CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

fanfulin
29. srp 2008

Ahojko…tak hysteroskopii jsem podstoupila teď v červenci… 😵 je to docela krátký zákrok.Uspí tě jen na dvacet minut.Tento zákrok se dělá takovou malou kamerkou která se zavadí přímo do dělohy a koukají jestliže vše abnormální.Před zákrokem půjdeš jenom na EKG,pak tě vyšetří,a čekáš než tě nevezmou.Po zákroku tě nic nebolí a neměla by jsi ani krvácet.Já jsem šla na 7 hod…a domů jsem šla už 14 hod.A genetika se dělá z krve tvé a manžela.Výsledky jsou tak do 1-2 měsíců dojdou domů poštou.

h.jitka
29. srp 2008

Reaguju pomalu. Na pravé straně mám 5, na druhé se ani moc nevyjadřoval, protože jsou pořád malinké. Pokračuju ve stimulaci, v pondělí další kontrola. Tak uvidím.

silver2501
30. srp 2008

Ahojky Sari, na hysterku jsem šla na 11.30 a ve 14.00 jsem šla už domu, (dlouho jsem spala po narkozce), ale neboj, fakt to nic není a pak já jen trošku spinila, ale do druhé dne OK..tak držím palečky, at to vše zvládneš v poho 🙂

sarri
30. srp 2008

Ješě k é hysteroskopii: je třeba se úplně vyholit?

silver2501
30. srp 2008

Sari, ne není... zavádí se kamera přes spodek... 😒

sarri
2. zář 2008

A ještě jednou hysteroskopie (doufám, že už naposled, bo ve čtvrtek už dubu mít pokoj): cévkovali vás?

fanfulin
2. zář 2008

Ahojko..mě necévkovali bylo to v pohodě…to laparoskopie.. ☹ ..je horší aspoň pro mě..A můžu se zeptat kdy se chystáš na 2 IVF.. 😵

sarri
3. zář 2008

Laparo je pro mně naštěstí zbytečná.
Budeme dělat ještě genetiku a tam nás objednali až za měsíc a výsledky prý za měsíc až dva a teprve pak se máme objednat do CARu, takže to reálně vidím tak někdy po Novém roce ☹

fanfulin
3. zář 2008

Ahojko..já jsem ale až teď mě to došlo, že jsi psala o genetice. 😒 😒 .Vím že to tak dlouho trvá..Neboj noví rok je za chvilku uběhne to jak voda…Já mám mezi 1 IVF…a …2 IVF rozestup 5 let a nic jsem neztratila..ba naopak bych řekla že zdravotnictví jde dopředu a to je plus …pro nás... 😵 😵 😵

silver2501
3. zář 2008

Ahojky Sarri, tak o cevkovaní už víš, jsou to krátkodobé operace a necevkuje se...😉dokonce po hysterce já šla asi za tři hodky normál dom 🙂 jen jsem chtěla ti říct, že já mám čerstvě gnetiku ted ve zlíně za sebou a čekala jsem na výseldky 2 a půl měsíce, a kdybych tam nezavovlala co se děje, tak snad je nemám ani do ted ...🙂(doporučuji tam zavolat už třeba za 6-8 týdnů, jak to vypada s těmi výsledky) ale určo si je dobré počkat a pak jít do toho..my šli na 1. IVF, to se nezdařilo, tak jsme šli na genetiku a imuno a v obou máme zadrhel, takže ted nasazuji leky (sice se druhé IVFko posune o 2 měsíce), ale jak říká fanfulin, tak nic neuteče ti, hlavně, když pak pujdeš do toho na jistotu a ušetříš spoustu nervů, peněz a pod . 😉
Tak držím palečky at hysterka dobře dopadne 🙂

sarri
3. zář 2008

Díky Silver. Na genetiku jdeme taky do zlína, tak mám dobré info, že to může trvat.
Taky sme měli první pokus trošku "střelený od pasu", tak teď doplňujeme vyšetření (už abych to měla za sebou, bo su nemocniční posera a je mi špatně jenom do nějakého takového zařízení vlezu 🙂 ) Jsem objednaná na 7, tak snad tam nebudu na zákrok dlouho čekat - nejhorší jsou nervy před - když jsem šla na punkci, přišla na sál a viděla tam to superlehátko s nožkama navrch a všecky ta přístroje, tak sem měla dělat sama co se sebou, abych tam vylezla a nezdrhla 🙂 🙂

silver2501
3. zář 2008

Sarri, já už si za posledních 5 let tak zvykla na to vše kolema doktory a sály, že už tam chodím raději jako bezduchá mrtvola a ani nad tím neřemýšlím... hlavně at je už po všema, udělají co musí a já jsem už doma 🙂

sarri
4. zář 2008

Tak to mám za sebou a nepotěšili mě. Děloha je prý mírně zúžená - srdíčkový tvar a že prý to tímto vyšetřením lze špatně posoudit, tak by to chtělo ještě jít na rentgen dělohy. ☹

h.jitka
4. zář 2008

Sarri, srdcovitý tvar dělohy mám taky. Ale podle tvrzení doktorů i různých diskusí na netu to není beznadějné. Samozřejmě to může mít na otěhotnění vliv. Mně na to přišli, až když jsem byla těhotná a potratila jsem.

Co se týče aktuálního průběhu u nás, tak mám za sebou odběr - 4 fol., z nichž 3 byly kvalitní. Jupí. Jsem ráda, protože jsem měla slabou reakci a už jsem se skoro začínala obávat, že se nevyvede nic. Naštěstí nemám ani čas se tím stresovat, protože se teď o víkendu definitivně stěhujem a já pořád řeším věci jako světla do kuchyně, opožděnou montáž dveří, shánění pomocníků na stěhování, jak to zvládne kocour apod. 🙂
Ještě se vám svěřím, že nejhorší na tom dnešním zákroku byla anestezie. Doktor mi špatně napíchnul žílu, takže mi praskla a mám modřinu přes půl předloktí. Naštěstí mám teď dovolenou, jinak nevím, co bych řekla kolegům v práci... A to se mi ani neomluvil! ☹

fanfulin
4. zář 2008

Sarri..nedělej si z toho nic není to nic hrozného..určitě to nebude mít vliv na otěhotnění možná maličký,ale jsou holky i s takovou dělohou a mají děti normálně,tak se hlavně netrap vše bude dobré. 😉 😉 😉

sarri
5. zář 2008

h.jitka: mám stejnou zjušenost s anesteziologem - nemohl mě napíchnout a pak to vzal na zápěstí, kde to ale posléze vyndal a tekla mi z toho krev ještě po zákroku, na 4. pokus byl teprve úspěšný (sestry to dávájí běžně na poprvé - nebývá problém). No a když jsem šla ne tu hysteroskopiii do Atlasu, tak tam byl ten stejný anesteziolog, ale naštěstí než tam napochodoval, tak mě už sestřička napíchla sama.
Budu ti držet palce, ať jsou kvalitní embryjka a alespoň nějaké se "ubytuje".
Apropos to je Tvůj první pokus?

fanfulin: trošku em se informovala. Je to diagnostikováno jako deprese fundu a prý na rengenu se to líp poznává a ten se dělá "zaživa", tak to klidně ještě podstoupím. Teď to prý chce stejně měsíc pauzu kvůli zánětům, takže pohoním po doktorech prozměnu manžela 🙂 Zatím má z dělání dětí zážitky jen z odběrů sperma (takže zážitky doslova orgastické 😀 😀 ), tak eď pomaže k urologovi (díval se na web, jaká je tam pracovní doba a bylo tam na fotce lůžko s podpěrama na nohy jak na gyndě, tak byl z toho mírně šoklý)

h.jitka
5. zář 2008

sarri: ano, je to můj první pokus. V pondělí jdu na ET, máme 2 embryjka. 🙂
Ad anesteziolog - na to, že tam člověk nechá tolik peněz bych řekla, že by se jim to stávat nemělo. Tak díky za podporu.

fanfulin
5. zář 2008

sarri:..S tím rentgenem jsi mě trochu zaskočila…vím že se to dělá ale mě to dělaly hned při laparoskopii ,takže já jsem u toho spala jak dřevo..No manžel to také zvládne aspoň bude mít nějaké zážitky…to mému musí stačit jenom ten odběr spermatu… 😉 😉

h jitka:Držím moc pěstičky ať je vše v pohodě a dobře to dopadne.Mě čeká 2 pokus a mám docela strach z injekcí (bojím,bojím… ☹ ☹ )...Protože když jsem je pýchala minule tak se to dělalo jenom do bříška to byla pohoda, ale teď co jsem četla a slyšela tak se to pychá i do noh a z toho mám strach…….. 😖 😖

sonja21
8. zář 2008

Ahojky holkýýýý tak po delší pauze Vás mooc zdravím, musím rychle dočíst novinky, IVa tak ja dopadla dovolená cooo ????? No já zatím nic... měla bych se objednat do CAr na konzultaci,ale teda se mi vůůbec nechce tak tomu dávám volný průběh 😀

silver2501
10. zář 2008

Ahooooj Soníííí, no dlouze jsi tu nebyla ale 😉 já už mám CAR za sebou a 14. října bych měla začít stimulovat, ovšem ještě furt se rozhoduji, zda druhé IVFko a nebo jít nejdřív do NATIVU... No už se laduji prednisonem na BI a listovkou na MTFHR a před ms se rozhodnu... 😒 abych se přiznala moc se mi do toho nechce, mám2008 rok smolný, ale uvidííme 🙂 a jak pak žiješ a co nového?????

ivanalysonkova
11. zář 2008

Ahojte holky, omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla. Jen co jsme přijeli z dovči, začal fofr v práci (a v podstatě pokračuje 😀 ).
Soni: teď chodíme k jednomu léčiteli do Valmezu (vzal nás ještě před dovčou). Můžu říct, že cyklus mám přímo ukázkový, ovu, MS.....no paráda. A zato vděčím jemu....Takže jsme teď upustili od návštěv CARu a snažíme se sami. Podle něj, jsme už oba v pořádku... 😎

fanfulin
13. zář 2008

Ahojko moc všechny zdravím nebyla jsem tu dlouho ale nic zvláštního se u mě neděje. 🙂 🙂 Začínám stimulovat až na začátku října…tak uvidím, jak to bude vše pokračovat. 🙂

silver2501...Mě se také nechce moc do 2 IVF…ale nemám jiné východisko než ho podstoupit… 😉

ivanalysonkova..To by bylo moc super, když by to vyšlo normálně… 😉 držím palečky ať se to povede

bianca2008
13. zář 2008

Fanfuli, proč nemáš jiné východisko?? jsem asi moc zvědavá... 😕 😨 No já právě taky, ale chtěla bych co nejdřív, ikdyž se mi moc fakt do toho letos nechce ☹ , ale tlačí mě mé vyšší FHS, nemám vejcovody a pracuje u ž jen jeden vaječník... ☹ takže asi do toho pujdu a budu věřit, že tentokrát to vyjde ...😉

silver2501
13. zář 2008

Omlouvám se, ale napsala jsem to z jiného přihlášení, chodí ke mě na net i kamoška 🙂 nevšimla jsem si ☹

Fanfuli, proč nemáš jiné východisko?? jsem asi moc zvědavá... No já právě taky, ale chtěla bych co nejdřív, ikdyž se mi moc fakt do toho letos nechce , ale tlačí mě mé vyšší FHS, nemám vejcovody a pracuje u ž jen jeden vaječník... takže asi do toho pujdu a budu věřit, že tentokrát to vyjde ... 🙄 😲 😒

fanfulin
13. zář 2008

Silver…Tak o miminko se snažím už 8 let…první tři roky jsme zkoušely jestli to nepůjde samo a nic..pak jsem šla na 1 IVF..které nevyšlo..tak jsem zkoušela vše možné dalších 5 let.Pak jsem podstoupila vyšetření genetické ,imunologické a zjistili mě chybu v imunologii..Takže mám protilátky proti vajíčku..takže když po ovulaci je vajíčko tak já ho zničím….Jinak je u nás vše v pohodě…sperma super..ovulace dobrá..endometrium dobré…průchodnost dobrá.Musím podstoupit IVF protože jenom tam se dá ta má imunita pohlídat a ovlivnit injekcemi..jinak není jiná možnost podle doktorů.
Věř že to vyjde….já tomu také věřím….doktoři jsou už teď kapacity

😉

silver2501
13. zář 2008

Fanfulin, tak to já mám něco podobného, po prvním neuspěchu mi dr. poslal na imuno a genetiku, kde na imunu nám našli sníženou BI a na genetice mutagen MTFHR, tak ted před druhým IVFkem mám nasazený prednison a kys. listovou ... tak snad už nic nebude bránit tomu , aby se mimnku-kám u mě líbilo...🙂 tak snad to bude stačit ty dva měsíce léčby před IVFkem a v říjnu se do toho pustíme spolu...🙂 aspon se tu budeme vzájemně držet 🙂 Jak jste to léčili u vás???

fanfulin
14. zář 2008

Silver…U nás právě že nijak není na to nic až při stimulaci Prednison a pak 12 a 2 hodiny před ET píchnout injekce Diprophos (12 hod ..ET) a Dexamed (2 hod..ET).No a pak až do 5 týdne gravidity Prednison... 🙂 Doktor říkal že v momentě kdy mě emryjka dají tak tělo by nemělo vytvářet protilátky díky těm injekcím.Tak doufám, že se vše povede.No jsme na tom opravdu podobně.Takže musíme myslet pozitivně vše jde dopředu i ve zdravotnictví snad si budou vědět rady CRM. 🙂 …... Já už bych mimčo moc chtěla na první už mám roky .Určitě je dobré se navzájem podporovat,protože tem kdo tím neprošel tak neví o čem je řeč vidím to ve svém okolí pro ně je IVF brnkačka dojdeš odeberou vajíčka pak dají nazpět a je to… 😉 😉

silver2501
14. zář 2008

Fanfulin, tak to v mém okolí je ještě pár lidoopů asi z doby třetihor, protože na Umělé oplodnění mají i dost debilní názory ☹ hlavně co se týče slavných, když počnou přes IVF, mno ale to spíš bude závist 😀 jinak mé okolí to vůbec neví, takže ani nevím jak by zareagovvali... neví to ani rodiče, takže si to tak nějak tutlem pro sebe. a někdy je to fakt hrozné to tajit a dělat, že se nic neděje, pokud zrovna zjistíš např. že na testu je po IVF jen jedna čárka ☹ a nemáš si s kým ani promluvit ...☹ ještě, že člověk si o všem může pokecat aspon tady, kde mu rozumí... 🙂
Tažke jdeš do toho taky v říjnu, to je bezva, jaký budeš mít protokol?? a co budeš mít??? Já to tentokrát budu zkoušet s gonalem, luveris a ovetrille-krátký prot., bo posledně jsem na puregon skoro nezareagovala....☹ a dlouhý mi nedoporučova ldr.

fanfulin
14. zář 2008

silve..V mém okolí to ví pár lidí, protože jim bylo divné, že jsem s mojí láskou už 13 let a pořád ještě mimčo není,tak to chápou a podporují mě.Jenom tento týden jsem dostala podpásovku od kamarádky,která měla stimulovat zároveň semnou (měla dvakrát mimoděložní,tak přišla o oba vejcovody) že umě je šance menší a dala mě najevo že těhotná jsem ještě nebyla ona ano,tak to mě zamrzelo.. ☹ ☹ ale nevadí život jde dál…. 😉 No jasně že dotoč v říjnu jdu ,také počkám na mrchu dojde asi okolo 30.9-1.10 a začnu stimulovat,ale ještě nevím, co mi nasadí DR (Chovanec) mě ještě neříkal,ale budu mít krátký protokol a snad mi nenasadí Puregon reakce na něho byla také u mě otřesná…už bych to chtěla mít za sebou a konečně mít // kolejnice asi jako každý kdo se snaží…. 😀 😀

silver2501
14. zář 2008

Fanfulin, taky chodím k dr. CH., tak ty taky Puregon nic moc??? já chtěla ten obyč. menopur, ale nakonec mě přesvědčil, že zkusíme gonal a když tak menopurem a nebo mironalem dopíchnu.. budu začínat na 300 iu, tak už ted vím, že budu muset dokupovat 1000 jendotek, chjoo ☹ ale je to peněz, kor když potřebueme ISCI a pak k tomu PK a AH..

To s tvou kamoškou, tak to je pěkná síla, nechápu jak může být tak necitělná, když je na stejené lodi a ví jaké to je..☹ jinak je pravda, že já mám už jednoho pubescenta doma, tak se mi to vše možná trošku ílp snaší, ale i tak, je to fakt těžké zvládnout ty neuspěchy ☹

Já bych měla začínat tak v půlce října, chtěl a sem až v listopadu, ale to by vyšlo ten konec v prosinci, chvíli před vánocema, tak to by se mi asi těžko vysvětlovalo, proč jen tak ležím a nic nedělám a při neuspěchu bych je asi všem zkazila 😀)))

Jo a fakt by to byl ten nejkrásnější, nejcenější a taky nejdražší dareček pod stromeček, co??? 🙂