FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

monali
5. lis 2010

Ahoj holky, 🙂
tak po menší přestávce vás všechny moc zdravím.
Už jsem zase dávno v práci, ach jo, vůbec mě to tu nějak nebaví. Naštěstí návrat nebyl tak hrozný, dopředu jsem
nahlásila, že to nedopadlo, takže potom to už nikdo neřešil. Naštěstí
Jak to tu tak čtu, tak zatím se zadařilo jenom Any, a my ostatní to musíme zkoušet dál, no co jiného nám
taky zbývá, že? 😒 Ale dočkáme se, pořád tomu věřím 😉

Petul, sliznice ti roste hezky určitě to bude v poho. A já jsem si fraxiparin píchala celou dobu bez přestávky.
U OPU bylo vše v poho, vlastně jsem nekrvácela vůbec. A s tím čekáním to si dovedu živě představit, jednou jsem
byla třetí , a první holka byla vevnitř 40minut. Když jsem si představila tu chuděru, která je celou dobu v kabince, tak
ta ji taky musela proklínat ještě více než já 🙂 Aspoň že někdy to tam jde rychle. Tak držím palce ať je dál vše
v pořádku.

My jsme byli teď v pondělí u Dostála v poradně, takže mi doporučil že zkusíme minimálku, a kdyby to nešlo tak asi
dárcovské vajíčka. Napsal mi nějaké injekce Fostimon, a celé prý to bude stát 7000 Kč. To je slušná cena, trochu
jsem měla strach jakou cifru na nás vybafne. Máme teď nějak více výdajů než příjmů. Akorát trošku řeším, kdy to zkusit , jestli ještě před vánocema, tak mi vychází další cyklus na konec listopadu, a nebo v novém roce.

Všem hezký víkend a zase kouknu

petulka22
5. lis 2010

Monali ahoj kočko, to je dobře, že jsi zase došla za námi. 🙂 Tak v pondělí byl Dostál v poradně? To koukám. On teď už vůbec nedělá ultrazvuky a i minule v poradně jsme za něj měli Obornou, tak jsem si říkala, co se děje. Jinak minimálku jsem měla taky, platila jsem taky nějak kolem 7tis. a Fostimon jsem měla nejmenší dávku a folíků bylo 9. Problém byl, že se nám tehdy nic přorozeně neoplodnilo, takže... Jo a druhou minimáílku mi naplánovali tak nešťastně (na přelomu roku, takže na to bacha!!), že když měla být punkce, tak neměli ještě nakoupená kultivační média pro embrya po Novém roce a nebylo z toho nic. Doporučili domácí snažení, což bylo samozřejmě k ničemu.. Tak to pořádně promysli, aby Ti to dobře vyšlo.. A ten Fraxík teda budu píchat bez přestávky. Brr, ty jehly jsou fakt nějaké tupější a už z toho mám pomalu noční můry. 😀 Monali a Tys měla Fraxík na co? Jinak teda přeju moc moc štěstíčka do dalšího pokusu, ať už to vyjde nám všem.. 🙂

monali
5. lis 2010

@petulka22
Fraxiparin mi psal protože Když nám dělali genetiku, tak mě pak poslali na hematologii kvůli nějaké
mutaci, ale nic závažného nezjistili. Nejdřív mi dDostál psal anopyrin, pak to změnil na fraxiparin.
Já mám spíše obavu aby mi vůbec nějaké folíky narostly, moc se jim nechce ani při dávkách gonalu, tak
nevím jak budou reagovat teď. A bez ICSI to u nás nejde, protože vajíčka mají nějak tlusčí obal, tak se tam
spermie má problém dostat. Ach jo, to je pořád jenom o nervech a prý se má být hlavně v klidu 😒
Ten termín rozvažuju spíše kvůli tomu, že když se to nepovede, budou vánoce ještě o něco smutnější .
Ale zase se mi nechce čekat, roky utíkají a jestli se zjistí že fakt potřebuju tu dárkyni, je třeba začít co nejdříve.
Kdoví jak dlouho se pak čeká.
A s těma jehlama máš pravdu, já jsem si teda už pak začínala myslet že snad mám hroší kůži 😀 protože
někdy mi skoro nešla propíchnout. A dělaly se mi modřiny.
Ale teď jsi na řadě ty, tak se snaž 😀

dyny
6. lis 2010

Ahoj holky 🙂 všechny moc zdravím.
Petuli neboj bude to určitě dobrý - sliznice teď pěkně rychle poskočila - a ještě máš čas 🙂 Budu na Tebe moc myslet!
Mony já - podle sebe - bych už žádný pokus před vánocama neplánovala - my jsme měli loni 1. IVF listopad/prosinec a bylo to strašný, když se to nepovedlo. Plánovala jsem si, jak budeme mít krásný dárek v podobě potvrzeného těhotenství a nakonec z toho bylo prořvané slzavé údolí ☹ Tím teda nechci strašit, že by se to jako nemělo povést, ale musíme počítat se vším...("Počítej s horším - doufej v lepší 🙂") Takže být Tebou, tak si užiju krásný vánoce a odpočinek a v lednu v plné parádě do boje 🙂 ale to je jen můj pohled na věc 🙂
Nanuš zdravím vás holky obě strašně moc 🙂

Jinak my pojedem do Plzně na imuno - vyjde nám to sice až na leden - ale nevadí - stejně máme v plánu další pokus až na jaře... 🙂

Marci na nějaké jiné diskusi jsem četla, že jsi snad užívala zelený ječmen - nepletu se? Prosím napiš zkušenosti - díky 🙂 mám v plánu pořádně nás oba pročistit než se zase dáme do boje a váhám jestli ječmen nebo aloe...můj chlap už je z těch mých přírodních alternativ trochu mimo - teď musí popíjet ajurvédský čaj a už chudák ani moc neprotestuje 😀

Myslím na vás holky a ikdyž nepíšu, tak vás čtu a držím palce ať se všecky dočkáme 🙂

lenkacar
7. lis 2010

dyny kdyby vám něco našli stejně vám nařídí léčbu a kontrolu ..takže by to bylo opravdu nejdřív tom dubínku 😵 zahnízdila bys přesně podle přírody 😵 ,peti já si taky myslím ,že se ta slíza umoudřila a ted už to bude dobré ,ona prý nemá být ani nízká ,ale ani moc vysoká .. 😕

lenkacar
7. lis 2010

moni ahooooj..ty seš taky bojovnice ..klobouk dolu ,oklepeš se a jedeš dál..sukubce třeba vyšla minimálka ,tak to určitě za pokus stojí 😵

lenkacar
7. lis 2010

moni kingus od nás z car čekala asi 4měs. na vhodnou dárkyni,nějakej čas to zabere .. 😒 nějak je pak holky sjednotit..

janaol
7. lis 2010

ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Byli jsme na 1. konzultaci ve FN. Mám za sebou jedno neúspěšné IVF ve Fertimedu.

nana.76
7. lis 2010

@dyny taky tě moc zdravíme 🙂 🙂 🙂

nana.76
7. lis 2010

@janaol vitame tě 🙂 🙂

janaol
7. lis 2010

Děkuji za přivítání, můžu se zeptat za jak dlouho se začne něco dít? Ve Fertimedu to šlo ráz naráz, ale tam je to jen o penězích. Co už tam není Mudr. Vodička, tak tam nechodím a to jsou 2 roky. Teď bych měla jít na odběry 3 a 21DC, přítel na spermiogramu už byl, pohovor na genetice máme taky za sebou, jen nám nějak ještě nedošla pozvánka na krev, a to říkal že ji pošle, budu se muset připomenout. Roky nějak rychle utíkají.

petulka22
7. lis 2010

Ahoj holky, zdravím z víkendového nicnedělání.. 😎 Tentokrát se fakt jenom flákám. A hlavně už se těším na úterní punkci, spodek už mě bolí při každém pohybu. Dnes jsme byli ráno na infekčních odběrech ve FN, byla tam jen paní embryoložka, tak nám krev brala sestřička z toho okýnka na začátku. Tentokrát dával manžel i moč-asi nějaká novinka? Takže tak je to zatím u mě.
Jani, vítej, zas nás bude víc, to je bezva. 🙂 Po těch odběrech bude asi zase poradna, kde s Tebou proberou výsledky a hned navrhnou další postup. Pak už to jede podle dnů cyklu, to už znáš. Jen na termín do poradny se vždycky trošku čeká.. Ke komu chodíš? Dostál nebo Oborná? No, hlavně ať to brzy vyjde! 😉
Dyny ahojky, na to imuno jsem moc zvědavá, pak musíš poreferovat, jak to tam chodí.. Kdy ses objednávala? Čeká se na termín dlouho? Držím pěstičky, ať je vše v pořádku!
Moni, možná bych to taky nechala raděj až po Vánocích, ale zase-co když to zrovna vyjde?😉 No,promysli to..
Nanuš a jak je Tobě? Už se to blíží, viď? 🙂 Zdá se mi ten duben nedávno, ale letí to jak blázen. Tak se drže holky! 😉
Leni, kéž bys měla s tou sliznicí pravdu.. No, uvidíme..
Holky zatím ahojky a užijte pěkný zbytek víkendu. 🙂

marcajda
7. lis 2010

ahojik devčata, v nedelní podvecer jsem si sehnala mistecko u netu, hurá!!
Peti, fraxík pichej, to musiš! to mi mudr ješte pripomínala. ty tupé jehly jsem reklamovala u doktorky i v lékárnách co jsem ho vyzvedavala. tak to treba pošlou dál.. tak si taky postezujte, ať je nás vic. já už nepíchám 14dní a ješte mám náznak modrin a taky kolik hrček kolem pupku. je to asi porádný driják..ale když to priste vyjde, budu ráda píchat znovu!!. Peti, tak ani v pátek jsi nemela v kapse papírek s otázkama? človek si porád dela nedeji, ze si vzpomene, že 😅 😅 jsem stejná..
monali, ta holčina co byla na transferu se mnou, byla po minimálce, mela 8vajíček a mela i HCG, narozdíl ode me 😉 neboli ji to vyšlo, já bych do toho pred vánocemi sla. myslím si, že už jsme po našich pokusech trošku otupele, tak nás to zas tak moc nerozhodi. a ta šance,že se to povede je nádherná. já na gonal reagovala docela špatne. to na ten orgalutan to bylo lepši. a na minimálku se myslím dává puregon s tím orgalutanem? ale jistá si tim nejsem. me pro dalsí pokus plánuji opet toto v krátkem protokolu.
Dyny, na tve zkusenosti z imuno jsem taky hodne zvedava. docela hodne by me zajimalo, jak se to stane, že ty spermie ta deloha začne zabijet. proč to dela, je to prece uplne proti vsemu.. jestli proto, ze ta spermie nese spatnou informaci, nebo ze moc roku jsme tam ty spermijky posílali bez užitku a deloha si zvykla je uklízet 😀
ten ječmen jsem pila pôl roku, myslím, ze je dobry. pristi tyden mi ho dilerka doveze, tak ho zase budu uživat. když bych se za tebe rozhodovala já, tak bych vzala ten ječmen, s ním se naš organizmus setkává po cele generace. aloe je produkt jiného pásma..ale radit nechci. zas nekde psali, že nás organizmus není uzpôsobený na zpracování trávy 😉
Jani, taky te vítám, já taky presla z fertimedu a jsem ráda. cítím se ve fakultce o hodne líp. a cenove nesrovnatelné. asi te pohoni po více vyšetrenich, ale to je dobre. jak uz mas za sebou prvni navstevu, tak už to pojede rychle.a na čekáni pred ultrazvukem si ber knížku, at se zabavis a da se to zvládnout. ja si tam taky jako Petka parkrát pekne pokecala 😉
teda, to jsem se rozepsala.
Peti, jsem moc ráda, ze sliznice roste!! bude to dobre!ríkaji, ze 11 az 12mm je optimum a k tomu se uz blízís! a aspon bude perinka cerstve nacechraná 🙂

nana.76
7. lis 2010

@petulka22 maš pravdu strašně to letí ještě par tydnu a Terezka se může narodit.Už pro ni skouro všechno mame a všichni se na ni moc těšíme.A co ty koukam že sliznice se umoudřila tak jen tak dal 🙂

petulka22
9. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem doma. Byly jsme dvě, paní měla už holčičku z povedeného 1.IVF, teď šla podruhé. Folíků bylo nakonec 14. Dost mě bolí břicho, tak si jdu lehnout, pak na vás zase kouknu. 🙂

nana.76
9. lis 2010

petuli ty jo to byla urodička tak odpočívej tentokrat to vyjde 🙂
Všechny moc zdravím 🙂 🙂

lenkacar
9. lis 2010

peti to moc gratuluji 😵

marcajda
10. lis 2010

dobré ránko všem. Peti, to je krádná úrodička. to jsi šikulka. a co tvá sliznice, poporostla? co říkala doktorka? jejda, at to takto dobře pokračuje i dál!! moc držím pěsti
Nani, taky zdravím, dnes jsem ráno přemýšlela, jak spí těhulky už s takovým bříškem 😉 na boku nebo to jde i na zádech? to mám ale starosti po ránu..

petulka22
10. lis 2010

Dobré ránko holčiny! Tak já už sedím v kanclu, břicho je lepší, tak se to dá.🙂
Marci, zdravím z práce do práce! 🙂 Sliznice nevím, oni to při OPU asi neřeší, až po transferu se to měří-trošku postup na hlavu kdyby byla nízká, že jo, ale kecat jim do toho nebudu. No, zítra tam volám a uvidíme, co bude dál.
Holky, všem moc díky, ale hlavně ať už to všechno k něčemu je.. 🙂
Pěkný den všem. 🙂

janaol
10. lis 2010

Ahoj holky, tal pár odpovědí: objednala jsem se k Dostálovi, ale když jsem tam přišla, tak tam byla Oborná, takže zřejmně chodím k Oborné, nevím jak to ve FN chodí. Ve fertimedu se chodilo vlastně ke všem, ale raději nevzpomínat. Přesně jak píše marcajda@ , tam to bylo jen o penězích. Ale nedám tam dopustit na MUDr. Vodičku, ale už tam není. Teď jsme se rozhodovali meri reprofitem a FN. Já chtěla reprofit, ale přítel mě ukecal, že FN máme vlastně za barákem tak proč budeme pendlovat mezi olomouckým a brněnským reprofitem. Tak doufám, že jsme udělali dobře. I když v reprofitu jsou poslední dobou fakt úspěšní. Jo ještě díky za info s těmi ultrazvuky, knížku určitě budu brát s sebou, to bych tam při tom čekání zbláznila. zatím se mějte a pěkný den.

nana.76
10. lis 2010

@marcajda musím spat na boku na zadech to jde vždycky až k ranu,nevim proč ale večer když si lehnu na zada tak to všechno tak tlačí asi na ty střeva a žaludek a do rana to nějak přejd a da se ležet i na zadech 😉 ale to spani je jinak strašny 🙂

marcajda
10. lis 2010

nani, díky, to bylo vyčerpávajíci 🙂 právě že někdě žena psala, že už se těší až bude zase moct spát na zádech, tak mě to překvapilo.

peti, určitě bude!! más podporu nás všech. na psychiku bylo fajn, že s tebou ležela jedna úspěšná, že? mě to tehdy taky moc pomohlo. i když mi to nevyšlo, tak pořád vnímám tu naději.. teda, ty už jsi v práci? to jsi dobrá. ale po ET doufám doma aspon chvilku zůstaneš? i když ono ti to asi vyjde na víkend, tak i budeš muset 😉 hlavně bud v klidu!!

janaol, já si myslím, že ta úspěšnost je všude hodně podobná. v reprofitu dělají hodně ty minimálky. ale to se dá určitě domluvit i ve FN. tam i tady mají skupinu děvčat co se jim nedaří.. ale doufám,že se nakonec podaří!!však sama uvidíš, jak se ti tu bude dařit. my budeme rády s tebou 😉 dělás pro těhu hodně? vitamínky, cvičení, léčitelé a podobně?

monali
10. lis 2010

ahojky,
taky zdravím z práce 🙂
Peti, tak koukám jako obvykle, jenom ti trošku otrne a hned do práce 🙂 co? I když já to dělám stejně, připadá mi
zbytečné sedět doma když mi po OPU bývá celkem dobře a taky není v práci tolik času myslet na embryjka, jak
to s nima vypadá. Jinak úrodičku máš dobrou, určitě bude z čeho vybírat. Tak dávej průběžně info. Držím palce.

Nany, vám to už utíká, na vánoce budete mít maličkou doma, to bude nádhera. S tím spaním to je teda dobrý, ale
zase lepší když nemůžeš spát protože tě tlačí mimi, než proto že vedle tebe leží manžel a příšerně chrápe 😀

Janaol. taky tě tady vítám. Marci má pravdu úspěšnosti je všude stejná, prostě někdy se daří více a někdy míň.
Já osobně jsem ve FN moc spokojená, akorát to čekání je příšerné, ale co se dá dělat.

Rozhodli jsme se , že tu minimálku zkusíme ještě teď. Stejně každé vánoce obrečím, že jsme pořád jenom sami
dva, tak když to nevyjde budu brečet o něco více. Hlavně to dělám abych zjistili, jak vlastně budu reagovat na ten
fostimon a nebo když bude jiný problém aspoň se může začít řešit hned od začátku roku.

ostatní holky zdravím 😉

lenkacar
10. lis 2010

moni správná myšlenka 😵

nana.76
10. lis 2010

@monali to maš pravdu s tím chrapaním 🙂 🙂 🙂

lenkacar
10. lis 2010

moni půjčim ti vladíse na noc 😠 ,určitě nikdo nechrápe a nemlátí sebou jak on ,už jsem se dávno odstěhovala na sedačku v obýváku ..byla jsem tak 10krát za noc vzhůru a bral mě nerv .. 😠 fakt s nim trpim..měla jsem chlapů dost ,ale tohle je rarita 😠

marcajda
10. lis 2010

leni, oni musí chrápat, to je pozůstatek z pravěku, odhání tím od nás divokou zvěř 😉

moni, jsi bojovnice. já jdu 14.12 na kontrolu, ale myslím, že se hned rozjíždět nebudeme. jejda,ale at ti to vyjde, at to vyjde vám všem!!!

lenkacar
10. lis 2010

no marci takže já jsem ta divoká zvěř? 😕 😀 😝 mě už teda odehnal 😉

marcajda
10. lis 2010

no, nějak se vám to zvrtlo.. 😀 😀 já mám štěstí, že jak uléhám, tak usínám, takže vedle mě může klidně i dřevo řezat 😉

paraple98
11. lis 2010

Ahojte kočky, zdravíííííím 😉 🙂 Nějak nestíhám, ale po nocích vás poctivě dočítám 😀