• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Druhé dítě z IVF - kdy znovu začít, co hradí pojišťovny?

9. září 2013 
Ahoj vsem, mame prvni miminko po IVF (po druhem KET), a protoze chceme dalsi ditko a ja uz nejsem nejmladsi, nechci prilis otalet. Rada bych se proto zeptala na dve veci: 1) jak dlouho po porodu se doporucuje znovu zacit (poprve nam to v car trvalo vic nez rok, nez jsem otehotnela). je tu nektera z vas s takovou zkusenosri? a 2) kolik cyklu hradi zdravotni pojistovny. Mam za sebou dva cykly, a nevim, zda jsou hrazene tri nebo ctyri (vim, ze se diskutovala zmena, ale netusim, zda plati). Dekuju
2. zář 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po porodu bych počkala alespoň rok aby se ti tělo po té zátěži z IVF a těhotenství stihlo dát dohromady. Co se týká těch hrazených pokusů, pokud jsi při 1. a 2. cyklu IVF nechala zavést pouze jedno embrio (KET se nepočítá do pokusu), máš pojištovnou hrazené ještě 2 pokusy. Pokud sis ale nechale při jednom z těch cyklu zavést 2, tak ti hradí už jen 1 pokus. A ještě teď nějak snižují přízpěvěk za léky na IVF takže za léky zaplatíš víc.
3. zář 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji ti za info, nechavala jsem si zavest dve embrya, takze tedy opravdu uz
jen jeden:frowning2:. Tomu tedy nerozumim...
8. zář 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsem ve stejné situaci. Z druhého IVF máme holčičku, první IVF nevyšlo. Zbývá nám poslední pokus přes pojišťovnu a tak ho chceme využít, na další pokus asi nebudou peníze. Naší holčině bude za měsíc rok a my teď půjdeme na první konzultaci. U nás je hodně špatný spermio, takže budeme nejdřív řešit to. Možná nás bude čekat odběr spermio z nadvarlete, aby byla tentokrát větší šance na více embriek. Nám totiž vždy zůstali jen dvě embrijka, takže jsme nikdy neměli nic na zamražení. Já teď přestávám kojit a ráda bych do půl roku podstoupila 3. IVF. Už nejsme nejmladší a 2-3 roky věkový rozdíl se mi zdá i optimální. Hlavně manželovi je už 35 let a nechce mít děti později. Modlím, se aby to teď vyšlo, protže platit to, by bylo asi neúnostné, a kort, jestli budem muset hradit tu operaci pro manžu, kvůli spermiím, tak nás to vyjde dohromady na 45tis. a to nám přispívá ještě pojištovna, nechci vědět, kolik by to stálo bez ní. Navíc od září zvýšili příspěvek na stymulační leký o dvojnásobek, takže to bude stát zase víc. :frowning2:
9. zář 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek