FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

lenkacar
24. únor 2010

info ohledně vašeho caru ..jelikož jezdím do jiného v budějkách 😉 ted mám teda klidový období ,ale na léto začnem

nana.76
24. únor 2010

parapli ahooooooj 🙂 🙂

paraple98
24. únor 2010

Nani - nazdárek, tak jak je? Na kdy ti vychází stimulka?

nana.76
24. únor 2010

cekam na mrchu mela by dojit za dva dny,pak letim na ten ultrazvuk a pak tak jako si mi psala.mam z toho trosicku hruzu ale na svete jsou horsi veci.moc me mrzi ze nedoslo na KET,sakrys tolik ti uz preju aby to vyslo. 🙂 co mas naplanovane dal 🙂

paraple98
24. únor 2010

Nani - niceho se neboj, je to v pohode a kdyztak kdykoli pisni 😉 My mame v planu imuno,chci shodit nejake tz kila prilepene na mne jako kliste z tech hormonu a pak se uvidi 😉

nana.76
24. únor 2010

parapli ani nemluv o kilech navic pripadnu si jako becka.musim ze sebou taky neco delat,ale jeste chvilecku musim pockat jak vsechno dopadne a kdyby neco urcite ti pisnu 🙂

lenkacar
24. únor 2010

nani ty se bojíš stimulace? to nemusíš ,neni tady snad na koníku větší posera než jsem já .. 😀

nana.76
24. únor 2010

no tak v tom pripade jsme dve poseroutky nesnasim injekce au,au 🙂

paraple98
24. únor 2010

Nani - neboj, urcite mas pero ne? A to ani neucitis 😉

lenkacar
24. únor 2010

nani přísahám ,že to nic neni a mě můžeš věřit ,protože já při pohledu na injekce omdlévám 😉

lenkacar
24. únor 2010

ještě ti napíšu kuriozitku ,než jsem se rozhodla pro ivf ,tak jsem rok chodila koukat na koníka a hledlaa jsem moudra ,ale asi jsem vlezla do špatných diskuzí a tam se to probíralo jako mord a já u toho doma brečela jako by mě měli zavraždit a pak jsem náhodně trefila tyhle diskuze a tím ,že se tu probírá všechno a mě to moc pomohlo ..neni to tak hrozný jak se to zdá ..

lenkacar
24. únor 2010

já mám moc pěkné žíly a tim jak se bojim tak mi úplně zmizí a nemaj co nabodnout..jo se mnou už si taky mudři zažili svoje 😀 😀 ,na koze se klepu jako drahej čokl ..myslim že od někoho takového můžeš opravdu přijmout ujištění ,že já už se příště bát injekcí do břicha nebudu .

paraple98
24. únor 2010

Nojo, do bricha to nastesti boli nejmin, no a do zadku 😉 A jinam se to nepíchá, takže brnkačka 😀 😀 Akorát jsem teď měla problém s Fraxiparinem, ale ten je známý svou tupostí (myslím jehel) 😝 😀

nana.76
24. únor 2010

holky ja k tomu dostala to pero,ale teda vubec nevim jak se stim zachazi.moc dekuji za utechu 🙂

petista
24. únor 2010

Parapllíčko, ahoj, taky si tady připadáš jako stará harcovnice? My jsem momentálně v bojové pohotovosti, v pá naplánované OPU, dneska na utz 18 folíků, ale všechny asi nebudou OK, tak uvidíme. Jinak škoda, že se KET nekonal, přeju hodně štěstí do dalšího. Pá všem ostatním, ale Leni ...

monali
24. únor 2010

ahoj holky 😉 tady to najednou ožilo.

Peti, no to jsou novinky, tak budu držet palce, z 18 folíků se bude aspoň dobře vybírat, tak nás hlavně postupně
informuj.
Leni, my taky budem bojovat asi v létě, třebanám to vyjde spolu, pokolikáte už ??? 😒
Paraple, nás Dostál taky na imuno do Plzně, jsme objednaní nakonec března. Škoda že mě nenapadlo, taky zkusit
objednat se do Prahy, mohli jsme si ušetřit kus cesty.
Nana, neboj holky mají pravdu, s perem to jde v poho. Nejhorší je píchnout se poprvé.

Já jsem se dneska s doktorem domluvila na tu hysteroskopii - jdu v úterý.

zatím pa

paraple98
25. únor 2010

Nani - s perem je to jednoduche, je to v navodu a kdyztak jsou na netu i videa ke stazeni

Peti - spis prestarla harcovnice, uz jsem tu obesla nespocet temat, vetsina holek se presunula do tehulek a maminek a ja stale oblizam snazilky 😉 Zas to ma vyhodu, ze se poznam se spoustou prima holek 😉
Drzim palce na OPU a preju co nejvic kvalitnich vajuch a bojovnicky, kteri vydrzi celych 40tt 🙂 Ktere to mas vlastne IVF?

Moni - mne se prave do Plzne moc nechce, navic jezdime do Phy sluzebne casto, takze je to pro nas vyhodnejsi...on sice Dostal jeste nevi, ze jsme se objednali do Phy,ale zas nas nemuze nutit,ze jo? 🙂
A ty jsi byla predtim na laparce a ted jdes na hysterku, nebo jsi jeste nebyla nikdy na nicem takovem?

lenkacar
25. únor 2010

ahoj holky para mě se ptali na imunu odkud mám žádanku tebe ne?

paraple98
25. únor 2010

Ptali, ja teda jeste nemam, ale necham si ji napsat az pujdu do OC 😉

nana.76
25. únor 2010

tak berunky moc dekuji za povzbuzeni a preji vam vsem pekny vecer 🙂 🙂 🙂

leto2010
25. únor 2010

Ahojte holky, před pár měsíci jsem najela na Modrého koníka . Jsem tady poprvé a tyto stránky mě docela zaujaly. Chodím do FN v Olomouci od září min.roku k Mudr.Oborné.
Nejspíš nás čeká IVF, neboť mám PCO syndrom. Teď beru clostilbegyt, dufaston a ted jsem dostala
Fostimon, na stimulaci. Doufám , že to zvládnu, mám z toho strach, tak mi držte palce

😨 😨

Přeji vám krásný večer 🙂 🙂

paraple98
25. únor 2010

Leo - držííímeeeeeeeeeeee 😉

Nani - nápodobně 🙂

leto2010
25. únor 2010

Holky máte některá zkušenost s njekcemi do podbřišku,docela se bojim abych si to píchla správně._?

A ještě jsem zmatená jak dvojka máslo, protože nevim kterou jehlu použít na odebrání rozpouštěče a kterou na píchnutí do podbřišku.
Dostala jsem s růžovým a s oranžovým vrškem tu jehlu a teď nevím, která je na co.

☹ Protože když odejdu od doktorky tak mám hlavu jak slon, milion informací a strašný fofr.

paraple98
25. únor 2010

Leto - do podbřišku se dává pod pupík do tzv. podkovy - takový ten spodní špíček ....jinak já si te´d nepamatuju ty barvy, ale tou hrubou jehlou se to míchá a tou tenkou píchá, vzadu na obalu je rozměr,tak si to můžeš porovnat (mám dojem teda že růžovou jsem to míchala a oranžovou píchala) 😉

helenamach
26. únor 2010

Ahoj všem

paparple, chodila jsem tam jen asi necelé dva měsíce, přišla jsem tam, hned proběhly odběry krve na FSH a dostala jsem antikoncepci, poté přišla menzes a dostala jsem hormony na stimulaci, pak odběr, transfer, šlo to strašně rychle, jen tuto dobu jsem tam chodila...v prosinci se potvrdilo že IVF nevyšlo, pak jsme se vrátila do práce, dělám ve FN Olomouc, tak jsem se šla objednat do CARu a jdeme za týden na první schůzku...

paraple98
26. únor 2010

Heli-aha a kdyz delas ve FN, proc jste rovnou nesli tam?

leto2010
26. únor 2010

Ahoj všichni

paraple diky moc za radu, přístí týden to bude premiéra, tak uvidím jestli to zvládnu

nebo do toho zapojím manžela 🙂

😉

paraple98
26. únor 2010

Leto - určitě jo...a zapojit manžu je dobrý nápad,pokud teda není kácecí typ jako ten můj 😉 On sám by se nechal klidně ubodat jehlama, ale málem omdlívá, když se píchám já 😀 😀

etra
27. únor 2010

Ahoj holky, mám za sebou 3 ivka, něco ve zlíně, něco ve ferťasu - tam teda dost tahali prachy.teď mi nezbývá než zkusit nativ, a chci vyzkoušet fakulktku. prosím vás, napište mi jak to tam chodí, vypadá, jací jsou doktoří a jaké máte vůbec zkušenosti a tamním zařízením. moc mi to pomůže v dalším rozhodování.díky.

paraple98
28. únor 2010

Dobré ránko dámy 😉

Etra - Zlín posoudit nemohu, ale nelyšela na něj moc dobré reference, Ferťas pro mně hrůza, FN ok 😉 Jsou tam dost dloufé čekací lhůty na 1. schůzku a do poradny, ale udělají veškerá vyšetření, o kterých se ti ve Fertimedu mohlo jen zdát a podletoho přizpůsobí další "léčbu". Je tam dost holek a UTZ jsou bez objednání, prostě státní, ale péče jako taková je podle mně na vyšší úrovni a hlavně netahají prachy, no ale zase tam není kafe zdarma a kožené sedačky 😀 😉 Já osobně doporučuji a sama nehodlám již dále zkoušet žádné jiné zařízení...