Chtěla bych darovat vajíčka 🙂

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky,
takové téma jsem nikde nenašla....Chtěla bych darovat vajíčka jiné slečně,paní, prostě človíčku, kterému to pomůže mít u sebe mini človíčka, který přinášel radost,ale i starost,ale nevím co vše by mě čekalo, kolik by to stálo a kde by mi tento odběr dělali...Jsem z Havířova a mám 14 měsíční holčičku, nějak si nedokážu představit dojíždění např. OL, PR, nebo Brno

meduna
18. kvě 2009

ahoj dibla,toje pekne,ze jsi se k tomu rozhodla,protoze udelas nejaky par stastny 🙂 to ja nevim co se pro to musi udelat,ale urco ti v kazdem CARu radi daji info

len
18. kvě 2009

Dibla, v prvé řadě bych zkusila kontaktovat centra, která jsou pro tebe ve vhodné dojezdové vzdálenosti, jejich seznam nalezneš třeba tady:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty...
(kliknutím na mapu přepneš na jiný kraj), taky by ti třeba poradil tvůj obvodní gynekolog, nejsem si zcela jistá, že ve všech centrech dárcovství umožňují, ale naopak si jistá jsem, že všude budou vítat lidi, jako jsi ty, s otevřenou náručí, a poradí, kam se obrátit 🙂

Určitě budeš muset předem absolvovat nezbytná vyšetření, zda jsi zdravá, nejsi přenašečka nějakých chorob nebo nemáš nějaké genetické onemocnění, předpokládám, že se bude jednat o hodně odběrů krve a na výsledky se bude nějakou dobu čekat. Možná, že tyhle testy by ti provedli i u vás, zkus se poptat.

Pokud všecko dopadne dobře, k samotné stimulaci a odběru budeš prožívat to, co všecky holky, co podstupují IVF, tady několik ultrazvukových kontrol (klasicky vnitřním ultrazvukem, nic nepříjemného) a stimulaci injekcemi s hormonem FSH, která probíhá obvykle tak týden-dva. Injekce se píchají do břicha, ale není to nijak strašné, pomocí aplikačního pera to zvládneš sama 🙂 No a potom injekce Pregnylu do zadečku a samotný odběr vajíček, to je asi nejhorší. Provádí se v krátkodobé narkóze (cca 15 minut), nebolí to, ale co ti budu vykládat, nic příjemného to opravdu není 😒 Většinou ráno nastoupíš do nemocnice a po obědě už odcházíš zpět, teda spíš si tě manžel odveze. No a to je pro tebe asi vše, potom vajíčka oplodní spermiemi manžela té ženy, která pak embryjka bude v sobě nosit - 1-2 jí zavedou po pár dnech do dělohy a zbytek zamrazí pro další pokusy.

Takže časová náročnost celého procesu je tak 14 dní - měsíc, několik kontrol a samotný odběr. Co se financí týče, určitě bys sama nic neplatila, dokonce mám pocit, že by ti měli hradit dopravu a v závislosti na centru bys pak dostala "odměnu" - píšu v uvozovkách, protože dle zákona bys to dělala dobrovolně, tudíž bez nároku na honorář, ale nějaká částka by ti příslušela "za prožité utrpení," přeci jen to dost náročné je.

Ale pokud se k tomu opravdu odhodláš, tak ti za to bude vděčných moc a moc lidí, je to skvělá věc a ne každý na to má tu odvahu a srdce 🙂 A v ideálním případě učiníš pár lidí tak šťastnými, jak jenom rodiče dokážou být, tomu určitě jako máma rozumíš nejlíp 😉

fiallinka
18. kvě 2009

Ahoj Diblo, to je moc dobře, že se ti do toho chce jít, někomu uděláš strašnou radost - a neboj, centra jsou i v Ostravě 🙂 a ještě ti za to zaplatí, třeba ve Zlíně bys dostala 15000,- Kč, to není špatné 🙂

gustinovi
18. kvě 2009

http://unica.cz/

tady jsou všechny informace a co se dojíždění týká, tak vím že stačí tam zajet jen 2x, zbývající vyšetření a injekce myslím prování dr. Graňák ke kterému by jsipak docházela. Taky jsem se na to informovala.

kacza.b
19. kvě 2009

ahojky diblo.
je od tebe moc hezke ze chces udelat takovy dobry skutek. ja jsem ta co ceka na vajicka od darkyne.
bavila jsem se o tom v car kolik davaji darkyni za odmenu a je to kolem 8000 az 14000kc,ale pred tim te ceka nejake to vysetreni na genetiku,pohlavni nemoci atd. proste standartni vysetreni ktere musela projit kazda z nas co dochazi do car.
ja mam za sebou uz 3IVF s vlastnimi vajicky,a me vajecniky uz moc nereagujou ani na velke mnozstvi hormonu a o kvalite ani nemluvim,proto jsem se rozhodla pro darovane vajicka,protoze po miminku moc touzim 😔
ja osobne jsem taky s okresu karvina a dojizdim do polanky nad odrou do car fertimed...nekdy musim treba o vikendu do olomouce.

dibla
autor
19. kvě 2009

Ahoj holky,

moc děkuji za podporu..
Len děkuji do OV se jdu dneska zeptat, tak jsem zvědavá co mi povědí..

Kacza.b proč dojíždíš tak daleko??

Gusti to vím dr Graňák mi to nabídl, do Ov se jdu jen zeptat...

dibla
autor
19. kvě 2009

Holky když mám mimčo a všechny testy jsem podstoupila, jako HIV, žloutenka, adt nějak nerozumím proč se to musí dělat znovu??

lucenek
19. kvě 2009

diblo asinproto že když otěhotníš nedělá se ti genetika, jen standart...na to , abys mohla vajíčka darovat musíš mít čistou genetickou linii co se týče nemocí a přenašečů chorob, taže je to naprosto odlišné vyšetření.....HIV, BWR a jiné se budeou dělat znovu prostě sichr nad sichr

dibla
autor
19. kvě 2009

Holky tak jsem tam dneska byla, dr a sestřička nadšení, že bude další dárce...odebrali mi krev a že za měsíc budou výsledky genetiky... jsem zvědavá...říkala, jsem o tom všem mojim kámoškám a když si vzpoměli na naši společnou známou, tak se tam přihlásily taky 😅 😅 jsem ráda bude nás víc...pro více maminek nastávajicích..

espoir
22. kvě 2009

Ahoj Diblo, ja jsem vajicka darovala minuly rok, jsem ale z Brna, takze nevim jestli mas neco bliz... Postup byl stejny jako u IVF, stimulace a tak. Dostala jsem za to nejakych 5.000 CZK. Bude se to ale lisit. Kazde CAR bude mit asi jine sazby. Genetiku mi delali taky a dopadla dobre. Takze jsem mela dobry pocit, ze jsem nekomu pomohla. 🙂 Takze preji hodne stesti a at vse jde jak ma. 😎

nathali
22. kvě 2009

moje kamaratka darovala vajicka a dotala 20.000,- a tusim musis za svojim gynekologom a on ta odporuci dalej ja som tiez chcela ale ja nemozem aby som raz mohla mat deti nooo vlastne aspon jedno ak to pojde

dudule
22. kvě 2009

Ahojky jedna známá cca před 5ti lety darovala vajíčka, ona to dělala dá se říct pro peníze, během studia, zní t blbě, ale je to tak. Jezdila z Brna přes republiku tuším až do Plzně nebo někam do západních Čech, myslím a soukromou kliniku, protzože tam dávali víc, bylo to tuším přes 15.000. Každopádně darování vajíček je moc hezký skutek, já nad tím taky přemýšlela.. Dokonce jsme si slíbily se sestrou, že kdyby jedna z nás neměla vajíčka v pořádku, tak jí je ta druhá daruje, ale myslím, že tak to nikde nefunguje, nemůžeš si přivést vlastní dárkyni, pouze ji přidají do registru a díky tomu pošoupnou "čekatelku" v pořadníku. Tak držím moc palečky! 🙂

ast
24. kvě 2009

Ahoj holky, chci vám moc poděkovat, pokud se rozhodnete darovat vajíčka. Já vím, jak moc je to důležitý. Holky, nestyďte se, že jsou za to peníze. Není na tom vůbec nic špatného. Pokud jste nějaká z Brna a budete tak zlatá, že se rozhodnete darovat vajíčka, prosím, spojte se se mnou. Budu moc šťastná. Díky. Přeju všem, které se takto rozhodnou, mnoho dobrého.

petrolejka
24. kvě 2009

To jste mě holky teda dost nastartovaly. Nikdy jsem o ničem takovém nepřemýšlela, ale když vidím, kolik je holek, které kvůli tom u nemůžou mít děti. No ale to je asi limitováno věkem, ne? Že když už jsem starší, tak mám asi vajíčka míň kvalitní z hlediska lékařského? Nevíte některá?
Já bych teda raději nevěděla, kdo moje vajíčka dostal, asi bych se neubránila to vnímat, že je to kousek ze mně, který pochoduje po světě a který znám, navíc, kdyby mi to mimi bylo třeba podobné v nějakých rysech. raději anonymně.

petrolejka
24. kvě 2009

Tak už jsem to našla, já jsem svoji šanci promarnila. 😨 Škoda, že jsem o tom neslyšela dřív. Je to možné do 35 let.

dadous
24. kvě 2009

ahoj holky, na darovaní vajíček za peníze není nic špatnyho 😉 chlapi přece davaj sperma a taky jim za to platí 🙂

ast
24. kvě 2009

Díky holky za to, že diskutujete. Pro upřesnění: rozhodně nebudete vědět, komu vajíčka dáte. Je to anonymní... Když se ozvete a já vás nasměruju na odběr, vajíčka nedostanu já ☹

ast
29. kvě 2009

Holky, občas se tu ukážu, jestli některá z vás nezačala uvažovat o dárcovství. Jestli se třeba některá obáváte bolesti, ozvěte se mi. Probereme to. Mě brali vajíčka víckrát...

lucenek
29. kvě 2009

holky Vy, co o dárcovství uvažujete...jak máte srovnáno v sobě to, že možná někde po ČR bude běhat polovina vašeho já??????Já taky jednu dobu uvažovala o dárcovství, ale tohle v sobě nemám ještě srovnané, tak by mě zajímalo, jak na tom jste vy

radiska
29. kvě 2009

ahojte , tak se k vam taky pridavam, s manzelem uz jsme o tom uvazovali oba dva, ze budeme darovat kazdy ze sebe, zatim sme mladi a v celku zdravi ( pokud nepocitam deprese ze zkousek 😅 ) ale jak jsem to cetla na netu v CAR v Brne tak je z toho moznych tolik komplikaci ze fakt nevim, jestli je to tak narocny, jinak asty mohla bys prosim napsat vic informaci ? moc dekuju, rada bych tatko nekomu pomohla, protoze jsem dvakrat o mimi prisla, ale nevzdali jsme to i pres prognozy doktoru se nam to povedlo a dnes mame uzasnou zdravou holcicku, sice hyperaktivni diky porodu ale to zas nevadi , hlavne ze je zdrava. Hlavne by me zajimalo kolik te krve budou odebirat, v tehotenstvi mi jich brali 36! takze doufam ze tohle tolik nebude.

dibla
autor
29. kvě 2009

Ahoj holky,
jsem moc ráda, že se tato diskuze rozjela naplno...a vítám nové možné dárce 😀 😀

Holky dneska mi volaly z gyncentra 😔 😔 😔 asi to pro mě jako dárce nebude moc pozitivní ☹ ☹ ☹ měli přijít celkem 3 výsledky...první je v pořádku na cystickou fybrozu nevím jestli to píšu správně a ta je OK, pak na trombofilii a ta moc dobře nedopadla...4.6. mě objednali ke genetičce, tak jsem zvědavá jak to dopadne... a třetí ještě nedorazil...když jsem zjišťovala po rodině, tak jsem zjistila, že ji má moje babička, teta, děda a náběh má i moje mamka ☹ ☹ ☹ takže to vypada, že darovat nebudu moct ☹ ☹ ☹ holky pomoct setkaly jste se stím někdo???

dibla
autor
4. čer 2009

TAk holky všechny držte palečky, dneska jdu ke genetičce tak jsem zvědavá, co nám poví 😕 😕

dibla
autor
4. čer 2009

Ahojky tak genetika není tak závažná, teda zatím, čeká mě ještě hematologie...Ale na 100% nejsem dárce ☹ ☹ ☹

Doufám, že se to některé z Vás podaří a potěšíte jinou maminku... 😉 😉 😉

len
4. čer 2009

Dibla, stejně moc díky, žes to aspoň zkusila a založením téhle diskuze trochu nahlodala jiné 😉

dibla
autor
4. čer 2009

Len já vím, jen jsem nepočítala, že to pro mě samotnou tak rychle skončí 😔 😔

No nic holky, doufám, že toto téma opravdu nakonec přinesé své ovoce... 😉 😉

marinka
4. čer 2009

Holky, já jsem viděla letáčky, že na Klinice reprodukční medicíny ve Zlíně taky hledají dárkyně vajíček, dostane za to tuším 15 tisíc.. Je to vlastně stejný proces jako u IVF - nejdříve si pícháte hormony v injekcích, aby bylo co nejvíc folikuků a vajíček a za nějakých 14 dní se jde na odběr v narkóze. Jednu dobu jsem nad tím taky uvažovala, možná někdy po porodu 😉

dibla
autor
4. čer 2009

Marinko v Ov za to dávají 10,000 ono každá klinika má jiné ceny 🙂 🙂

marinka
4. čer 2009

dibla, je to docela dost penízků, divím se, že mají pořád málo zájemkyň 😅 Asi je těžké najít vhodné dárce, aby všechny testy vyšly dobře..

dibla
autor
4. čer 2009

jj mi to mluv ani já nejsem vyvolená darovat vajíčka 😢 😢 a to mi vyšlel jen jeden test negativně...ale to neva, život nekončí... 😉

marinka
4. čer 2009

diblo, je to škoda, když jsi do toho chtěla jít ☹