CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

ivanalysonkova
20. kvě 2008

Tak jsem přidala nějaké fotky do alba....Jestli chcete mrkněte 😉

silver2501
20. kvě 2008

Ahojky Holky,
po delší době Vás všechny zdravím a asi Vás ani nestihnu dočíst, jak plkáte stále 😀

Petko21, ten spg je trošku špatnější, ale my ho měli daleko hůř a pomocí ISCI se nám všech 5 kousků oplodnilo a sice to nedopadlo nakonec, ale to už je jiná. Muj manže měl 80% nepohyblivých, 20% pomalu a rychle 0% a celkově jen 5 mil. na 1 ml a povedlo se.. takže nevěš hlavu, Váš spg je ještě docela fakt dobrý... 🙂neboj pomocí ISCI vyberou jen ty nejlepoší 🙂
Astenozoospermií označují vše co je pod hodnotu průměru a azzospermie je uplná 0 v ejakulátu...

Jinak všem přeji hezký, upršený a studený ☹ večer.....

kaaace
20. kvě 2008

ahoj holky,jak se máte?já vás taky zdravím po dlouhé době.umřel nám počítač,tak byl v opravě.
moc jsem na vás myslela a těšila se,co se děje nového 😉
ale nestíhám číst nazpět 😢

marinka
21. kvě 2008

Ivi, malý je superní, dělá dobré ksichtíky 😀 Užij si nákupy na svatbu!

Mně včera přišlo pozvání z CARu na Den dětí, které byly počaty v CARu, bývá to i ve zprávách, jestli si pamatujete 🙂 Určitě tam zajedeme, je to 14.6 a celé dopoledne je program, různá vystoupení a zadara oběd 😵 Seznámím Chovance s Aničkou, jestli tam bude 😉

silver2501
21. kvě 2008

ahojky holky,

chtěla jsem se zeptat na radu, kterou potřebuje moje kámoška. Chodí do zlínského CARu a říkala mi, že dr. Anna v červenci odchází a potřebovala by vědět, ke komu má přejít... Můžete mi prosím napsat názory na Vaše dr. ke kterým v CARu chodíte??? Moc Vám díky za všechny odpovědi 🙂

A přeji hezký, ikdyž upršený den 🙂

ivanalysonkova
21. kvě 2008

silver: já jsem byla naposledy u něho, protože dr. Prusenká byla nemocná. Takže příště jdu zase k ní nebo možná k Horvátovi. Ale fakt nevím, jak si to rozdělují, možná by bylo lepší si tam zavolat a zeptat se.

Jo a jaký je dr. Horvát???

díky

silver2501
21. kvě 2008

Ivi u koho?? u Anny? Já chodím K dr. Chovancovi, takže vůbec nevím o ostatních, jsem jen u něj...No a jací se ti zdá být???

ivanalysonkova
21. kvě 2008

silver, jo u Anny. Působil na mě fakt příjemně. no jinak dr. Prusenská taky moc fajn (všechno perfektně do podrobna vysvětlí) a dr. Horvát to ještě nevím. Třeba nakonec zůstanu u dr. Prusenské.

Dneska si mám volat na výsledky protilátek, takže jsem docela napnutá. Co se pak děje, když vyjdou špatně? Je nějaká šance???

díky

silver2501
21. kvě 2008

No to já vůbec nevím, jak se pokračuje dál, bo mě "zatím" vyšly všechny testy dobře..u nás je problém u manžova spg jen, vlastně já nemám vejcovody, ale jinak jsem prý OKá.... tak snad ti nějaká holčina tu poradí....🙂 No a chystáš se na IUI nebo IVFko nakonec?

ivanalysonkova
21. kvě 2008

silver, zatím na IUI někdy v červnu, a pak uvidíme co dál

ivanalysonkova
21. kvě 2008

Holky tak hlásím, že výsledky na protilátky a různé nemoci jsou naprosto v pořádku, takže mi spadl těžký šutr ze srdce 😀

marinka
21. kvě 2008

Ivi, veliká gratulace!!!!!!!!!!!!

silver, já jsem chodila k Chovancovi, takže o jiných dr. nevím.. Ale s Chovancem jsem byla opravdu moc spokojená, takže bych jí ho doporučila. Hlavně taky proto, že nám to IVF vyšlo a mám kamarádku z Německa, která tam absolvovala několik IVF a neúspěšně a řekli jí, že u ní není jiná možnost, než adopce, tak to zkusila ve Zlíně (má tam rodiče), byla taky u Chovance a první IVF se podařilo a teď má krásná dvojčátka 😵

v199
autor
21. kvě 2008

Zdravím po dost dlouhé době všechny snažilky , nastávající maminky a maminky.Tak jak tak koukám, tak jsou ve Zlíně nový doktůrci.
Marinko, už abych i já držela ten svůj uzlíček v náruči-moc se těším(docela se nám to krátí, 13 srpna mám terrmín) a docela ti závidím i ten dětský den ve Zlíně.Třeba se tam holky sejdeme všechny s našíma drobečkama.
Takže hodně štěstíčka 😉 😉

fanfulin
21. kvě 2008

Moc všechny zdravím,jsem ráda že tu čtu chválu na pana doktora Chovance........ 😵 ….Mám absolvovat 2 IVF a vybrala jsem si právě tohoto pana doktora,a dala jsem na doporučení doktorky Ulčové-Gallové,která ho moc chválila.Čeká mě dlouhý protokol ,ale nechápu jaký je rozdíl mezi dlouhým a krátkým… ☹ ..prosím poraďte budu moc vděčná……Páčko 🙂

jabluncanka
21. kvě 2008

Fanfulin,

nevím,kolik máš roků,ale dlouhý protokol se dělá obvykle jednak ženám pod 35 let,a nebo takovým,které trpí na PCO. Jde o to,že dlouhý protokol je k tělu šetrnější,zatímco krátký protokol je agresivnější. K MUDr.Chovancovi jsem taky chodila a ani v nejměnším nesdílím Tvé nadšení. Když jsem se zajímala o dlouhý protokol,bylo mi právě tímto MUDrem sděleno,že v tom není rozdíl a dokonce se od dlouhých protokolů upouští,protože "prý" efekt je naprosto stejný. Nakonec jsem po všech martiriích,kterými jsme prošli,došla k závěru,že rozdíl je pouze jeden = při krátkém protokolu "projde" více pacientek.S partnerem jsme změnili centrum za státní kliniku a nestačili jsme se divit = najednou máme úplně normální SPG a jsme schopni mít dítě spontánní cestou,maximálně po IUI...
Jsem zdravotník a tak do IVF a podobných praktik trochu vidím = ve Zlíně manipulují SPG ve svůj prospěch, nasazují hormony v dávkách,aby se to vyplatilo hlavně jim,bez ohledu na zdraví pacientky... Ale to je asi bolest všech soukromých klinik...Vím,že holky v některých centrech v Brně řeší podobný problém... Rozhodně bych si napřed sehnala informace a pak se pustila do nějakých kroků... 😉

fiallinka
21. kvě 2008

fanfulin: no a samozřejmě taky dlouhý protokol - bereš léky dýl než u krátkého, mimo jiné...

jabluncanka: já jsem z Chovance nebyla nadšená, ale zvykla jsem si a stěžovat si nemůžu, že... nicméně co jsem se nezeptala, to neřekl a nevysvětlil, před ohhs taky nevaroval (ale to skoro nikdo) - ale víš, je blbé, že nemáš dobré zkušenosti, ale hodně holek má zkušenosti přesně opačné při přechodu z jinama, takže je těžko to jednoznačně hodnotit (z tvého pohledu to ale naprosto chápu).

nicméně, jak já říkám - do každého caru, ať je to Zlín nebo cokoliv jiného, je dobré jít dobře poučená, projít internet, knížky, poptat se, sama se aktivně doktora ptát, protože jen tak to můžeš ovlivnit - u každého car se dá předpokládat, nebo u většiny, že to nakonec budou zkoušet tím pro ně nejefektivnějším způsobem, tedy ivf, a k tvým požadavkům nebo specifikům budou přihlížet jen tehdy, pokud na ně sama upozorníš... sama jsem se setkala během návštěv s caru nejméně se dvěma holkama, které vůbec nevěděly, na jakém zákroku tam jsou (obě na iui) a proč, prostě jim to tak doktor řekl ... hmm, někdy je nevědomost dobrá, ale pak se nemůžeme divit, že to doktoři řeší jednostranně...

jabluncanka
22. kvě 2008

Fiallinka:

já chápu,že se hřeší na lidskou nevědomost a v podstatě zoufalství,když se nedaří.Ale nemělo by se to dělat tak okatě. Pročítám Vás docela často a pokud to vezmu objektivně,už chvilku jsem tady nezaznamenala žádný úspěch.A rozhodně si nemyslím,že by byl problém v pacientkách samotných,ale ve kvalitě provedení IVF.Zlob se na mě nebo ne,ale mám dojem,že konkrétně ve Zlíně mají přednost,co do kvality cizinci,kteří platí vše hotově a dělají reklamu Zlínu... Když porovnám výsledky SPG,které tady holky uvádějí,taky mi příjde,že mají tak 3-4 šablony,které vyjíždějí a samozřejmě je to špatné.Když jsem se zajímala o další vyšetření,bylo nám Chovancem sděleno,že je všechno geneticky dané a s ničím se nedá nic dělat.Tak jsem si sama zařídila další vyšetření a nestačila se divit.Najednou tam řešení bylo. A nakonec jsme byli na kontrolním SPG na státní klinice a bylo vše OK...A právě díky takovým klinikám jako je Zlín,se to nakonec bude platit celé,protože tunelují zdravotní pojištění. jim totiž vůbec nejde o to,aby se to povedlo hnedka napoprvé,ale aby se do nich napřed řádně nasypalo a pak móóóžná... Je to smutné...

😔 😕 😔 😕

marinka
22. kvě 2008

Holky, je mi líto, že máte blbé zkušenosti, ale já si teda fakt ztěžovat nemůžu. Nevím, možná je to tím, že jsem si sama zjišťovala spoustu věcí ohledně IVF a přesně jsem věděla,co mě bude čekat, když jsme do CARu šli. A když jsem něco nevěděla, tak jsem se ptala a bylo mi všechno vysvětleno. To se na mě nezlobte, ale když někdo jde na zákrok a ani neví, na co jde, tak to je teda jeho chyba - pokud se neptá, tak dr. přece předpokládá, že dotyčná ví, o co jde. Jasně, říct - půjdete na punci - to není dostatečné vysvětlení, ale takhle to v CARu nidky nebylo, Chovanec mi vždy zákrok popsal, o co půjde, jak to bude probíhat.. Sama jsme si řekla, že chceme IVF, protože jsem věděla, jak malá je šance u IUI, navíc jsme měli dost špatný spg. Posílal mě na laparoskopii, tu jsem odmítla a nebyl problém. Prostě všechno v pohodě..

silver2501
22. kvě 2008

Ahojky holky, musím se přidat k Marince, dr. Chovanec mi vše dopředu vysvětlil a přesně řekl, co mi bude dělat... Trošku mi tam nesedí povrchní sestry(některé), ale dr. CH. je v pohodě... A to musím říct, že nám první IVF nevyšlo... sice si člověk musí zvyknout na jeho výraz, co furt má, ale nemůžu si stěžovat a do druhého pokusu jdu v září a stále s ním....

jabluncanka
22. kvě 2008

Marinko,

myslím,že informací můžeš mít kolik chceš,ale ve chvíli kdy vstoupíš do CARu s tím pocitem zoufalství,že to prostě samo nejde,odkýváš jim naprosto všechno = všechny výkony,zákroky,postupy atd. Mám kolegyni,která porodila dvojčata taky po IVF + ICSI -problém měla ona,manžel normální SPG. V den OPU přišla embryoložka a začala jí tvrdit,že tedy zrovna dneska je strašně špatný SPG a jediné řešení je IVF + ICSI... Člověk ovlivněný hormony jim odkývá všechno jako nemocný oslík... a o tom to je... Přitom kdo ví,jak to doopravdy bylo??? 😉

marinka
22. kvě 2008

jabluncanka, no jak jsem psala, já jsem teda všechno neodkývala - jasně, taky jsem byla nešťastná z toho, že to nejde přirozeně, ale šla jsem tam s čistou hlavou a odmítla jsem třeba tu laparku, protože jsem věděla, že u IVF není nutná. Taky jsme si nechali udělat kontrolní spermiogram na jiném pracovišti, abychom si byli jistí, že je opravdu tak špatný, jak tvrdí dr. a výsledky byly skoro na chlup stejné, v CARu vyšel spíš ještě líp.
Máš ale naprostou pravdu v tom, že člověk to tam nemá pod kontrolou a nikdy si nemůže být jistý, že je to opravud tak, jak tvrdí. Už jsem tu psala, že se nám taky nezdálo, když nám den před ET řekli, že se vyvíjí krásně všech 10 embryjek a v den ET už byly pěkné jen dvě a ten zbytek byl tak špatný, že se nedal zamrazit. Přiznám se, že v té chvíli jsem jim nevěřila a byla jsem přesvědčená, že to je jen trik, jak z nás v případě neúspěchu dostat víc peněz. Ale takhle to chodí všude, nikde to člověk nemá pod kontrolou a prostě jim musí věřit! Tam už to není o konkrétních doktorech, ale o businnesu s lidským neštěstím, jako takovém.. ☹

marinka
22. kvě 2008

Silver, no sestry mi teda taky vadily mnohem víc, než doktor. 😖

jabluncanka
22. kvě 2008

Mar,

jedná se o to,že oni svévolně poškozují třeba i zdravé páry,kterým by stačil třeba jen časovaný styk...A to je trestuhodné 🙄

marinka
22. kvě 2008

No jo, jenže co proti tomu dělat? ☹ 😖 😖

jabluncanka
22. kvě 2008

bude to znít hloupě,ale "zchladit" obvyklé nadšení budoucích klientek.Vysvětlit jim,že mají i jiné možnosti(obvykle i levnější varianty) v podobě státních klinik,kde s nimi budou jednat férověji,protože tam je sice finanční efekt,ale v první řadě opravdový zájem o pacienta,nejen o jeho peníze... Např.max.dávku o které vím stanovili na jedné nejmenované státní klinice na 150j. Já ačkoli jsem úplně zdravá,jsem měla 225j.A pak taky následně hyperstimulák a samozřejmě to nemohlo vyjít.Už proto,že se při samotné stimulaci tou velkou dávkou poškodili vajíčka,což už nikdo nepřizná. Tudíž mě nikdo nepřesvědčí,že v tom nebyl úmysl.
Jinými slovy napřed nasypej a pak uvidíme... A tohle podporovat nebudu. 🙄 😕

marinka
22. kvě 2008

jabluncanka, tak ta vysoká dávka u tebe je opravdu divná, pokud jsi zdravá 😕 Já jsem měla testy taky dobré a měla jsem 150j...

hanulka3112
22. kvě 2008

Ahojky Holčiny všechny Vás moc zdravím 😉
Je to fakt k pláči, jak to tady člověk čte, jak se může vydělávat na lidském neštěstí ☹ taky nevím co si mám myslet o prvním neúspěchu, spermiogram jsme měli výborný, já stimulovala gonalem 150j, nakonec jsem měla 15 vajíček no a oplodnily se 4 a dvě zůstaly 😖 čekala jsem, že bude tak na 2 případné KETíky a když jsem se ptala proč se jiích oplodnilo tak málo, tak, že sami neví a že příšte doporučují ISCI.Jo a ješte udělali asistovaný hatching a nikdo se nás neptal, jestli ho chceme nebo ne a nebo, že by řekli možná ho provedem, když bude třeba obal vajíčka tužší 😖 tak opravdu nevím co si o tom myslet, jsem z toho smutná, člověk opravdu nemůže dohlížet na to jestli opravdu těch vajíček bylo tak málo 😒 no a je pravda, že už dlouho jsem tu nezaznamenala žádný úspěch a třeba když jsem šla ne ET, tak jedna sestřička se ptala druhé, kde leží nějaká američanka a ta řekla na novém pokoji, tak řekla sestře ať mě a ještě jednu holku zavede na starší, v tu chvíli mi to přišlo, jako kdyby byla něco víc a aby jsme ji náhodou nevyrušovaly 😖
Jablunco, takže vy jste nakonec v pořádku? Zrovna jsem se chtěla zeptat, jak jste dopadli a jak vidím, tak Olomouc už asi navštevovat nebudete 😉 moc ti přeju, aby se ti brzo zadařilo, když sis prošla takovou škaredou zkušeností, jo a chci se zeptat, jak dlouho jste tam čekali na první návštevu, kdybychom se rozhodli přejít? My teď čekáme na imunologii a ta bude trvat tak 2 měsíce, takže další případný pokus bude asi až červenec srpen.
Nunciku, to víš, že to zvládnem a nakonec se dočkáme 😉 uvidíš, že nám to rychle uteče 😉 a co jinak pořád děláš, já teď spíš pořádkuju doma a už se nemůžu dočkat až vysvítne sluníčko a já si konečně dodělám skalku a budeme sadit thuje 😉 🙂

silver2501
22. kvě 2008

No nevím jak soudít dávky ke stimulaci, ale já měla počáteční 225 iu a po pěti dnech mi ji zvedli ještě na 250 iu.. a pokud vím, tak se davají podle horm. profilu a podle FSH a to já měla dost vysoké, tak proto ty větší dávky a i tak jsem zareagovala docela dost málo.. 8 folíku (jen na pravé straně) a jen 5 vajíček... a my osobně jsme chtěli ISCI at je to na tutovku a chtěla jsem i PK a AH.. jo nedodala jsem, že nemám vejcovody a muž šptaný spg, který mu vyšel špatný i jinde..., takže naše jedinná šance byla kompletní IVF....

silver2501
22. kvě 2008

Jo marinko, některé sestry jsou tam fakt povrchní a hodně namyšlené... 😠 🙄

nunca
22. kvě 2008

Hanuli, já tvrdě makám, takže času je poskrovnu 😒 , ale jsem ráda, že taky občas mrkneš na nás a taky něco písneš 😉 😉 .
Holky, já si zatím stěžovat na přístup doktora Chovance stěžovat nemůžu, po mých hrozných zkušenostech z Brna (zváště prof. Malého), jak jsem psala už dříve, tak spíše tam nám neudělali žádné vyšetření (jen hormony, spg-prý katastrofální) a po přestupu do Zlína okamžitě genetika, imuno, spg.-normální (bez jakéko-li léčby) a taky laparo (zjištěna přepážka v děloze), takže tak. A z vlastní zkušenosti vím, že po dlouhém protokolu jsem měla tak rozhozený cyklus ms, poněvadž máte poslední ms asi 6 týdnů před odběrem (ms uměle zastavují hormonama, takže docela velký zásah do organ. a když nevyjde IVF, tak musíte kolikrát ms vyvolávat dalšími dávkami hormonů). Prostě já to měla potom celé rozhozené na další 3-4 měsíce a navíc pro mě nebyl vůbec dlouhý protokol vhodný (kolísavé FSH) a krátký v Brně nedělají. A taky navíc to nechutné chování-arogantní a lživé vůči pacientkám, hrůza! Jsem ráda tam, kde jsem a nemyslím si, že by po mě chtěli hned peníze, poněvadž jsem chtěla hned po operaci stimulovat, tak sám Chovanec mi to nedoporučoval až do srpna. Myslím, že kdybyste možná poznaly přístup v Brně, tak by jste se asi divily, co vše je možné.

Myslím, že bychom měly od tohoto upustit, protože nám tady to určitě neprospívá, takovéto řeči. A ještě chci říct, že i když nám ve Zlíně IVF nevyjde, tak to nebude vina doktorů, ale prostě to tak má být (i když se nám to nelíbí a bojovat budeme dál) a my proto udělali vše 😉 😉
Omlouvám se předem všem, kteří si myslí něco jiného (každý má právo na názor a rozhodnout se podle sebe), ale já mám takovéto zkušenosti a za těmi si stojím.

Jablucanko, nicméně Ti moc a moc přeju, aby jsi se taky dočkala vytouženého malého zázraku, protože myslím, že každá žena by měla zažít ten nádherný pocit-mateřství, hodně štěstí, určitě se miminko taky zadaří, atˇ je to kdeko-li nebo jakko-li 😉 😉 😉 😉