ET a Utrogestan. Do kdy se užívá?

vodni
24. led 2011

Ahoj, vždycky jsem myslela, že Utrogestan se užívá do 12tt. Teď mi několik doktorů nezávazně na sobě řeklo, že stačí do ukončeného 8tt. Jenže některé kolegyňky, stále řeší, kdy vysazovat, a že určitě dřív než 12tt je moc brzy 😕 Takže bych vás chtěla poprosit, jestli byste sem nenapsaly, do kolikátého týdne jste utrogestan (příp. obdobný lék po ET obsahující progesteron) užívaly. Jsem po třetím IVF+ICSI, které bylo konečně úspěšné a dnes jsem 7tt+2. Hodlám poslechnout doktory, ale čistě by mě zajímalo, jestli je tu některá, která utrogestan měla také jen do toho 8tt?

vysocanka
24. led 2011

Já do 12tt radeji bych to drive neriskovala..

dlabinecka
24. led 2011

Já neměla utrogestan po ET, ale při jiném problému a brala jsem ho do konce 12tt. Dřív bych nepřestávala. Maximálně ho budeš brát zbytečně, nic bych neriskovala. Tím spíš, že jste to neměli jednoduché 😉

ivarei
24. led 2011

Moc gratuluju. Já asi do 8. týdne, pak jsem lehce špinila, takže jsem ho začla brát znovu a dobrala jsem ho až do 12. týdne.

len
25. led 2011

Prokazatelně pozitivní účinek má pouze prvních 14 dní po transferu, poté je to spíš placebo, přesto se většinou dává do toho 12.tt, ale někde jim opravdu stačí jen dva týdny, pak si s tím tělo poradí. Ale pozor - to se jedná jen o klasické IVF, pokud je cyklus s KETem nebo darovanými vajíčky, prostě takový, kde nedochází k odběru vlastních a netvoří se žádná žlutá tělíska, potom je nezbytně nutné brát ho minimálně do toho 12.tt! Poslechla bych doktory, oni s tím mají zkušenosti, přístupy k nejnovějším studiím a plnou zodpovědnost 😉

kessinkaa
25. led 2011

Do 12tt,dřív bych nevysazovala 🙂