CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
23. lis 2009

kamenozrout: jsem podstoupila ivf+isci + ha (asistovaný hatching) a stálo nás to 27000,- Kč - může se to vyšplhat ještě o něco víc, pokud budeš potřebovat víc léků (to záleží na hormonech v krvi, to neovlivníš) nebo o dost míň, pokud isci apod. nebudeš potřebovat ...

fiallinka
23. lis 2009

kamozrout: PromiŇ, zkomolila jsem ti nick 🙂, jinak nevěš hlavu, ten spermiogram sice není dobrý, ale u nás a mnoha dalších byl ještě mnohem horší a děti už máme 🙂, byť díky ivf - a někteří i s podobnými výsledky přirozeně, navíc u chlapů se to rychle mění 🙂

kamozrout
23. lis 2009

Ahojky Fialinko, tak to jsi mě trochu potěšila, myslíš to vážně, že se s takovým spermiogramen dá přirozeně otěhotnět? Doktor totiž říkal, že je to velice nepravděpodbné, a pokud přeci jen tak je to ale běh na dlouhou trať 😠 A můžu se zeptat jestli se vám to podařilo napoprvé - myslím ivf+icsi +ha (to co znamená asistovaný hatching?)

Děkuji Míša

ruda
23. lis 2009

kamozroute, máme 12 sněhuláků,nevím kolik vyjde KET, to by poradili jiné holky, ale už se stimuluje jen sliznice a pak transfer, za zmrzlíky se platí tuším tisícovka za rok..jinak pokud chceš, náš příběh je v albíčku,prostě klikni na ten foťák vedle mého příspěvku...
Gabčo, taky prskáme i s Rudlou, to by bylo, aby nebylo 😀
jo a přesně tak, SPG se pořád mění, hlavně aby jsi byla ty v pohodě, u nás byla morfologie pod dvacet a už chtěl ICSI a jsem ráda, než neúspěšné a o trošku levnější IVF tak raději rovnou ICSI i kdyby nebylo zas až tak třeba...
kamomy spíš mysleli, že spousta holek má špatný spermio a pak jsou počase těhu přirozeně, prostě se chlapovi zlepší spermoníci, obměňují se co 3 měsíce a pak jak seto správně načasuje...,ale nemusí to klapnout, to záleží i jaké máte nervy, jak dlouho chcete čekat, kolik vám je let... já tomu dala rok a pak začala léčit, stejně se povedlo až skoro po třech letech a s ICSI..
AH asistovaný hatching čti hečing je jakoby naříznutí obalu tvého vajíčka, když už je oplodněné a pak vložení zpět do dělohy, má tak větší šanci se zakousnout..no snad jsem to vysvětlila srozumitelně, popř se ptej, od toho jsme tady...
pokud budeš chtít mít dotaz na někoho jen soukromě klikni na obálku s šipkou vedle textu osoby se kterou si chceš psát a ptej se soukromě, jinak tady pořád někdo je, kdo poradí...a neboj, jednou to vyjde všem 🙂

fiallinka
23. lis 2009

kamozrout: jo, napoprvé, podařily se hned dvojčata, ale jedno mi těsně před porodem umřelo. Jo, ještě v té ceně bylo zamražení embryí (pět nám zbylo) a cvičila jsem Mojžíšovou. Každopádně nás ale strašili i dárcem, tak blbý byl ten spermiogram. Ale fakt znám už víc lidí, kteří na tom byli stejně a mimčo mají nakonec přirozeně...jde spíš o to, jak moc chceš čekat a stresovat se... jaký jsi typ, kolik máš roků...to musíš zvážit sama 🙂. Ale nezoufej, podaří se to tak nebo tak 🙂

monas007
23. lis 2009

gabirr já věřím, že to vyjde, tak tomu musíš taky věřit 😉 😉

kamozrout nás vyšlo IVF+ICSI taky na nějakých 22 000 kaček!! ale je to opravdu různé !! my tam měli kultivaci do stádia blastocyst (9000,-), ICSI (8000,-) a léky (5000,-) 😉 😉 folíků jsem měla 19, ale všechno nebylo po oplodnění dobré, takže jsme zavedli dvě jedničkové blastocysty a na zamražení nic kvalitního nezůstalo, takže pak budeme bojovat zase znovu 🙄 🙄 ale určitě z toho neměj strach, není to nic hrozného a podporu máš tady od nás všech 😀 😀 jinak si pročti informace na stránkách centra www.crmzlin.cz 🙂 🙂 máš tam i komplet ceník !! ale opravdu záleží co všechno budete podstupovat !!

kamozrout
23. lis 2009

Holky všem vám moc děkuji za vyčerpávající info, jste opravdu zlaté 🙂 Jinak mě je je 31 a manželovi 34, máme 4,5 letého syna, otěhotněla jsem tenkrát první měsíc snažení 🙂 O to je to teď horší, že to nejde 😒 Né že bych zrovna čekala, že to bude také první měsíc, ale 8 měsíců to už je moc i na mě. Ještě že už jsem to nemohla vydržel a zašla na gyndu a doktor hned manžu poslal na spermio. Protože jinak by jsme na to nedošli a pořád se marně snažili. Takhle už se alespoň něco děje i když nevíme jestli to pomůže. Uvidíme v koncem února na kontrolním spermiu.Dlouhou dobu se mi nedařio manžela na druhé mimi přesvědčit a teď když už konečně povolil tak zase tohle. A navíc syn nám už přes rok říká, že by si přál bratříčka nebo sestřičku, pořád se ptá kdy už budu mít v bříšku to miminko, zastavuje se u každého kočárku a prát se. Už nevím co mu mám říkat. ☹ Samozřejmě jsem na tom dobře v porovnání s těmi holkami, které se takhle snaží teprve o první, my už přeci jen jednoho prďoška doma máme, ale i tak jsem z toho dost špatná. Opravdu vám ještě jendou děkuji za podporu.

monas007
23. lis 2009

kamozrout mně je 32, manželovi 34 a čekáme první miminko 🙂 🙂 taky jsme se dlouho snažili, ale nakonec jsme to museli řešit takhle !! už nejsme nejmladší 😀 😀 na klinice jsou fakt skvělí doktoři a moc milé sestřičky, takže člověk se tam cítí opravdu příjemně a nemusí mít z ničeho strach 😵 😵 snad vám tam taky pomůžou !! teda pokud se vám do tě doby nezadaří normálně 😉 😉 i to se stává, člověk to nějak vypustí a je to 😀 😀

ruda
24. lis 2009

kamo neboj, ono to dobře dopadne, nebude to tak zlé, když máte doma klučíka na poprvé, u chlapů se spermio prostě často mění a 8 měsíců.. to tady pro nás nic není , když se ohlédneme, jaké čekačky máme za sebou, ale vím, že pro tebe osobně je to hroooozně dloihá doba... je fajn, že jste zbytečně nečekali a vrhli se do toho... mě je 30/už skoro 31/ a manžovi 35 a je to taky první miminko

kamozrout
24. lis 2009

Rudi, tak to také doufám, že to dobře dopadne. No necháme se překvapit za 3 měsíce. 😉 Jojo to máš pravdu jsem ráda, že jsem se nechala zvyklat a na tu gyndu zašla, tak se to alespoň začalo někam hýbat. 😉 Teda tak to jste si první miminko pořídili relativně pozdě 😉 A podařilo se vám úmělé napoprvé? A když jsi měla tolik vajíček nechali jste je všechny oplodnit a zamrazit? A jak dlouho se dají takhle ta vajíčka skladovat? Takže to by jste pak už platitli jen za přenos vajíček do dělohy, že? Tedy pokud je máte zamražené.

fiallinka
24. lis 2009

kamozrout: no jestli už dítko máš a tehdy vám to vyšlo rychle, dala bych tomu ještě čas - osm měsíců fakt není nic (i když chápu, že tě to štve, taky už jsem z toho byla vedle), navíc jsi o něco starší a otěhotnění bývá s přibývajícím věkem složitější - ten spermiogram určitě nebyl už tehdy v pořádku a zadařilo se...za neplodnost se považuje nejméně rok snažení 😉 ...být váma ještě vydržím, ivf je běh na dlouhou trať, hromada hormonů, psychika v háji...

gabirr
24. lis 2009

Rudi díky za prskance 🙂

Kamozrout, taky bych vydržela min rok snažení přirozeně a pak to nechala na doktorech, vážně ještě chvíli počkejte 😉

sarri
24. lis 2009

Kamozroutko, nam take ve Zlině řekli, že to přirozeně nepůjde a hned bylo ivf+isci + ha, 2 embryjka a NIC, za měsíc jsem normálně otěhotněla - bohužel zamlklé těhu, kyrětáž a 3 menstruační cykly pauza - pak hned další těhotenství a teď mám 2 krásné jednovaječné holčičky, které se sice narodily předčasně, ale jsou zatím moc šikovné a už máme skoro 3,5 kg 🙂

ruda
24. lis 2009

kamo, no tak pozdě, říkám tři roky jsme čekali a v 27 mě to přišlo akorát..jen to děsně letí...nepovedlo se IUI aprvní IVF ICSI klaplo...zase je na to dobrý čas, v práci se vrátila kolegyně z mateřské a já šla na PN a máma jde do důchodu, tak pak pomůže..., dodělalo se bydlení..myslím, e není tak pozdě...snad...v mražáku máme 12 miminek, nevím, jak dlouho to jde,ale další hned neplánuji, nejdříve zpět do práce a pak uvidíme...,ale je dobré tu jistotu mít a třeba pak bude přirozeně bráška nebo ségra...to je daleko na pliánování...
Sarri, holky jsou šikulky!!!ty je máš přirozeně?

sarri
26. lis 2009

jj, holky se nám povedly úplně samy 😀

ruda
26. lis 2009

tak to je něco...a ještě dvojky...kvěléééé

polesuvka
26. lis 2009

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla, ale pořád na vás kukám a držím palečky.
No a vypadáto že budu patřit do vašich řad.
zítra se mám stavit u své gynekoložky pro veškeré papíry a budu se objednávat do Zlína, paní doktorka už asi s námi nechce mít víc práce, což mě ramrzelo ☹ , ale taky je to trošku potěšilo.
Holky budu tam volat hned příští týden a já nevím ke komu se mám objednat, nebo jak to celé budu probíhat.
Vzpomenete se některá jak to šlo když jste tam šli poprvééééééé.
Děkuji za každou radu

ruda
26. lis 2009

polesuvko, vítám tě zpět.. jsem ráda, že se začne něco dít...já jsem poprvé zavolala a objednala se, pak jsem tam přišla,vyplnili jsme s manžou na recepci takové dotazníky či formuláře a čekali jsme.. oni ti dr. přidělí, pokud asi nebudeš mít spšl Dr. ke kterému by jsi chtěla..neboj se ničeho, jsou tam fakt mooc milý..

fiallinka
26. lis 2009

sarri, to je stejně zázrak a krásný příklad pro všechny zoufalky
kamozrout: mám jednu známou, ta je podobný případ jak ty - mají čtyřletou holčičku (bez problémů) a druhé rok nešlo a zjistili hrozný spermiogram - takže prý na ivf... dala tomu čas a nedávno hlásila dvě čárky, neboj 🙂

h.jitka
26. lis 2009

Polesuvko, neboj se, to zvládnete. Na radu zkušenějších jsme přijeli na Tomášov hodinu před objednaným termínem, můj si nechal udělat spg, pak jsme vyplnili ty formuláře a čekali. dr. mohla dát dokupy výsledky mojeho a moji anamnézu. hned nám doporučila další postup (což znamenalo mj. IVF+ICSI). Držte se. 🙂

Jinak děvčata, byla jsem dnes pro jistotu na kontrolu u svého dr. Po cystě ani památka a sliznice pěkně nachystaná. Tak snad příští týden začnu stimulovat. 😎 (teda to je trošku schíza těšit se na injekce... 😝 )

fiallinka
26. lis 2009

h.jitka: a nic neřekneš 😉

ruda
27. lis 2009

jituš tak to je fajn, skvělé, zase se bude něco dít!!!!

evatk
27. lis 2009

jitko myslím na vás! píšeš o doktorce... slováková nebo která?

h.jitka
27. lis 2009

je evi ahoj. no, úplně poprvé jsem byla u dr. Prusenovské, pak Horváth a teď Chovanec. Doufám, že s ním už to zdárně dokončím. 🙂 ještě juknu do tvého alba.

polesuvka
28. lis 2009

Ahoj holky tak papíry budu mít až v pondělí a hned tam po obědě zavolám.
Myslíte že máme ještě nějakou šanci něco začít před Vánocemi.
Stačila by mi konzultace nebo aspoň mééé vyšetření

milana7
29. lis 2009

ahoj holky,nám přišly po 6 týdnech a neúspěšném IVF ICSI konečně výsledky z genetiky a hádejte co??? Nic divného tam není 🙄 , akorát doporučení pro více kyseliny listové. Tak bych chtěla v lednu na další pokus, akorát teď nevím ke komu, byla jsem Horváthovka. Ono je to asi jedno,co?

h.jitka
29. lis 2009

Polesuvko, obávám se, že první objednací termín je celkem za dlouho (většinou měsíc i víc). Ale třeba se jim něco uvolní.

Milano, tak to je dobrá zpráva, že nic nenašli. aspoň můžete jít do druhého pokusu. a co se týče doktorů, tak vidíš, jak jsem na tom já. a to jsem plánovala jít už přímo k Rumpíkovi, ale nakonec jsem u Chovance. Ono je to v této fázi, kdy už člověk ví, do čeho jde, opravdu celkem jedno. tak se držte. 🙂

polesuvka
29. lis 2009

Hokly tak začnem asopoň nový rok s novou nadějí.
Moc všem drží palečky ať nám ježíšek nadělí pod stromečkem to co si nejvíc přejeme.

ruda
29. lis 2009

taky si myslím, že za těch pár týdnů do vánoc nemá smysl se honit a stresovat a v lednu hurá do toho!!!

polesuvka
30. lis 2009

Ahoj holky tak papíry mám u sebe a první návštěvu mám 18. prosince.
Ještě jsem se chtěla zeptat holky dívám se ny výsledky spermiogramu a napíšu vše co tam najdu----můžete mi napsat svůj názor----moc děkuji

Objem---3,20
ph--7,60
koncentrace 109
Leukocity-3
Vývojové formy-2
celková pohyblivost 54%
Kultivace --ne

motilita spermii--rychlá 16, pomalá-38, nepohyblivé 46
morfologie spermií- normální 14, defekt hlavičky-33, defekt krčku-31,defekt bičíku-22

závěr Asrenozoospermie a teretozoospermie-------------doporučené ICSI