CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

tirtir
24. čer 2010

fial ano jen jedno, ale prodělávám zároveň syndrom mizejícího dvojčátka,,,,,proto pořád krvácím a špinim

marietea
24. čer 2010

Ahojky, dekuji za odpovedi. Tak jsem doma po hysteroskopii. Docela to slo, akorat trochu spinim a boli me trochu bricho, ale nic hroznyho. Az na to cestovani. Jezdime z Brna, tak to je trosku narocnejsi. Ale moc se mi tam libi, urcite je to zmena. Rendas vis, o cem mluvim. Z Obilnaku do Zlina je velka zmena a nejen v prostredi 🙂

Dneska jsem z hysterky zpravu dostala, tak uvidim, jak to pujde dal. Mam si volat po vysledcich, co zacnene. Uz se tesim 🙂 Rendas jezdis taky z Brna? Jak dlouho chodis do Zlina?

Jo, jeste se chtela zeptat na tu schvalovani IVF u pojistovny. To je pro me novinka. Na Obilnaku jsme nic takoveho nedelali. Vyridili si to sami. Co se tady pro to musi udelat? Sestricka se mne taky ptala, zda uz mam u nich IVF pojistovnou schvaleno. Kdyz jsem pojistena, tak mam na tri a pul IVF narok, tak proc schvalovat?

rendas
24. čer 2010

@tirtir ahoooj,jsou to nervy ale neboooj všechno bude v pořádku 😉

Fialinko tobě už to taky pěkně utíká 🙂

@marietea ty už máš i po hysterce,tak to šlo rychle 😉 😉 jojo jak píšeš změna veliká...nejsem z Brna,když jsem tam jezdila měla jsem to přes 100 km,ted do zlína o polovinu méně 😉 už tam jezdím 3 roky,ale stále doufám že mi tady pomůžou 😔
pojištovna musí schvalovat,ale ty pro to nemusíš dělat nic!!!vyřizují oni 😉 trošku jsem tě možná zmátla jak sem píšu o pojištovně,ale já jsem jen chtěla urychlit to schválení,tak proto jsem si tam volala 😉 ale možná to stejně k ničemu nebylo 😖

marietea
24. čer 2010

Jo diky za odpoved. Malinko me to zmatlo a taky jak to rikala sestricka, ze jestli uz to mam schvaleny, protoze toto jsme na Obilnaku neresili 🙂 Jo, bylo to rychly. Minuly tyden prvni konzultace, dneska uz hysterka a nasledovat bude IVF, tak uvidime, jestli zacneme uz pristi cyklus. Akorat to dojizdeni je slozitejsi, my to mame ted jakych 120 km, coz je tedy narocne, ale rozhodne to za to stoji. Pro nadeji na mimi clovek podstoupi vsechno.

A Rendas, co vsechno uz mas za sebou, kdyz pises, ze jsi ve Zline jiz 3 roky? Ja byla na Obilnaku dva a tam dve IVF, laparky a vse zatim neuspesne.

rendas
24. čer 2010

@marietea jojo to dojíždění je šílený,a že jste zvolili zlín??v brně je víc center(ale asi cenově jinde?)
v brně jsem byla asi dva roky a tam jen 4 inseminace a ve zlíně laparka,jedna inseminace,2 IVF,2 nativ při posledním nativu biochemické těhu ☹ tak ted jsem chtěla zkusit aspoň IUI nebo IFI

fiallinka
25. čer 2010

@marietea oni to taky vyřizují sami, jen ti o tom řeknou 🙂... a jinak doufám, že změna centra pomůže - ono se to nezdá, ale prostě někdy to samo o sobě může být úspěšné... i když divím se, že jste třeba v Brně nezkusili Repromedu nebo Reprofit, ti jsou cenově i postupy blízko Zlínu... i Rumpík tam někde dojíždí ..

monas007
25. čer 2010

@rendas tak co dorazila ? myslím mrška 😀 😀 a vlastně i žádost 😎 😎

monas007
25. čer 2010

@rendas joooo a to IFI se mi taky líbí, za nás to ještě nebylo 🙂 🙂 ale jestli půjdeme ještě pro sestřičku ... 😀 😀

rendas
25. čer 2010

@monas007 jojo mrška i žádost dorazila,tak jsem valila na kopec,a opět zrada 😢 mám cystu,takže konat se nic nebude 😢 mám počkat do dalších měsíčků,pak tam dojet druhý den měsíčků a pokud cysta neodejde sama tak do celkové narkozy na odsátí ☹ holky byla jste na tom některá????chjo to je furt něco a ještě jsem mudr říkala že při mojí smůle bude mít v tom období dovolenou a ona že bude 😢
Monas IFI zní dobře a to víš že si půjdete pro ségru 😀
dívala jsem se jak to na kopci pořád vylepšují 🙂

monas007
25. čer 2010

@rendas to si děláš srandu 😉 😉 to je fakt pořád něco !! a neboj cysta ti určitě zmizí i sama 🙂 🙂 i když v tvém případě ... 😀 😀

rendas
25. čer 2010

@monas007 no šak právě 😀 😀

aja8
25. čer 2010

Ahojky holky zdravím vás..
Rendas, tak to je smůla..ale uvidíš, příště už tam cysta nebude..já jak jsem byla na ICSI, tak jsem měla u vaječníku taky nějakou cystu a při odběru vajíček, jak jsem byla v narkóze mi ji dr. chtěla odsát, ale stejně se jí to nepodařilo..

monas007
25. čer 2010

@rendas to je fakt škoda, že je tam ta cysta 😠 😠 to zas bude dlouhé čekání než dorazí ta další ...ale zkuste na to vlítnout a třeba se vám zadaří i normálně, když je tělo tak rozjeté 😀 😀

marietea
25. čer 2010

Me se po stimulaci udelala cysta a tak pri odberu vajicek mi to rovnou odsali, pry to v pohode, ale muze ti klidne zmiznout i sama. Je to smula.

Jinak jsme se rozhodli pro Zlin, protoze se nam tam libi pristup a navic, ja mam problem vydolovat nejaka vajicka, takze k ET u mne jeste nikdy nedoslo, takze kdyz to nezabere na potreti a nebude nic transferovat, tak jdeme do darovanych a ve Zline docela ruci za to, ze neco k transferu bude, jinak nic neplatis, coz je super. To jinde v centrech nemaji. Jinak jsme premysleli o Reprofitu. Reprofit a Zlin ma vlastne jeden vlastnik, tak proto tam Rumpik jezdi, ale tam neberou moji pojistovnu a kvuli tomu se mi zatim nechce pojistovna menit. Nevim ale, jak dlouho to dojizdeni vydrzime 🙂

fiallinka
26. čer 2010

@marietea doufám, že bude stačit vydržet jeden pokus, a pak to vyjde 🙂

ivus16
27. čer 2010

Já měla taky cystu a když mě asi za měsíc mudr vyšetřovala tak najednou byla pryč. V ten den to byla alespoň jedna dobrá zpráva. A minulý týden mě taky dělala ultrazvuk a nic tam nebylo, ale uvidíme co na laparce ufff.

richt
30. čer 2010

Ahojky holky, tak jsem si vás tu pročítala.Včera jsem byla v Olomouci. Cysta mi zmizla asi po té antikoncepci a krev mi vyšla celkem v pořádku. Po prvé jsem měla zvýšený hormon FSH 15,5 a teď byl jen 3,5. Ale prozměnu mám snížený progesteron,ale to prý se dá upravit. Tak aspoň něco pozitivního. Sice mi řekl, že jsou tam malé částečky endometriozi a na tu mi dal DUPHASTON tak uvidíme. Jinak se máme snažit pěkně doma a když sse to nepovede tak IUI.
Celkem mě potěšil.

tirtir
30. čer 2010

Ahoj richt tak to jsou dobré zprávičky -----budu Vám držet všechny palečky co mám.

Ahoj ostatní mi jsme byly včera na tom Prediku a plaváček je zdraví--nosní kůstka přítomna a šíjové projasnění bylo 1,5.
V tu chvíly mi spadl kámen ze srdce.
Jen mě zamrzelo, že nás pan primář rychle poměřil a bylo. Šlo to moc rychle, ale hlavně že to dopadlo na výbornou.
Holky všem Vám držím palečky.

A ještě bych se chtěla zeptat kdy se chodí k zubařovi když už jsi těhulka???
Už jsme 12tt a myslím, že je čas se objednat.
Mužete mi napsat co a jak. Mě mudr. zatím nic neřekla

monas007
30. čer 2010

@richt tak to je super a třeba se opravdu zadaří přirozenou cestou 🙂 tělo si s náma občas hezky pohrává 😀
@tirtir hlavně, že je všechno v pořádku ! mně vyšla kontrola u zubaře, když jsem byla 7.den po ET 😀 a bylo vše v pořádku a pak jsem se objednávala, abych si zajistila razítko do průkazky a to jsem nahlásila, že jsem těhu a objednala mě až 8. týdnů před plánovaným porodem 🙂 ale bylo to tak lepší. pokud jsi byla teď někdy na pravidelné prohlídce, tak je to lepší až ke konci těhu, to se ti ještě zoubky "zkazí" až si bude prcek brát to co potřebuje 😀 u nás to bylo naštěstí v pořádku, jen minimum zubního kamínku na jednom zoubku 😀

tirtir
30. čer 2010

mon děkuji --u zabáka jsem nebyla rok tak se tam budu muset objednat. raději dvakrát něž jednou trpět.

monas007
30. čer 2010

@tirtir tak to já chodím pravidelně 😀 😀 i když nerada !! určitě si zajdi i teď, aspoň pak budeš mít klídek 😉 🙂

a kdepak je pajka00 ? 🙂 🙂

fiallinka
30. čer 2010

@tirtir objednej se radši brzo, ono se někdy chodí i 2x za těhu, ty zuby se přece jen můžou víc kazit 🙂

ivus16
30. čer 2010

richt: ráda bych se dozvěděla jakým zázrakem se ti tak upravilo to FSH, taky bych to brala, já ho měla vždy přes 17? Jinak všechny další hormony v pořádku, mají v Olomouci nějaké jiné metody než ve Zlíně? Díky

richt
30. čer 2010

ivus16, nevím jakým zázrakem to bylo, ale v Olomouci mi vzali krev 3 dc a ve Zlíně 1dc. Prý to mohlo být tím, ale jinak vážně netuším. Žádné léky jsem nebrala jen jsem pila kotvičník holky psali, že to pomáhá tak i tím to mohlo být.

tirtir
2. črc 2010

Ahoj holky, prosím o radu v nedělu končíme 12tt a pořád beru Utrogestan.
Vysadili jste ho ze dne na den nebo postupně.
Já ho vysazovat asi hned nebudu a udělám to postupně co vi na to?
Volala jsem si na kopec jak s tím a tam mi řekli že je to jedno, ale mě se to nezdá, tak jsem se zeptala co se stane když ho dubu vysazovat průběžně a oni, že se nic nestane.
Jak jste na tom byly vy???

fiallinka
2. črc 2010

@tirtir vysadilo jsem ho naráz a ani jsem nad tím moc nepřemýšlela... v tomhle týdnu už by měla plně fungova placenta a utrouš není potřeba...

jinak u nás vyšly opravdu hrozné výsledky triple testů na Downa, takže asi jdeme na amnio, ani to asi nemá cenu rozepisovat ☹

tirtir
2. črc 2010

fial dík za odpověď.

a ty výsledky mě mrzí, ale věř že to bude dobrý--- musí

ivus16
2. črc 2010

@richt jj taky jsem to slyšela, že pomáhá, mám ho doma ve skříňce , ale vařila jsem ho tak 2x, no, ale když říkáš, že to bude asi tím tak si ho taky naordinuju a uvidím.
Jinak v neděli jsem byla v kině na Mammas a Pappas, kdo se na to z vás chystá, tak ani nechoďte, skoro celé kino jsem měla slzy v očích smutné ☹ . Zdravím všechny čus.

richt
2. črc 2010

ivus16, každopádně za zkoušku to stojí. Já ho taky nepila moc pravidelně, ale dva sáčky padly. Za zkoušku nic nedáš.

danielapro
6. črc 2010

Ahojte holky.
Chtěla bych se zeptat jak jste byli spokojená v CRM Zlín? V září jdu na první konzultaci a nevím ani co mě čeká. Už je to rok co se snažíme o mimi a nejde to.... ☹ Prosím podělte se o dojmy a zkuste mě informovat. děkuji.