FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

nana.76
17. čer 2010

MARC je pravda že tam býva hodně lidí i doktorka říkala že je jich tam čím dal víc.Kolikaty maš pokus na se podařilo na podruhe a 2krat jsme meli inseminaci 🙂

marcajda
18. čer 2010

já začínam a moc ráda bych s prvním pokusem i končila 😀 na inseminace jsme jezdili do fertimedu, těch bylo 5. no, v pondělí jdu znovu na ultrazvuk a snad folíci rostou.

já jsem si vaši debatu docela pročítala, když se ti to povedlo, měla jsem velikou radost 🙂
přeji pěkný den

lenkacar
18. čer 2010

marci určo to dopadne dobře ..nani tobě ty tt letí .. 😵

petulka22
18. čer 2010

Nani a Ty už chodíš teď ke svému Dr? Myslela jsem na Tebe, jak asi pokračuješ a jsem ráda, že jsem Tě tady našla a hlavně, že je vše OK. 🙂
Marci a jaký Ty máš protokol? Závidím Ti, že už aspoň stimuluješ, já zatím pořád čekám na mrchu. 😒 Na tu sliznici už mám doma Divinu a Divigel, nikdy jsem o tom neslyšela, holky tady v diskuzích často píšou o Estrimaxu, tak uvidím, jestli to pomůže.. Kontryhel mi sliznici naopak snížil, prý to má na někoho opačný účinek, takže ten už nechci ani vidět. 😀

marcajda
18. čer 2010

mam dlouhý. ve středu byli malincí, tak přidala ke gonalu meroinal, tak se v pondělí uvidí. už bych to chtěla mít za sebou 🙂 bojuji s každou injekcí, nikdy bych nevěřila, že si ji dokáži sama píchnout 🙂 vysávali mi cysty, tak se to všechno asi posunulo.
no, já zatím taky slyšela jen o estrimaxu. ale oni ví co dělají 😉 u koho jsi, já u Dostála, ale teď jsem potkávala stále Obornou. ale věřím oběma

petulka22
18. čer 2010

Já jsem taky u Dostála. Sice mi na přelomu roku špatně napsal minimálku (když mělo dojít k OPU, tak ještě neměli po Novém roce nakoupená kultivační média, já nastimulovaná, vajíček plno a z minimálky nic nebylo ☹ ), ale jinak si taky nemůžu stěžovat. 🙂 A Oborná i ta mladá doktorka jsou taky v pohodě. Mně hlavně vadí ty dlouhatánské objednací doby. Kdyby mi bylo 30, tak to moc neřeším, ale ve 36 už jo.. Jinak u IVF jsem měla taky dlouhý protokol a měla jsem Gonal. Držím moc pěstičky. 🙂

paraple98
18. čer 2010

Čusík dámy 😉 Jdu vás zkontrolovat 😀 😀

Petul -divina i gel jsou stejné jako estrimax, neboj 😉 zaberou !!

nana.76
18. čer 2010

paraplíčko ahojky 🙂
Petulko no jak jsme byli toho 14.4 na te krvi tak si mě pak pozvali za 14dni na ultrazvuk to bylo 29.4 zjištovali jestli bije srdíčko a kolik jich tam je,no a ten den se semnou rozloučili a předali k me doktorce 🙂 🙂 Takže to byla rychlovka 🙂 Ja vam tak strašně moc přeji at se vam to všem povede 🙂 🙂 Je to hrozne to lítani po doktorech ☹ ale zase pomůžou 🙂

marcajda
19. čer 2010

je, paraplíčko nás navštívila, moc pěkně tě vítám. tak už se za námi vrátíš? jakpak to s tebou pokračuje? je fajn tě zase potkat!

marcajda
19. čer 2010

nano, díky za přání a budeme doufat, že nás taky brzy vyženou k vlastním gynekologům 🙂

petulka22
21. čer 2010

Ahojky a dobré ránko všem! 🙂 Jak se vám líbí první letní den? 🙂 Snad bude líp..
Nani, to je teda vážně rychlovka. Ale je to dobře, aspoň pro holčiny z daleka, že už nemusí jezdit..
Jinak v sobotu došla mrcha, takže jsem začala přípravu na KETík, tak uvidíme.. 🙂

nana.76
21. čer 2010

tak Petuli už to nějake bude s tím ketíkem,moc ti to přeju at to už konečně vyjde,no samozdřejmě vam všem 😉 😉 😉 😉 😉

marcajda
21. čer 2010

ahoj, tak stimuluji dál. folikulky rostou, ale pomalu. tak mi dc.zvýšil dávky a ve středu se uvidí co bude dál. už to břicho docela cítím a taky hlavně záda, ty bolí..
no, od středy už to bude za hotové, to jsem zvědavá za kolik..
jejda, hlavně ať narostou aspoň tři, ať je nějaká šance ..

marcajda
21. čer 2010

a nani, díky za přání.
jsi doma na neschopence? a co petulka, ty chodíš při tom všem do práce?

nana.76
21. čer 2010

marci ano jsem na neschopence,ale trošku mi hrabe,ale v praci bych byt nemohla.jen ty vychazky mě štvou mam jen 4hodiny co mi dali v nemocnici tak to v patek chci probrat se svoji doktorkou jestli se to da prodloužit 🙂 kamoška ma třeba 8hodin a taky byla na IVF 🙂

petulka22
22. čer 2010

Marci, zítra na Tebe budu myslet, folíci dorostou, neboj.. 🙂 Jinak já jsem na neschopence kvůli IVF ani minimálce nikdy nebyla, jen jsem měla dovču na OPU nebo transfer. Dělám v kanceláři, takže žádná náročná práce, možná trošku na psychiku.. 🙂 Ani nevím, jak bych tu nepřítomnost pořád v práci vysvětlovala a ani se mi do toho nechce, bohužel tam nejsou moc dobré vztahy.. Už dlouho uvažuju o výpovědi, ale pořád čekám, že se zadaří a nebudu ji muset dávat. 😀
Nani, s těma vycházkama - někde tu holky i psaly, že mají vycházky neomezené, to jsem koukala. Asi to záleží na doktorovi. A prý taky víc těhotným začaly chodit kontroly. Asi nemají co dělat.. 🙂

lenkacar
22. čer 2010

nani a tak se zeptej na ty neomezený,holky je normálně mají .. 😉 jinak já až půjdu na pokus budu to řešit jako peti ,ale zase takovou pohodu mít nebudu ,ale co už jsem několikrát ležela a stejně jsem si nic nevyležela ..

petulka22
23. čer 2010

Leni a Ty plánuješ další pokus kdy? Už toho máš asi taky dost za sebou..
Marci co dnes ve FN? Jak jsi dopadla? Plno lidí jako vždy? 🙂

marcajda
23. čer 2010

ahoj, tak moc nerostou.. dali mi šanci do pátku. a když se nerozjedou, tak uděláme jen inseminaci. docela mě to vzalo, celá natěšená..
ale dostala jsem plnou dávku hormonů a snad se probudí..
taky chodím do práce, ale dnes jsem to zabalila a vzala si do příštího týdne volno. no a pak se uvidí.. dělám se zvířaty, tak jako těhotná to dělat nemohu a než nějakou náhradní práci, tak si to ráda užiji doma. a snad bude ta neschopenka s vycházkama. i když vůbec nevím, jak to vlastně je..
jejda, hlavně at se dopracuji do stádia, že to budu řešit..

leni, vracíš se za námi na tuto diskuzi? to je dobře 😉
s tím ležením jsme povídaly v pondělí s moc příjemnou holčinou. je na 13pokusu, teď jde na KET a taky říkala.. 11x ležela a nic, po 12 to neřešila a ono se zadařilo.. jenomže mimoděložní.. tak do toho jde teď znovu. obdivuji její sílu, je to bojovnice a moooc ji přeji, aby ji to už konečně vyšlo. má jít na KET v pátek, tak na ni budu velmi myslet!

nana.76
23. čer 2010

ahojky holky 🙂
Marci v nemocnici ti automaticky daji vychazky 4hod.
Jo a stou kontrolou že chodí k těhotnym více je to pravda už jsem jednu měla 😒
Prostě chtějí někoho dostat je to hnus 😠

lenkacar
23. čer 2010

no já už jsem několikrát něco podotkla a nikdo si mě nevšímal ,tak jsem nechtěla překážet 😔 😀 😝 ,když jsem ta náplava ..dneska došly výsledky kontrolní z imuna a žádná sláva .. 😖 prej mírné zlepšení u mě ,ale pozit. na chlamydie,o uree co mi volala tam neni zmínka ..já tomu nerozumim,to neni stejný ne?táta se zhoršil v SPG a má ještě nějaké bakterie v ejakulátu ..no chtěli jsme na podzim ,ale doporučujou dál gumi sex a prednison..

petulka22
24. čer 2010

Marci, to je Tvoje první IVF a předtím byly samé inseminace? Ono se říká, že při tom prvním pokusu teprve musí zjistit, jak na léky reaguješ, takže takový pokus-omyl... Ale myslím na Tebe, ať si dají folíci říct... Já jsem u první minimálky zase skončila na tom, že jsme si nechali všech 9vajíček oplodnit přirozeně (bez ICSI) a ono se nám ani jedno neoplodnilo. Paní embryoložka říkala, že máme dobré spermio, že to necháme přirozeně a tak to dopadlo. Tehdy jsem netušila, že se tohle může stát, jinak bych vyžadovala aspoň pár ICSI.. No a teď u IVF se oplodnily všechny - i ty, které nechala přirozeně, takže to považuju za takový malý zázrak.. 🙂
Leni a u Tebe je teda nějaký problém v imunitě?
Já dnes makám jak barevná, kolegyně má dovolenou a dojde až po těch svátcích, to tady asi budu i nocovat do té doby.. 🙂 A venku je tak hezky..

lenkacar
24. čer 2010

dneska jsem mimořádně brzy doma tak na vás koukám..peti alergie na trofoblast a spermie na genetice našli mutaci na 1 alele,že prý jsem heterozygot ..už jsem z toho jelen co nám všechno je ,ale těhu se prý nevylučuje i s tím vším..

petulka22
24. čer 2010

Leni, to je, jak kdybys na mě mluvila hebrejsky.. 😀 To teda koukám, jaké můžou být problémy... Ale pořád věřím, že určtě na nás to mimi na všechny někde čeká. No, snad se ho brzy dočkáme. 🙂 Jak psala Marci o té holčině, co jde na 13tý pokus... asi bych už zblbla úplně...

paraple98
24. čer 2010

Ahojte kočky, zdravím 😉

Leni .- my teď konečně byli takyna imunu, jsem zvědavá na výsledky. Madar byl prima, docela příjemné, tak jsem zvědavá, co zjistí. Takže ty teď budeš zas na prednisonu?

lenkacar
24. čer 2010

para ahojky já byla u doktorky madara jsem jen zahlédla ,ale je prima ..ruska nějaká .no mám zobat prednison ,to mi zase hlava upadne ,prý mám kdyžtak snížit dávky ,jinak já po něm strašně nabíram,už ted jsem jak v 5měsíci ..hrůza co se mnou ty hormony vyváděj.. 😕

lenkacar
24. čer 2010

manža se zatim o tom nechce bavit stále opakuje že jsme nemocní,že ani souložit nemůžem ,už mu taky asi hrabe.. 🙄

petulka22
28. čer 2010

Ahojky holčiny, kde všechny jste? Venku je krásně, tak máte všechny dovču? 🙂 Já se pařím v práci..
V pátek mám ten první ultrazvuk, tak uvidíme, jak si vede sliznice a jestli léky zabraly.
Marci, jak Ty? Je to OK?

lenkacar
28. čer 2010

čus já taky přišla z práce a koukám a tady mrtvo..tak jsem zkoukla kolik má sara max do porodu a nana v kolikátým je tt..

marcajda
28. čer 2010

ahoj holky, tak OPU se konalo, dala jsem dokupy 3vajíčka, tak jsem nadšená, už jsem moc nedoufala. zítra mám volat jak dopadlo oplodňování. dělalo se ICSI. embrioložka nechtěla riskovat. sestřička mě pořád dokola říkala..jen ať jsou zralé.. tak se bojím.

Leni, máš těch starostí..taky se bojím, jestli bude vývin O.K. Mě genetika vyšla s čímsi na 14chromozomu, ale pak šla i moje mamka a měla to taky, tak řekli, že není problém..
vždycky jsem koukala na Asmenu, taky dlouho bojovala a teď už krásně počítá týdny, tak jednou začneš ty týdny počítat i ty!!! to se povede, jen musí doktoři všechno vychytat! jejda, hlavně at manžel vydrží, chlapi to nesou mnohem hůř.

peťulko, tak se ti to už blíží, to je výborné 😀 a už taky začneš počítat a nervoznět 😀

leni, taky jím ten prednison. kortikoid šílený..ten má pěknou řádku vedlejších účinků.. teda, naštěstí po něm nepřibírám.. já se zakulacuji po utrogestanu. a ten nasazuji zítra a hned 3x denně po dvouch do pochvy. to mě zas budou trápit výtoky, brrr. to nesnáším..

paraplíčko, tak s imuno přeji samé dobré výsledky!! at se ti to už taky překulí do radostného očekávání 😉

mě našli ureoplazmu a plicní chlamídie a po měsíci antibiotik už to bylo čisté. já občas chodím k léčitelce Vesně a tak mi říkala, že se to potlačilo hodně, ale že je to dlouhý boj, tak jsem ještě na tu ureo měsíc kapala kapky na jazyk. tak snad dá potvůrka pokoj.. já už žádný potrat nechci..

holky, držte mi zítra pěsti na dobré zprávy a já se zase ozvu. je nahouby, že nemám doma net..