru. Mela jsem jen jedno IVF a otehotnela na prvni pokus takze vic zkusenosti nemam. Nikdo z meho okoli nemel pri IVF jen to co proplaci pojistovna vsechny jsme si neco priplacely. Ja platila 13.500 ale uz je to 5 let takze ted netusim. Rozhodnuti je na tobe ale cas ti dost utika IVF se plati jen do 39 let ale netusim jestli to ted nezvedli do 40.

laiila
autor
12. říj 2023

@gransgirl zvedli to na 40 let, mě se spíš hlavou honí to, že nám to jde otěhotnět ale odejde to, tak jestli by to pak s IVF nebylo stejné :(

andreacantu
12. říj 2023

@laiila pokud bude oplodnene embryo “nekvalitni “ tak bez ohledu na to jak otehotnis je to na prirode a dojde nejpravdepodobneji k selekci tedy nebude se jednat o prosperujici tehotenstvi. S ohledem na vek a stari vajicek to muze trvat jeste dlouho (ale take nemusi) nez se zadari. Pokud by jste sli do IVF tak opravdu si prolatte za genetiku tam jasne vyberou pouze zdrave embryo ktere muze mit sanci, a aby tech sanci bylo vic tak je lepsi stimulace. Budes mit vajicek na jeden cyklus vice. A vice sanci, ze bude aspon jedno euploidni tedy uplne geneticky zdrave. Pro jistotu si na poradne nechej presne spocitat kolik to bude protoze se to pocita podle poctu odebranych, oplodnenych vajicek a muzes se pohybovat od 10 do klidne 80 tisic.
My jsme bojovali 12 let, pres potraty zamlkle tehotenstvi, mimodelozni a z toho nefunkcni vejcovod, IVF a vselijaka mozna pomoc, vzdali jsme to.
A ted tady sedim u postylky a v listopadu bude nasemu zazraku dva roky, rodila jsem ve 43 letech.
Jestli budes chtit tak mi napis zpravu a pokusim se ti odpovedet na vsechno co budu vedet jak to chodi a co je mozne.

clairexr
12. říj 2023

@laiila Nejdriv me napadlo, at to jeste zkousite normalne, ale pak jsem videla ten vek … Hele nas to stalo dohromady 4 IVF cykly vcetne snad vseho co jde, asi 300tisic. Cca 55k na cyklus + nejaky placeny vysetreni navic. Jenze my jsme zacli, kdyz mi bylo 30, takze se to i dvakrat povedlo. V tvym veku uz bych se na tu prirodu az tak nespolehala, hlavne u IVF dostanes zdravy geneticky vysetreny embryo, coz sice nic nezarucuje, ale snizis tim riziko potratu atd.

terulisek
12. říj 2023

@laiila stejný věk jako ty. Vůbec se mi do ivf nechtělo. 3 roky pokusů doma, 2x IUI a nic. Nesmí ti být líto peněz. Dítě stojí daleko víc. My šli do všeho co bylo možné navíc. Včetně genetickeho vyšetření emryí a vyšlo to cca na 55 tis. Vyšlo to napoprvé. Pač jsem si řekla, že jednou a dost. Jedno dítě už mám. Ale podstupovat hormonální stimulaci a narkozu a budou emrya, nedejbože špatná, když pak zjistíš, že si můžeš připlatit a mít lepší pocit, že si pro to udělala maximum, je k nezaplacení...

marketa1218
13. říj 2023

@laiila Ahoj, my jsme se po dvou letech snažení doma rozhodli jít do CARu. Jedno dítě máme, 4 letou holčičku, ale chtěla bych jí pořídit sourozence.
No, myslela jsem si, že začneme na IUI, jenomže manžel má horší spermio. Takže pravděpodobně by to nevyšlo, u mě je všechno v pořádku. Hormonální profil, ovulace, genetiku máme taky ok. Otěhotněla jsem za tu dobu dvakrát biochemicky. Možná byla špatná právě ta spermie a odešlo to, nevím.
Ale po zvážení všech pro a proti jdeme zkusit rovnou IVF, snad ten proces vyjde v listopadu. Nicméně jednou, více tomu nakloněna nejsem. Když to vyjde budu šťastná, když ne,smířím se s jedináčkem. Ale zkusit tu možnost musím, jednou bych určitě litovala a je mi 35.

laiila
autor
13. říj 2023

@terulisek Terí a jak to probíhá? Odeberou ti vajíčka, oplodní je, pak je někam pošlou na zkoumání a kdy ti je zavedou? A kolik těch oplodněných vajíček můžou zkoumat? Nebo se tam posílají jen vajíčka na tu genetiku? Děkuji za odpověď 🙂

terulisek
13. říj 2023

@laiila úplně přesně. Základ je genetické vyšetření z krve tebe + partnera. I když u nás nic nenašli, tak už stacil ten věk k tomu, abychom na to měli nárok. Klasická stimulace, čekají do 5.,6.dne od oplodnění, odeberou pidi buňky a pošlou na genetiku. Výsledky cca 3 týdny. My měli 6 vajíček a vrátila se 4 v pořádku. Pak už se čeká na ket. Podle mě výhoda v tom, že tělo si po stimulaci odpocalo. Dali mi i jakési statistiky k věku (máme stejný). Po PGT úspěšnost uchycení emrya 60% vs 35% z klasiky. Riziko potratu první 3 měsíce po PGT 10%, vs 40% proti klasice. A co je nejdůležitější jsou vývojové vady a tam je riziko už 1-2% po PGT. Můžu najít někde i plán a vyfotit. Co mi dali v centru