CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
8. únor 2008

nunca: no, já nejsem zatím žádný odborník na ivf, ale tady jsem našla výborný článek, ten píše něco o tom krátkém a dl. protokolu: http://www.anamneza.cz/moduly/clanek.php3?id=66...

no a mé konkrétní zkušenosti (mám cyklus celkem pravidelný, ovulaci mám, problémy ne): 1. den cyklu jsem dojela do Zlína (byl to pátek), změřili mi hormony a udělali ultrazvuk. Vyfasovala jsem rozpis "píchání léků" na papírku a pak tašku plnou léků, no teda jen puregonu a orgalutranu. Hormony prý o.k., ultr. taky a čtyři dny jsem si píchala puregon (teda manžel, byla to sranda, neumíme to... no, nijak to nebolí, ale stejně je to děs...), ve středu jela na kontrolu, a našli kolem 20 folikulů a největší okolo 14 mm, prý vše ok. Dávky Snížil na 150 a 120, a od 5. dne mám píchat orgalutran (zabraňuje předčasné ovulaci). Dnes jsem tam byla potřetí, folíky mají už 16 mm, mám píchat dál menší dávky a v neděli večer mám píchnout pregnyl a v úterý jít na OPU.

No a to je asi ten nejjednodušší a nejkratší protokol, co existuje, myslím...., kdo ví, jak budou vajíčka kvalitní..a co bude dál

A mám rýmu jak trám, tak doufám, že to do úterý přejde, ať jim tam v té narkóze nepřestanu dýchat 🙂

nunca
8. únor 2008

Fiallinko, určitě to vše dopadne skvěle, v úterý budu na Tebe myslet 😉 😉 .

Tedy nevím, jestli je rýma přenosná přes internet 😝 , ale vážně ji mám taky a hroznou 🙄 . Takže jsem taková zdechlinka 😖 .
Tak se řádně vypotˇ, uvař si dobroučký čajíček, nějaké vitamínky a hajdy do pelíšku, atˇ jsi fit a odpočatá na ty svoje embroušky 😅

nunca
8. únor 2008

Ještě k tomu Puregonu, píchá se ve dvou dávkách za den? Tak jsem to četla na těch stránkách (mimochodem díky)?? A po transferu si budeš píchat do svalu Agolutin? V brně jsem si ho totiž po transferu píchala, ale každý CAR to má jinak. Kolik Tě tak zhruba vyšly ty léky? Atˇ mám představu 😨 . Měli jste i ICSI a co další metody (AH, PK) necháte si taky udělat? Uf, vím, tolik otázek, jsem asi otravná, promin 🤐

hanulka3112
8. únor 2008

Fialinko,budu na tebe myslet v úterý.Tak to jsme skoro sousedky já bydlím ve Valmezu v Krhové jinak pocházím z Rožnova 🙂 holky už se nemůžu dočkat té první návštěvy, budete první koho budu informovat 😉

fiallinka
9. únor 2008

nunca: vůbec nejsi otravná, já se taky pořád na všechno všech ptám🙂

ten puregon píchám jen jednou denně do svalu, a kolik jednotek, to ti řekne MUDr., k tomu teď i utrogestan do stehna (ale ne do svalu, jen do špeku). Za léky jsem zaplatila přesně 5000,- Kč, prostě se mne na nic neptali, a nabalili mi balení léků - abych pravdu řekla, tak mi toho dost zbyde a nevím, co s tím, při té ceně je to škoda - je mi divné, že to nedávají podle toho, kolik potřebuješ. Agolutin mám pocit, že se nepíchá, ale to fakt nevím jistě, jen bych řekla, že dávají utrogestan v tabletkách (bu´d polykáš nebo zavádíš do pochvy), tam je stejná účinná látka. A budeme mít ICSI i to ostatní, to ICSI je nezbytné, máme hrozný spermiogram. To ostatní se taky ani neptali, berou to asi automaticky při tom našem výsledku (no, kdybych to nechtěla, asi by mi to nedali, že...)....

nunca
9. únor 2008

Fiallinko, díky za podrobné informace. Tak ten Puregon se píchá do bříška? Jsem z toho zmatená, protože v Unice jsme to tak aplikovali. A taky mám doma ještě spoustu Agolutinu, kterého je škoda (ze stopnutého KETU), má prý stejné účinky jako Utrog. nebo Duphast., no uvidíme, však se na to všechno budeme mít čas ještě zeptat 😉 . A náhodou se Prednison v tbl. nedává, v Brně ho brala každá jako prevenci na přijmutí embroušků?

fiallinka
9. únor 2008

nunca: já myslím, že ti klidně povolí píchat agolutin, ale to uvidíš... no, prednison jsem zatím nedostala, ale budu informovat, co do mne po transferu nacpou 🙂

a jo, píchám do břicha, a ten orgalutran do nohy (ale do břicha by to šlo asi taky...)

v199
autor
9. únor 2008

Ahoj holky, tak já jsem si po transferu nepíchala vůbec nic, jen jsem používala ty vaginální gely.Ještě teď do 13týdne těhu beru utrogestan-aby se mimču u mě líbilo(je to na podporu těhu).Jinak těhotenský test jsem si dělala už 10den po transferu-díl jsem to nevydržela-vyšel pozitivně, jak už jsem psala.Vám všem přeju stejný úspěch-je to nádherný pocit. 😵
Juilet a co ty-jak ti dopadly ty testy?? 😉 😉

fiallinka
9. únor 2008

v199: díky za info, to je dobrá zpráva, už teď toho píchání mám až nad hlavu 😉 ... jo, anopyrin ve Zlíně asi preventivně nedávají, že? Někde jsem to četla...

jo, holky, nevíte, jak by měla být ideálně vysoká sliznice (nejen při ivf, ale obecně...), vím, že nejméně 7,5, ale co je takový ten průměr...

nunca
9. únor 2008

Fiallinko, tak to vím přesně, poněvadž jsem se více než půl roku léčila s nedostatečnou výškou sliznice, v Brně uváděli od 7mm, ale čím vyšší tím vyšší naděje k zahnízdění, kolem 10 je nejideálnější, některá centra uvádějí až od 8mm nahoru, ale lepší je opravdu asi více, aby se měl embroušek do čeho krásně zavrtkat 😉 😉

nunca
9. únor 2008

v199, díky za radu a vysvětlení, Tobě přeju hodně zdravíčka a pohodičky i Tvému mimísku 😅
Jinak asi záleží, jak který CAR má s čím zkušenosti, ale vesměs ten účinek léků je stejný, jenom jde o jinou formu podání, takže se zbytečně nevzrušovat asi, ale poslouchat ty naše lékaře "strážné" 😉 .

v199
autor
9. únor 2008

Holky na ten anopyrin jsem zapomela-po transferu jsem ho brala taky, ale teď nevím přesně jak dlouho

nunca
10. únor 2008

v199, můžu se zeptat na co se ten Anopyrin dává?

nunca
10. únor 2008

Holky, tedˇ jsem najela na stránky o Depo-proveře (kterou mi píchli 29.2. po hysteroskopii jako plánování na tu operaci toho septa dělohy, aby nebyla sliznice vysoká), ale nemám z toho dobrý pocit, píšou tam totiž docela drsný věci např. zabrždění ovulace až na 6 měsíců (hrůza když si pomyslím, že i před tím jsem s ní měla problém, co teprve tedˇ 😒 ) a rozhození celého ms cyklu až 31 měsíců. Tak jsem z toho vynervovaná, kdy budu moci vůbec začít stimulovat??? Pořád jen takové dlouhé čekání, no jo, mám z toho depku ☹ , prostě pořád nějaké problémy. Zkusím si zavolat v pondělí do Zlína a zeptat se nato, vždytˇ bych chtěla, co nejdříve otěhotnět a né ještě podporovat neplodnost. Omlouvám se za ten pesimismus 🤐

nunca
10. únor 2008

Prosím ještě, jestli s tím tady nemá někdo zkušenost, jak reagoval na stimulaci po té injekci a po jaké době ji podstoupil???

nunca
10. únor 2008

Pardon, holky já to spletla, samozřejmě mi injekci píchli už 29.1. 😝

fiallinka
10. únor 2008

v199 - díky za odpověď, mamino 🙂
nunca: ale depo-provera se používá i při léčbě nepr. cyklu, apod... asi je to pěkný dryják, ale snad ti to rozumně vysvětlí, no za zeptání nic nedáš, že... mně tu sliznici naměřil už v pátek 11 mm, mně to teda připadá docela hodně... ale něco jako moc velká sliznice asi snad nehrozí... ten anopyrin je jednak trošku na ředění krve, pokud má někdo ten problém (já ho mám latentní, t.j. nijak se neprojevuje, ale mám v sobě nějaký pošahaný gen, ale prý to nemusím zatím řešit..., a taky to prý obecně jako prevence trošku zlepšuje možnost zahnízdění a právě taky jako prevence nějakých komplikací...)

hanulka3112
11. únor 2008

Ahojky holky moc vás zdravím 😉 🙂

Fialinko, tak co jakpak se cítíš a jak to s tebou vypadá? 🙂 Jedeš už zítra na OPU?Budu na tebe moc myslet ať jde vše jak má a ať se pěkně vyvíjí a jsou silní na ET 😉

v199,moc blahopřeju k mimískovi a ať pěkně roste a je zdravý 🙂 je od tebe moc hezké,že jsi tu za náma zavítala a vnesla nám tu optimismus, vždy když vidím mamču, které se to povedlo, tak mi to zvedne náladu 🙂 a jestli se můžu zeptat, pročpak jsi musela podstupovat IFV, v čem byl u vás problém?Doufám, že se moc nevyptávám 🙂

nunca
11. únor 2008

Fiallinko, samotná Provera se používá na srovnání cyklu (v 17 letech jsem ji brala) a oproti Depo-Prov. nepůsobí jako antik., ale Depo- Provera pozastaví funkci vaječníků min. na 3 měs. a působí jako spolehlivá antik., dnes jsem volala dok. Chovancovi. Říkal, že už se s tím nic nedá dělat, když už ji mám v sobě, stejně prý nemůžu začít stimulovat dříve než 3 měs. po zákroku, ale duben až květen by snad už šel (odeberou hormony před tím, aby zjistili, jestli ještě ta injekce působí). Jen mě zarazilo, že na netu píšou, že je nevhodná podávat u žen s neplodností (asi trvá než se tělo po tom srovná) 🙄 . Tedˇ mi nezbývá než doufat, že se ty mé hormony a vaječníky atd. dají potom rychle dokupy.

V Unice se zase bral preventivně Prednison před transferem, prý aby se oslabila imunita, aby nedošlo k odmítnutí a zničení embroušků naším organismem. Ale věda jde dopředu a nové poznatky ukazují, co je nejlepší, takže se plně oddám a budu poslouchat, atˇ se mimi zadaří.

nunca
11. únor 2008

Fallinko, zítra budu samo držet všechny prstíky a pěsti, hlavně atˇ se embyjka krásně vyvíjí dále, ale s takovou úrodou to určitě dopadne skvěle a bude i plný mražáček 😉 😉
Taky se už moc těším, ale jsou přede mnou ještě více jak 3 měs., které se budou děsně táhnout, ale musím vydržet 😝 , aspon budu řádně připravená tady od vás a vašich zkušeností 😉

fiallinka
11. únor 2008

nunca: díky, budu to potřebovat... o tom prednisonu jsem vlastně taky slyšela, ale teď ho nemám - no, asi jim musím věřit, podle toho, co píšou na stránkách, mají jednu z nejvyšších úspěšností v republice...

nunca
11. únor 2008

Fiallinko, všechno dobře dopadne, uvidíš a za nedlouho nám tady budeš zvěstovat radostnou zprávu 😉 😉 .
Já jim věřím, takže určitě se zadaří a budeš maminkou 😉

Stejně, je nás tady nějak málo (ne, že byste mi holky nestačily 😝 , aspon v tom nemám takový zmatek), ale doufám, že se najde potom někdo, kdo bude začínet zhruba jako já, ono to jde všechno mnohem lépe snášet.
A taky by to chtělo nějakou pozitivní zprávičku.....asi to tedˇ čeká na Tebe Fiallinko, co??? 😉 😀

hanulka3112
11. únor 2008

Nunco ty tři měsíce utečou jako voda uvidíš, i když to čekání je nekonečné.Já čekám na toho 20tého a připadá mi to jako věčnost 😒 , tak snad to pak pujde rychle, ale třeba, než se mi to všechno vyřídí tak to potrvá a nakonec budem stimulovat spolu 🙂 uvidíme,20tého tě budu informovat, jak to se mnou vypadá a za jak dlouho se do toho můžu pustit 😉

nunca
11. únor 2008

Hanulko, díky moc za podporu, to by bylo fajn (pro mě), ale vím, že každá z nás už chce co nejdříve houpat v náručí toho svého prcka, hold si některé musíme déle počkat (my už skoro 4 roky) a tak Ti přeju samozřejmě, co nejčasnější stimulaci a těhu, vždytˇ jsi taky dost čekala. Ale tedˇ už to půjde rychle uvidíš, přeju Ti, atˇ je vše toho 20. v pořádku a můžeš postupně referovat jako Fiallinka 😉 😉 😉 😉

fiallinka
11. únor 2008

holky, tak já doufám, že jsou na mne nařadě ty dobré zprávy, ale přesto, když se nezadaří, tak jdu do 2. kola s váma 🙂

nunca
12. únor 2008

Fiallinko, díky, to je jasný, ale vyjde to 😉 😉 !!!! Myslím na Tebe a držím pěstičky 😉 😉

lentillkaa
12. únor 2008

ahooj holky...chodím se sem na vás dívat - taky navštěvuju CRM Zlín (ze začátku jsem sem hodně přispívala, ale pak byl nějaký neúspěch a hodně mě to hodilo zpátky...) do Zlína jezdíme na IUI a příští měsíc jsme měli naplánováno IVF. No....a včera jsem byla na krvi - hcg 500 a 2 těhu testíky pozitivní. výška sliznice 16 mm a v pondělí jdu na kontrolu jestli bude vidět váček 🙂 mám strašný strach 😠

juliet
12. únor 2008

ahojky 🙂 mě nefunguje PC, tak jsem tady dlouho nebyla, omlouvám se, že neodpovídám 😔
v199, byla jsem na poliklinice, 4. patro - Prediko na krev a pak na ultrazvuk a oba mimísci jsou v pořádku, 6 cm velicí. Jmenuje se to NT screening, mělo by to být přesnější než tripple testy a určit možnost výskyty DAwnova syndromu. Takže mě to vyšlo dobře. Na tripple testy jdu začátkem března a pak koncem - ve 20 tt znovu pojedu do toho Predika na velký ultrazvuk a tam už by měli definitivně říct, jestli je vše OK. Ten screening mě uklidnil, vím, že to není na 100% ale i tak jsem ráda, že to vyšlo dobře. Jinak mi bylo až do včera pořád zle, denně jsem zvracela, teď už to je lepší (klepu to 🙂 ). A jak ty, jak je ti? Hoď si do pasu termín porodu ať vidím, jak to máš s týdny (ale my jsem vlastně stejně, že? rozdíl nějaké 2 dny)

Po ET jsem taky nic nepíchala, brala jsem Prednison, Anopyrin (oba asi 3 týdny) a až do 13 tt jsem si zaváděla Crinone gel.

Lentilko, držím palečky, aby to bylo v pořádku a prská těhu bacily pro všechny ostatní 🙂 🙂 🙂

fiallinka
12. únor 2008

Lentilka: to je nádhera, gratuluju 🙂, a držím palečky, ale to bude určitě v pohodě, hcg je vysoké a srdíčko určitě uslyšíš
a já hlásím holky 14 odebraných vajuch, nebyla to žádná hrůza, po narkóze se mi vůbec nechce spát a mám teď brát utrogestan a zítra volat, kolik se oplodnilo - tak ještě na ty naše ˇbuňky myslete, ať se tam krásně vyvíjí 🙂

lentillkaa
12. únor 2008

fialinka: děkuju 😉 Pobolívá mě břicho ale...
14 vajíček je paráda, to bude i na mražáčky, ale ty nebudou potřeba 😎