CRM Zlín. Máte zkušenost?

v199
12. říj 2007

Ahoj snažilky 🙂 🙂 . S manželem jsme byli na inseminaci ve Zlíně, chystáme se tam i na umělé oplodnění, nemáte některá zkušenosti s touto klinikou? 😝 Kačka

h.jitka
21. říj 2008

ahoj děvčata. tak jak se daří? doufám, že vše probíhá, jak má. 🙂
moje poslední návštěva ve zlíně byla dobrá, nečekala jsem tak dlouho. pan doktor mi opět vysvětlil, proč požaduje hysteroskopii a co pak bude dál. takže teď musím počkat na první MS a zase to pojede. a další IVF pravděpodobně začátkem roku. asi to nechám spíš na únor,březen.

lilienka
21. říj 2008

Ahojky.Prominte,že vám sem lezu.Já se chci jen zeptat na gyncentrum ve Zlíně.Začala jsem chodit k jinému dr.A on má smlouvu se Zlínem.Budu ráda,za vaše odpovědi a zkušenosti.Díky

sarri
21. říj 2008

Ahoj Jitko, zajímaly by mně argumenty pro tu hysteroskopii...
Já jsem na ní byla a řekli mi, že na děloze je deprese fundu - srdcovitý tvar a že by bylo dobré udělat ultrazvuk, o kterém jsem slyšela samé hrůzy - tak čekám, až budou výsledky z genetiky a že to proberu s Chovancem, jestli ten rentgen má vůbec smysl. Už mně tak posílali na laparku, a když jsem se zeptala, jesltli to konkrétně pro nás bude mít nějaký význam, tak řekl, že vlastně ne, leda bych chtěla inseminaci dárcovským spermatem.

barbucha77
22. říj 2008

Ahoj holky, hlásím se po delší odmlce, mám za sebou druhý pokus IVF - bohužel opět neúspěch. Folíků 7 vajíček 5, embrouše 4, dva z toho nic moc, takže nevhodné k zamražení. Jedno 6B a jedno 8A (do kterého jsem vkládala všechny naděje) jsem si nechala zavést. Po 11 dnech s crinonem jsem začala špinit, dnes MS :(( Tak si říkám, když už se neuchytí ani 8A, tak to je fak v pytli..... ach jo. Kontrolu mám ve čtvrtek 23.10.
Víte o někom, kdo v poslední době otěhotněl po IVF ve Zlíně? Potřebuji trochu optimismu do žil 🙂 Všem přeji hodně úspěchů a zdraví.

colors
22. říj 2008

Ahojky , omlouvám se že vám lezu do diskuze .
Jen jsem se chtěla zeptat sarri. Mě taky zjistili srdcovitou dělohu a syndrom pco, byla jsem na laparoskopii a hysteroskopii.Naštěstí už nic jiného nezjistili.
Tedka jsem objednaná do nemocnice na oddělaní té malé srdcovité přepážky, abych mohla podstoupit ivf.
Tobě to doktor nedoporučil to odstranit ?
barbucha77: ráda bych tě potěšila ale já teprve na ivf čekam.

silver2501
22. říj 2008

Barbucho, je mi líto, že to nevyšlo ☹(( nejde ani nic říct, prtotože kdo si tímto projde a bez uspěchu na konci, tak ví, jak to moc bolí.... já sama ted mám před OPU - v pátek- a taky je to moje druhé IVF... takže nejde ani nic jiného poradit, než třerba změnit CAR.. ne proto, že jsou ve zlíně šptaní, já sama jsem tam spokojená, ale zatím tě nedovedli k vytouženému mimi a chce to asi změnit uplně vše od základu-protokol, léky, embrology...taky o něčem takovém pro příště, jak se nepovede, přmýšlím, ikdyž jsem ve zlíně spokojená... 🙂
Barbucho, ano jsou tu holky, co jsou tehu po zlísnkém IVF a ted nedavno, stačí prolistovat stranku -dvě zpět...
přeji hodně štěstí...!!!

fanfulin
22. říj 2008

Ahojko..Holky....Silver tak co jak se cítíš..čtu,že OPU bude v pátek...tak budu držet pěstičky ať je velká úrodička.. 😵 😵
Barbucho..Je mě líto,že ti IVF nevyšlo..vím jak se cítíš také jsem si tím, už jednou prošla je mě to moc líto... ☹ Teď zrovna jsem po 2 IVF..a čekám jak to vše dopadne takže moc optimismu ti asi nedodám.
Jediné co by jsi mohla zkusit je změnit centrum,ale podle mě se postupuje všude stejně.. 😉

z4401
22. říj 2008

Krásné dopoledne holky.
Jak se všechny máte a co nového? U mě stále vše při starém. Jen začínám mít asi nevolnosti, ale místo ranních - večerní. 😢

Silver - v pátek držím moc palečky a prskám těhu bacily aby se zadařilo a mimísci se krásně uhnízdili.

Fan - jak se cítíš těhulko? Nějaké změny, nebo vypozorování nějakých příznaků. Pořád nepřestávám držet palečky. Určitě to výjde a budeš se radovat s těhu a na Vánoce budete kupovat první výbavičku 😉

Barbucho - ahojíček. Tak já ti můžu povtdit úspěšně IVF ve Zlíně. Na začátku září jsem začala stimulovat na naše 1. IVF a začátkem října nám potvrdili pozitivní HCQ. Teď bych měla být cca v 7 tt. Tak snad se už nic nepřihodí a v červnu se budeme těšit s miminka. Budu moc držet palečky při dalších pokusech. Chce to pevně věřit že to výjde!!!

fanfulin
22. říj 2008

Zet..Ahojko...já se mám dobře...žádné příznaky jsem nevypozorovala nějak se nesleduji...nechci se moc sledovat..a je ještě brzo je to teprve 6 den od ET..Je pravda,že už mě to trochu vrtá hlavou jestli bych už třeba měla něco cítit,ale je to asi blbost...no uvidíme.. 🙂
Ty nevolnosti vydrž...přece jenom to k těhu patří.... 😉

z4401
22. říj 2008

Fan - ahojíček těhulko. Máš pravdu na pozorování je ještě času habaděj, navíc nemusí nic cítit. Já byla také úplně v pohodě a to je asi podstatné.

Já su takové nemehlo, obložila jsem si tu celozrnný rohlíček Vital od Březíka a převrhnula talířek a pěkně se mě ty zrníčka rozsypali na zem. tak jdu zametat ☹

silver2501
22. říj 2008

Holky dík za palečky 🙂

Fan, každá změna prospeje, třeba už jen změna embryologa, změna stimulačního plánu, a taky u toho hraje roli psychyka, takž třeba i změna místa nebo doktora je dobrá.. je spoustu holek co vystřídaly i tři centry a nakonec se zadařilo... já jsem ve zlíně spokojená, ale pokud mi nevyjde ani tenhle pokus, tak přejdu taky jinam, protože asi víc už pro mě nedokaží ve zlíně udělat... takže změna určitě prospěje 🙂
Fan, ale určitě ti přeji at počůůůráááš dalnici za týden a vubec nemusíš žádné změny řešit !!!!! 🙂

Zeti, držím palečky, at v červnu porodíš krásné a zdraqvé miminko 🙂

z4401
22. říj 2008

silver - tak to je krásné "počůráš dálnici" 😀 to mě fakt rozesmálo 😀

Určitě ti to teď také výjde, teď je nějaká těhu vlna, tak jen naskočit na ni. Nebudeš muset žádnou změnu CaRu řešit. 😉

fanfulin
22. říj 2008

Holky no jen abych počůrala dálnici.. 🙂
Silver..jo já vím,ale tentokrát jsem byla v CRM moc spokojená zdálo se mě ,že Chovanec je opravdu na vše opatrný...Na IVF jsem byla dobře připravená,ale myslím,že s tím jestli to tělo to přijme nebo né,tak asi neudělají nikde nic...podle mě se tělo nedá připravit na 100% na přijmutí plodu..přece jenom je to umělé oplodnění.... 🙂
Opravdu jsem i psychicky na tom lépe jak poprvé..vůbec si to nějak nezabírám užívám si pocitu,že mám v sobě 3 mimčo....a čas ukáže.... 😅 Každý den mimča uplácím lentilkama( utrošem) aby se jim u mě líbilo.... 😀

z4401
22. říj 2008

Holky já se zatím loučím a jdu se pustit do žehlení. Čeká mě plný koš prádla a pak ještě 2 sušáky. Tak ať to už neodkládám ať se to trochu pohne. Jestli mě to výjde tak ještě odpoledne nakouknu. Než příjde manža z práce, pak mě vezme noťasa a bude kreslit kámošovi krovy na barák. Tak zatím pa a krásné odpoledne. 😉

silver2501
22. říj 2008

Zet, jsem rada, že jsem tě rozveselila 😀)) mě se právě zdál předvčery sen, že jsem so počůrala ruku jak jsem na to přímo čurala , ale vyčůůůrala jsem // dlouhé a silné jak dalnci chi chi 😀)))))

Fan, já jsem s dr. CH. taky nadmíru spokojena, ale moje kamarádka změnila 2 centra, kde ji nedokazali pomoci a až v tom třetím, je hned po 4 IVF - ketu z něj těhotná !!! měla chudato 7 transferu a čeklali na mimi 7 let a ted je ve 20 tt s dvojčaty, takže já určo změnu udělám, ale snad nebudu potřebovat !!!!!! 🙂

fanfulin
22. říj 2008

silver..myslím,že ji už nebudeme potřebovat ani jedna tu změnu... 🙂 A jak jinak co folika rostou ?

silver2501
22. říj 2008

Fan, no jsem spokojená, na první Ko jen 5 v pravo a na druhé KO se objevily 3 v levo, sice jsou menši, ale třeba tam něco bude... takže na to , že mám vyšší FHS a víc stejn nedám, tak jsem spokojená 🙂 ted ještě , aby v pátek tam byla v nich kvalitní a zralá vajička 🙂

sarri
22. říj 2008

colors: mně jen po hysterce řekl, že je děloha srdcovitá a že by to chtělo lépe prozkoumat na rentgenu - myslela sem, že tou kamerkou uvidí víc než na rentgenu??? - ani neznám úplně podrobný výsledek - předpokládám, že to poslali ošetřujícímu lékaři a s tím jsem to ještě nekonzultovala. Apropos jestli Tě čeká odstranění, tak držím palce, ať je to co nejmíń stresující a útrpné.

nets
22. říj 2008

ahoj barbucho, tak já jsem po IVF ve Zlíně 10.9. a zatím se mimouchy (dvě) drží, jsem v 7tt a už mě předali do péče mého gynekologa, tak i ve Zlíně se jim někdy zadaří, já byla spokojená až na ty čekací doby v čekárně ale s tím asi nic nenaděláme🙂))

h.jitka
22. říj 2008

... se to tu dnes nějak rozjelo... 🙂

sarri: na jaře jsem byla na laparoskopii a hysteroskopii, ale posunula se mi MS a v den příjmu jsem ještě špinila. doktoři to nicméně vyhodnotili jako v pohodě, ale další den, když mělo dojít na hyst.vyšetření, tak od toho museli upustit, protože nešlo nic vidět. z toho důvodu se neví, jak přesně moje děloha vypadá. vzhledem k tomu, že jsem potratila podruhé, veškeré výsledky genetiky apod. jsou dobré, doktor se domnívá, že důvod by mohl být ve tvaru dělohy. podle toho, co se zjistí, budou rozhodovat, jestli podstoupím operaci nebo ne.
o žádném rentgenu nemluvil.

držím pěsti všem, kdo jsou teď v jakékoliv fázi. ať se vše vyvíjí, jak má. 🙂

barbucha77
24. říj 2008

Čau holky díky za podporu, přeji vám, ať se do nejvíce daří. Mně čeká v prosinci laparka a pak se uvidí, buď půjdu na 3. IVF nebo ještě zkusíme inseminaci a třetí pokus necháme na později. Zlín bych asi měnit nechtěla, doktoři jsou symaťáci...ale pokud budou další neúspěchy, tak o tom budu uvažovat.

walerinka
25. říj 2008

Ahojky holčiny. Teprve nedávno jsem se k vám přihlásila. Když jsem si pročítala vaše příspěvky, tak vidím že v tom nejsem opravdu sama. O miminko se snažíme už 4 roky, prošli jsme už řadu vyšetření, že bych o tom mohla psát knihu, projezdili jsme celou republiku kvůli testům(genetika, imunobiologie), ale výsledky pořád žádné. Zkusila jsem i 2x inseminaci, ale bez úspěchu. Když už jsem otěhotněla, tak jsem do týdne potratila ☹ . Nyní jsem začala chodit na centrum do Zlína a musím říct že doktoři i sestřičky jsou super. Jo a potraty jsem měla3.Po vánocích se s manželem chystáme na genetické vyšetření embrií, které mi doporučil pan doktor kvůli těm potratům. Příprava je stejná jako na IVF, takže podstoupíme i to. Držte mi pěstičky 😉

fanfulin
25. říj 2008

walerinka..Ahojda..Opravdu nejsi v tom sama..Já se o mimčo snažím už 8 let a pořád nic..teď jsem po 2 IVF..takže čekám na výsledky...Jinak máme, už také projetou celou republiku...skoro vše je u nás O.K...jenom já jsem pozitivní na zona pellucida...
Je mě opravdu líto čím sis prošla...ale určitě se vysněného mimi dočkáš.... 😉 Budu moc držet palečky a zase napiš... 🙂

walerinka
26. říj 2008

Moc děkuju za podporu 🙂 , jenom nevím co je to zona pellucida.. Hlavně to nevzdávej, všechno se v dobré obrátí a budeš jezdit s kočarkem 😀

patricie77
26. říj 2008

Ahoj holky, hlásím se taky jako jedna z těch, která v CRM Zlín otěhotněla a to po KETu z převezených embryí z jiného CARu. Někdy je to hodně dlouhá cesta k dítěti, já se teď modlím, ať to s námi prcek ještě 7 měsíců vydrží.. Jinak si nemohu lékaře ve Zlíně vynachválit, i přesto, že i tam jsem podstoupila neúspěšný ET. Jejich přístup byl vždy konstruktivní, snažili se pomoci a neměla jsem pocit, že z nás jen tahají peníze, spíše se nám je snažili ušetřit. Řekla bych, že podle ohlasů jsou CRM Zlín a Reprofit nejúspěšnější a jenoblíbenější CARy. Držím vám moc palce, především teď čekatelkám na //. 😵 😵 😵

fanfulin
27. říj 2008

Ahojko...berušky...Tak se hlásím se špatnýma zpráva..Začala jsem špinit takže je to v háji.. ☹
Takže jsem byla nucena udělat test abych věděla jestli si zavolat do centra a na testu je jen / takže u nás je teď nálada... 😢 😢 😢 Jsem úplně vyřízená.
Budu na vás všechny moc myslet a držet vám palečky ať je u vás vše O.K....Já asi na 3 IVF jenom tak hned nepůjdu,takže sem tam na vás nakouknu a písnu.... 😉

h.jitka
27. říj 2008

ahoj fan. co na to říct.... ☹
Drž se a určitě se na nás někdy přijď mrknout.

fanfulin
27. říj 2008

jituš.Jo budu se držet ale chvilku s tím smutkem budu bojovat,ale život musí jít dál..třeba se někdy štěstí usměje... ☹

h.jitka
27. říj 2008

fanfuline, já myslím, že prosmutnit si to je potřeba. člověk se potřebuje duševně pročistit. a co si budem povídat - ty hormony, které do sebe během stimulace napícháme se taky nějak musí projevit. buď na sebe hodná.

sarri
29. říj 2008

Je mi to moc líto Fanfuline - každý úspěch je povzbuzením pro všechny, co bojují.
Byla jsem pryč a tak jsem si myslela, že tu určitě bude už něco o pozitivním testíku. Vydechni a naber sílu na další pokus - znám i takové, co jim vyšel až 4. pokus, ale VYŠEL.
Apropos jak se ta to Silver?