FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

olm
4. únor 2009

Sukub, ja jsem mela jen dve vajicka. To bylo v pondeli po OPU. V pokynech jsem dostala napsane, ze mam kontaktovat embryolozku ve stredu v 10,00 a ta mi rekla, ze mame jedno 4 bunecne a zitra ho dame zpet. takze zitra na 8,00 nastup.

sukubka
4. únor 2009

olm tak opravdu ti držím pěsti at to výjde!!!!!a díky za info aspon mám trochu představu jak to bude probíhat.A olm ten 1den stimulace ten 1-2den cyklu mám sebou tahat veškeré ty injekce co mi dali v lékarně jo?a podle té brožůrky si to pero stejně nezvládnu natočit,pěkně té sestře řeknu at mi to vysvětlí

olm
4. únor 2009

No, a co mas za injekce v tom protokolu??? Ja mela 2.dc Gonal a Luveris, takze tohle jsem si s sebou radsi vzala, kdyby to po me chteli.

olm
4. únor 2009

Sukub, to pero nic neni. Ja te teda chapu,. kdyz jsem videla tu brozuru, tak jsem taky na to cucela, ale Mufy mi to pekne ukazala a pri druhym jsem nemela problem. V te knizce je to napsany brutalne slozite. Ja si nastavila 225j, vytahla, nastavila na kontrolnim znova 225 j a bylo. Zadne odstrikavani, nic.

sukubka
4. únor 2009

mám gonal,ovitrelle,pak mi daldiphereline,prednison na stimulaci je asi jen gonal a ovitrele né?nikdo mi k tomu nic neřek jen at si zajdu k okínku pak do lékarny a pak donýst potvrzenej papír sestře 😒 beru to příště asi vše sebou doufám že tam aspon bude Dostál!mám jít 19.2 na ultrazvuk štítné žlázy tak doufám že kdyby mi něco zjistili tak mi hned dají nějaké léky!je fajn že ti to Mufynka vysvětlila už vidím jak ta sestra bude nadšená 😀

sukubka
4. únor 2009

jdu si k tem lékům přečíst charakteristiku

sara.max
autor
4. únor 2009

Olmi držím pěstičky na zítřek, budu na tebe moc myslet. Uvidíš, že to zvládnete oba.

sukubka
4. únor 2009

sara.max a kolik máš těch bojovníčků? 😉

monali
4. únor 2009

ahoj, zdravím a rychle dočítám 🙂
Saro, gratuluje to je pěkná úroda, aspoň bude z čeho vybírat. Není divu, že tě pobolívá břicho, když tam
máš takový nával 😀
Olmi, budu na tebe zítra myslet, ať všechno dopadne dobře 🙂

olm
4. únor 2009

Holky, jste moc hodny, moc dekuji!!!! myslite, ze je nejaka sance, ze se bobek chytne? Kolik se udava procent na AH? Nevite?

monali
4. únor 2009

holky chtěla bych se zeptat, jak to vlastně funguje to čekání u Dostála, Byla jsem tam zatím 2x,
pokaždé jsem nejdřív seděla v čekárně a když se dlouho nic nedělo, tak jsem pak stála u dveří
až vyleze sestra- tím pádem jsem se plantala všem pod nohama- a až když vylezla tak jsem řekla, že jsme
objednaní. Musím se teda někde hlásit a nebo stačí jenom čekat?

zdenule30
4. únor 2009

ahoj holky, tak koukám, že jste to tady pěkně rozjely. 😉
Já jsem dneska volala do Olmíku, aby nás objednali, tak 3.4. jdeme na první pohovor. Jsme objednaní na 11.15, tak jsem zvědavá v kolik nakonec příjdeme na řadu. Vy už toho máte za sebou a já teprve začnu. Už jsem trochu nedočkavá.
Ještě se chci zeptat, když si jdete do lékárny pro ty injekce a léky, kolik se za to platí, nebo to pak platíte později?

sara.max
autor
4. únor 2009

takže je to jinak, vzala jsem si do ruky zprávu a pochopila jsem to špatně. Když mi dělal ultrazvuk tak říkal na jedné straně osum a když zajel na druhou stranu, tak říkal, jé tady se nám to pěkně rozjelo. Vidím 8 a 10. Pochopila jsem to tak, že na jedné straně je 8 a na druhé 18, ale asi je to chyba. Ve zprávě je uvedeno k jedné straně 8,5 mm a k druhé straně 8,10,8 mm. Vygooglila jsem, že se pravděpodobně jedná o velikost jednotlivých vajíček, takže jich bude asi jen 5 a čísla jsou jejich velikosti. Měli by dorůst cca 16 mm, aby je mohli vyjmout. Tak snad to dorostou do pondělí.

Holky máte doma některá zprávu a můžete se podívat co tam máte vy? Jestli to odpovídá a už tomu dobře rozumím? Díky.

monali
4. únor 2009

Olmi, šance určitě je 🙂 navíc kdyby nebyla tak by to doktoři asi ani nezaváděli, ne? takže žádné chmurné
myšlenky! 😉 I když živě si umím představit, co ted prožíváš

sara.max
autor
4. únor 2009

Olmi jasně že je šance, jen si vzpomeň na trojčátka 🙂 , ta byla přece všechna béčková (omlouvám se vám holčičky ) , a jak jsou krásné a mají se k světu. Vydrž holka, bude fajn.

monali, je to děs s tím čekáním. taky pořád nevím, co je lepší. Ale asi je nejlepší hned jak přijdeš a sestřička vyjde, dát ji do ruky všechno co si máš přinést a pak už jen čekat u kabin, až na tebe přijde řada. Posledně jsem si myslela, že mě budou volat a holky co přišly po mě klidně šly do kabin a byly hotové dřív.

sara.max
autor
4. únor 2009

zdenule nechceš se vepsat do tabulky, ať máme přehled 🙂 Ale nenutím 😉

Sara.max
34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI, 9.2. další kontrola a pak už snad OPU.Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let,

Klymene
32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480
29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali
32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Lajcikova
29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Olm
30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Petista
30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy
31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka
22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar
ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

monali
4. únor 2009

do kabin? já jsem zatím byla akorát rovnou v ordinaci, kde byl doktor a sestřička 😕 A nechodí se na ultrazvuk
třeba někam jinam, jsem teď totálně zmatená 😅

sara.max
autor
4. únor 2009

nene , kabiny jsou i z ordinace, ale můžeš se do nich dostat i z druhé strany. Když čekáš na chodbě, tak se holky právě připravují tam, jsou tam současně dvě (tedy ty kabiny) a sestřička nakoukne kdo tam je, připraví si složku a pak tě zavolá. Tedy tak to alespoň funguje, když tam jdu já. Pokud však zatím chodíš jen do poradny, tak je to asi na zavolání sestry. Těžko říct.

sara.max
autor
4. únor 2009

Ten ultrazvuk je přímo u vyšetřovacího křesla (u kozy 🙂)

zdenule30
4. únor 2009

sara: jj, ale musím tě poprosit, ať mě tam vepíšeš, ptz nevím jak to děláte, já bych to asi celé opsala 😅

zdenule30, FN Olomouc, dr. Dostál, první pohovor 3.4,dosud jen laparo, manžel špatný spg

monali
4. únor 2009

Saro, díky já jsem totiž děsný zmatkář 😒 a navíc se vždycky už dopředu bojím co mi doktor řekne.
A to mám štěstí že se mnou jezdí manžel, protože jinak bych se ztratila někde v areálu nemocnice ani bych
nedošla na gyndu 😀

A odkud holky vlastně jste?

sara.max
autor
4. únor 2009

a už jsi naše 🙂

a jinak já jsem přímo z OL, takže to mám kousíček

Sara.max
34, FN Olomouc, dr. Dostál, od 28.1. stimulace na 1. IVF ICSI, 9.2. další kontrola a pak už snad OPU.Doma už dvě kuřátka 15 a 12 let,

Klymene
32, přestup z fertimedu do FN Olomouc, mám za sebou několik IUI a 2.IVF, čekám na výsledky krve a sper., kontrola 16.2. dr.Dostál, 3.IVF březen-duben 09

s9480
29 let, leden přestup do FN z Fertimedu, zatím čekáme na výsledky, doposud vše OK,5xIUI, 1xIVF-neg., 1 přiroze.těhu v 6tt spontální potrat

Monali
32let ,přestup z OV do OL,6.2.kontrola dr.Dostál FN OL pak se uvidí, předtím IUI,1.IVF (4tt zamlklo)

Lajcikova
29let,přestup z fertimed do fn olomouc,26.2 kontrolni stěry na onkolgicke poradně,2ivf(5tt zamlkle těhu)

Olm
30let, FN Ol. od 1/2008, 4x stim. na IUI ( 1.stim - 6 foliku = IVF bez ET; 2. & 3.IUI - negat.; 4. cysta ); od 24.1.09 stimulace na 1. IVF - Gonal, Luveris, Cetrotide. 1.KO-28.1. 3folici + 1pidi folik, pokracuji ve stimulaci, KO - 30.1.).

Petista
30 let, dr .Dostál FN Olomouc, 6x IUI, 1x IVF - vše negativní, v lednu 2009 imunologie - 4.3. budou výsledky, 6.3 konzultace v CAR FN OL

Mufy
31 let, zač.leden/2007 - 9x IUI, 1x IVF - bez ET, 2x IVF - negat., od 17.1. stimulace Fostimonem na IUI, 28.1.2009 - IUI - nyní budu čekat na výsledek

Sukubka
22let.Přestup s Fertimedu do FN Olomouc dr Dostál ,1IVf negat.2.2 kontrola a snad stimulace na 2IVF. 3.3začátek stimulace

lenkacar
ČB Art,únor 2 stimulka puregon dlouhý protokol

zdenule30
FN Olomouc, dr. Dostál, první pohovor 3.4,dosud jen laparo, manžel špatný spg

zdenule30
4. únor 2009

no tak já se trochu bojím toho dojíždění, bydlím ve vesnici kousek od Opavy, máme sice auto, ale benzín taky není zadarmo, tak to budeme asi střídat ś vlakem nebo autobusem.

sara.max
autor
4. únor 2009

tak to ti děvče fakt nezávidím. My jsme se rozhodovali mezi Zlínem a Olomoucí, protože nám ve Zlíně dávali o skoro 2 měsíce lepší datum prvního pohovoru, ale pak zvítězil rozum a asi jsme udělali dobře. Jsem v nemocnici každý týden a čím víc se to blíží je to i častější. Jinak vlastně všechna ta vyšetření byla taky ve FN. Ale na druhou stranu v Ostravě je CAR taky, ale hodně holek přechází do OL. Takže rozhodnutí bylo určitě dobré.

A kolik ti je? Ta třicítka odpovídá ? 🙂

lenkacar
4. únor 2009

zdenule tak to budeš znát darkovičky co?tam jsem byla na prázdninách 😀

zdenule30
4. únor 2009

parkrát jsme tama projížděli, když jsme jeli do Polska, a už dva roky se tam chystáme na vojenskou akci, ale vždycky jsme to nějak prošvihli, jinak bydlím ve Skrochovících, to je na druhé straně- trasa Opava - Krnov 🙂

lenkacar
4. únor 2009

jojo znám ,v krnově se narodil manža..tak pro dnešek mizim pa

s9480
4. únor 2009

Olm tfuj tfuj ať je to pořádná šelma zubatá, zakousne se a nepustí 😝

sukubka
4. únor 2009

monali sara.max má pravdu hned jak dojdeš do FN stoupni ke dveřím a hned dej sestře papíry já to totiž dřív nedělala a jak říká sara moje oči se nestačili divit jak mě všechny holky předběhli a já byla obědnaná na 10h a na řadu jsem šla klido i po 12h jednou i ve 1čh protože jim skratovali počítače a dostál vylezl a řekl že hodinu nepůjdou a víte co se vyklubalo s hodiny!!!!Prostě neváhej a papíra dej sestře.Já tam s toho ze začátku byla vyplašená a manžel mi taky moc neporadil ten sedí přikovanej k sedačce ale po hodině ho to taky přestane bavit 😒

jinak já jsem ze šumperka a ty monali?

olm nevím na kolik se AH udává procent ale je to prý dobrý my si ho na poprvé připláceli a budeme i ted

s9480
4. únor 2009

holky vy jste ukacaný to je hrůza 😵