CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

renda12
10. únor 2013

ta
@ruda tak to moc gratuluju 🙂

ruda
10. únor 2013

@renda12 děkuji, taky se dočkáte, uvidíš...

renda12
11. únor 2013

@ruda a z kama jsi co děláš....trošinku se rozpovídej 🙂

ruda
11. únor 2013

Rendi, jsem z Hodonína, jezdím na záchrance... nevím, co by tě mohlo zajímat? Do zlína jsme jezdili moc rádi, pojali jsme to jako výlet a věřili v pozitivní výsledky, vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych byla bez dítěte, máme štěstí, vyšlo to, ale myslím, že teĎ je věda tak vepředu, že to téměř všem vyjde..někdy je jen ta cesta delší, složitější a fyzicky i psychicky náročná,ale vydržte, stojí to za to...když tě bude něco zajímat, písni... na MK chodím, jak stíhám, to víš práce, prcek a manžel je teĎ přes týden mimo domov, tak mám občas docela fofry, mezi službama ještě masíruju na živnost, tak se nenudím.. 🙂

ruda
11. únor 2013

to spúíš ty máš úplně prázdné album, tak nemám přehled, co jsi absolvovala, jak dlouho se snažíte, kde je problém...ani profilovou fotku nemáš, takže inkognito jsi ty 😀

werronik
12. únor 2013

Ahoj,
máme hotové krevní testy a 2 spermiogramy s odstupem 2 měsíců. Za pár dní jsme objednaní na konzultaci výsledků.
Chtěla bych se zeptat, jak u Vás tato konzultace probíhala, jestli se už pohneme dál....
Podle první konzultace bude nejspíš chyba u manžela.
Díky.

kolino
13. únor 2013

@werronik Ahojky, my jsme to měli trošku jinak....my jsme šli na první konzultaci. Tam jsme se dohodli co od toho očekáváme. Takže nám na první konzultaci vzali oboum krev, mě píchli vyvolávačku, přítel šel na spermiogram, objednali nás na genetiku.
Jak došla ms začala jsem brát closík a 10den jsem jela na utz a řekli mi výsledky, spermio špatný, krev u obou v pořádku. 11dc jsme museli dojet oba a udělali nám 1.iui......to nevyšlo, tak hned další cyklus jsem začala znovu closík a zítra jedem na utz a uvidí se kdy bude 2.iui a zítra ještě jdeme na tu genetiku, kde byla čekací doba 2 měsíce. Pokud se nepodaří toto iui tak měsíc musíme mít prý pauzu pak zkusíme 3.iui a dáme si žádost na ivf....nechceme čekat, chceme to řešit, na zázraky nevěříme.... Vy jste nezkoušeli iui? partner měl špatný spermiogram, ale v den odběru na iui ho měl v normě. Říkal ,že byl při prvním odběru neskutečně nervozní a při druhém už úplně v klidečku, protože věřil ,že bude miminko!!! 😉 Tak snad teď to bude taky v pořádku.

werronik
13. únor 2013

@kolino My jsme měli doporučení od mé gynekoložky, objednali nás k Dr. Křenkovi na první konzultaci 7. 1. A ta probíhala tak, že se nás vyptával na "klasické" věci...
Pak se dočetl v papírech, že už máme dcerku (4 roky) počatou přirozeně... Pak jsem se dozvěděla, že jsem ještě mladá (31 let), že když první šlo normálně, tak druhé nebude problém...o druhé se snažíme už přes 2 roky. Ultrazvuk byl uspokojivý...
A pak, že jestli chceme jít i na genetiku, že stejně po nás bude chtít i druhý spermiogram s odstupem 2 měsíců. První vyšel jako Astenozoospermie. Kývli jsme. Objednali nás až na začátek dubna....
12. 2. jsem byla na krev na hormonální profil a poprosila jsem sestřičku, jestli bych mohla jít na 2. konzultaci dříve jak v dubnu po genetice (kterou jsme vlastně zvolili dobrovolně), jak řekl Dr. Křenek, a ona nás objednala na 25. 2 včetně toho druhého spermiogramu.
Tak se připravuji, co jim teda říct. Protože na první konzultaci nepadlo ani slovo o tom, co bude, nebo co od nich chceme ☹ .

Ale na základě tvých informací si říkám, že jestli pojede dál ve stejném "scénáři", tak jestli nemám požádat o změnu lékaře...

kolino
13. únor 2013

@werronik Já chodím k doktorovi Kovalčíkovi, a jsem moc spokojená, řekla jsem mu narovinu, že to máme daleko a že nechci jezdit si popovídat sem a tam ,že hodně blouzdám na netu takže popovídat si nepotřebuji, že chci jednat a já sama navrhla než budou testy genetické tak jestli bych mohla zkusit alespoň iui a pak se uvidí jak na tom jsme. on úplně v pohodě vše jak si přejeme! skvělý to doktor, i chlap s něj úplně nadšený hodně nás nabil svojí pozitivní energii. My přirozeně taky otěhotněli ,ale já ve 3 měsíci potratila, tak si na to dají větší pozor a pohlídá si mě jak se zadaří. aby se to neopakovalo, pokud tomu půjde zabránit až se podaří. Už zítra tam jedem já se ták těším, chlap jede se mnou tak jsem moc ráda, protože cesty jsou hrozné! 😒
Výměnu doktora si myslím není potřeba jen říct narovinu co od toho očekávate, nevím jak daleko to máte. Jestli stačí kontorlováni utz 3x za cyklus i víc krát a mít plánovaný sex, a nebo zkusit iui záleží opravdu na domluvě s mudr. jen musíte říct co od car očekávate. Já tam šla a hned spustila co očekávám, a on byl spokojený ,že vím o čem mluví 🙂 když nám vysvětoval postupy léčby.

bobbule09
18. únor 2013

@werronik my jsme chodili taky ke Křenkovi, byla jsem celkem spokojená, bohužel nám těhotenství ani z jednoho pokusu nevyšlo, byla jsem 2x na IUI a 1x na IFI 😢

rendas
18. únor 2013

@ruda ahojky dívám se jak to letí přeju Rudíčkovi vše nejnej 😉
u mě pořád nic nového ☹
Holky držte se

ruda
18. únor 2013

@rendas ahojky, jo letí to děsně, neboj, přijde na tebe řada, moc ti to přeju

roxy85
7. bře 2013

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala 🙂 Snažíme se 2 a půl roku, mám za sebou přeléčení zvýšeného prolaktinu, 3 měsíce užívání Clostylu, laparoskopii a údajně bych měla být v pořádku.Ve Zlíne jsme byli prvně 12.12.2012, magické datum nám ale zatím žádné štěstí nepřineslo :-/ Manželovi na spermiogramu zjistili špatné výsledky, cca 5% dobrých spermií,šance na přirozené otěhotnění mizerná.Teď ve středu byl na kontrolní spermiu a výsledky +/- stejné.Zlepšila se pohyblivost, ale zase se snížila koncentrace.Příští týden máme volat na komplet výsledky a objednat se na konzultaci.Takže momentálně přemýšlíme co dál.Chtěli jsme zkusit IUI, ale Mudr. Křenek nám to rozmlouval a měla jsem z něho pocit, že nás trochu "tlačí" rovnou do IVF.
@werronik
@kolino Holky,chtěla jsem se zeptat na tu genetiku,vám to doktor navrhl sám?U nás se ani na jedné konzultaci nezmínil,že by nás tam mohl poslat a určitě bych to chtěla absolvovat ještě před tím než vyplázneme 30 tisíc za IVF.Nerada bych šla na IVF a ládovala do sebe hormony zbytečně aby se pak zjistilo, že bylo něco špatně a celé to vlastně bylo zbytečné.A na imunologických testech jste byli?Na ty se posílá z jakého důvodu?Nějak se v tom všem ztrácím...děkuju 🙂

harley26
7. bře 2013

@roxy85 ahoj, drzim palce, aby se brzo zadarilo!!! Me na imunologii a genetiku poslal dr. hned po prvni konzultaci. Na te nam zrovna vzali krev na horm. profil, imunologii a pohlavni choroby. Dostali jsme zadanku do predika na genetiku - docela se tam ceka, termin jsme meli cca za 2-3 mesice. Mam teda jineho doktora nez dr. Krenka a ten byl naprosto uzasny! Do niceho nas netlacil, rikal, ze je to na kazdem, kdo je jak trpelivy a jaky je druh problemu a taky, ze si ma kazdy vzit cas na to, si promyslet co vlastne chce a pokud budes chtit zkouset IUI napr. pred tim, ze budes mit vysledky genetiky, tak je to ciste tvoje rozhodnuti a kazdy to musi respektovat. Akorat se obavam, ze s tim spatnym spermiogramem se asi IVF nevyhnete. Na IUI by mel byt bezvadny spermiogram, nebo hranicni, aby byla nejaka sance. Kazdopadne hlavu vzhuru, postaraji se tam o vas!!!

roxy85
7. bře 2013

@harley26 Ahoj, díky moc za reakci!Na první konzultaci nám taky brali krev, takže to byla zřejmě ta imuno? 🙂 Říkám, že se v tom ztrácím, je toho tolik a já su dycky tak nervozní, že z toho co nám doktor řekne, tak půlku zapomenu nebo ani nevnímám...Právě mě zarazilo, že už jsme byli na konzultaci dvakrát a ani jednou se doktor o genetice nezmínil.Asi si budu muset vyžádat sama.A chodí se teda do Predika?To je fajn, já jsem myslela, že budeme muset jet do Brna nebo někam do pryč.Já vím, že moc šancí na IUI není s tím šíleným výsledkem, ale chceme to aspoň zkusit, pro ten pocit, že jsme udělali opravdu všechno.Stejně na IVF musíme ještě trochu pošetřit.Teď jsme absolvovali docela nákladnou dovolenou, takže nevím jestli by nám vyšel keš.Počítám tak s 50 tisíci, tak snad se vlezem 🙂 A vy jste k miminku přišli jak? 😀 IUI nebo IVF?Určitě jsi to tu někde psala, ale jsem moc líná pročítat celou diskuzi 😎

harley26
7. bře 2013

@roxy85 tak v tomhle te naprosto chapu, ja si rikala, ze si snad rozhovor v ordinaci natocim na diktafon, vzdycky sem si pamatovala max. pulku. Mela sem pripravenych tolik otazek a vsechny sem z nervozity zapomnela 😀 je to prirozene, neboj 🙂) Jj, to imuno vam urcite delali taky. Vysledky jsme meli do tří týdnů myslim a na dalsi konzultaci nam doktor rekl vysledky. Jasne, zkuste to IUI, at jste klidni a vis jak, zazraky se deji, je mozne, ze se zadari 🙂 Jinak my nakonec podstoupili IVF. Meli jsme prodlouzenou kultivaci a metodu PICSI - (tu urcite kdyztak zvolte, je to sice drazsi, ale fakt ucinne) my meli spermio relativne fajn, ale i tak sme do toho sli a nelituju!!! Celkam nas ivf v podstate v te nejvyssi kvalite vyslo cca kolem 35 tisic. A kde jste byli na dovolene? Ja bych nejradsi nekam vypadla, nastesti se uz ojařilo, te zimy mam plne zuby, ale pristi tyden tu bude nejspis jak na finskem parniku ...

harley26
7. bře 2013

@roxy85 a chodi se do predika - na te genetice je super doktor - vypada jak indian a je teda hrozne vtipny, uplne sme se tam pobavili 🙂 oni ty vysledky krve poslou taky na tomasov, doktor ti zhruba rekne vysledky, jestli tam problem je nebo ne, ale vic to pak rozeberete prave v tom Prediku. Je to dost zajimave, sem uplne hledela 🙂

roxy85
7. bře 2013

@harley26 Určitě kdyžtak PISCI,už jsem o tom četla a je to pro nás i vhodnější díky špatnému spermiu.Tak 35 není zas až taková hrůza, jako samozřejmě dost peněz to je, ale počítala jsem víc.Takže děkuju za info, kolik vás to stálo!Troufám si říct, že to byly nejlíp investované peníze vašeho života co? 😀
My jsme v únoru strávili dva týdnu v Thajsku,naprostá paráda!Měli jsme to ještě jako opožděnou svatební cestu.Teď jsme dva týdny doma a furt se nějak nemůžu aklimatizovat.Prej finský parník, to mě pobavilo 🙂
Vidím, že máš v pasu region Zlín, ty jsi přímo ze Zlína?

harley26
7. bře 2013

@roxy85 jj, presne jak rikas, nejlip investovane penize 🙂 A vubec se neni ceho bat. Ja se zbytecne nervovala, ale vubec to nebylo tak zle, stimulace probihala uplne v pohode - priplat si kdyztak za gonal - jsou to injekce v peru a je s tim strasne snadna manipulace. Vůbec me nebolelo bricho, proste nic a to sem byla řádná slepička, měla sem přes dvacet foliku! (mam pco, takze reakce byla fakt velka) nejvic sem se bala asi OPU, ale nebylo proc (jenze ja nikdy predtm nebyla pod narzkozou) trochu sem tam mlela sestrickam nesmysly, smaly se tomu, asi jsou zvykle 🙂)) no a pak ten transfer to uz je pak sranda, jako IUI. Bezbolestne a rychle. Nejhorsi asi je pak to cekani na vysledky krve, to byly muka, cloveku se honi v hlavne ruzne myslenky ... no to bych uz znova zazit teda nechtela 😒
Tak thajsko to je parada! Cestovali jste po ostrovech nebo byli na jednom miste? Ja bydlim kousek od Zlina. a ty? Hadam, ze si 85 rocnik, to je vyhoda, ze si mlada holka, to je taky hned vyssi sance na uspech!

roxy85
7. bře 2013

@harley26 Tak tos byla řádná nosnice s dvaceti vajcama! 😀 Já se ani nějak nebojím,spíš mě to všechno jenom hrozně sere, že to musíme absolvovat, když kolem mě všichni těhotní a rodí jak najatí.A mají to zadarmo 🙂 Ano jsem 85 ročník, no mladá snad ještě jo,ale ten čas tak hrozně letí..když jsme se začali snažit, tak mi bylo 25 a letos 28, no snad do 30 porodím 🙂
V Thajsku jsme cestovali, nikdy nevydržíme být na jednom místě, takže jsme objeli dohromady 6 míst-2 ostrovy, různá pobřeží a Bangkok.Krásné moře a příroda,zážitků hromada.
Jinak já jsem taky kousek od Zlína, směrem na UH 😉

harley26
7. bře 2013

@roxy85 :D hihi nosnice, to jo. Jako vis co, super je, ze ty ses zdrava, od chlapa staci jeden sampion! Jo o tom mi povidej ... nekdo se otře o trenky a je hned v tom ... ale vis co ti reknu, nic se nedeje nahodou, ono to ma taky svuj duvod, proc to nekomu trva dyl - podle me si to ti dva pak uzivaji daleko viccelé to těhotenství a miminko a vic si pak te sve rodiny vazi. Fakt to tak je, takze neboj, taky se brzo dockas. A az se budes zase objednavat na kliniku, tak zkus dr. Kovalcika. Je proste skvely! Krenek taky neni zly, ale na mel byl takovy presladky. Kovalcik je super, ma nadhled, je vtipny a celkove strasny sympatak, clovek ma pocit, ze ho zna cely zivot. I manzel z nej byl nadseny. Ty jo, tak to jste meli dovolenou snu!!!! A mas urcite spoustu krasnych fotek a hlavne nezapomenutelnych zazitku. A co ty vis, treba to nove ovzdusi prospelo i manzelovi 🙂 nikdy nevis. Drzim palce a zase pisni, az budes mit nejake novinky!

damai
13. bře 2013

@roxy85 ahoj, přidávám se lehce do diskuse, abych sdělila mé zkušenosti ze Zlínem: máme Dr. Křenka a vzhledem ke špatnýmu spermiu manžela, jsme se pro IVF rozhodli. S Dr. Křenkem jsem naprosto spokojená (i manžel), vše vysvětlí tak nějak v klidu, když ne, doptáváme se na různé věci co nás napadnou.. Mě vyhovuje, že řekne všechna rizika, ale i šance, pozitiva aj. Prostě my jsme s ním spokojení, ale co člověk to názor 🙂 Na OPU jsem měla asi 30 oocytů a chytla jsem OHSS - nic příjemnýho!! ale ET se uskutečnil s 1 embryjkem ted..
IVF pomocí ICSI nás ve Zlíně vyšlo na 26 tisíc - a to jen proto, že mi oplodnovali asi 14oocytů (cena do 10 oocytů a nad 10 oocytů je rozdílná), jinak bychom platili kolem 23.tis kdyby se oplodnovalo do 10vajíček.
V ceně 26tis, co jsme zaplatili, máme dokonce zmražení embryjek co zbyla (5tis), takže pokud se ted nepovede, další "KET" máme "zaplacený" 🙂 A taky jsem měla nižší cenu u stimulky za léky - brala jsem minimální dávky injekcí, tudíž jsem spotřebovala mín léků..
tot moje zkušenost 🙂 hodně štěstíčka všem!
@harley26 ahoj, moc gratuluju k těhotenství, to je super 🙂

ruda
15. bře 2013

@damai myslím, že se povede, jsi jako já přes kopírák....při OHSS, je velká šance na těhu, držím palce

damai
15. bře 2013

@ruda děkuji ale dnes jsem 7den po ET a test je úplně negativní ☹ 😢 taky jsi měla OHSS jen od OPU po ET a pak už nic? a kdy jsi prosím testovala a byl aspon duch?

ruda
16. bře 2013

@damai mě se o ET rozjel OHSS IIst., nemohla jsem dýchat, byla jsem jako v pátém měsíci, měla jsem předtím odber 29oocytů, 26 oplodněno, dvě vložena 12 zamraženo....kontrola měla být 14 dnů po ET, já ale už za 7 dnů jela na kontrolu, museli mi odpustit nahromaděnou tekutinu, jinak bych musela do špitálu a rovnou ten 7 den mi vzali krev a byla HCG 73, jedna dutinka pak zanikla a mám chlapečka... pro památku jsem další den testila, tzn. 8den po ET a tam byl duch.Klidně se ti může ještě objevit, necházej flintu do žita, přeju // nejen tobě,ale všem tady....

damai
19. bře 2013

Tak u mě změna, mám nakonec opravdu pozitivní testíky, duchové se objevily u mě až 8 a 9 den po ET..Ted už mám testy krásně pozitivní a ve ČT jdu na krev a k Dr., tak snad vše dopadne dobře 🙂

@ruda

ruda
19. bře 2013

@damai SUPÉÉÉÉÉÉR MOC MOC MOC GRATULUJU, JÁ TI TO ŘÍKALA, PŘESNĚ, JAKO U MĚ, gratuluji, bude to kluk

damai
19. bře 2013

@ruda díky, kluk byl super !! 😠 ale zatím nic nechci zakřiknout... jen jsem tady chtěla ostatní holky povzbudit 😉

ruda
20. bře 2013

@damai tak proto sem nahlížím a píšu občas i jjá.... pak dej vědět... u OHSS je totiž velká pravděpodobnost těhu...dávali jste jedno?Držím palce, je jedno, co to bude, hlavně zdrvé miminko....

kolino
20. bře 2013

Ahoj holky,
dnes jsem byla v car na utz před iui. bohužel už po druhé jsem nezareagovala. Takže mi bylo doktorem navrhnuté ivf... holky já to tak obrečela, ale žádost jsem nechala podat na pojišťovnu. Mám obavy z injekcí z toho jak to budu zvládat dojíždět do car (1,5hodiny cesty jen tam) konečně jsem sehnala práci, pracuji na 12tky...takže marodění si nemůžu dovolit, naštěstí nemám náročnou práci jen jsem na nohách, ale nic nenosím nezvedám jen programuji u počítače jen u toho musím stát.
Holky kdo jste po ivf....pro jaké injekce jste se rozhodly? mě dal 3 druhy na výběr ,ale já se v tom vůbec nevyznám. 😒 děkuji!