ET 5. nebo 6. den, jakou jste měly kultivaci?

szkipet
12. únor 2015

Aholky holky, mám dotaz.. Kdo už jste po ET jakou jste mely kultivaci?? mám již až 6. den po odběru na ET a všichni co znám a byli na IVF šli 5. den kultivace.. Navíc všude čtu, že lepší pro uchycení je 5. den.. tak jsem z toho jelen..nemůžete mi to někdo prosím vysvětlit??? děkuji

milerka30
13. únor 2015

Ahoj, jsem po ET, respektive po KET. Po odběrech vajíček je doktor oplodnil pomocí metody ICSI. Vysvětloval mi, že během prvních dní doktor pozná, jak dobře se oplodněné vajíčko vyvýjí a sám doktor pak doproučí, jestli je lepší aby byl transfer proveden dříve nebo později. Prý může být transfer i 3. den v případě ne zrovna ideálního průběhu vývoje. V přirozeném prostředí dělohy je samozřejmě vajíčku lépe a tak raději doporučí transfer dříve, ten 3. den, protože doktor pozná, že v dalších dnech mimo dělohu by se vyvýjelo špatně. Pokud se vyvýjí vajíčko dobře a bez problémů, tak ho prý mohou nechat více dní. Dělá se tak v případě prodloužené kultivace, kdy se embria dávají zmrazit. Tak tomu bylo i v mém případě. Takže dle "mého" doktora 5. a 6. den zase takový rozdíl není. Snad jsem alespoň trochu pomohla. Mě to také hodně moc zajímalo. Přeji mnoho štěstí.

jawuna
18. únor 2015

Ahoj, já s názorem milerky30 nesouhlasím. Mám za sebou dva cykly v centru, kde embrya 3. den nezavádějí, protože přirozeně embrya do dělohy patří 5. den. Věnují fakt hodně času tomu, aby vysvětlili pacientkám, proč by to tak mělo být. Není pravda, že je embryu líp 3. den v děloze než v inkubátoru.
A k tomu 5. nebo 6. dni...měla jsem embryjka mražený 6. den, dělalo se u nich PGD, to je jiná kapitola, ale když se pak plánovat KET, zaváděli mi embryjko 19. den cyklu, jako kdyby to bylo 5. den. To je prý pro uchycení embrya lepší než 6. den.
Snad jsem ti pomohla 🙂

zdenka35
18. únor 2015

Je tu stovky dívek a žen,kterým se uchytilo 2 denní a 3 denní embryo a to i na první pokus 🙂 🙂

stanulka30
26. bře 2015

Ahoj, mne transferovali embryo po 2 dnoch, chytilo sa po 1 IVF, ale v 10 tt mi zistili MA a akcia srdiecka prestala v 9 tt + 2 dni...neviem, ci to malo nejaky vplyv, ale vacsinou vsetci doporucaju zavadzat radsej po PK. Ja by som si uz dala tiez radsej PK. Ale ako pisala zdenka35, je vela kociek, ktorym sa uchytilo 2 dnove embryjko na prvy krat s dobrym koncom. Ono je to aj o tom stasti 😉

saandy123
27. bře 2015

Lepsie je 5. Dni, tak ako pisala jawuna. Mne teraz transferovali 6.den ale dovod bol spomaleny vyvoj. Jesli mas vse ok, tak 6.den uz opousti oba a mnel by se uz uhnizdovat..pozri: http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/biologia...

evcann
27. bře 2015

Mě transferovali vzdy nejdyl 5. den, ted poslední bylo 4. den