CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fiallinka
5. lis 2010

@ivus16 no u nás je to tak, že v prvním trimestru ti krev vezme tvůj doktor na všechno možné (infekce, kr. skupina, apod.) a zároveŃ mi vzali krev, kterou poslali do Predika - pokud tvůj doktor takhle s Predikem nespolupracuje, tak ti asi vezme on na "svoje" vyšetření a pak v Prediku zvlášť...

paja1
6. lis 2010

@sarri Mužu se zeptat jestli jsi si dělala doma testíky a jak vyšli?

ruda
6. lis 2010

@ivus16 😀 a už si změň nick, už se nesnažíš, jsi těhulééé

ruda
6. lis 2010

mám nové fotečky v albíčku, kdyby chtěl někdo kouknout, jak jsou ve Zlíně šikovní

h.jitka
7. lis 2010

@ruda teda řeknu ti, jestli mu ty oči zůstanou, tak budete už brzo odhánět davy děvčat od dveří. 😀 Je vážně moc krásný.

ruda
7. lis 2010

@h.jitka jééé, díky moc, jeho oči už byly nesčetněkrát pochváleny...jsem za něj šťastná, jak říkávám..dítě "za všechny prachy" nebo naše !drahé "dítě".. prostě o to víc si ho užíváme, že cesta k němu byla tzrnitá, proto vás všechny chci povzbudit a ukázat, že TO STOJÍ ZA TO !!!!!!!

paja1
7. lis 2010

@ruda Myslím,že to tu všechny potřebujem.Děkujem.Je fakt jak panenka,Moc pěkný klučina. 😎

pitrisek26
8. lis 2010

ahoj holky mám na vás dotaz, loni jsme byli na spg s výsledkem 1* v klasické laboratoři, teď jsme byli podruhé ve CRM a vyšly na prd, 39% pohyblivých, 15% dopředu, morfologie 13% dobrých .. takže hrůza
myslíte, že se to mohlo fakt tak změnit? Nemůžeme tomu uvěřit, pokud je toto pravda, tak jsme se dva roky snažili a je jasné, že to vyjít nemohlo ☹

ivus16
8. lis 2010

Ahojte, tak jsem se dnes objednala na tu genetiku do Predika, jedeme tam až 3.12. Týden před tím jdu na vstupní těhotenskou kontrolu takže dostanu průkazku. Doufám, že se do té doby nic nestane a všechno bude tak jak má být. Tento týden ve čtvrtek budu končit 9tt, takže to vychází až na ten 12tt.Jinak poraďte mi jak si mám změnit, ze snaží se na těhotná, nemůžu na to přijít díky papa

ruda
8. lis 2010

@pitrisek26 SPG se mění co tři měsíce, taky jsme to tak měli, poprvé jen na vitamíny a zrovna při IVF nejhorší jen deset milionů a morfologie 10 takže ...a koukej na RUDLU, ale asi bude lepší jít do ICSI, na to nedám dopustit a nakonec máme 12 ještě u ledíku
@ivus16 klikni na svůj profil, tam to najdeš 😎

paja1
8. lis 2010

@ivus16 Mužu se tě zeptat jestli jsi testovala než jsi šla prvně na K.O?a který den?díky

fiallinka
8. lis 2010

@pitrisek26 no, měnit se to může rapidně, to určitě jo, ale my jsme taky měli mnohem lepší výsledky u nás než v CAR - nejdřív mi to bylo podezřelé, ale ono je asi dost rozdíl v hodnotící metodě a přece jen se mi nezdá, že by to tam falšovali..., spíš jsou hodně přesní a kritičtí, řekla bych... ten spermiogram od nás byl jen takový "obecný", rychlý pohyb tam nebyl hodnocený vůbec, dohromady to bylo 110%.....

ale teda nevěš hlavu, protože ty výsledky nejsou vůbec až tak hrozné a jak vidíš, můžou se zlepšit...

ivus16
8. lis 2010

@paja1 já jsem testovala tak asi 10-12den po ET. Dělala jsem to navečer a ještě s prošlým testem takže se mě nic neukázalo, ještě ke všemu jsem začala trochu špinit. Ale až jsem už věděla po kontrole, že jsem v tom zkusila jsem doma další z mých prošlých testů a tam už se to ukázalo, ale to bylo už asi 18den po ET.Lepší je zkoušet ráno. Někomu se // ukážou dřív a někomu pozdějc, nejlepší ale je stejně krevní test.

paja1
8. lis 2010

@ivus16 Je to hrozné-tonoucí se stébla chytá.Já už nevěřím ničemu,ale prostě jsem doufala,že z těch 4 se aspon jedno chytne.A to jsem jim dělala pomyšlení.Pouštěla koledy-né pořád.A už jsem pekla i perníčky at se nestresuji a navodím si náladičku.Je to hrozné-poslechnout si ten ortel.Já už nevím která z děvčat mi psala,že jsi taky podle moče to měla až později.Ale ted už je to fuk.Díky a měj se. 😉

paja1
9. lis 2010

takže jsem po K.O. a krev negativní.Nic.Bohužel skoušíme dál.Hned nabíhám novou léčbu takže uvidíme.

ivus16
9. lis 2010

@paja1 tak to mě mrzí, uvidíš, že to všechno dobře dopadne, já se taky každý den modlím, aby se nic nestalo a čekám jen až půjdu k Dr a ten mě řekne, že je vše v pořádku, ale to si ještě počkám až 26.11. ach jo. Tak se drž a přeju hodně štěstí 😉

fiallinka
9. lis 2010

@paja1 to je mi moc líto... a co dál, ivf podruhé?

@ivus16 jé, konečně týden v profilu... to to letí...

lukr
9. lis 2010

@paja1 Taky mně to mrzí,vím jaké je to zklamání,ale neboj ono to příště vyjde,musí 😀
@fiallinka Tobě to letí nejrychleji 😀 😀

paja1
9. lis 2010

Holky moje zlaté,dnes jsem vysadila všechny léky.do 2-3- dnů bych měla dostat mrchu.A od prvního dne začínám s další stimulací takže transférek koncem listopadu.Jinak my jsme vlastně byli po 10.a platili těch moc penízek,a ty se sami netisknou.stalo nás to ted ten poslední pokus 82tis.Nyní jsem domluvená s panem doktorem na darovaná embryjka.Budou sice rozmrazená ,ale cenově 4x levnější a možnost více pokusů.Jsem říkala skusíme ještě ze 2x a pak dosti.Mám Katušku.Jinak to mám domluvené ,vám všem fandím a budu za váma chodit držet pěsti a pak zase vy mně.Jediné co mě těší tak předemnou doktor volal na embryologii a domlouval, at mi tam jedny zarezervují a že když jsem byla tolikrát tak jestli by tam byli zamražené blastocysty-5 denní.A tak jo mají tam jen málo , ale nechají mi je.Tak přístup velmi lidský.Držte se- 🙂

hanysek.hanysek
24. lis 2010

Ahoj holky, prosím mohly byste mi poradit? Poslední měsíčky jsem měla 6.11.2010 a již tak 3dny mám bolesti podbřišku, jako bych měla každou vteřinu dostat menstruaci. Chtěla bych se zeptat, zda je možné být v půlce cyklu těhotná a já bych o tom věděla. Stejné příčiny a bolesti jsem měla minulý rok a nyní mám 9ti měsíčního syna. Jsou to stejné bolesti jako tehdy u syna. Ale dnes jsem byla u lékaře a byla jsem na rentgenu- dělali mi rentgen krku a páteře. Na rentgenu jsem podepsala, že těhotná nejsem. Ale mám nějaký zmatek v hlavě a nedá mi to na to nemyslet. I kdybych byla těhotná- znamenalo by to asi jen pár dnů- bylo by možné poškození "plodu" z dnešního rentgenu? Vím, kdy se dá zjistit těhotenství, ale zarážející je, že mám stejné bolesti a v téměř v tu samou dobu jako u syna. Budu moc ráda, když se vyjádříte k mému dotazu, odpovíte- budu čekat na odpověď :o)

fiallinka
24. lis 2010

@hanysek.hanysek nejsem žádný odborník, těhotenství nikdy není vyloučené 🙂, ale stejně tak ti každý řekne, že pokud by rentgen něčemu ublížil, tak tělo si poradí v tak časné fázi těhu samo... většinou tak hodně brzo ani rentgen, alkohol, apod., ničemu moc nevadí... neboj 🙂

A já hlásím, že zítra nastupuju do nemocnice a v pátek císař, držte prosím palce 🙂.

ivus16
25. lis 2010

@fiallinka tak ať to všechno dobře dopadne.
Já jdu zítra na prohlídku na gyndu, pokud bude vše o.k. tak mě konečně vystaví těhotenskou knížku. Strašně se bojím, ale doufám,že to bude všechno v pořádku.Někdy mě trochu pobolívá v podbřišku, ale asi mě mimišo roste, už by mělo mít cca 5cm.Už mě ani nějak není blbě, i když ani před tím jsem nikdy nezvracela. No tak uvidím co mě zítra řekne.Pak napíšu, mějte se všechny fajn . 🙂

pavlina86
25. lis 2010

Ahojky holky, chci se zeptat a manželem chceme jít do Zlína.A mám z toho celkem strach, manželův spermiogram vyšel blbě tak nás poslali do centra! ☹Prý musíme jít na umělé. Jo a jak to tam mají s genetickými testy, ty si platíme sami?? Děkuju za odpověď.

pavlina86
25. lis 2010

Jinak móóc gratuluju těhulkám!!! Holky držte se a dávejte na sebe pozor!! Jen tiše závidím!! My jsme na úplném začátku, tak mám celkem strach, ale vám to móc přeju!! 😉

ivus16
26. lis 2010

@pavlina86 ahoj, vůbec se ničeho nebojte, podstoupíte různá vyšetření. Manželovi dají nějaké vitamíny na zlepšení spermiogramu, na genetiku vás pošlou na Prediko, my jsme neplatili za toto vyšetření ani kačku. Pak vám nabídnou možnosti oplodnění. Sice od první konzultace do umělého to bude trvat cca 2 měsíce. Jen na výsledky z krve jsme čekali myslím 4 týdny pak se zpozdíte tou genetikou, tam to taky dlouho trvá, ale chce to trochu trpělivost.
My jsme měli první konzultaci 15.1.2010 no a dnes už jsem skoro na konci 3 měsíce těhu 😀 . Jsem za to moc ráda a dnes jsem dostala těhotenský průkaz 😉 .Takže hlavu vzhůru a hurá do toho. 😀

pavlina86
26. lis 2010

@ivus16 děkuju Ti, jsem z toho celá nějaká rozhozená! ☹ A mám hrůzu z neúspěchu, ale snad to dobře dopadne. 🙂 Co všechno si platíme sami? Finančně jsme na to snad trošku připraveni, ale jen tak orientačně jestli můžu vědět děkuju!

pavlina86
26. lis 2010

Tak jsme objednáni na první konzultaci ve Zlíně! 🙂 To jsem zvědavá? 😀

ivus16
26. lis 2010

@pavlina86 no vždycky zaplatíš regulační poplatek, my jsme pak platili pouze to oplodnění. Jednou jsme měli IVF-nativ ten teda nehradí pojišťovna, takže jsme za to tenkrát dali myslím 15.000 (ale už to zdražili stojí teď nějak kolem 20.000). No a pak jsme šli na pokus přes pojišťovnu, bude záležet kolik budeš doplácet na lécích, ale pokud je problém u manžela tak tebe se to netýká. Nás paní Dr strašila, že nás to výjde až na 35.000 (měla jsem nejvyšší dávky hormonů), nakonec jsme platili jen 20.000k. Všechno vám Váš doktor vysvětlí a řekne a taky záleží na vás co všechno si vyberete. 😉 Hodně štěstí.

h.jitka
30. lis 2010

Fiall se v pátek narodila holčička Karolínka. Vše je v pořádku, tak už brzy půjdou domů.

pavlina86
1. pro 2010

@fiallinka móóc gratuluju k narození Karolínky!! Ať jste zdravé a krásně rostete!! Mějte se moc hezky a užívej si mateřství!! 🙂 Budu na Vás myslet!!