CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

silvie13
9. kvě 2011

@pitrisek26 no my máme asthenospermii, ale není to úplně špatné, ale ani na 1! Ale zkoušíme to. Honzík se nám taky podařil z IUI a dokonce hned z té první 😵 😵 a výsledky měl teď manžel téměř stejné jako tehdy. Je to o štěstí a to bychom tady potřebovaly všechny! 😉
Já už toho mám taky docela dost za sebou a upřímně jsem z toho už unavená, ale ještě mi zbývají necelé 2 roky, než mi už nic neproplatí, tak to chci využít.

pitrisek26
9. kvě 2011

@silvie13 to já mám těch roků před sebou ještě 9, ale i tak už mám z toho depku jak prase. Já prý jsem OK jen to spermio, teď to je 2,5 roku snažení a nic .. je to na palici, šak to znáš 😉

silvie13
9. kvě 2011

@pitrisek26 a nezkoušelas dát manželovi Eregmu nebo Macu? I na kopci mi říkal Rumpík, ke kterému chodím, že je to to nejlepší na zlepšení spermia a k tomu vit.C, E a selen se zinkem. Manžel poctivě užívá Macu a i ty vitamíny a je na tom o dost líp než byl vloni, kdy jsme byli na IVF.

pitrisek26
9. kvě 2011

@silvie13 ten už užíval kde co, selen, zinek, macu, aloe, zelený ječmen, céčko, jod atd. teď jsme koupili nějaké vitamíny s koenzymem Q10 a taky máme spermio lepší

slavka22
9. kvě 2011

@pitrisek26 to je mi líto. Uvidíš, na čem se domluvíte dál, ale pořád je možností spousta. A jednou to vyjít musí!!! Půjdeš hned na další pokus?

slavka22
9. kvě 2011

@silvie13 taky jsem necelé dva roky do té magické hranice 🙂 . Už nám vlastně ani nemají co proplácet, všechno jsme už vyčerpali. Snad ještě jedny léky na pojišťovnu máme a konec zvonec. Už chvíli jedeme za vlastní 🙂 .

slavka22
9. kvě 2011

@rozum I tobě přeju samé dobré zprávy 🙂 a těším se na tvé první dojmy 🙂 . My jsme se dnes domluvili na nativu a kdyby to náhodou dopadlo špatně, že by vajíčka nebyly nebo by byly všelikajé, tak to posichrujeme ještě darovanýma embryjkama. Takže jsem dnes dostala léky a injekce na nativ, ,což jsem ráda, že tam nemusím znova, až dostanu menzes. Dělal mi i UZ, cysta žádná, tak je to dobré. Tak teď už jen ten menzes a hurá na to!!! Zítra mě ještě čeká ta hematologie, tak se dozvím, jestli bude potřeba píchat něco na krev, to jsem taky zvědavá....

pitrisek26
9. kvě 2011

@slavka22 Co to je ten nativ? Muzu jit na to taky?

pavlina86
9. kvě 2011

@pitrisek26 nebuď z toho nešťastná, my jsme dopadli úplně stejně!! 😉 Jenže my jsme nešly ani na iui, kvůli hodně špatnému spermiu, které se díky bohu zpravilo, ale pohyb skoro žádný- mrchy líné!! 🙂 Takže nám dr- řekl jedině IVF-ICSI.Ale už jsme se s tím nějak smířili, máme z toho strach, ale mimíska chceme, tak co jiného nám zbývá. Manža je z toho nešťastný, hlavně kvůli mě, že to bude vlastně všechno na mě!☹ (léky, zákrok,psychika...) Ale já to tak vůbec neberu, myslím si, že s ním to taky pěkně cloumá, má o mě strach!My jdeme na 1 pokus v červnu,tento měsím bysme to už nestihli.Tak příští na to naběhnem. Musíme doufat, že to vyjde.🙂Mě by se to teď fakt hodilo od 16.5. jsem bez práce, takže to mi taky nepřidalo! ☹ Tak snad vyjde aspoň to mimi a rovnou na mateřskou!! 🙂 My tady tak nějak válčíme spolu, tak snad se pak budeme obě radovat!!! Nevěšej hlavu, to umělé není tak hrozné!!! Tak držím pěstičky!!!!! 😎 😎

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 Mé dojmy - jelikož jste mě už tady někdo předesílal, že čekací doba není moc dodržena, tak jsem byla připravena a tudíž mě nepřekvapilo, že nás vzali až za 3/4 hodiny. Ale je to tam moc hezké, tudíž ta čekací prodleva byla ok. Dr. sympouš (Chovanec). Vše Ok, jen menší trapas, vše jsme měla napsané na lístku, mé revize, MS, kolik dnů jak dlouhé cykly...ale když se mě zeptal, kdy byla poslední MS 😨 😀 no tak mě manža napověděl🙂 trapááááááááááás. No řekl, že ten spermio není zas tak hrozný, vzali nám odběry, mě moc, za co jsem ráda, když už, tak už, že. Objednali nás na genetiku, já myslela, že jen vezmou odběr a je to, ale né, to bude asi něco delšího, mám i žádnaku na gen. konzultaci, ale je to až v červnu. A taky mě řekl, že by bylo fajn vyšetření, s tou kamerkou do dělohy a taky laparoskopii + hysteroskopii, nevím, zda to píšu dobře. A to mě rozrušilo, ségra byla na profukování vejcovodů a říkala, že to bylo dost bolestivé, ale už nevím, zda byla pod narkózou nebo ne, na diskusích jsem četla, že se to dělái tak i tak. Takže teď přemýšlím, jak to naplánovat , jelikož to bude v době dovolených, potom si mě tak 3 dny nechají prý ve špitále, pak PN, což nechci, nevím, zda Baťovka nebo Atlas 31?? Jsem zmatená! A hlavně si myslím, že otěhotníme přirozeně, jsem pako. Mám jiné reakce, než jsem čekala, no jak příjde MS, tak přehodnotím své obavy.

slavka22
9. kvě 2011

@pitrisek26 Je to cyklus s minimální stimulací. Od třetího dne užívám Clostilbegyt, pak pichám nějaký Merional, asi 10 den UZ na folikuly, no a pak Pregnyl, no vlastně pak normálně jako u IVF -punkce a transfér. Léky klasika - Prednizon, Anopiryn, Estrimax a Utrogestan. U nativu prej není tolik vajíček, ale to nám nevadí, protože my jsme ani u IVF neměli nic na zamražení ☹ . Jako samoplátci platíme ☹ za zákrok 15 000,- + za Merional, podle toho, kolik potřebuju.

slavka22
9. kvě 2011

@rozum Já jsem byla na všechna vyšetření v Atlasu a všechno v narkóze, jen na hysteroskopii jsem byla na Tomášově, tu mě dělal Chovanec. Genetika trvá dlouho, to jo, ale pak máš aspoň jednou pro vždy jasno. Co je jednou geneticky dané....Na ten začátek je toho vždycky moc. No a jestli nemáte tak zlé spermio, tak se vesele můžete snažílkovat doma 🙂 .

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 no já uvidím, jak se k tomu postaví můj gyndař, ale možná se nebudu bránit domu v Baťovce. I když Atlas je gyndou vyhlášený. Steně člověk někde může být spokojený a druhý ne, takže je to vlastně jedno. Zeptám se známé, co dělá přímo na gyn. sálcích na Atlase, co by mě doporučila a uvidím. No Chovanec chce, ať to mám vše dohromady, jako myslím HSK, LPSK a ty vejcovody. Tak taky dobře, když budu uspaná. Přesně jak píšeš, jsem ráda, že bude jasno. No on u toho spermošu nebyl nijak pesimistický, ale říkal, že jsme tam hlavně kvůli 2x MA, že asi máme strach, aby se to neopakovalo, což má pravdu.
Si piš, že se snažíme 😉 , ale myslím, že jen tento měsíc, už nás to trochu vysiluje, přece jenom za tu dobu, už v tom romantiky moc není 😒 Ten Tvůj nativ, je teda rychlý. Co znamená není tolik vajíček, myslím na počet?

slavka22
9. kvě 2011

@rozum Jednou jsem měla 5 a při druhém 9, ale ty nebyly mršky zralé, oplodnění schopné byli jen tři a nakonec z toho bylo jen jedno embryjko ☹ .

ejviska
9. kvě 2011

@rozum ja byla na HSK tak cca pred 14 dny v ATlase. V pohode, je to v narkoze.

@silvie13 VZP hradi IVF do 39+364 dni, tedy o rok vic nez ostatni pojistovny

urbisa
9. kvě 2011

@rozum Jednoznačně ti doporučuji Atlas,mě sice Rumpíková poslala do Vyškova k samotnému přimáři-super přístup,ale při tom mém nálezu mi dr.Rumpíková řekla,že by mě v Batovce rozřezali břicho a chtělise na to podívat přímo,v Atlase prý nejsou taky žádní řezníci.Hned po laparoskopii jsem otěhotněla,to byl 4 IVF,čekala jsem dvojky,sice následoval ve 20tg potrat,pak znova laparoskopie,pak 5iIVF,znova těhotenství-trojčata,byla jsem ale na redukci na dvojčata a nyní budou mít kluci 6let,takže chce to výdrž,vubec se nemusíte bát IVF+ICSI,my jsme to měli pokaždé a není to nic hrozného,chce to jen víc peněz,i když neznám současný ceník.DRŽTE SE A VYTRVEJTE!!!!!!!!!

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 jelikož se v tom zatím neorientuji, tak mě příjde dost vajíček
@ejviska - jestli tomu dobře rozumím, tak IVF hradí pojišťovna a Ty si doplácíš "pouze" léky? A ICSI si hradíš + léky?
@urbisa - jejda, tak to je zajimavé a asi si mě nahlodala s tím Atlasem. Jé dvojičky, ty bych brala hned.
Děkuji holky.

slavka22
9. kvě 2011

@rozum počet dobrý, ale kvalita nic moc, tělo není tolik nastimulované...

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 tak stimuluj, stimuluj, stimuluj...kdyby to bylo tak snadné, co?

slavka22
9. kvě 2011

@rozum No právě, kdybych tomu svému tělu mohla poručit ...

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 no ale přece, když se dávají tyléky na stimulaci, tak se dá toho víc a je to, teda pokud tělo na to reaguje správně?

slavka22
9. kvě 2011

@rozum jo, ale pak už by to asi nebyl nativ - cyklus s minimální stimulací 🙂

rozum
9. kvě 2011

@slavka22 😀 ahááá, a Ty jsi už měla "negativ" jako myslím se stimulací? Kdy Ty chodíš spát?

ejviska
9. kvě 2011

@rozum na strankach vsech caru je podrobne vsechno vysvetlene. Treba Gest to ma taky moc pekne. Tak si to tam pekne precti, at se v tom zorientujes. 🙂
V podstate pojistovna hradi ty "zakladni leky", ale vetsinou si vsichni doplaci za ty "novejsi", kt. jsou synteticky pripravene, teda cistsi a statisticky po nich naroste vice foliku. Ale to neznamena, ze po tech druhych nic nenaroste.
Ono to taky nefunguje tak, ze cim vesti davka, tim vic folikulu. Nekomu prave sedi ta minimalni stimulace. A taky tech jednotek nemuzou navalit moc, hrozi hyperstimulacni syndrom.
No a dal si muzes doplacet za ICSI, prodlouzenou kultivaci, pak zamrazeni embryi se plati. Takze vestinou to stoji tak 20-25 tis. Sak se podivej do ceniku, i kdyz clovek se v tom lehce neorientuje. 😉

silvie13
10. kvě 2011

@slavka22 je to tak i nám zbývá docela málo času a mám ještě 1 pokus celý a 1pouze léky 😒 pořád doufám, že nám vyjde IUI a tak do podzimu to zkoušíme takto a pak se budeme domlouvat asi už na IVF.

@ejviska to je pro mě nová informace, já myslela, že je dáno za zákona nebo vyhlášky pro všechny stejně, takže díky za info.Jsme totiž u ČPZP 😖

slavka22
10. kvě 2011

@rozum jo jo, nativ negativ 😀 😀 😀. A kdy chodíš spát ty 🙂?

@silvie13 U mě by taky neměl být problém otěhotnět po IUI, několikrát jsme to i zkoušeli... Ale když já tomu moc, teda spíš vůbec, samozřejmě jen v našem případě, nevěřím. A víš jak je to s tou psychikou ...

rozum
10. kvě 2011

@slavka22 no kapku jsem to natáhla
@ejviska - já vím, že to tam mají, ale myslím, že jsem tam nikde neviděla, že to IVF je hrazfené poj. Chci se zeptat, když jsis volala, že chceš na operaci do toho Atlasu, tak za jak dlouho Tě objednali?

aja8
10. kvě 2011

@rozum Ahojky, já jsem se objednávala na hysteroskopii do Atlasu minulý týden a objednali mě za 6 týdnů..

fiallinka
10. kvě 2011

@rozum to oni tam nepíšou, to se rozumí samo sebou - píšou jen ty nadstandarty... ve Zlíně se vším všudy je to kolem 26.000 (ICSI, AH, mražení...)

lilisa
11. kvě 2011

ahoj holky, tak já zase plánuji hydroskopii v Olomouci, je to tam lepší a vůbec neudělají žádné vpichy do pupku. Jen musím změnit pojišťovnu, tak mě to čeká až v červenci. Holky jak často se snažíte když máte špatný SPG v době ovulace?