Druhé dítě z IVF - kdy znovu začít, co hradí pojišťovny?

kotcheva
2. zář 2013

Ahoj vsem, mame prvni miminko po IVF (po druhem KET), a protoze chceme dalsi ditko a ja uz nejsem nejmladsi, nechci prilis otalet. Rada bych se proto zeptala na dve veci: 1) jak dlouho po porodu se doporucuje znovu zacit (poprve nam to v car trvalo vic nez rok, nez jsem otehotnela). je tu nektera z vas s takovou zkusenosri? a 2) kolik cyklu hradi zdravotni pojistovny. Mam za sebou dva cykly, a nevim, zda jsou hrazene tri nebo ctyri (vim, ze se diskutovala zmena, ale netusim, zda plati). Dekuju

petulka26
3. zář 2013

Po porodu bych počkala alespoň rok aby se ti tělo po té zátěži z IVF a těhotenství stihlo dát dohromady. Co se týká těch hrazených pokusů, pokud jsi při 1. a 2. cyklu IVF nechala zavést pouze jedno embrio (KET se nepočítá do pokusu), máš pojištovnou hrazené ještě 2 pokusy. Pokud sis ale nechale při jednom z těch cyklu zavést 2, tak ti hradí už jen 1 pokus. A ještě teď nějak snižují přízpěvěk za léky na IVF takže za léky zaplatíš víc.

kotcheva
autor
8. zář 2013

Dekuji ti za info, nechavala jsem si zavest dve embrya, takze tedy opravdu uz
jen jeden☹. Tomu tedy nerozumim...

barthia
9. zář 2013

Ahoj jsem ve stejné situaci. Z druhého IVF máme holčičku, první IVF nevyšlo. Zbývá nám poslední pokus přes pojišťovnu a tak ho chceme využít, na další pokus asi nebudou peníze. Naší holčině bude za měsíc rok a my teď půjdeme na první konzultaci. U nás je hodně špatný spermio, takže budeme nejdřív řešit to. Možná nás bude čekat odběr spermio z nadvarlete, aby byla tentokrát větší šance na více embriek. Nám totiž vždy zůstali jen dvě embrijka, takže jsme nikdy neměli nic na zamražení. Já teď přestávám kojit a ráda bych do půl roku podstoupila 3. IVF. Už nejsme nejmladší a 2-3 roky věkový rozdíl se mi zdá i optimální. Hlavně manželovi je už 35 let a nechce mít děti později. Modlím, se aby to teď vyšlo, protže platit to, by bylo asi neúnostné, a kort, jestli budem muset hradit tu operaci pro manžu, kvůli spermiím, tak nás to vyjde dohromady na 45tis. a to nám přispívá ještě pojištovna, nechci vědět, kolik by to stálo bez ní. Navíc od září zvýšili příspěvek na stymulační leký o dvojnásobek, takže to bude stát zase víc. ☹