CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

evatk
30. srp 2010

@ruda já jsem si tam volala a bylo mi řečeno, že se platí zpětně, měli by ti dát avízo, a že je bez tvého vědomí nemůžou zrušit

fiallinka
30. srp 2010

@ruda oni nám poslali zhruba za rok a potom cca za dva od zamražení papíry, kde jim napíšeš, co s nimi mají dělat - a případně jim pošleš prachy, takže fakt neboj - navíc tam píšou, že i když se nevyjádříš, tak je zničí až za dva roky, mám pocit 🙂

ruda
31. srp 2010

ufff, tak to jste mě teda uklidnily, mě to přišlo kruté, ale holky na jiné diskuzi, kam chodím psaly, že v některých centrech, jak nezaplatíš, tak je zničí, to je mazec co? ale hledala jsem v papírech a nikde na to neupozorňovali, tak snad něco pošlou, rok to byl v květnu... a jak dlouho se dají držet nevíte? ZAtím o druhém nepřemýšlím, ale co kdyby, budeme jen starší a asi to půjde hůř a hůř a máme jich 12, tak to by pak mohlo něco vyjít, kdyby...

monas007
31. srp 2010

@ruda kdyžtak si ještě brnkni do centra, nebo napiš dotaz přes jejich stránky 😉 🙂 já když něco potřebovala, tak se mi přes e-mail ozvali ještě ten den 🙂 🙂 tak doufám, že ve Zlíně nejsou tak krutí 😠 😠

ruda
31. srp 2010

díky mončo 🙂

fiallinka
31. srp 2010

@ruda já bych řekla, že cca 5 let je to bez problémů... a jinak nám ty papíry poslali přesně za rok, ale fakt neboj, oni je nezničí... i když pro klid zavolej, proč ne 🙂

ruda
31. srp 2010

napsala jsem mail..asi neměli čas přes dovolené... snad.

monas007
2. zář 2010

@ruda tak co, už se ozvali 😉 😉 asi toho měli přes léto hodně, vždyť i holky psaly, že je tam vždycky jen jeden doktor a v kancelářích to asi taky nebylo plně obsazeno. všichni si užívají dovolené 🙂 🙂 a než se dostanou k písmenu N 😀 😀 ale sestřičku pro Rudíka ti tam určitě nechají ...

ruda
7. zář 2010

😒 no snasd, ne že bych uvažovala o druhém, ale co když... neozvali se

evatk
7. zář 2010

@ruda já jsem psala přes ten jejich formulář na webovkách a ozvali se hned druhý den...

ruda
8. zář 2010

no taky jsem psala přes webovky... tak nevím.. dnes byl Rumpík v dobrém ránu, ale zapla jsem to a končilo to...

ivus16
8. zář 2010

ahojte tak mě brzy čeká stimulace, teď jsem měla trochu zánět, myslíte, že to půjde i přes to, ale už to není tak hrozné.Mrchu mám dostat až příští pátek, doufám , že to vyjde bo mám v pátek dovču tak bych si tam zrovna zajela.Jo a chtěla jsem se zeptat, jak dlouho se stimuluje na IVF a jak dlouho jsou vajíčka na kultivaci. Jak dlouhá doba bude než mě je tam transportují.Jo a chodila jste některá při stimulaci normálně do práce nebo je lepší zůstat doma i při stimulaci. Já se chystám zůstat doma až po transféru tak děkuju za odpověď mějte se všechny

fiallinka
8. zář 2010

@ruda já jsem jim psala kdysi dotaz emailem a neodpověděli mi nikdy 🙂

@ivus16 pokud máš krátký protokol, tak stimulace trvá cca 11 - 13 dní, ten poslední den jdeš potom na odběr vajíček (manžel zároveň dá spermie) a pak záleží na tom, kolik jich bude, ale většinou je transfer 2 - 5. den po odběru (u mně pokaždé 3. den, to je takový standard při průměrném počtu embryí)... no a to je vše, pak už jen čekáš na dvě čárky...

Podle mne nemá cenu až do odběru mít neschopenku - prvních pár dní necítíš skoro nic, pak tě jen trošku pobolívá a tlačí břicho, ale dá se to zvládnout... v den odběru je ale dobré doma ležet, to jsi po narkóze a unavená.... no a pak po tom transferu si asi většina lidí neschopenku bere, ale záleží na tobě a na druhu práce, často to ani není nutné 🙂

ruda
8. zář 2010

hm, tak budu muset zavolat, bojím se, že budu zklamaná...

monas007
9. zář 2010

@ruda tak to je divné, že se ti nikdo neozval 😠 😠 mně odepsali vždy do druhého dne 😉 😉 zklamaná určitě nebudeš, sestřička pro Rudíka je pořád v mrazáčku 😀 😀

ruda
9. zář 2010

uvidíme, díky..

fiallinka
9. zář 2010

@ruda dyť ti říkám, že v těch papírech psali, že i pokud by ses jim neozvala na jejich výzvu, že chceš mražení prodloužit, tak je vyhodí až za dva roky, fakt 🙂

ivus16
9. zář 2010

Zdravím, tak mrcha se dostavila už dnes a to jsem ji čekala až příští týden, uplně mě to rozhodilo. Volal jsem na kopec či tam mám už schválenou tu žádost od pojišťovny a už ji tam mám. Právě teď s manželem řešíme, jestli jít do stimulace už tento měsíc nebo to necháme na příští mrchu. Necítím se být na to nějak připravená tak nevím 😒.Ještě ke všemu jsem měla teď trochu ten zánět tak aby to na to nemělo nějaký vliv.Jsem tam na zítřek objednaná tak vám zítra napíšu jak jsem se rozhodla. Čus všichni.

monas007
10. zář 2010

@ivus16 mrška si dělá pořád co chce a dorazí vždycky, když ji nejmín očekáváme 😀 😀 záleží na tobě, ale pokud se necítíš jít tento měsíc do stimulky tak to raději odlož. jenže člověka pak bude hlodat, že třeba tento měsíc to mohlo vyjít ... 😉 😉
@fiallinka a jakpak se po tom všem cítíš ty ?
@ruda a ty nezoufej, taky bych nad tím asi pořád přemýšlela, ale určitě ti musí dát nejdřív nějakou výzvu 😉 😉 a fiallinka ti určo radí dobře, taky měli přece sněhuláčky 🙂 🙂

monas007
10. zář 2010

jinak my jsme byli v pondělí na kontrole přesně ve 4 měsících a máme krásných 6450 g 63,5 cm 😀 😀 i po těch problémech s abscesem pořád kojím naplno, i když musím spíš odstříkávat a pak dávat ve flaštičce. ale i tak chodí Martínek k prsu, ale to mu nestačí a stejně jsem vždycky musela ohřívat to odstříkané 😠 😠 ale našli jsme si to co nám vyhovuje a jsme spokojeni 😉 😉 jednu dobu jsem se ani nikam nedostala, protože jsem kojila z obou prsů, odstříkala, musela chladit, dokrmit mimíska a pak to bylo většinou nanovo. uvidíme jak dlouho to ještě zvládneme ... dám vám sem i fotečku jací jsme to chlapáci 😀 😀 ta s gryndošem se nám fakt povedla 🙂 🙂

fiallinka
10. zář 2010

@ivus16 tak se rozhodni dobře 🙂...na druhou stranu ono možná nikdy nebudeš mít pocit, že jsi úplně připravená 🙂

@monas007 máš už velkého chlapa 🙂... no jinak já se cítím fakt dobře, oproti minulému těhotenství s dvojčaty se to fyzicky nedá ani srovnat... no a psychicky.... to co bylo, se snažím moc neřešit, ale nevím, jak vydržím 3 měsíce do porodu, mám strach.

evatk
10. zář 2010

@ivus16 já jsem před úspěšným IVF měla pocit, že je to stejně na nic, že to stejně nevyjde a jaké to zas pak bude trápení a ejhle! nebýt toho, že mi byla už 3 měsíce předem blokována menzes kvůli endometrioze, asi bych to i odložila... no a vidíš, máme elišku

ejviska
10. zář 2010

Ahoj, muzu vam sem vstoupit? 🙂 Chci se zeptata, jak dlouho se lezi po ET primo tam? ( 15.min? hodimu? jak kdo chce? 😀 ) Dekuju. Chystame se v rijnu

fiallinka
10. zář 2010

@ejviska kolem hoďky 🙂

monas007
10. zář 2010

@fiallinka jj, je to už pořádné chlapisko a žádné mimino 😀 😀 je opravdu zlatíčko 🙂 🙂
@ejviska já ležela taky s nožkama nahoru hodinku 🙂 🙂

ruda
10. zář 2010

fialko, díky, já to nikde nenašla

ejviska
10. zář 2010

@monas007
@fiallinka
Dekuju. To abych si vzala cteni 🙂

monas007
10. zář 2010

@ejviska nějaké časopisy byly i na pokoji 🙂 ale my si spíš vykládaly s holkama co jsme tam ležely, ale některé nemusí mít náladu na vykládání, to jsem poznala při IUI, tak čtení je super 🙂 já do toho ještě esemeskovala s manželem 😀 😀 ten mi psal, že to musí vyjít a ono to fakt vyšlo a vidíš co máme za nádherný poklad 😉 😉

fiallinka
10. zář 2010

@ejviska já jsem to vždycky prokecala s holkama, sice jsem je trošku musela rozkecat já, ale i tak to bylo příjemné 🙂

ještě počítej s tím, že po OPU tam budeš tak ty dvě hoďky, ale to se ti zas trošku bude motat palice po narkóze, takže taky to moc na čtení není 🙂

ejviska
10. zář 2010

@fiallinka
Na OPU me bude muset zavest tatka asi, jezis, tak to ho budu muset poslat do mesta. On tak nema rad spitaly. A to se dela rano nebo cely den? Myslim OPU.
Na ET chci jet autem sama. 🙂