CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ellizabet
11. led 2010

ahoj holky potřebovala bych menší radu. chodím do CRM Tomášov jsou ta mvšichni moc príma. Podstoupila jsem 2x IUI a před vánocemi IVF. V den vánoc jsme si udělala test a vykoukly na mě //. Byl to ten nej dáreček, ale pak jsem test zopakovala asi po 5 dnech a druhá čárka se začala nějak ztrácet měla jsem z toho fakt divný pocit. Na KO mě dr. řekl, že je mu to líto, ale mimi odchází /asi 4 týden/. HCG bylo jen 9. Ještě dnes jsem z toho špatná. Nevíte proč se to stává? Mimi se uhnízdí a pak prostě odejde nebovedu si vysvětlit co se stalo...
všem díky za odpověd

h.jitka
11. led 2010

rendi, na Slovákovou jsem slyšela chválu. ale já jsem zvyklá na gyndaře chlapy a nakonec jsem i s tím chovancem spokojená.
milano, tak nezapomeň nabalit tlusté časopisy, křížovky, knížku apod. ten první den se hrozně vleče. a držím pěsti, ať je vše v pořádku.

ellizabet, to je mi líto. bohužel, když je to tak brzy, tak na to nemají odpověď ani lékaři. pokud nenajdou nějakou příčinu třeba v krvi, nebo ve vývojové vadě dělohy (to mám třeba já). naposledy, když se mi na vánoce neuchytilo ani jedno embryjo, tak mi chovanec řekl, že potřebuju trochu štěstí, aby se mi usadily tam, kde je více místa. ale ovlivnit se to prostě nijak nedá. Jaký máte plán dál?

monas007
11. led 2010

milana7 tak držím pěstičky ať všechno dobře dopadne a ať je tvůj pobyt v nemocnici co nejkratší !! takže nějaké to počteníčko a taky něco na smlsnutí s sebou 🙂 🙂 při té nemocniční stravě ti přijde určitě vhod 😀 😀 a kdypak nastupuješ ?!

ellizabeth to je mi opravdu moc líto a věřím, že zklamání je určitě velké !! ale člověk to nesmí vzdávat a musí věřit, že příště to už vyjde !! určitě zkuste ještě nějakou tu genetiku a uvidíte !!

monas007
11. led 2010

h.jitka a jakpak se cítíš ty po tom velkém třesku u vás 😀 😀 doufám, že vám to vyjde takhle přirozenou cestou 🙂 🙂

sarri
11. led 2010

Ellizabet - to je moc smutné, ale věř, že je to lepší, než když potratíš třeba v 10tt a musíš na kyretáž. Příroda ví, co dělá a při umělém oplodnění dochází ještě častěji k tomu, že se prostě potká nesprávná spermie s nesprávným vajíčkem - obzvláště při ISCI. Když těhotenství zanikne takto brzy, tak došlo k nějaké závažné chybě a příroda si sama poradila. Dobré je, že už jednou tam ty čárky byly, tak tam sakra musí jednou zase naskočit - vidíš, jde to. Sama jsem zažila potrat po dlouhém snažení - obrovská radost z čárek a pak obrovské zklamání a psychika v háji nebo spíš v tom druhém na h...

ellizabet
11. led 2010

Vyšetřená máme všechny za sebou a vyšli nám všechny v pořádku tak nevíme kde může být chyba. Byla jsme i na průchodnosti vejcovodů - v pořádku dr. mě ještě navrhnul laparoskopicky podívat se do dutiny děložní jestli tam nejsou nějaké srůsty jestli tam něco není, ale říkal, že asi tak 80% žen je v pořádku prý jenom pro jistotu. Někde jsme četla, že při IVF, když se embrio uchytne tak chyba je úplně někde jinde. Na další IVF chci jít až tak v březnu chceme to zkusit ted přirozeně a taky si chci odpočinout od všech léku 🙄 . Naposledy jsme měla zvýšenou hladinu FSH 13 myslíte, že to mohlo být tím.

fiallinka
11. led 2010

ellizabet: to asi nezjistíš, čím to bylo, protože prý z nějakých výzkumů vyplývá, že snad až 1/5 "těhotenství" končí takhle a vždycky to tak bylo - jenže dnes máme testy, které ukážou dvě čárky ještě před menstruací...jinak bys to vlastně ani nevěděla, dostala bys jen zpožděnou ms... tělo si tak samo reguluje to, aby se nezahnízdilo špatné embryjko - může být vadná spermie (to je časté i u chlapů s dobrým spermiogramem) nebo cokoliv jiného. Možná to ber jako dobrou zprávu - vypadá to, že i když to nevydrželo, tak otěhotnět není nemožné 🙂... ale chápu, že je to hrozné zklamání, lepší by bylo tam ty čárky ani neuvidět...

ellizabet
11. led 2010

Jasně chápu to, že naděje na otěhotnění jsou. Teď jenom vychytat správné vajíčko a spermi aby se konečně po tolika letech potkali. Byla jsem u léčite a řekl mi, že mám okolo vajíčka tvrdý obal a pokusí se s tím něco udělat tak jsu zvědavá jestli se mu to povedlo. Přemýšlím, že bych zkusila ještě jiného léčitele zajímalo by mě co by mě řekl. Nevíš o nějakém tady na Zlínsku?

ellizabet
11. led 2010

Víš co akorát nechápu, proč mě dr. říkal jestli nechci zkusit darované vajíčko je mě to divné, když všechny výsledky máme v pořádku

jana1000
11. led 2010

pro elisabeth: Při rozhodování o použití darovaných vajíček hraje důležitou roli taky funkce vaječníků. Pokud je vyšší hormon FSH /norma je do 9 jednotek 2. nebo 3.den menses/, tak pak často není kvalita vajíček ideální a úspěšnost IVF z vlastních vajíček je nižší. Např. při hodnotě kolem 15 jednotek jsem někde četla, že je úspešnost IVF z vlastních vajíček kolem 8-10 %. Takže nevím jak to je u Tebe, ale určitě se na to zeptej.
Přeji Ti hodně štěstí.

ellizabet
11. led 2010

jana1000: Aha díky za odpověď už to chápu možná byla chyba v tom. Dá se to nějakýma lékama, čajemi nebo něčím nějak upravit?

dyny
11. led 2010

rendi: já chodím taky ke Slovákové - můžeš být v klidu, je moc hodná, vždycky všecko vysvětlí a zeptá se co chceš ještě vědět...
milana: a kdy jdeš na tu laparo? já jdu taky

h.jitka
11. led 2010

ellizabet, naposledy mi před stimulací chovanec řekl, že mám malinko zvýšené FSH a kvůli tomu mi nasadil nějaké injekce navíc. ale jinak vím, že na koníkovi je na téma vysoké FSH otevřená diskuse.

dyny a milano, že byste se potkaly v atlase? 😉
monas, moc díky. no, cítím se výborně. a rozhodně se nepozoruju tak moc jako po ET. to je děs, co s námi to IVF dělá.

ellizabet
12. led 2010

díky za tip mrknu se tam

milana7
12. led 2010

holky já jdu na baťovku cca za 14 dní.

h.jitka
12. led 2010

tak to už je za chvilku, milo.

fiallinka
12. led 2010

já jdu zítra na kopec holky, dnes jsem dostala mrchu, tak začínám stimulaci na KET, tak odteďka prosím držte palce 😉

dyny
12. led 2010

fiali: budu držet palce ať vše klapne jak má 🙂

rendas
12. led 2010

Ahoj holčiny 😉

Milano tak držím palce ať laparku v pohodě zvládneš a je vše o.k. 😉 já už byla dvakrát,ale v Atlasu...

Fiali tak hooodně štěstíčka 😉

Dyny díky,kdy jdeš ty na laparo?

Jity je to fakt co s náma to IVF dělá ☹ no já jedu v pondělí na kopec a budu v polovině cyklu, že bych řekla mudr.. a že by jsme to zkusily taky "normálně?" 😅. no jo jenže u nás je problém že manže někdy jezdívá přes týden pryč,takže zas nic..... 😖 Držím ti pěsti 🙂

dyny
12. led 2010

Rendi jdu na konci ledna - teda jestli se mi nerozhází cyklus po IVF - mám to dostat poprvé, ale tak snad ne.

h.jitka
12. led 2010

fial, tak ať je všechno v pořádku. a doufám, že se na tě pan doktor bude usmívat. 🙂
rendo, určitě to zkus. doktor mi sice říkal 36 hodin po injekci, ale sestřička pak jen tak mimochodem podotkla, že teda i dva dny po. 🙂 mně vyhovovalo, že nám to vyšlo ke konci týdne, protože některé dny se taky moc nepotkáme.

fiallinka
12. led 2010

h.jitka: mně bude stačit, když se bude usmívat při sdělovaní výše hcg, jak minule 🙂

aja8
13. led 2010

Ahojky holky, ja bych mela zacit stimulovat koncem ledna nebo zacatkem unora..podle toho, kdy se dostavi mrska..jenze z toho zacinam mit obavy, protoze mam vysoke FSH a jak procitam ruzne diskuze, tak holkam s vysokym FSH casto stimulku i zastavi, protoze vubec nereaguji..ale stejne je mi to divne, ze i kdyz mam vysoke FSH, tak mam pravidelnou menstruaci vzdy po 28 dnech..
Fiallinko, drzim moc pesticky, at Ti to vyjde a holky, co jdete na laparku, taky drzim pesti, at je vsechno v poradku..a co Rudy, jak se citis?

sarri
13. led 2010

Myslím, že Ruda už možná má Rudíka... dlouho nic nepsala

monas007
13. led 2010

ruda má snad ještě chvíli čas ale co naše kaces 😀 😀

barbucha77
13. led 2010

Ahoj holky, pracuje ještě v CRM Zlín MUDr. Patrik Horváth? Dívala jsem se na jejich stránky a vůbec jsem ho nenašla, nevíte kam zmizel? Díky

ellizabet
13. led 2010

hotváth už tam nepracuje prý odešel ze dne na den, nevím proč prostě zmizel

gabirr
13. led 2010

Ahoooj holky, zdravím vác 🙂 co jsem se vrátila do pracovního procesu, tak jsem v jednom kole, pročítám vás a nestíhám napsat 🙂 Měla bych jít taky na laparo asi koncem února, tak snad to bude v poho. Ruda a Kaces už asi huškají mimiška když se neozývají 🙂
Monas tobě teda ty týdny nasakují 😀 Tak všechny zdravím a zase se ozvu, jak se sem dostanu nahlídnout.

aja8
13. led 2010

No ja si take myslim, ze Ruda i Kaces uz chovaji 😉 ..u Rudy to neni zvykem, aby se tady tak dlouho neukazala..

fiallinka
13. led 2010

Ahoj holky, byla jsem dnes na kopci, tak už polykám hormony 🙂 a příští pátek kontrola... A taky myslím, že už Kačes asi rodila... nebo je v té nemocnici bez netu... jo, a byla jsem tam hodinu a půl úplně sama 🙂