Darovaná embrya. Máte zkušenosti?

andreanovosadova
22. únor 2011

Ahoj, jelikož jsem tu nenašla diskusi na toto téma, ale pouze na téma darovaných vajíček, tak ho zakládám. Uvažujeme s manželem, že půjdeme do darovaných embryí z důvodů genetické chyby u našich embryí ze kterých jsem nikdy nedosáhla těhotenství ani po mnoha IVF. Zajímalo by mne, pokud tu někdo je kdo absolvoval KET s darovanými embryi jaké má zkušenosti. Ráda bych se dozvěděla více kolem problematiky darovaných embryí, úspěšnost otěhotnění z darovaných embryí, zda jste měli čersvé nebo zamražené embrya atd.

missuttka
18. srp 2017

@uzovka68 tak to je husta cena

uzovka68
19. srp 2017

@missuttka netrapse my taky nemame ani jedno ditko taky je mozna sance zdarcovstvi byli jsme trikrat na umelim a nic tak jsme sli skrz darcovstvi uz jsem po prvnim pokusu tet jsem po transferu a cekame jedtli se povedlo nebo ne

uzovka68
19. srp 2017

@klokanka73 taky sem brala prednyzon anic my ponem nebylo ani jsem nepribrala tet beru medron ten my napsali na imunologii

uzovka68
19. srp 2017

@pavlina1976 my byli taky na imunologii mese tvori proti latky tak my dali medron tet jsme sli o darcovstvi uz jsem po transferu tak jsme zvefavi jestli se zadari

missuttka
19. srp 2017

@uzovka68 tak drzim palecky 🙂 a jak se citis?

uzovka68
20. srp 2017

No docela normalne pobolivava me pod briskem pobolivaj me prsa a jako i primenstruaci uz mame tri pokusi po umelku vzdy po jednom vajicku a tet pri darcostvi sme nechali dat dve tak sem zvedava jestli se opet nepovede tak uz nevim coje jeste za problem a dekuju

misutka30
23. srp 2017

@uzovka68 Ahojky, děkuju za odpověď. Teda to je palba... mě přišlo divné, že jsi poprvé psala 14 tisíc🙂 takže je to 140 tisíc... no, já už jsem také jako samoplátce, bohužel, a teda tolik peněz už si dovolit nemůžem☹ a rozumím tomu dobře, že pokud by se vám 2x z darovaných nepodařilo (tedy zaplatili byste celkem 280 000,-), tak třetí cyklus je zdarma? Teda držím palce, aby ti to vyšlo, a dál jste to už nemuseli řešit!

uzovka68
24. srp 2017

@misutka30 jo jo jeto dost ale nechcem to vzdat bohuzel tet jsme si nechali dat dve a nevyslo potvrdilo to i zkrve a i zjistili zese my zvisila hladina stitne zlazy tak pristi mesic se budu pripravovat na dalsi pokus ale nejdriv me poslou na vysetreni se stitnici tak drzim vam palecky aby se vam to povedlo

uzovka68
24. srp 2017

@misutka30 dali jsme 140000 a to maji tu nejvysi castku mame special postup to vsechno uz je vteto cene

misutka30
26. srp 2017

@uzovka68 Ahojky, to je mi líto, že to nevyšlo☹ musí to být velké zklamání, sama jsem to zažila už asi 10x...pokaždé doufáš, že už to bude ono a zase nic.... je to šílený. Ale je to dobré, že se nevzdáváte a chcete to stále oba, horší, když jeden už nechce pokračovat a druhý ano..... tak držím palce a hlavu vzhůru!

uzovka68
29. srp 2017

@misutka30 jezis tolikrat to doufam zesenam to uz povede a neprisli vam nanic proc to nejde ja tet pudu na vysetreni stitne zlazy protoze ji mam

uzovka68
29. srp 2017

@klokanka73 zdravim tak to asi budu mit i ja mam stitnou zlazu ale nic nani neberu zeji mam furt v norme byli jsme uz trikrat na umelku a nic tet jsme byli i na darcovstvi a opet se nepovedlo tak doktorka rekla zeme posle na vysetreni stitne zlazy myslite ze bude pricina tim

uzovka68
29. srp 2017

Zdravim jdu pridat muj clanek my jsme uz trikrat po umelku a bez uspechu tet jsme byli na darcovstvy v praze v ivf centrum international na praze 5 a nechali sme si dat dve a opet se nezdarilo tet nam uz udelali dalsi rozpis nevim jestli to neni moc brzo a budou me posilat na stitnou zlazu protoze ji mam ale nic neberu moc bysme si prali mimco

klokanka73
29. srp 2017

@uzovka68 já ji měla taky v normě TSH 3,3. To je prý ale v normě když nechces otěhotnět, jinak prý musí být pod 2,5. Proto mi dali 1 tbl. Letroxu a dobrý je jod z kelpu v lékárně. Další odběr jsem měla už 2,4 a mimi se chytlo. Když jsem měla těch 3,3 tak z toho bylo biochemko, proto mi řekli že se musí žláza snížit, a za 14 dní to krásně kleslo.

katty77
30. srp 2017

Ahoj holky, taky jdeme v říjnu na transfer darovanými embryi, už je máme v našem centru zamluvené. Mohu se zeptat, v který den cyklu vám embryjka dávali? A když je embryo zamražené ve stadiu blastocysty, jak dlouho se pak rozmrazuje?

klokanka73
30. srp 2017

@katty77mne vkládali 18DC, a rozmrazili je den předem, pak je ještě nějak sledují, jestli jsou v pořádku.

katty77
30. srp 2017

@klokanka73
děkuji za odpověď, tak to mě překvapuje, že až 18 DC. A nechávala sis dávat jedno nebo dvě? Dali ti vybrat embrya podle typu tebe a přítele? My máme zamluvené podle typu, za dvě bychom měli platit 20 tis. Podařilo se hned u prvního transferu darovaných embr?

klokanka73
30. srp 2017

@katty77 ahoj, no většinou je to všude stejné, 11DC kontrola sliznice a ovulace a aby to sedelo tak za týden transfer. Dává se 5-6 denní blasta, tak to musí po ovulaci odpovídat. My jsme dávali dvě, podle typu se vybrat nedalo, je to anonymní, jen stejná krevní skupina. Cena 36000 Kč za dvě. Poprvé z toho bylo biochemické těhotenství a další cyklus jsem šla hned znovu. A ze dvou se chytla holčička, zdravá a zatím vše v pořádku. Tak bude překvapení jak bude vypadat.

katty77
30. srp 2017

@klokanka73 tak krevní skupinu jsme neřešili, já mám AB, takže to by asi byl problém někoho najít, ale dali nám na výběr typologicky - oba jsme modroocí a světlovlasí, pak se nás ptali na výšku a vzdělání, podle toh nám našli embrya. Takže dárci měli modré oči, světlé vlasy, sš a vš, výškově od nás +- 2 cm. Ono je to samozřejmě jedno, jak dítě bude vypadat, nicméně jsme se rozhodli, že pokud to klapne, nikomu nebudeme říkat, že je z DE, takže bude lepší, když by se k nám typově hodilo... Vy jste se svěřili okolí? Moc gratuluji k těhotenství, už seš daleko, takže teď už si to jen užíváš, ne? Já jsem prodělala několik potratů, takže nervy vždy pracují.... ☹

kejt29
30. srp 2017

Zdravim, muzu se zeptat z opacne strany, jestli nevite, co to obnasi pro darce? Mame tri mrazena embrya, jsou i vysetrena pgd. Ted cekame druheho sviste, tentokrat uz slo prirozene, tak by me predbezne zajimalo, jestli se ti mrazacci daji darovat kdyz bychom je uz nevyuzili 🤔

missuttka
30. srp 2017

@katty77 ahojky,ja jestli vse bude ok,tak jdu do 14dnu,pristi stredu mam ult a tam se rozhodne kdy

katty77
30. srp 2017

@missuttka ahojky, tak to držím palce, aby všechno dobře dopadlo 🙂 a kromě podpůrných léků, co ti dají nebo dali, máš ještě něco jiného? vitamíny, doplňky, čaje... ? já piju kontryhelový čaj.... kam chodíš? a dali ti na výběr podle typu, jaký seš s manželem?

katty77
30. srp 2017

@kejt29 to by ti měli říct v centru, někde se píše, že od léčených párů embrya nedávají k dispozici, ale faktem je, že při ivf podepisuješ papír, kde máš na výběr, jak má centrum nakládat s přebytečnými embryi (zlikvidovat, dát k výzkumu, darovat...).

kejt29
30. srp 2017

@katty77 mrknu, diky, tenkrat tam moznost darcovstvi nebyla. Ale treba se neco zmenilo...

katty77
30. srp 2017

@kejt29 třeba je ještě v budoucnu využijete 🙂 jinak moc gratuluji k těhu 🙂

kejt29
30. srp 2017

@katty77 no, to nevim, nic neni vyloucene, ale zatim budu rada za dve 😂 Ja moc drzim palce at to vyjde!!! 🍀

missuttka
30. srp 2017

@katty77 jen kys.listovou,od lekare medrol (mam endometriozu) a ted mam za sebou 3 hormonalni injekci behem 3 mesicu-zase kvuli endometrioze,umely prechod. Zatim jsem nikdy nebyla tehotna,nemuzu prirozene,nemam vejcovody a kvuli srustum se nedostanou pro moje vajicka,takze ivf odpiskano po snaze odsat mi je,tak proto KET DE. Jdu poprve. Mam strach,bojim se zklamani. Moc si prejeme rodinu,ale endometrioza mi to neumoznuje..

klokanka73
31. srp 2017

@katty77 my jsme to nikomu neřekli. Prostě je to naše dítě, a nikdy se nedozví pravdu. Tedy právě k ochraně dítěte řekli že musí mít kr.skupinu po mě nebo chlapovi, oba máme 0+, tak i prcek má 0+. Je to ochrana do budoucnosti, kdyby potřebovala krev nebo si dělala testy na krev a zjistila že není naše, což nechceme aby někdy věděla. Tady nám typově vybrat nedali, zakládají si na anonymitě, vsichni jsou vedeny pod cislama. Ale měli pravdu, v rodině máme i světle i tmave vlasy, a dítě může mít geny od praprapredku, takže může vypadat různě. A nějaká podoba se vždy najde, tak to neresime.

katty77
31. srp 2017

@klokanka73
tak to máme stejně, pokud se nám zadaří, tak to taky nikomu neřekneme, teda asi pak tomu dítěti v dospělosti, kvůli tomu, že kdyby bylo něco vážnějšího, tak aby vědělo, že s nší rodinnou anamnézou nemá nic společného... Koukala jsem na to, co jsem si psala s car a taky nám napsali krevní skupinu, ale jak jsem psala, já mám AB+ a to je nejméně běžná skupina (teda úplně nejvzácnější je AB-), takže by se asi těžko dárci hledali a manžel neví, jakou má skupinu. Tak tito dárci, co nám je nabídli, mají A a 0.... No ještě si o tom popovídám s mudr. Myslíš, že když je DE s jinou krevní skupinou, že se dá taky uchovat pupečníková krev?

katty77
31. srp 2017

@missuttka
no tak to máš teda pěkný... hele a ty profuky vejcovodů nefungují? a když je máš neprůchodný, proč ti je vlastně nechali? Já když byla na laparoskopii, tak jsem před zákrokem podepisovala souhlas s odebráním vejcovodů... A pokud máš vajíčka ve vaječnících, tak by se pro ně měli dostat jinou cestou ne? Kamarádce pro neprůchodnost vzali oba vejcovody, ale vaječníky jí nechali a teď má mimčo, samo z IVF, jinak to bez těch vejcovodů nejde, takže ji vysáli vajíčka asi jinou cestou než když vejcovody máš...