FN Olomouc, začátek v lednu, věk nad 30

sara.max
29. pro 2008

Ahoj všem,

tak jsem se rozhodla začít nové téma, protože věřím, že nás je tu hodně, které čeká první IVF, bez předchozích zkušenností s čímkoliv podobným. Abych pravdu řekla, jsem už sice starší, letos v létě mi bylo 34, ale taky už mám doma 2 děti v pubertálním věku. Jak už to bývá po prvním nevydařeném a velmi bolavém manželství a rozvodu se mi do života "připletl" jeden báječný človíček a chtěli bychom všichni čtyři ještě mimísko. Bohužel manžel je na tom dost špatně se spermíjkama a tak je rozhodnuto. Po všech vyšetřeních jsem už nafasovala léky a cca 14. ledna začínám. Abych pravdu řekla, dost se bojím, především z hormonálních změn, které mě čekají. Prosím prosím, je-li tu některá, která mě "u toho" může "držet za ruku", tak se těším na pokec. 🙂 🙂

s9480
13. dub 2011

Tyy jo Leni tomu říkáš duši??? no to je jasný jak facka prosím tě, tak to já ty moje minulé testy vůbec nemůžu srovnat - to byly fakt duchové sotva viditelní, ale toto................no comment, to jsou tlustice a ne duchové!!

monali
13. dub 2011

Leni tak to je fajn, hlavně že tam čárka je. Už to je dobře hlavně že nemizí. 😉 Tak hlavně klídek - 😀 to se mi radí, co?

@s9480, Konečně je tady někdo kdo testy povyhazoval, Já jsem to tak udělala taky hned jak se zjistilo, že z toho nic
nebude, nechtěla jsem je mít doma a čučet na ně a říkat si kdyby .... Jinak právě spousta holek si je schovávála
na památku, tak jsem si připadala divně. 😨 A s tou dovolenou to u nás funguje už taky 6 nebo 7 let úplně stejně,
a zatím jsme pokaždé jeli ☹ , tak ho vždycky nechám ať plánuje.

@nana.76 teda Terinka je živé dítko, to kdyby po mě někdo chtěl ať ležím a ještě mě přitom vozil, tak vůbec nebudu
protestovat 😀 ale hlavně že je zdravá a veselá a dělá mamince radost. A chystáte se s ní někam na dovču,? Naši známí mají 4měsíční mimčo a byli s ním v Alpách lyžovat, to jsem teda nechápala. Asi bych měla strach takovou dálku s takovým bobiškem.

@marcajda Marci, teď už jsi na cestě, takže ať dobře dopadnete a jak píše Esíčko ať tě naladí na další určitě úspěšný jarní pokus. Lenka nám to tu tak pěkně rozjela tak je třeba naskočit a přidat se. 🙂 Tak potom písni
jak jsi dopadla.

lenkacar
13. dub 2011

@monali no jsem taková opatrnější na nějaké radovánky ,ale to asi chápete že jo.. 😉

monali
13. dub 2011

@lenkacar to si piš že to chápeme a o to více držíme palce. Špatných zpráv tu byly hromady, už je načase zašít
s těma dobrýma. 🙂 Koukala jsem že na krev jdeš až 21.4. , no já jdu 20.4. takže oficiální výsledek nakonec
bude vědět dříve. a to jsem měla transfer o týden později, akorát u nás dělají UTZ až za dalších 14dní od krve.

monali
13. dub 2011

Teda nevím co to naše PC dělá ale příspěvek, který jsem napsala pozdějc tak se objevil dřív, 😠 jsem z toho
nějaká celá zmatená 😕

lenkacar
13. dub 2011

ty jo tady to skáče jak chce ..no u nás čekaj do 21dne a rovnou sjedou i utz to už vidí bublinku a za dalších 14dní je už vidět případné srdíčko,maj to tak nastavené a tophle je to nejhnusnější a nejdelší období obav 😢

monali
13. dub 2011

@lenkacar to jo, kdyby záleželo na mě, tak navrhnu aŤ po transferu mě uvedou do umělého spánku a probudí až na
výsledky, protože ty nervy ať chceš a nebo nechceš tak jedou na plné obrátky 😒

lenkacar
13. dub 2011

@monali já bych prosila probudit až po porodu 😵

monali
13. dub 2011

@lenkacar souhlasím 😀 po porodu je to lepší tak a teď se jdu vrhnout na žehlení, ale teda vůbec se mi nechce

nana.76
13. dub 2011

@monali na dovču nejedeme když tak přiští rok vim že bychom si to neužili ani my ani Terka 🙂 tak raději počkame

nana.76
13. dub 2011

@marcajda drřime s Terkou pěsti 🙂

lenkacar
13. dub 2011

@nana.76 taky si myslím že miminko má nejradši domácí pohodičku a zajeté zvyky

marcajda
13. dub 2011

tak jsem zpět. ultrazvuky meli do 3/4 na 11, takže zpoždění jen malé.
holky, neuvěříte, já se tam potkala s mamkou těhulkou co jsme spolu byly v říjnu a ona otěhotněla. ta už má nádherné bříško, když jsem si představila, že jsem ho mohla mít taky..krásná náhoda, jen se mi trošku tlačí slzy.šla jsem ji aspon pozdravit, měla jsem z ní takovou radost.

no a jsem,Esíčko, taky poslaná na imuno.. a taky na mamograf pro jistotu. Třetí den cyklu chtějí krev na nějaký další hormon. profil a na zjištění stáří vaječníků. No a pak další pokus, opět krátký protokol.
poprve mi někdo řekl, že jsem tenkrát při prvním horm.profilu měla mín progesteronu.já cítím, že toto je muj problém. za prvé mi při těhu není vůbec blbě a to čím je blběji, tím je vyšší hladina progest.. a za druhé myslím, že jsem těhu docela často, ale jen pár dní, to mi naběhnou prsa a bolí a pak najednou nic a příznaky zmizí. jako by to tělo vzdalo. tak jsem jí to řekla a ona mi pověděla o tom hormon. profilu. ale prý to budeme řešit po té imunitě a před transferem.

marcajda
13. dub 2011

@lenkacar leničko, sluníčko,ty testy jsou úžasné!!! dnes mi MUDr udělala radost. řekla mi, že vajíčko má tak agresivní stěnu, že když se vše povede, je zdravé, tak se přichytí a drží. já se totiž vždycky bojím, že mu ublížím. to je prý moooc těžké 😉 nemám se bát. je důležité, aby se chytlo a to u tebe vypadá hooodně nadějně.

marcajda
13. dub 2011

@monali holky a žádné uspávání, radujte se pěkně každý den z té nádherné naděje!!!je potřeba si silně prožít tyto úžasné pocity, protože když to náhodou nevyjde, tak si pak stejně silně prožívame ty smutné pocity. tak at je to aspon vyrovnané.

esíčko, v tom doufání v přirozené početí jsem asi nepřekonatelná 😀 dva dny nebo i mín smutku a už zas počítám dny a doufám..ale už to chci změnit a hodit to za hlavu a kašlat na to..ale po těch moře letech, nevím jestli to dokážu..

@nana.76 doma je krásně. ja ani moc na dovolené nejsem. říkají, že jaký z děťátka vyroste člověk se ovlivní jen ten první rok a tam je ten stereotip, pravidelnost, klid hodně důležitý.teda a hlavně láska 😀

s9480
13. dub 2011

Marci super, podle toho co píšeš tak tam byla Michnová, ona je fakt dobrá, myslím, že to bere poctivě, no však se říká - mladý koště....
a kam se vydáš na to imuno? výlet do Plzně nebo dáš taky to Brno?
to s těma vaječníkama mi říkala taky - pokud bude další pokus, že to zkontrolují, mívám malou úrodu vajuch tak prej nějaký testy jakou mají ještě kapacitu či co, no asi to bude to stejné - laparku jsem jí splnila tu mi taky navrhovala kvůli tomu hydrosalpinxu, který se teda naštěstí nepotvrdil, no musím se tam taky už objednat do poradny když už mám všechny výsledky a všechny ok, jsem zvědvá co mi řekne jak dál
náhodou to je fajn že jsi pořád tak pozitivní - to málo kdo má 😉

Nany jojo jak píšeš, ten první rok je to spíš trápení pro všechny než užívání dovči, až je dítko vetší tak to už je o něčem jiném
holky přece by jste se nenechaly připravit o to roztoucí bříško,žádný uspávání, já se na to moc těším, otázka je jestli se dočkám, tak ale doktoři jsou pořád optimističtí tak asi budu taky

lenkacar
13. dub 2011

@marcajda mě taky dojme pohled na bříško naší švadlenky z krámu ,která byla se mnou o měsíc ..no ale život jde dál ,ted jsem určitě více připravená psychicky na cokoliv ..marci a už se konečně dočkáme všechny ..už tu strašíme sakra dlouho

marcajda
13. dub 2011

@lenkacar jsme strašidla 😀

marcajda
13. dub 2011

@s9480 no, asi jsem srab a vyhraje Plzen. musime se domluvit s přítelem. no a je tam krásná zoo 😉

marcajda
13. dub 2011

@s9480 a byla tam Michnová. mě je hodně sympatická. taková skromná. To mi vadilo u Oborné, to její ego a pak mi u cysty hlásila těhu..prý kandiduje na děkana, to by jí sedělo..

s9480
13. dub 2011

Marci proč srab, každej co uzná za vhodný, jj zoo prej stají za to 😉
no mě Oborná taky moc nepasovala, když jsem vyjímečně nezapoměla na co jsem se chtěla zeptat, tak jsem si připadala jak blb, ona mě vždycky odpověděla, jak kdyby se to učilo ve škole a já nedávala pozor 😒 , jo tak děkanka jo? no tak aspoň se tam nevrátí 🤐

lenkacar
13. dub 2011

@s9480 mě se taky líbí zoo v plzni je to tam nově udělaný

petulka22
14. dub 2011

Dobré ránko holky! 🙂
Tak tady koukám samé pozitivní zprávičky, to je paráda! Leni, držím vše, co mám. 21/4 máme 4.výročí svatby, takže to bude stopro šťastné datum i pro Tebe! 😉
A co Monali? Jak se cítíš? Čekám samé dobré zprávičky! 🙂 Holky, já mám vždycky nervy za vás za všechny.
Marci, tak se zase něco pohne.. Já kdybych měla znovu volit, kam na imuno, tak bych asi znovu jela do Plzně, paní doktorka fakt úžasná a když jsem potřebovala cokoli zkonzultovat, tak po mailu normálně odpovídá, i když musí být zahlcená prací..
Jinak já si pomalu začínám obíhat předoperační na tu hysteroskopii, mám to na konci dubna, tak jsem zvědavá, co se zjistí.
Tak já zase letím a těším se na nové zprávičky o těhulení!!!! 😉

lenkacar
14. dub 2011

@petulka22 a co práce peti?

petulka22
14. dub 2011

Leni, práce se pomalu usazuje a kolegyňka je super, takže v tomto směru jsem naprosto spokojená. 🙂
A jak u Tebe, doufám, že už jsi doma a netaháš se nikde s kýblama!!!

lenkacar
14. dub 2011

@petulka22 jsem doma ale tuším zradu ,že to bude biochemický ,takže se musim krotit

petulka22
14. dub 2011

Sakryš Leni, na to vůbec nemysli!!!!

paraple98
15. dub 2011

Leni,at te ani nenapadne takhle premyslet, proste to bude klinicke tehu a basta fidli 😉

Esicko - Obornou jsem nastesti vyfasovala jen jednou a uz chtela hnat s polypem na hystero, nastesti tam pak byl Dostal a moc se divil, takze jsem nikam nemusela 😉 Michnova je sice jeste takova zmatena, ale je velmi prijemna 😉 Akorat co se tyce zavadeni zrcadel,vzdycky mne to od ni boli, at uz Dostal nebo muj gyndar jsou o kapku setrnejsi 😉 Ale takovou mam s gynekologama versus gynekoložkama jiz dlouhodobou zkusenost 😀

Peti - to je fajn, ze kolegynka je ok, to je dulezite pro klid a pohodu, vzdyt v praci clovek travi tretinu dne 😉

Marci - a kdy se chystate na imuno? Pokud vyhraje Plzen, budu Te pak zpovidat, kamoska se zatim rozhoduje mezi Prahou a Plzni 🙂

Moni - moc moc drzim palce,tfuj tfuj tfuj 🙂 Jinak napad s tim umelym spankem, zarid si kliniku, kde to budes realizovat a holky Ti utrhnou ruce, ja budu teda klidne prvni pokusny kralik 😀 😀

lenkacar
15. dub 2011

je to tak ..je to biochemko,už 2 dny to cítim v kostech ,bohužel ...čárka z ranní moče je slabší než 10den,je to prostě v prdeli ,co dodat 😖,asi to vážně na sobě poznam ,když to jde do kelu ..a to ten začátek byl takový slibný,nebo aspon jsem si to myslela no ..co holky naděláme ,takový je život ,ted jen doufám ,aby to odešlo z mrchou a nemusela jsem na výškrab

😖

s9480
15. dub 2011

Leni sakra co dodat 😢 ,je mi to moc líto, jsme do tebe vkládali všichni tady naděje,jj ted aby to odešlo s mrchou , ale myslím, že jo, já to tak měla v tom lednu, mrcha sice dorazila trochu později, ale dorazila

snad jen rychle do dalšího KETu - nejlíp hned další měsíc, a Ti poslední nanuci už to na 100% zvládnou