CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

marinka
28. bře 2008

v199, já jsem taky podávala zprávy o všem, co mě čeká a musela jsem volat hned, jak jsem to měla za sebou 😵 Můj taťka mi dodnes říká, že mě za to obdivuje a že je super, že jsme na to šli tak brzo a máme ten náš malý zázrak. On i moje mamka jsou z Aničky úplně hotoví 😀

fiallinka
28. bře 2008

silver - tězko můžeme srovnávat, protože hrozně důležité je ještě množství spermií, které tam je, a to si moc nepamatuju, ale u nás taky bylo hrozně špatné - neboj, najdou, při icsi stačí dvě, hlavně se nenechte rozhodit řečma o dárci, můžete si spermoníky taky nechat preventivně zamrazit, když tam zrovna nějací budou, jako my - ostatně myslím, že tohle manžu tak uklidnilo, že máme něco v zásobě, že to pak už bylo ok. - u těch chlapů taky v tomhle hraje velkou roli psychika

nunca
28. bře 2008

Hanulko, kdepak jsi, chybíš mi tu!

hanulka3112
28. bře 2008

Krásné ráno holky, nestihnu vás teď dočíst jen jsem Vám přišla říct, že za chvíli si jedu do Zlína pro injekce dneska dorazila mrška, přesně jak jsem doufala a imunologie je v naprostém pořádku, až přijedu, tak vás dočtu a napíšu co a jak 😉

marinka
28. bře 2008

hanulko, tak to je parádní, měla jsi správné tušení, že dorazí v pátek! Ještě štěstí, že už to jde, s tou stimulací! A imuno taky paráda, těším se na další zprávy 🙂

fiallinka
28. bře 2008

haňul, výborně, jsi jak já, taky jsem tam valila v pátek ráno 🙂 a myslím, že v sobotu jsem si už dala první píchanec 🙂, byla to docela sranda, já jsem řvala smíchy i hrůzou zároveň a manža kolem mne kroužil s jehlou - ale ono to fakt nebolí, jen je problém tam tu jehlu vrazit 🙂

nunca
28. bře 2008

Hanuli, tak to mám opravdovou radost, vím, jak jsi se už taky těšila 😉 , stimulace uteče jako voda a za chvilku pak dvě // 😉 😉 . Jsem moc ráda, tak hlavně informuj o všem ano? Za nějakou dobu se mi totiž Tvoje zkušenosti budou taky hodit, jen doufám, že to do toho srpna uteče hodně rychle, atˇ se můžu přidat 😉

hanulka3112
28. bře 2008

Ahojky holky, tak jsem tady, vyfasovala jsem ve Zlíně tašku léků 😀 zítra jsu na první píchanec budu si píchat 150 jednotek gonalu a ve středu v 9h jdu na kontrolu, jak to semnou vypadá.No jinak mi dnes dr. udělal kontrolní UTZ přes bříško, jestli tam není žádná cysta a je to v pořádku, ten UTZ přes bříško jsem zažila poprvé, vždy to bylo přes spod 🙂 no zkusím do toho zapojit toho mého, ale mám strach, že se toho bude bát, ale určitě mě bude sledovat jak si to píchám, protože je zvědavý 😀
Nunci, do srpna to uteče jako voda uvidíš to budu mít zrovna svátek 😉 a budeš konečně stimulovat, jen škoda, že ti to nevyšlo semnou ☹ těšila jsem se, že ti ta operace dobře dopadne a ty budeš moct jít cobydup na IVF, ale tělíčko si potřebuje odpočinout, tak ho hýčkej ať je na IVF v nejlepším pořádku 😉 🙂 já tu budu chodit za tebou pořád a hlavně, jak začneš stimulovat.
Jo a jinak jsou ve Zlíně samé změny jsou přestěhovaní v 2. patře a je tam nějaká nová paní dr. jo a jak jsem dneska jela do Zlína, tak jsem potkala kominíka 😀 třeba mi přinese štěstí, za celé roky žádného nevidím a zrovna dneska jednoho 🙂

silver2501
28. bře 2008

Ahojky Hanuli, tak ty už jsi začala?? tak to moc držím palečky at ti to dobře dopadne, hlavně at se ti vyhne ohss a máš spoustu folííííkůůůů...
A to máš gonal v peru??? no já se ted dočetla na netu, teda od holek co mi to poradily, že se dá stimulovat i puregonem (který je taky v peru za doplatek 5 000) a přitom když se vezne puregon v ampulkách a jsou v tom taky malé jehličky, ale klasika stříkačka a injekce na vsaknutí a taky se to píchá do bříška, tak se doplácí jen klem dvou stovek...tak bych se zeptala ve zlíně, jestli to tam taky tak davají...nevíte holčiny o tom něco?? nebo tam davají jenom ten gonal v peru za 5 000??? nebo kolik tě ta medikace Hani celá vyšla???

Jinak všem ostatním přeji hezký den a hodně štěstíčka ve všem 🙂

fiallinka
28. bře 2008

silver: já stimulovala puregonem, ale v peru, dostaneš dávku léků za cca 5000,- Kč, to je u všech stejné - kdyby ti nestačily, musíš si doplatit (mně hodně zbylo) - ale na tu druhou variantu jsem se neptala, mám pocit, že to snad ani nedávají, ale za zeptání nic nedáš (byla jsem přesvědčená, že bych musela chodit injekce každý den píchat k MUDrovi, tak jsem se ani neptala...)...
akorát nevím, proč má někdo gonal a někdo puregon, když je to přitom stejné, ale asi jiná firma, divím se, že to nesjednotí 🙂

hanulka3112
28. bře 2008

Silver, ten gonal je taky v peru a stálo mě to bez pár korun 5000,-Kč ono je to skoro stejné ten Gonal a ten Puregon, dal nám papír s lékama a kdyby jsme chtěli, tak by jsme si vybrali, ale nachali jsme to na odbornících oni ví nejlíp co je pro nás nejvhodnější 😉 ty už to máš taky za pár viď? Kdy zhruba začínáš?

silver2501
28. bře 2008

Hanulko, já začínám kolem 10. dubna, to by mě přijít nějak tak ms.... jsem to odložila o jeden cyklus a ted už se nemůžu ani dočkat... 🙂

A musím se na těch lékách domluvit předem?? a nebo stačí až tam přijedu v první den na stimulaci... nebo jak to funguje??? ted máme schválené léky v peru, ale co enevím, jsem to asi přeslechla, jeslti to bude gonal bo puregon..jsem tam vždy vycvakaná a hend zapomneu co jmse probírali..☹

fiallinka
28. bře 2008

silver: ty léky jsou fakt myslím stejné, takže pokud chodíš k Chovancovi, typuji tě na puregon jako sebe 😉

marinka
29. bře 2008

silver, předem se domlouvat nemusíš, jak píše fiallinka, určitě dostaneš puregon, já jsem ho u Chovance taky měla..

Hani, tak to je paráda, jak jsi zvládla první inejkci?? Mně je píchal manža, já jsem na to neměla, píchnout si to do břicha sama 😖 Takže jestli si je pícháš sama, máš můj velký obdiv! 😵

nunca
29. bře 2008

Ahoj Hani, tak co, jak jsi to zvládla? Já když tenkráte stimulovala poprvé v Brně, tak jsem měla taky Puregon a zvládla jsem ty injekce do bříška v poho sama (ale jsem zdr. sestra, tak jsem zvyklá), ale když to aplikuje manžel více se užije srandy, my totiž po transferu takto aplikovali do zadečku Agolutin každý den, manžela jsem si na to zaškolila. Je skvělé, že je ta možnost těch per, není to tak depresivní jako klasika jehla, aspon tak mě to připadalo.

Tak nám přijdˇ poreferovat, ano? 😉 😉 To víš, jsme zvědavé ženské!!! 😀

hanulka3112
29. bře 2008

Ahoj Holčiny celé dopoledne jsem vařila 😉 já se chystám na první píchanec teprve dnes 😀 takže si ho budu k večeru muset píchnout jsem trošku nervózní, no můj to zamít je to měkota má z toho strach 😀 a pak, že jsou to tvrdí chlapi, myslím, že my holky vydržíme víc a jen tak nějaká jehla nás neskolí, já mám kámošku a ta chtěla být zdravotní sestrou, ale prospěch jí to nedovolil, tak někdy na sobě dělala pokusného králíka, my když k ní přišli, tak nám ukazovala, jak si bere krev 😲 no ale ty pera si myslím, že zvládnu snadno, tak vám potom poreferuji 😉 dneska k nám přijde návštěva, tak tu moc nebudu, ale měli by přijít až kolem 3h.
Silver, držím palečky ať mrška přijde co nejdřív 😉
Nunci, ty jsi zdravotní setřička, tak honem ke mě budeš mi to píchat 😀 😉

nunca
29. bře 2008

Hanuli, klído, já píchám jak divá 😀 a náramně si to užívám, můj někdy říká, že jsem masochistka 😀 . Zvládneš to určitě skvěle 😉 😉

hanulka3112
29. bře 2008

Nunci škoda, že nebydlíš někde poblíž 😉 masochista nejsi to bych teprve řekla o té mojí kámošce 😀 jj já to zvládnu, ale chtěla bych vidět toho mého, kdyby si měl něco píchat, určitě bych mu to musela píchat já tvrďák jeden 😀

silver2501
29. bře 2008

Jejda holky, já chci být taky zdr. sestra..😀))) já už ted z těch píchanců mám hrůzu...☹ si nedokážu představit, že budu ubližovat sama sobě 😀 )) a to se během stimulace píchá ještě něco jiného????? 😲 se asi picnu v tom případě 🙄

Jinak přeji ddneska krásný slunečný den všem, u nás je už konečně faaakt jak na jaře 🙂

nunca
29. bře 2008

Silver, neboj, ve Zlíně myslím se toho více nepíchá, ale já první cyklus měla v Brně a tam se po transferu píchal do zadečku denně Agolutin (cca. 20 ks injekcí) a to bylo dost bolestivé, ale ve Zlíně se to dává ve formě tablet 😉 .
Můj manža mi ty všechny do toho zadečku napíchal sám, musela jsem ho samozřejmě naučit jak na to, ale ty poslední píchal už jako profík a taky si to užíval 😀 a to měl vždycky strach z injekcí (při kapce krve se klátil), tak měl asi skvělou učitelku 😀 😀

silver2501
29. bře 2008

Nunci, tak to jsem ráda, jsi mě uklidnila😉 No nevím, ten muj mužík by to asi nezvládl..by se koukl na injekci a asi by se zklátil k zemi 😀))))

hanulka3112
29. bře 2008

Nunci, máš fakt skvělého manžu, že ti to píchal, ten můj je fakt měký 😀 tak jsme tady měli návštěvu mého rodiče a moji mamku s mladším bráchou, měla jsem dvě skleničky vína, tak doufám, že to nevadí, když si začínám dnes píchat ten gonal 😅 no nechtěla jsem vypadat podezřivě, že nepiju, aby ze mě nezačli něco tahat, že nepiju, ale půjdu si to píchnout tak v 8-9h 😉

silver2501
29. bře 2008

Hani a ty jsi to taky nikomu neřekla??? ani vlastním rodičům?? my právě taky ne a zatím to říct anio nechceme, asi by se moc stresovali a mě by to tak ynijak nepřidalo, takže chcem jim to říct, až jeslti se to povede nebo ne ty dvě //...

fiallinka
30. bře 2008

haňul, neboj, u stimulace trocha alkoholu nevadí 🙂, a co jak to dopadlo? u nás to píchal manža, ale když nebyl doma, tak jednou i já a zvládla jsem to bez bolesti, akorát jsem se asi půl hodiny odhodlávala 🙂
silver: no, ono se toho píchá víc i ve Zlíně - puregon, pak po pár dnech orgalutran (jehla je taky malá, ale píchá se to do stehna, takže to trošku víc štípe a většinou oteče) a na závěr si píchneš jednou pregnyl, to je taky docela malá jehlička, ale píchá se do svalu, a bolí to víc 🙂, ale všechno jsme to zvládli doma a nakonec to byla i docela sranda 🙂

silver2501
30. bře 2008

Jejda fialinko, už ted mám z toho hrůzu...☹ to jsem nevěděla, že tolik injekcí, já se jehel šííííleně bojim bojim ☹ 🙄 😨 😖

hanulka3112
30. bře 2008

Ahojky holciny, tak se hlásím po prvním píchanci, to bylo 😅 nakonec to zůstalo na mě, protože můj z toho býl víc vyhukaný než já a když jsem držela to pero v ruce, tak na demnou stál a úplně mě vystresovat, že mi ukápla slza, tak jsem ho musela poslat pryč a pak jsem se to odhodlala píchnout a nic to nebylo 😅 když jsem si propichovala nos, tak to pro mě nic nebylo, tak jsem si myslela, že to zvládnu levou zadní, ale jak jsem otevřela tu jehlu, tak jsem se trochu zděsila, že si ji musím celou zarazit do břicha 😅 ale fakt to vůbec nebolí 🙂 😉 jen bych byla radši kdyby mi to někdo píchal a taky by mi vůbec nevadilo to píchat někomu jinému 😉 takže takhle dopadla moje první injekce 😀 😉

hanulka3112
30. bře 2008

Silver ode mě to ví jen moje mamka a ta to bere v pohodě, protože ví o co jde a že na to v dnešní době chodí už spoustu páru a sestřička od nich z práce na tom taky byla, tak ví, že nejsem vyjímka 😉 🙂 jinak to asi nikomu neřeknem i když budou // tak je necháme při tom, že to bylo spontálně, ne že bych thánovcům nějak nevěřila, ale mého mamka je taky dobrá kecka má dvěsegry a jednoho bráchu a každý pátek si chodí někam sednout a probírají rodiné věci a víte jak to chodí, když má někdo vypito, tak řekne i to co nechtěl a pak už by se to šířilo rychlostí světla po bratrancích a sestřenicích no a jednoho fakt nemusím je strašně závistivý a pomluvačný, takže by to ještě přetočil a roznesl po celém městě a to fakt nechci myslím si, že je to naše věc a ostátním po tom může být prd 😉 ale záleží jakou máš rodinu, z mojí strany jsou všichni skvělí a určitě by to neroznášeli dál, jen z té mého jsou trochu závistiví mezi sebou a pomluvační, to mě dost mrzí, vždyť i jedna jeho sestřenice a jeden bratranec nás nepozvali na svatbu 😖 spíše vždy z té druhé strany rodiny, myslím si že je to od nich sprosté vůči mě ani ne ale vůči mému, ale jestli vše vyjde, tak by jsme rádi letos svatbu a to by určitě chtěli přijít všichni, no nechám to na mojem, každopádně s mojí strany pozveme všechny, protože u nás jsou vždy velké svatby a zvou se opravdu všichni, vždy jsem tam byla pozvaná i s přítelem.No loni měl bratranec svatbu a byl tam semnou poprvé i můj a byl z toho nadšený, protože předtím na žádné svatbě bratrance či sestřenky nebyl, dokonce jeho vlastní bratr měl svatbu potají a nepozval ani své rodiče, kteří se s nim celý život pyplali, měli svatbu v květnua taky to tak dopadlo dnes už se rozvádí toho pozval už jeho kamarád, s kterým se znal pouze dva měsíce a to už je co říct.jejda to jsem se rozepsala omlouvámse za tu rozsáhlou zprávičku, ale jen jsem chtěla napsat jak to cítím a mrzí mě, že jeho rodina je taková, předtím jsem nic takového nezažila 😅

silver2501
30. bře 2008

Hanuli, tak nejdřív gratuluji k prvnímu a uspěšně zvládnutému píchanečku, no doufám, že budu stejně statečná jako Ty 🙂 Tak mě musíš referovat jak to všechno jde a co ti to tam v tom zlíně dali, abch byla v obraze a já už budu pak v klííídku a zaběhlá 😀))) Docela se už na to těším, ale mám i zároven strach z těch jehel, však víš...☹

No mojí rodině to neřeknu stropro, jsou to všeci rypáci a tak jim řeknu jen pak , že jsem //, ale taky nebudu líčit jakým způsobem..To, ač je to k nevíře, si rozumím více od mojeho s rodičema, a tak jsme se domluvili, že jim to řekneme, ale až pak až už bude po všem bo vím, že tam pochopení určo najdem, ale ted jim to říkat nebudem bo by se stejně pořád nervili, měli starost a tak...a to mi určitě nepřidá...No a v práci to zkusím taky skoulet na nějaké gynd. problémy, snad se to nějak neprovalí, uvidím 🙂
No my taky ještě nejsme svoji, a ikdyž jsme o tom už mluvili, tak se vezmeme asi až nám bude mít jít kdo za družičku, myslím tím až povyroste náš budoucí prcek, aby se toho té slávy taky zúčstnil 😀
Tak přeji dobré píchání a hlavně kvalitní folíííky 🙂 !!!!

Ps: jo a budu Ti teda věřit, že to vůbec nebolí, ikdyž nevím nevím 😀)))

marinka
30. bře 2008

hanulko, jsi borka, já jsem na to fakt neměla, ještě štěstí, že mám tak šikovného manžílka - dával mi píchanečky do břicha i do nohy 🙂

fiallinka
31. bře 2008

hanul, my jsme se taky brali tajně bez rodičů a přitom je máme všechny rádi, tak to tak neodsuzuj 😉