CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ivus16
28. bře 2010

Já taky doufám, že s těch mých 2 vajuch něco bude, vím, že je to málo,ale co bych asi chtěla při IVF-nativ. 😒 Jinak já dávky Merionalu zvládám celkem fajn, ale lituju všechny co si musí píchat koňské dávky. Stejně si myslím, že mě to asi taky čeká a budem muset zkusit ještě normální Ivf s vysokými dávky hormonů bo mám vysoké FSH. Všem držím pěstičky.

aja8
28. bře 2010

Fialli, zítra jdu na kontrolu, jak to vypadá, tak doktorce řeknu, že mi je špatně..ale břicho nafouklé nemám, tak to asi hyperstimulák nebude..ani necítím vaječníky nebo něco takového..jen mám strach, že mi ty dávky ještě zvýší.. ☹
Lilisa, já chodím k doktorce Slovákové..

lilisa
28. bře 2010

Aji a stimuluješ s krátkým protokolem? a co máš za hormony?

aja8
28. bře 2010

Lili, stimuluji s krátkým protokolem a zatím mám jen Puregon 275 IU a od úterý bych si měla ještě začít píchat do stehna nějaký Orgalutran..

lilisa
28. bře 2010

no jsem zvědavá Aji čím budu stimulovat já, myslíš že tím samým taky? a kolik ti je? A jak dlouho budeš stimulovat? Mě říkala dr, že tak 9- 10 dní... se toho bojím ... no radši na to zkouším nemyslet ...
A je tu někdo kdo bude stimulovat v květnu? 😉

aja8
28. bře 2010

Lili, na tu stimulaci je toho víc..tak uvidíš..mně je 30 a mám velký problém v tom, že mám vysoké FSH..to znamená, že mi nedozrávají vajíčka..a proto mám také tak vysoké dávky..ale určitě to zvládneš, uvidíš..já mám zatím tu stimulku rozepsanou na 10 dnů..ale už abych to měla za sebou a pokud možno úspěšně.. 😉 ..ale to by jsme si přály všechny..
Holky, ještě jsem se vás chtěla zeptat, jestli vás bolely třeba vaječníky nebo něco..protože já jsem si dnes píchla už 4. dávku a pořád nic necítím.. ☹

lilisa
28. bře 2010

Aji: no u nás sje problém s SPG, tak uvidíme co nám dr naordinuje. No někdo právě říká že u stimulace má změny nálad a tak ... se bojím ... A chodíš do práce nebo už jsi doma? Ani nevím kdo mi to bude píchat, sama to asi nezvládnu ... 😕

lukr
28. bře 2010

aja,takhle brzy jsem taky nic necítila,vždyť folíci jsou ještě moc malý 🙂 🙂 Spíš až ke konci a to jenom při ohnutí.Jinak jsem měla spíš pocit nafouknutí,jako těsně před menzes. 😉 Během stimulace mi bylo jednou taky zle a pocit na zvracení,ale do druhého dne to vymizelo. 😉 😉

aja8
28. bře 2010

Lukr, díky moc za odpověď..na některé diskuzi jsem totiž četla, že holky už 3. bolely vajecniky..no zítra budu chytřejší..
Lili, no my máme ke všemu taky špatný spermiogram, tak uvidíme, co se z toho vyklube..jestli budou nějaké vajíčka, tak budeme mít určitě ICSI..jinak změnu nálad zatím nepozoruji..a do práce chodím, protože dělám v kanclu, takže žádnou námahu nemám..

lukr
28. bře 2010

Liliso,neboj to zvládneš,nebo to sestřičky ukáží partnerovi.I když můj prohlásil,že by mi to nikdy nepíchl.To je hrdina 😀 😀
Já s tím naštěstí problém nemám.Teď mám spíš problém najít místo,jsem celkem hubeňour,já totiž píchám celou dobu ještě Clexan(na ředění krve) 😀 😀

lilisa
28. bře 2010

no já navíc mám panický strach, nevím jestli jste o tom někdy slyšeli, ale snažím se to brát zatím všechno pozitivně 😅
No tak třeba to nebude s těma náladama moc horké.
Já právě natrefila na dobrou diskuzi na emiminu, a tam je to rozdělené do seznámků, jak kdo stimuluje, kdo je u čápa , kdo kdy má OPU a tak ... tak kdyby jste se taky chtěli připojit, můžu poslat odkaz, ale nenutím... ale bylo by to zase fajn, mi to přijde tam přehlednější.

aja8
28. bře 2010

No z těch injekcí jsem měla taky strašný strach a zatím si píchám jen perem, takže super..horší to bude do toho stehna, ale musíme to zvládnout..Lili, uvidíš, že ti to pak ani nepřijde..mně když sestřička ve čtvrtek říkala, že si musím celou tu jehlu zapíchnout do břicha, tak jsem říkala, že to neudělám a teď úplně v poho..kéž by šlo všechno perem.. 😉
Lukr, já jsem taky právě hodně hubená..sestřička se na mě dívala a říkala, že nevidí žádný špek, že teda neví, kam si to budu píchat.. 😀 .. Lukr a přibrala jsi při stimulce?

lukr
28. bře 2010

Ajo,tak to jsme na tom stejně,já taky nějakou dobu lovím,než objevím něco jako špek 🙂 🙂 Už jsu po druhé stimulce,zatím ani deko navíc.Taky jsem se těšila na nějaké kilčo ze stimulky,asi to na mně nefunguje 😀 😀

lilisa
28. bře 2010

no tak já bych nabrat teda něchtěla ani deko 😀

silvie13
28. bře 2010

zdraví všechny...tak dnes mám za sebou ET.Vrátili mi obě 🙂 🙂 🙂 - jedno bylo dvoubuněčné a druhé tříbuněčné, prý obě dobré. Tak snad se jim u mě bude líbit 😎 .Všem vám držím palečky, a ničeho se nebojte je to v pohodě 😀 😀

danielapro
28. bře 2010

Ahojte holky.
Jdu se jen poinformovat jak to chodí v CRM ve Zlíně. S manželem se o nini snažíme 3/4roku,ale bezúspěšně. Brala jsem i clostil, ale ovulace se nenastartovala. Mám strach, že mě brzo Dr. pošle do CRM.A tak se chci zeptat jak to tam chodí...

ivus16
28. bře 2010

ahojte chtěla jsem se zeptat za jakou dobu dělají ten transfér oplozených vajíček, já jdu ve středu na odebrání, jde někdo taky???Díky ahojte

fiallinka
28. bře 2010

ivuš, záleží na tom, jak se budou vyvíjet a kolik jich bude. Já jsem šla pokaždé 3. den od ET, a to jsem měla 12 a předtím 14
odebraných vajíček, je to takový standart. Uvidíš, podle toho, co ti řeknou druhý den po ET.

Danielo, a co chceš přesně vědět? Objednáš se - počítej s měsíční objednací lhůtou, přijdeš nejlíp s partnerem, a prostě si jen popovídáte - většinou ti i vezmou krev a pokud nemáte udělaný spermiogram, tak je dobré to říct při objednání a může se to udělat zároveň.

aja8
29. bře 2010

Ahojky holky, tak jsem byla dnes na kontrole a doktorka našla 7 pěkných vajíček..no uvidíme, jak se budou ještě vyvíjet..říkala, že při takovém vysokém FSH, jak mám já je to moc pěkné.. 😉

lilisa
29. bře 2010

Aji no tak to je super 😉 a to ti je kontrolují u ní v ordinaci?

lukr
29. bře 2010

Ahoj holky.
Aji to je super,oni tam možná budou ještě nějací schovaní 😉

aja8
29. bře 2010

Lukr, to kéž by tam ještě něco bylo..
Lili, jj, doktorka dělá ultrazvuk..
Jo a ještě mi doktorka trochu snížila i dávky 🙂 ..a od středy přibude píchání do stehna.. ☹

tirtir
29. bře 2010

Ahoj holky tam mě už se to taky kráti. Kolem Velikonoc byh měla dostat ms a pak hned volat na kopec kvůli stimulce.
Už se zčínám pěkně klepat, jak tu od Vás čtu ty přízpěvky píchání do stehna a podobně no nevím, ale pro miminko udělám všechno.
I když tobude velké přemáhání, ale pořád si říkám, že to bude bolet jen chviličku a pak už bude dobře. SNAD
Holky můžu se zptat je to pero na píchání lepší?????

aja8
29. bře 2010

Ahojky Tirtir..já jsem měla z injekcí taky strašný strach, ale s tím perem je to úplně super..vůbec to nebolí a je to jednoduché..
z toho stehna mám strach..ale jak říkáš, pro miminko uděláme všechno.. 🙂

tirtir
29. bře 2010

Ahoj aja8 takže říkaš že do toho pera mám jíd.
Já právě slyšela že je to smím jednoduché tak jsem se chtěla přesvědčit.
A do stehna už budeš mít klasiku jehnu a stříkačku????

aja8
29. bře 2010

Kdyby byly všechny injekce jenom perem, tak je to úplně super..ale do stehna už mám klasiku - jehlu a stříkačku.. 😒

tirtir
29. bře 2010

ježkovi oči a budeš aplikovat sama , nebo budeš k někomu chodit.
ještě jsem se chtěla zeptat, kdz se ty injekce dávají ráno odpo nebo večér????

ivus16
29. bře 2010

aja : tak to máš hodně vajíček a kolik jsi měla FSH a čím stimuluješ, já měla dvakrát kolem 20FSH a stimuluju clostíkem a teď si pichám injekce a na kontrole jsem měla jen 2 folikuli o vajíčkách nemluvila, ale ve středu jdu na odběr. No mám v tom hokej, příště se musím pořádně poptat.

aja8
29. bře 2010

Tirtir, budu si to píchat sama..dneska mi ukazovala sestřička jak na to, ale chytrá z toho nejsu.. 😝 .. a kdy si budeš dávat injekce je jedno, to záleží na tobě, který čas Ti bude nejvíc vyhovovat..
Ivuš, já jsem to špatně napsala, mám samozřejmě 7 folikulů, jestli jsou v nich vajíčka, nikdo neví.. 🙂 .. jinak FSH jsem teď před stimulkou měla 14,9..a perem si píchám Puregon..a od středy začnu do stehna píchat Orgalutran..

lilisa
29. bře 2010

a kdo tu stimuluje v květnu? Nikdo? 😝