CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
18. únor 2010

Paji, to je fakt vysoké číslo - ale jaktože jsi 5+6, který jsi ten cyklu? Vkládali ti blastocysty? Ty jsi mi záhada 🙂. Ještě můžeš mít, drahoušku 🙂, taky jednovaječné dvojky, že...

ivus16
18. únor 2010

lilisa: já jsem z okolí UH 😉

fiallinka
18. únor 2010

Lili, ty bys toho o nás chtěla vědět 🙂. Ale tabulky se nám nějak neujaly, musíme si to pamatovat 🙂. Já jsem ze Vsetína a zbytek mám v albu 🙂

lilisa
18. únor 2010

no to bych teda chtěla vědět, to je blbé že se musíte pořád opakovat 🙂
Ivus16: a z kama jsi? Kdyžtak písni zprávičku? Blbé že o nikom nic nevím ... 😕 😝 Ale já vás poznám časem ...

pajka00
18. únor 2010

Fiali ty mě bavíš🙂 poslední MS jsem měla 14.1. tak si to spočítej..vkládali mi 8buněčné dvě emryjka....tak já nevím-já si připadám normální-až dosud))) jenže mně dělali ISCi a počítám s tím, že jednovaječné dvojčata vznikají, když vniknou 2 spermie do jednoho vajíčka....nebo se pletu?

pajka00
18. únor 2010

liliso jasně...já mám za sebou 1 IUI negativní a 1. IVF pozitivní...teď jsem čerstvá těhu-tak si to užívám🙂 Ve zlíně jsou fajn, chodím k Chovancovi a je to sympoš, všechno mi vysvětlí a je moc milý🙂

monas007
18. únor 2010

pajka00 mně na tobě nic divného nepřijde 😀 😀 já měla už po 14 dnech od ET hodně vysoké HCG tak vím jaké to je !! to bude určitě jen jeden prcek, tak snad ten šedivý váček rychle zmizí !!

lilisa
18. únor 2010

no já nevím co s tím našim špatným SPG ☹

monas007
18. únor 2010

lilisa neboj, špatný SPG tady měli skoro všichni pánové 😀 😀 na kopci jsou opravdu šikovní a poradí si s tím !!

fiallinka
18. únor 2010

No Pajko, asi ti to teda vychází, ale stejně to teda nechápu, který den cyklu jsi teda šla na ET? Mně to hcg připadá veliké 🙂... ale jinak jednovaječná dvojčata nejsou ze dvou spermií, ale z jednoho vajíčka a jedné spermie, a embryo se v raném stádiu vývoje rozdělí na dvě, nekecám 🙂

mně to připadá divné jen podle mne, protože já když jsem byla 11. den po ET, to už jsem věděla to hcg, tak to byl teprve 26. den cyklu myslím 🙂

pajka00
18. únor 2010

Já jsem byla 28DC na transféru...a zaváděli mi ty 8buněčné...
Joo kruci-to jsem si mohla myslet, že ty jednovaječná jsou z jedné spermie 😀 Ale to je malá pravděpodobnost-takže su v klidu🙂 Mně to jedno mimčo fakt bude stačit!🙂)

sarri
18. únor 2010

Pajko, gratuluju, ať to druhé není hematom - já si s tím užila 6 týdnů z I. trimestru v nemocnici. Jednovaječná dvojčata vznikají chybou v dělení oplodněného vajíčka - takže se rozdělí na 2, 3... samostatné. Mně na dvojčátka přišli až v 8tt - a to jsem předtím už 3x byla na ultrazvuku a bilo srdíčko - ale jen jedno 😉
Jity, to je mi moc líto - těšila jsem se, že tu dnes najdu od Tebe radostnou zprávu.

fiallinka
18. únor 2010

pajko, no tak teď jsi mi to vysvětlila, ale zas nechápu, proč byl transfer tak pozdě 🙂 a navíc teda hodně těžko můžeš počítat, že spadáš do tabulky pro 5+6, když jsi měla ET o 14 dní později než bývá ovulace, to bych tě brala jako 3+6 jeslti chápeš, jak to myslím 🙂, takže tě beru tak, že máš dvojky, jo? Chi chi 🙂.

lilisa
18. únor 2010

a copak jí vaši chlapi? ten můj jí selen, zinek, E, konezym Q10, kotvičník a tribulus a ještě mulťák nebo C ... a zelený ječmen, jdeme tam teď na kontrolu SPG a pak uvidíme, mám strach ...

h.jitka
18. únor 2010

pajko, tak to jsme se tam nějak těsně potkaly. my jsme dorazili až nějak v 10.15. sedla jsem si hned u kávomatu a můj seděl naproti mě hned pod pultem.
jo a teda při čekání tam byla dnes docela sranda. jednak plno jakýchsi děcek, které se evidentně nudily, pak dva páry američanů. přičemž jeden z chlapů se začal s tím druhým vybavovat odkud jsou a tak. a taky hodnotili naše počasí a tak. no a kromě toho tam dorazil párek rozměrných romů i s děckem. to když zbystřilo, že si s mojim dáváme čokoládu, tak hned chtělo taky. baba tam hodila dvacku a hrozně se divila, že nic. sestřička jí to musela odemknout a vrátit. a když mama zbystřila bombony, co jsou tam na pultě, tak jima narvala ogarovi kapsy, ještě si dali kafe na cestu a šli. 😀

h.jitka
18. únor 2010

a dokonce si tě možná i vybavuju, když tě volala sestra. 🙂

fiallinka
18. únor 2010

lili,a jaký teda máte problém, spermiogram? U nás na něj nepomohlo nic, naopak se jen zhoršoval 🙂

pajka00
18. únor 2010

Jé já vím jity....tys jí říkala-že je to zadara...Kdyby můj pohled zabíjel-tak toho malého cikánského spratka zastřelím...nacpal si sáčky čajů do kapsy, pak 2x ty bonbony a pak ta matka ještě, vzali si všichni 3 zadara kafe a šli🙂)) no fakt to je nátura!!Jo, ti amíci-těch jsem si všimla....nechci nic říkat-ale tak nehezké lidi jsem už dlouho neviděla🙂)
Fiali já podle doktora jsem 5+6🙂 aspoň mi to tak říkal a mám to i v papírech..tak fakt nevím🙂 Měla jsem poslední MS 14.1., začala jsem hned 15.1. se stimulkou, pak 25.1. OPU a 28.1. transfér....-schválně jsem se teď dívala do kalendáře-ať je to přesné🙂) Počítám s tím, že čekám jedno 😀
Sarri a co jsi s tím měla za problém s tím hematomem?a jak to vzniká? Na UTZ to vypadalo jak gestační váček-o 2mm větší než ten druhý, byl celý šedivý a neměl tak pravidelný tvar....

lilisa
18. únor 2010

fiallinko: no děsný 😢 No právě že akorát tak na IVF (ISCI) 😢

monas007
18. únor 2010

h.jitka to je mi moc líto, že to tentokrát zase nevyšlo 😠 😠 ale víš jak se říká, že štěstí občas jednou sedne ... 😀 😀 už by bylo na čase po tom všem !!

monas007
18. únor 2010

pajka00 jak ti tam krásně svítí ty týdny 😀 😀 to je super !!

lilisa
18. únor 2010

jdete někdo na IVF v dubnu nebo květnu?

pajka00
18. únor 2010

joo mony-je to super, jsem šťastná jak blecha a těším se, jak budou týdny narůstat🙂
ten obrázek sem naskenovala obráceně🙂jsem si všimla...su ťula
lili-my jsme měli skoro všichni ISCI...oni to stejně dělají pro jistotu-a jsem ráda, že to udělali🙂sice je to dražší-ale jistější.

lilisa
18. únor 2010

a kolik vás to vyšlo? A jaký je postup? 😉

pajka00
18. únor 2010

No vyšlo to asi na 25tisíc všechno.....myslíš postup IVF? Tak Dr.ti dá stimulační protokol,injekce atd, milý daruje spermie-aby věděli,jak je na tom,.....pak jedeš asi 2x na kontrolu, potom tě objednají na OPU...uspí tě,odeberou vajucha,a je to už pak na nich,jak to dopadne🙂 My jsme si nechali udělait ICSI a AH..asist.hatching...-to je naříznutí obalu vajíčka-je vyšší šance, že se uvolní z obalu a přisaje kam má🙂 no a asi po 4 dnech-aspoň já jsem to tak měla, jedeš na trasfér-vloží ti zpátky oplodněné vajucha a pak už jen čekáš a nervuješ se,jak to dopadlo🙂 Mezitím jíš prášky na podporu otěhotnění a čekáš na ortel v podobě těhotenského testu🙂 Není to nic závažného-myslela jsem,že to bude všechno horší-včetně píchání injekcí🙂

lilisa
18. únor 2010

my už jsme tam byli 3x v CARU, jen mě zajímá od kdy se začíná stimulovat, jak dlouho trvá podpis pro pojišťovnu...
No neměli jste nějaký divný pocit, když se tam ty embrijka zavedou? 😉

lilisa
18. únor 2010

a jak špatné jste měli SPG? A jak dlouho jste se snažili?

pajka00
18. únor 2010

Já jsem otěhotněla asi po 4 měsích..pak jsem hned potratila a od té doby asi 1,5 roku prostě nic....takže jsme šli na kopec....protože mi bude už 40 a pojišťovna to dýl neplatí-tak jsme toho museli využít🙂 Pojišťovně to netrvalo dlouho-fakt ti ale neřeknu jak dlouho...Začíná se stimulovat druhý den, kdy dostaneš mrchu...takže já jsem to dostala 14.1. a 15.1. jsem už začala píchat asi 9 dní a pak jsem šla na odběr...uteklo to hrozně rychle.
My jsme měli SPG výborný na 1*, ale v den OPU se jim to nějak nezdálo-tak jsme si nechali pro jistotu udělat ISCI.

lilisa
18. únor 2010

a chodili jste k dr Slovákové? nebo ke komu?

pajka00
18. únor 2010

Chodím k Chovancovi.